10:45 22/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է. Աստղիկ Մաթևոսյանը մանրամասներ է հայտնում«Երեկ ուշ երեկոյան նորից տեսակցեցի 13 օր հացադուլի մեջ գտնվող, 69 օր ապօրինի կալանքի տակ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին»,-տեղեկացնում է Antifake.am-ի խմբագիր, Նարեկ Սամսոնյանի պաշտպան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ Նա...
10:24 22/01/2026Կառավարությունն այսօր օրենսդրական հիմքեր կստեղծի բարձր վարձատրվող ՍԴ դատավորներին նոր հավելավճար տալու համարՍահմանադրական դատարանի դատավորների պաշտոնային դրույքաչափերի գործակիցների նկատմամբ նոր հավելավճարների սահմանման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է դատարանի սահմանադրաիրավական կարգավիճակով և առանձնահատուկ լիազորությունների շրջանակով
19:10 21/01/2026Կոչ եմ անում Նարեկ Սամսոյանին՝ դադարեցնել հացադուլը․ փաստաբանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Ակնհայտ է, որ քրեակատարողական հիմնարկում հնարավոր չէ ապահովել 2 անչափահաս երեխաների հայրը, ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԲԱՆՏԱՐԿՅԱԼ Նարեկ Սամսոյանի նկատմամբ բավարար բժշկական...
19:03 21/01/202618 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 22-ին18 արդարների գործով առանցքային կարևորության փուլ է` հետազոտման ենթակա ապացույցների ծավալի հարցն է քննարկվում։ Այս մասին տեղեկանում են «Սրբազան պայքարի» էջից։ «Նախորդ դատական նիստին տեսանք, որ որոշակի...
17:36 21/01/2026Արամ Սարգսյանի կուսակիցը պետք է ներողություն խնդրի Սամվել Կարապետյանից«Լոռու մարզի դատարանը մասնակի բավարարել է մեր կողմից ներկայացված հայցադիմումը և պարտավորեցրել է Հարություն Մկրտչյանին վիրավորական արտահայտությունների համար ներողություն խնդրել Սամվել...
17:27 21/01/2026Դատախազը դատարան է հանձնել Վարդան Ղուկասյանի որդու, տեղակալի, տեղակալի օգնականի վերաբերյալ վարույթի նյութերըԳյումրու համայնքապետարանում և հարակից հրապարակում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգություններ կազմակերպած 4 անձանց վերաբերյալ վարույթի նյութերը
17:12 21/01/2026Լաուրա Ոսկանյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՀամայնքային ոստիկանության Էրեբունու բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1968 թվականին ծնված Լաուրա Ոսկանյանը։ «Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք դիմել...
15:52 21/01/2026Դատախազությունը կբողոքարկի դատարանի որոշումը, ըստ որի պետք է Նաթան Սրբազանին գաղտնալսելու դեպքով քրվարույթ նախաձեռնվիԳլխավոր դատախազությունը դատական ակտը ստանալուց հետո կբողոքարկի դատարանի որոշումը, որը պարտավորեցրել է քրեական վարույթ նախաձեռնել Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանի հեռախոսային խոսակցությունների...
15:34 21/01/2026Ախթալայի կոմբինատի մի քանի տասնյակ աշխատակիցներ գործադուլ են հայտարարելԱխթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի 50-60 աշխատակիցներ գործադուլ են անում՝ աշխատավարձի բարձրացման և աշխատանքային պայմանների բարելավման պահանջով։մի խումբ աշխատակիցներ գործադուլ են անում։...
14:30 21/01/2026Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ լույս է տեսել Արմինե Տիգրանյանի՝ Արցախի մշակութային Ժառանգությանը նվիրված մենագրությունՕրհնությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հրատարակչությունը լույս է ընծայել պ․գ․թ․ Արմինե Տիգրանյանի «Արցախի մշակութային Ժառանգության...
13:37 21/01/2026Փոքր կենտրոնի թանկ ռեստորաններն աշխատակիցներին չեն գրանցում. Դրանցից մեկին ՊԵԿ-ը տուգանել է 10 մլն դրամովՏուգանվածների ցանկը մեծ է
12:14 21/01/2026Հացադուլ, օր 13-րդ. ռեժիմի ՄԻՊ-ի մասինՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից։ Հունվարի 19-ին «ՄԻՊ» գրասենյակի առաջ իրականացված ակցիայի ընթացքում իրականում մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվելու օժտված, իսկ մերօրյա իրականության մեջ ռեժիմի...
11:35 21/01/2026Ընկերության կողմից Գյուլագարակում ոչնչացվել է 327 ծառՊետությանն ու համայնքին պատճառված վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
22:20 20/01/2026Դատարանը պարտավորեցրել է քրեական վարույթ նախաձեռնել Նաթան սրբազանին գաղտնալսելու համար. Արա ԶոհրաբյանԴատարանի որոշմամբ բողոքը բավարարվել է և վարույթի հանրային մասնակցին պարտավորեցվել է նախաձեռնել քրեական վարույթ
20:09 20/01/2026Քիչ առաջ տեսակցեցի 12 օր հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին, ֆիզիկապես բավականին հյուծված էր․ փաստաբանՓաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը գրում է․ «Քիչ առաջ տեսակցեցի 12 օր հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին։ Ինչպես միշտ ուժեղ էր մտքով, հոգով և վճռական իր գործողություններում, բայց ֆիզիկապես բավականին...
17:56 20/01/2026Գողացած քարտով գնումներ կատարած 63-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել են ու ձերբակալելՀամայնքային ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հունվարի 15-ին՝ ժամը 23.05-ին հաղորդում տված 30-ամյա քաղաքացին հայտնել էր, որ բանկային քարտը կորցրել է, և նույն օրը անհայտ անձը քարտից 96 հազար դրամ է...
16:30 20/01/2026Խաչիկ Գալստյանի կալանքի վերաքննիչ բողոքը դատավորը չի ուղարկել դատարան. Փաստաբան«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհդրի անդամ Խաչիկ Գալստյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Խաչիկ Գալստյանի կալանքի վերաքննիչ բողոքը Հակակոռուպցիոն դատարանը ստացել է հունվարի 14-ին: Ստանալուն պես...
16:23 20/01/2026Վանաձորցու տանից հեռուստացույց գողացած տղամարդկանց գտել ենՈստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հունվարի 5-ի երեկոյան զանգահարած քաղաքացին հայտնեց բնակարանային գողության վերաբերյալ։ Քաղաքացուն այդ մասին տեղյակ էր պահել եղբայրը, որը տեսախցիկի...
16:16 20/01/2026Վարչական վերաքննիչ դատարանը ծանրաբեռնվում է փոքր գործեր քննելով, բողոքների 80 տոկոսը բերվում են պետական և ՏԻՄ մարմինների կողմից. ԱՆ առաջարկներըԱրդարադատության նախարարությունն առաջարկում է երկու առանցքային կարգավորումներ Վարչական վերաքննիչ դատարանի ծանրաբեռնվածությունը թեթևացնելու և գործի քննության ժամկետները կրճատելու համար։ Այդ նպատակով...
15:09 20/01/2026Ի պաշտպանություն Վարդան Ղուկասյանի ակցիայի 4 մասնակցի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է 2025 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Գյումրու համայնքապետարանի վարչական շենքի մոտ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու, պաշտոնատար...

12:15 20/01/20236 dead, including suspect, after shooting in GeorgiaSix people are dead, including a police officer, after a shooter opened fire from an apartment balcony and then killed themselves in a Georgia city on Friday, Global News reported, citing Georgian...
11:22 20/01/2023Police looking into Rishi Sunak's failure to wear seatbeltPolice are looking into U.K. Prime Minister Rishi Sunak’s admission that he failed to wear a seatbelt while filming a video for his Instagram account in the back of a moving vehicle – an apparent...
14:03 19/01/2023One soldier injured as Azerbaijani forces fire at Armenian positionsAn Armenian serviceman was wounded after Azerbaijani troops opened fire at Armenian combat positions near the village of Yeraskh in Armenia’s Ararat Province on Thursday morning, the country’s...
13:46 19/01/2023Several senior officers sacked after deadly fire in Armenian military barracksSeveral high-ranking officers were dismissed after the deadly overnight fire in the barracks of an Armenian military unit which killed 15 servicemen and wounded seven others.
13:36 18/01/2023Armenian MP: Azerbaijani government agents violated key provisions of UN child rights treatyArmenian opposition MP Taguhi Tovmasyan, the chair of the parliament committee on human rights and public affairs, is preparing urgent letters to international organizations over Azerbaijan’s move...
11:24 18/01/2023Tatoyan: Azeri 'eco-activist' agents intimidated 19 kids returning to ArtsakhThe "eco-activist" agents of the Azerbaijani government intimidated 19 Armenian children returning from the town of Goris to Artsakh’s capital Stepanakert on Tuesday, breaking into the car...
12:46 17/01/2023Killings of journalists up 50% in 2022, UNESCO saysEighty-six journalists and media workers were killed around the world in 2022 – one every four days, according to UNESCO data, highlighting the grave risks and vulnerabilities that journalists...
15:00 16/01/2023Italy arrests most-wanted mafia boss Matteo Messina DenaroItaly's most-wanted mafia boss Matteo Messina Denaro has been arrested in Sicily after 30 years on the run, BBC News reports.
11:30 16/01/2023Opera star Placido Domingo faces new accusations of sexual harassmentOpera star Placido Domingo faced new accusations of sexual harassment from a fellow Spanish singer in a television programme broadcast on Sunday, three years after such claims prompted an apology and...
15:30 14/01/2023Armenian media deplore proposed restrictions under martial lawA group of Armenian media organizations issued the following joint statement on the draft law proposing restrictions under martial law on January 12.
14:50 14/01/2023Freedom House again urges Azerbaijan to immediately unblock Lachin corridorFreedom House has reiterated its call for Azerbaijan to immediately end the blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia.
14:12 14/01/2023UN court to hold public hearings on Lachin corridor blockadeThe International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, will hold public hearings in the case concerning Application of the International Convention on the Elimination...
12:03 14/01/2023Philippines flood death toll rises to 20The death toll from the floods in the Philippines has reached 20, while another eight people have been injured, Sputnik reported, citing the country’s National Disaster Risk Reduction and Management...
13:30 13/01/2023Artsakh serviceman arrested on suspicion of treasonA serviceman of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has been arrested on suspicion of high treason, the National Security Service (NSS) of Artsakh said.
16:37 12/01/2023Influential human rights organizations urge Azerbaijan to unblock ArtsakhInfluential human rights organizations Freedom House, Human Rights Watch, Amnesty International have referred to the deliberate closure of the Lachin corridor connecting Artsakh to Armenia and the...
14:57 11/01/2023Opposition MP slams 'politically motivated' raids on ARF members' homesThe Armenian Revolutionary Federation (ARF) Armenia chair and an opposition Hayastan bloc MP, Ishkhan Saghatelyan, has denounced the raids on the homes of a number of ARF activists on Wednesday...
13:35 11/01/2023Prosecutors seek forfeiture of former Yerevan mayor's assetsThe department of the Armenian Prosecutor General’s Office dealing with confiscation of illegal assets has asked the Anti-Corruption Court to allow the seizure of assets owned by Taron Margaryan, a...
13:52 10/01/2023Azerbaijani media reports confirm Artsakh blockade – Prosecutor's OfficeAzerbaijan's pro-government media have spread reports falsely claiming that Artsakh is not blockaded, however the reports prove the opposite, the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Prosecutor General’s...
12:34 10/01/2023Armenian envoy: Azerbaijan must respect international lawAzerbaijan must unblock the Lachin Corridor, the only road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, and release Armenian prisoners of war (POWs), Armenia’s Ambassador-at-Large Edmon Marukyan...
14:05 09/01/2023Over 400 arrested as Bolsonaro supporters storm Brazil's CongressOver 400 people were arrested on Sunday after supporters of Brazil‘s former president Jair Bolsonaro broke through a blockade set up by security forces and invaded ministries and the Congress...