13:44 05/02/2026Եվրոպական արժեքների, մարդու իրավունքների պաշտպանները մանկապղծության, պոռնոգրաֆիայի կղզիներում շաբաշներ են արել. Նաիրա ԶոհրաբյանՉեմ ուզում, որ իրենք իրենց աշխարհաքաղաքական շահերում Հայաստանը որպես տիրամիսու դնեն աշխարհաքաղաքական սեղանին
13:40 05/02/2026Արցախի ղեկավարների դատավարությունը Բաքվում. Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը դատապարտվել են 20 տարվա ազատազրկմանԴավիթ Իշխանյանն ու Դավիթ Բաբայանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկման։
13:21 05/02/2026Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին բռնաճնշման ենթարկելու արդյունքում թիրախավորվում է ողջ մեդիադաշտը, ՀՀ-ում ազատ խոսքը. Դավիթ ՖիդանյանԱրևմտյան կառույցները, որոնք կոչված են պաշտպանել մարդու իրավունքները, ժողովրդավարակն արժեքները, ողջ արժեհամակարգը, այսօր շեղվել են այդ ուղղուց
13:18 05/02/2026Մենք դադարում ենք գյուղից եկած աղքատ բարեկամի պես նայել ձեր խոսքին, ձեր բերաններից դուրս եկած խոսքերը պետք է լինեն ձեր բարոյական սփոփանքը, ոչ թե մեր. Արմեն Աշոտյան«Իր ժողովրդից ճաղերի հետևում թաքնված այս կառույցում հյուրընկալվել է եվրոպական օմբուդմենը՝ Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատարը։ 25 տարի առաջ Հայաստանն անդամակցեց ԵԽ-ին»,-ԱԺ դիմաց տեղի...
12:37 05/02/2026ԷՆ պաշտոնյան կաշառքի դիմաց օգնել է Հնդկաստանից ադամանդի ներմուծման արագացմանըՆրա վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է
11:44 05/02/2026Ինչո՞ւ է Չախոյանը դատախազության շենքի դիմաց եկել ձվերովՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն այս պահին, ձեռքին մի քանի ձվերով լի տուփը պահած, գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց է։ «Ինձ մի քանի օր առաջ անհայտ անձը նամակ է ուղարկել մեսինջերով, ասել են՝...
09:18 05/02/2026Երևանում վարորդի սթափության վիճակը ստուգելու ժամանակ ուղևորը փորձել է կաշառել պարեկներինԿաշառք տալու անմիջականորեն ծագած կասկածի հիմքով նա ձերբակալվել է։
21:46 04/02/2026Համայնքապետի տեղակալը և վարչական ղեկավարը գողացե՞լ են 6 անչափահաս երեխաներիԿինը ոստիկաններին հայտնել է, որ նրանց տեղափոխել են Սյունիքի մարզի երեխայի և ընտանիքի աջակցման կենտրոն
20:09 04/02/2026Նույնիսկ կալանքի դատավորն է նույնը, ինչի մասին է խոսում տիկին Սրբուհի Գալյանը․ ՖարմանյանՄիքայել Սրբազանի գործով որոշումը դատարանը կհրապարակի փետրվարի 6-ին։ Փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանի խոսքով՝ տեխնիկական տեսանկյունից, իհարկե, եղել են դատական պրակտիկայում դեպքեր, երբ դատարանը խորհրդակցել...
19:10 04/02/2026Դատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասինԴատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասին։ Չնայած պաշտպանները հիմնավորեցին միջնորդությունը դատավորի և մեղադրող Վահան...
19:06 04/02/2026Միքայել Սրբազանին նշանակված է ևս մեկ վիրահատություն՝ նոր գանգատներով պայմանավորված«Քանի որ հեռարձակում է դատական նիստը, ես չեմ հրապարակի, հիվանդության առանձին նշումները, որը տրվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի կողմից այսօր՝ 2026 թվականի փետրվարի 4-ին»,- այս մասին Միքայել...
17:06 04/02/2026Դատավորը դատախազի ընկերն է. Միքայել Սրբազանի պաշտպանները բացարկ հայտնեցին Է. ՄանասյանինՎերաքննիչ քրեական դատարանի՝ Միքայել Սրբազանի գործով նախագահող դատավոր Էդգար Մանասյանը դատավարության կողմերին հայտնեց, որ ինքը ընկերական հարաբերություններ ունի մեղադրողներից Հարությունյանի հետ,...
16:50 04/02/2026Պարոն Զոհրաբյան, համեստություն ցուցաբերեք, ես անձի հոգևոր կարգավիճակը ժխտելու խնդիր չունեմ. ԴատավորՎերաքննիչ քրեական դատարանում (դատավորներ՝ Է.Մանասյան, Ն.Հովակիմյան և Վ.Մարգարյան) Միքայել Սրբազանին դիմավորեցին ծափահարություններով։ Ներկաները հետաքրքրվեցին Սրբազանի առողջական վիճակով։ Դատական նիստի...
16:43 04/02/2026Լիլիա Շուշանյանն ու Արամ Վարդևանյանը հանդիպել են կրոնական ազատության պաշտպանության համաշխարհային առաջատարներ Սեմ Բրաունբեքի և Կատրինա Լանթոս Սվետի հետՆրանք ներկայացրել են Հայաստանում Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ իրականացվող ճնշումները, բարձրաձայնել Բաքվում պահվող հայերի և Արցախում մնացած հոգևոր ժառանգության պահպանման հրատապ հարցերը։
15:11 04/02/2026Քրեական ոստիկանները հանցավոր խումբ են բացահայտել. կատարվել են մեծամասշտաբ խուզարկություններ, կան ձերբակալվածներՆԳՆ Քրեական ոստիկանության գլխավոր և Լոռու մարզային վարչությունների ծառայողները համատեղ ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ մի խումբ անձինք ստեղծելով...
14:39 04/02/2026Անդրազգային հանցավոր կազմակերպությունը կատարել է առնվազն 410 մլն դրամի համակարգչային հափշտակություններ և փողերի լվացում. նախաքննությունն ավարտվել է ևս 1 անձի մասովՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների վարչությունում իրականացվում է անդրազգային...
13:33 04/02/2026Եթե ՔԿ-ն այդ ոստիկանին չկալանավորի, ստիպված արձանագրելու ենք, որ ՔԿ-ն նպաստում է այդ հանցատեսակին. Իոաննիսյան«Քրեական ոստիկանության Երևանի վարչությունում (ենթադրաբար այդ ստորաբաժանումում) խոշտանգում իրականացրած ոստիկանի նկատմամբ պետք է ժամ առաջ քրեական վարույթ նախաձեռնվի ու նա պետք է կալանավորվի`...
13:10 04/02/2026Իրականում, քաղբանտարկյալներ գուցե և չկա՞ն. Սրբուհի ԳալյանՅուրաքանչյուր քաղաքացի իր անձնական հետևությունը կարող է անել, բայց դրանք նշանակություն չունեն
13:10 04/02/2026Գավառի մանկատան նախկին տնօրենը մեղադրվում է ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու մեջՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան։
12:39 04/02/2026Ուրցաձորի բնակչի՝ բաց դռներով մեքենան գողացել էր Դիմիտրովի բնակիչը Ոստան գյուղիցՆԳՆ ոստիկանության Արարատի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն hունվարի 31-ի գիշերը՝ ժամը 1.15-ին զանգահարած քաղաքացին հայտնել էր, որ գողացել են Ոստան գյուղի Շիրազի փողոցի տներից մեկի մոտ կայանված իր...

13:30 19/06/2023Two Armenian players to compete at European Pairs Blitz Chess ChampionshipThe European Pairs Blitz Chess Championship 2023 will take place in the Opera House of Krakow, Poland, on June 19.
16:51 16/06/2023Ex-justice minister slams Armen Ashotyan's arrestDavit Harutyunyan, a former Armenian justice minister and a member of the Republican Party of Armenia (RPA), denounced the Armenian authorities for the arrest of RPA Deputy Chairman Armen Ashotyan,...
13:01 16/06/2023Yerevan court OKs opposition politician's arrestThe Anti-Corruption Court in Yerevan on Friday ordered the arrest of opposition politician Armen Ashotyan for two months, his lawyer Tigran Atanesyan announced.
15:34 14/06/2023Yerevan court refuses to release ex-defense ministerThe Anti-Corruption Court in Yerevan has rejected a request to release Armenia’s former Defense Minister David Tonoyan from custody, his lawyer Sergey Hovhannisyan told 24News on Wednesday.
17:00 13/06/2023Ara Zohrabyan slams use of force by police against lawyerAra Zohrabyan, a former chairman of Armenia’s Chamber of Advocates, has denounced the use of force by police officers against a lawyer.
14:04 13/06/2023Car crash in Yerevan leaves 7 injuredSeven people, including three foreigners, have been injured following a major car crash in Yerevan on Tuesday.
17:00 12/06/2023Artsakh ombudsman releases updated report on Azeri blockadeArtsakh's Human Rights Defender Gegham Stepanyan on Monday published an updated version of the ad hoc trilingual report on the violations of individual and collective human rights as a result of the...
16:15 12/06/2023Lawyer says Armenia's CEC unlikely to reject civic initiative's billThe HayaKve initiative has asked the Central Electoral Commission of Armenia (CEC) to give a green light to a bill on Artsakh and the Armenian Genocide.
15:06 12/06/2023Court stops prosecution of former Artsakh army commanderCharges against Lieutenant-General Jalal Harutyunyan, a former commander of the Artsakh Defense Army, have been dropped, Armenia’s Investigative Committee said.
13:06 12/06/2023Armenian customs officers foil drug smuggling attemptCustoms officers at Yerevan's Zvartnots International Airport have thwarted an attempt to smuggle over 650 grams of hashish into the country.
11:55 10/06/2023Donald Trump charged in Florida over classified documents caseDonald Trump has been indicted by a federal grand jury for retaining classified government documents and obstruction of justice, Reuters reported, citing a lawyer for the former U.S.
16:30 09/06/2023Yerevan court hands suspended sentence to fallen soldier's motherYerevan’s Criminal Court of General Jurisdiction has found Gayane Hakobyan (Azgush Martirosyan), a mother of fallen soldier, guilty in a dispute with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's son,...
15:34 09/06/2023Yerevan court rejects lawsuit against opposition MPA court in Yerevan has rejected a legal claim against MP Ishkhan Saghatelyan of the opposition Hayastan faction over last year’s anti-government protests in the Armenian capital, his lawyer Vahe...
12:36 09/06/2023Yerevan court decides to hold hearing in case against fallen soldier's mother in privateThe Yerevan Criminal Court of General Jurisdiction decided to hold a hearing in the case against Gayane Hakobyan, whose son Zhora Martirosyan was killed in the 2020 Artsakh war, behind closed doors...
14:35 07/06/2023Yerevan airport customs staff foils drug smuggling attemptCustoms officers at Yerevan’s Zvartnots International Airport have thwarted an attempt to smuggle methamphetamine to Australia.
16:36 05/06/2023Pashinyan's son confirms he voluntarily got into car of fallen soldier's motherArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s son, Ashot Pashinyan, has confirmed that he was not tricked into getting into the car of Gayane Hakobyan, whose son Zhora Martirosyan was killed in the 2020...
12:07 05/06/2023Yerevan appellate court overturns arrest of fallen soldier's motherThe Yerevan Criminal Court of Appeals has overturned a lower court decision to arrest Gayane Hakobyan (Azgush Martirosyan), the mother of fallen soldier Zhora Martirosyan, her lawyer Georgi Melikyan...
13:15 03/06/2023Parents clash in Pride protest outside Los Angeles schoolAt least one person has reportedly been injured after violence broke out between parents protesting outside an elementary school in Los Angeles, Daily Mail reports.
14:12 02/06/2023Yerevan investigative division chief, his deputies sackedThe chief of the Arabkir District Investigative Division of the Yerevan Investigative Department, Garnik Matevosyan, and his two deputies, Artak Mkrtchyan and Armen Muradyan, have been dismissed,...
16:14 31/05/2023Artsakh president meets with judgesPresident of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Wednesday visited the Supreme Court of the Artsakh Republic and met with judges and officials of the judicial system, his office reported.