13:44 05/02/2026Եվրոպական արժեքների, մարդու իրավունքների պաշտպանները մանկապղծության, պոռնոգրաֆիայի կղզիներում շաբաշներ են արել. Նաիրա ԶոհրաբյանՉեմ ուզում, որ իրենք իրենց աշխարհաքաղաքական շահերում Հայաստանը որպես տիրամիսու դնեն աշխարհաքաղաքական սեղանին
13:40 05/02/2026Արցախի ղեկավարների դատավարությունը Բաքվում. Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը դատապարտվել են 20 տարվա ազատազրկմանԴավիթ Իշխանյանն ու Դավիթ Բաբայանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկման։
13:21 05/02/2026Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին բռնաճնշման ենթարկելու արդյունքում թիրախավորվում է ողջ մեդիադաշտը, ՀՀ-ում ազատ խոսքը. Դավիթ ՖիդանյանԱրևմտյան կառույցները, որոնք կոչված են պաշտպանել մարդու իրավունքները, ժողովրդավարակն արժեքները, ողջ արժեհամակարգը, այսօր շեղվել են այդ ուղղուց
13:18 05/02/2026Մենք դադարում ենք գյուղից եկած աղքատ բարեկամի պես նայել ձեր խոսքին, ձեր բերաններից դուրս եկած խոսքերը պետք է լինեն ձեր բարոյական սփոփանքը, ոչ թե մեր. Արմեն Աշոտյան«Իր ժողովրդից ճաղերի հետևում թաքնված այս կառույցում հյուրընկալվել է եվրոպական օմբուդմենը՝ Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատարը։ 25 տարի առաջ Հայաստանն անդամակցեց ԵԽ-ին»,-ԱԺ դիմաց տեղի...
12:37 05/02/2026ԷՆ պաշտոնյան կաշառքի դիմաց օգնել է Հնդկաստանից ադամանդի ներմուծման արագացմանըՆրա վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է
11:44 05/02/2026Ինչո՞ւ է Չախոյանը դատախազության շենքի դիմաց եկել ձվերովՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն այս պահին, ձեռքին մի քանի ձվերով լի տուփը պահած, գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց է։ «Ինձ մի քանի օր առաջ անհայտ անձը նամակ է ուղարկել մեսինջերով, ասել են՝...
09:18 05/02/2026Երևանում վարորդի սթափության վիճակը ստուգելու ժամանակ ուղևորը փորձել է կաշառել պարեկներինԿաշառք տալու անմիջականորեն ծագած կասկածի հիմքով նա ձերբակալվել է։
21:46 04/02/2026Համայնքապետի տեղակալը և վարչական ղեկավարը գողացե՞լ են 6 անչափահաս երեխաներիԿինը ոստիկաններին հայտնել է, որ նրանց տեղափոխել են Սյունիքի մարզի երեխայի և ընտանիքի աջակցման կենտրոն
20:09 04/02/2026Նույնիսկ կալանքի դատավորն է նույնը, ինչի մասին է խոսում տիկին Սրբուհի Գալյանը․ ՖարմանյանՄիքայել Սրբազանի գործով որոշումը դատարանը կհրապարակի փետրվարի 6-ին։ Փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանի խոսքով՝ տեխնիկական տեսանկյունից, իհարկե, եղել են դատական պրակտիկայում դեպքեր, երբ դատարանը խորհրդակցել...
19:10 04/02/2026Դատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասինԴատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասին։ Չնայած պաշտպանները հիմնավորեցին միջնորդությունը դատավորի և մեղադրող Վահան...
19:06 04/02/2026Միքայել Սրբազանին նշանակված է ևս մեկ վիրահատություն՝ նոր գանգատներով պայմանավորված«Քանի որ հեռարձակում է դատական նիստը, ես չեմ հրապարակի, հիվանդության առանձին նշումները, որը տրվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի կողմից այսօր՝ 2026 թվականի փետրվարի 4-ին»,- այս մասին Միքայել...
17:06 04/02/2026Դատավորը դատախազի ընկերն է. Միքայել Սրբազանի պաշտպանները բացարկ հայտնեցին Է. ՄանասյանինՎերաքննիչ քրեական դատարանի՝ Միքայել Սրբազանի գործով նախագահող դատավոր Էդգար Մանասյանը դատավարության կողմերին հայտնեց, որ ինքը ընկերական հարաբերություններ ունի մեղադրողներից Հարությունյանի հետ,...
16:50 04/02/2026Պարոն Զոհրաբյան, համեստություն ցուցաբերեք, ես անձի հոգևոր կարգավիճակը ժխտելու խնդիր չունեմ. ԴատավորՎերաքննիչ քրեական դատարանում (դատավորներ՝ Է.Մանասյան, Ն.Հովակիմյան և Վ.Մարգարյան) Միքայել Սրբազանին դիմավորեցին ծափահարություններով։ Ներկաները հետաքրքրվեցին Սրբազանի առողջական վիճակով։ Դատական նիստի...
16:43 04/02/2026Լիլիա Շուշանյանն ու Արամ Վարդևանյանը հանդիպել են կրոնական ազատության պաշտպանության համաշխարհային առաջատարներ Սեմ Բրաունբեքի և Կատրինա Լանթոս Սվետի հետՆրանք ներկայացրել են Հայաստանում Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ իրականացվող ճնշումները, բարձրաձայնել Բաքվում պահվող հայերի և Արցախում մնացած հոգևոր ժառանգության պահպանման հրատապ հարցերը։
15:11 04/02/2026Քրեական ոստիկանները հանցավոր խումբ են բացահայտել. կատարվել են մեծամասշտաբ խուզարկություններ, կան ձերբակալվածներՆԳՆ Քրեական ոստիկանության գլխավոր և Լոռու մարզային վարչությունների ծառայողները համատեղ ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ մի խումբ անձինք ստեղծելով...
14:39 04/02/2026Անդրազգային հանցավոր կազմակերպությունը կատարել է առնվազն 410 մլն դրամի համակարգչային հափշտակություններ և փողերի լվացում. նախաքննությունն ավարտվել է ևս 1 անձի մասովՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների վարչությունում իրականացվում է անդրազգային...
13:33 04/02/2026Եթե ՔԿ-ն այդ ոստիկանին չկալանավորի, ստիպված արձանագրելու ենք, որ ՔԿ-ն նպաստում է այդ հանցատեսակին. Իոաննիսյան«Քրեական ոստիկանության Երևանի վարչությունում (ենթադրաբար այդ ստորաբաժանումում) խոշտանգում իրականացրած ոստիկանի նկատմամբ պետք է ժամ առաջ քրեական վարույթ նախաձեռնվի ու նա պետք է կալանավորվի`...
13:10 04/02/2026Իրականում, քաղբանտարկյալներ գուցե և չկա՞ն. Սրբուհի ԳալյանՅուրաքանչյուր քաղաքացի իր անձնական հետևությունը կարող է անել, բայց դրանք նշանակություն չունեն
13:10 04/02/2026Գավառի մանկատան նախկին տնօրենը մեղադրվում է ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու մեջՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան։
12:39 04/02/2026Ուրցաձորի բնակչի՝ բաց դռներով մեքենան գողացել էր Դիմիտրովի բնակիչը Ոստան գյուղիցՆԳՆ ոստիկանության Արարատի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն hունվարի 31-ի գիշերը՝ ժամը 1.15-ին զանգահարած քաղաքացին հայտնել էր, որ գողացել են Ոստան գյուղի Շիրազի փողոցի տներից մեկի մոտ կայանված իր...

17:03 15/06/2024Адвокат: Это месседж успешным предпринимателям – не сметь поддерживать возглавляемое архиепископом движениеСледственный комитет Республики Армения проводит обыск в офисе онлайн-агрегатора такси «GG» в рамках уголовного дела, сообщил журналистам адвокат Сергей Арутюнян.
14:38 15/06/2024Amnesty International: Призываем власти Армении немедленно и беспристрастно расследовать насилие во время уличных протестов в ЕреванеРеагируя на сообщения о жестоких столкновениях между протестующими и полицией в столице Армении Ереване 12 июня, которые привели к многочисленным ранениям и задержаниям, Наталья Нозадзе,...
14:18 15/06/2024Обыски в офисе компании GG (Прямая трансляция)На данный момент обыски проводятся в офисе онлайн-агрегатора такси «GG». Адвокаты называют происходящее политическим преследованием, целью которого является создание финансовых проблем для компании....
13:54 15/06/2024Адвокат: Власть преследует цель обанкротить компанию GG«Твердо заявляю, что власть преследует цель обанкротить компанию GG», – написал адвокат Арсен Бабаян.
13:20 15/06/2024Меликян: У нас есть информация о приводе в СК Армении 11 человекИз различных населенных пунктов Армении получили сведения, что людей подвергают приводу в расположенное на улице Мамиконянца в Ереване управление по расследованию особо важных дел Следственного...
12:19 15/06/2024Следственный комитет Армении проводит обыск в офисе онлайн-агрегатора такси «GG»В настоящее время Следственный комитет Республики Армения проводит обыск в офисе онлайн-агрегатора такси «GG».
12:05 15/06/2024Проводят обыск в доме представителя АРФ «Дашнакцутюн» Герасима Варданяна в АраратеВ настоящее время проводят обыск в доме представителя АРФ «Дашнакцутюн» Герасима Варданяна в Арарате, сообщает журналист Сюзи Бадоян.
11:53 15/06/2024Рубен Меликян: Режим начал волну «утренних задержаний»Представляющий инициативу «5 правозащитников» адвокат Рубен Меликян сообщил, что утром начались массовые задержания.
17:03 14/06/2024Bild: полиция Германии конфисковала десятки тонн кокаина и задержала 7 человекДесятки тонн кокаина стоимостью несколько миллиардов долларов конфисковали в Германии во время крупнейшей в истории страны полицейской облавы на наркомафию, сообщает издание Bild.
15:43 14/06/2024Минобороны Армении: Обнаружено тело военнослужащего-контрактника14 июня, около 8:20, на оборонительном участке N-ской воинской части министерства обороны Республики Армения обнаружено тело военнослужащего-контрактника Армена Гургеновича Гаспаряна с огнестрельным...
15:38 14/06/2024Подвергнуты приводу члены руководящего состава Вайоцдзорской структуры АРФДС утра обыски проводятся в офисах АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) в Вайке и Ехегнадзоре Вайоцдзорской области РА.
15:30 14/06/2024Узбекистан: жених и гости свадьбы арестованы на 15 суток за экстремальные гонки на автомобиляхВ узбекистанском Каракалпакстане жених с гостями (13 человек) арестованы на 15 суток за экстремальные гонки на автомобилях.
15:11 14/06/2024Считаю действия Полиции 12 июня правомерными и соразмерными: Аванесян о применении грубой силы против Абраама ГаспарянаСчитаю действия Полиции 12 июня у здания Национального Собрания Армении правомерными и соразмерными, Полиция выполняла свой долг по защите общественного порядка, заявила на брифинге у здания...
13:43 14/06/2024Геворг Даниелян: Разделяют ли сами американцы точку зрения своего посла в Армении, мечтают ли они тоже о такой демократии?Доктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворг Даниелян пишет: «Внутри здания Национального Собрания и за его стенами – оппозиционные депутаты парламента (последним по "доброй" традиции...
11:43 14/06/2024Рубена Варданяна в бакинской тюрьме заставляли долго стоять, его лишали воды, ему не разрешали мыться и менять белье и одеждуМеждународная группа адвокатов бывшего госминистра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубена Варданяна (Ruben Vardanyan) направила обращение специальному докладчику ООН по...
16:35 13/06/2024Адвокат сообщил о задержании на 72 часа 30 участников акции протеста в Ереване, среди них – Ашот МинасянВ среду, 12 июня, на перекрестке улиц Баграмяна и Демирчяна в Ереване, в ходе применения Полицией несоразмерной силы во время организованной движением «Тавуш во имя Родины» массовой акции протеста 30...
12:45 13/06/2024Супруга Абраама Гаспаряна о действиях «красных беретов»: Сорвали с шеи мужа и отобрали золотую цепочку, телефон, кошелекСупруга директора аналитического центра/фонда Genesis Armenia, политолога Абраама Гаспаряна – Арпи Арутюнян – рассказала подробности вчерашнего инцидента.
23:27 12/06/2024Полиция Армении подвергла приводу 98 участников акции протеста у здания парламентаПолиция Армении подвергла приводу в среду 98 участников акции протеста у здания парламента, сообщили в пресс-службе МВД.
23:14 12/06/2024Абраама Гаспаряна доставили в полицейское отделение окровавленным, с порванной одеждой, без обувиДиректора аналитического центра/фонда Genesis Armenia, политолога Абраама Гаспаряна доставили в полицейское отделение окровавленным, с порванной одеждой, без обуви, сообщает abcmedia.
23:09 12/06/2024Жестоко избитый полицейскими Абраам Гаспарян был доставлен в полицейское отделение ЗейтунаЖестоко избитый полицейскими на проспекте Баграмяна директор аналитического центра/фонда Genesis Armenia, политолог Абраам Гаспарян был доставлен в полицейское отделение Зейтуна.