10:45 22/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է. Աստղիկ Մաթևոսյանը մանրամասներ է հայտնում«Երեկ ուշ երեկոյան նորից տեսակցեցի 13 օր հացադուլի մեջ գտնվող, 69 օր ապօրինի կալանքի տակ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին»,-տեղեկացնում է Antifake.am-ի խմբագիր, Նարեկ Սամսոնյանի պաշտպան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ Նա...
10:24 22/01/2026Կառավարությունն այսօր օրենսդրական հիմքեր կստեղծի բարձր վարձատրվող ՍԴ դատավորներին նոր հավելավճար տալու համարՍահմանադրական դատարանի դատավորների պաշտոնային դրույքաչափերի գործակիցների նկատմամբ նոր հավելավճարների սահմանման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է դատարանի սահմանադրաիրավական կարգավիճակով և առանձնահատուկ լիազորությունների շրջանակով
19:10 21/01/2026Կոչ եմ անում Նարեկ Սամսոյանին՝ դադարեցնել հացադուլը․ փաստաբանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Ակնհայտ է, որ քրեակատարողական հիմնարկում հնարավոր չէ ապահովել 2 անչափահաս երեխաների հայրը, ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ԲԱՆՏԱՐԿՅԱԼ Նարեկ Սամսոյանի նկատմամբ բավարար բժշկական...
19:03 21/01/202618 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 22-ին18 արդարների գործով առանցքային կարևորության փուլ է` հետազոտման ենթակա ապացույցների ծավալի հարցն է քննարկվում։ Այս մասին տեղեկանում են «Սրբազան պայքարի» էջից։ «Նախորդ դատական նիստին տեսանք, որ որոշակի...
17:36 21/01/2026Արամ Սարգսյանի կուսակիցը պետք է ներողություն խնդրի Սամվել Կարապետյանից«Լոռու մարզի դատարանը մասնակի բավարարել է մեր կողմից ներկայացված հայցադիմումը և պարտավորեցրել է Հարություն Մկրտչյանին վիրավորական արտահայտությունների համար ներողություն խնդրել Սամվել...
17:27 21/01/2026Դատախազը դատարան է հանձնել Վարդան Ղուկասյանի որդու, տեղակալի, տեղակալի օգնականի վերաբերյալ վարույթի նյութերըԳյումրու համայնքապետարանում և հարակից հրապարակում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգություններ կազմակերպած 4 անձանց վերաբերյալ վարույթի նյութերը
17:12 21/01/2026Լաուրա Ոսկանյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՀամայնքային ոստիկանության Էրեբունու բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1968 թվականին ծնված Լաուրա Ոսկանյանը։ «Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք դիմել...
15:52 21/01/2026Դատախազությունը կբողոքարկի դատարանի որոշումը, ըստ որի պետք է Նաթան Սրբազանին գաղտնալսելու դեպքով քրվարույթ նախաձեռնվիԳլխավոր դատախազությունը դատական ակտը ստանալուց հետո կբողոքարկի դատարանի որոշումը, որը պարտավորեցրել է քրեական վարույթ նախաձեռնել Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանի հեռախոսային խոսակցությունների...
15:34 21/01/2026Ախթալայի կոմբինատի մի քանի տասնյակ աշխատակիցներ գործադուլ են հայտարարելԱխթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի 50-60 աշխատակիցներ գործադուլ են անում՝ աշխատավարձի բարձրացման և աշխատանքային պայմանների բարելավման պահանջով։մի խումբ աշխատակիցներ գործադուլ են անում։...
14:30 21/01/2026Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ լույս է տեսել Արմինե Տիգրանյանի՝ Արցախի մշակութային Ժառանգությանը նվիրված մենագրությունՕրհնությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հրատարակչությունը լույս է ընծայել պ․գ․թ․ Արմինե Տիգրանյանի «Արցախի մշակութային Ժառանգության...
13:37 21/01/2026Փոքր կենտրոնի թանկ ռեստորաններն աշխատակիցներին չեն գրանցում. Դրանցից մեկին ՊԵԿ-ը տուգանել է 10 մլն դրամովՏուգանվածների ցանկը մեծ է
12:14 21/01/2026Հացադուլ, օր 13-րդ. ռեժիմի ՄԻՊ-ի մասինՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից։ Հունվարի 19-ին «ՄԻՊ» գրասենյակի առաջ իրականացված ակցիայի ընթացքում իրականում մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվելու օժտված, իսկ մերօրյա իրականության մեջ ռեժիմի...
11:35 21/01/2026Ընկերության կողմից Գյուլագարակում ոչնչացվել է 327 ծառՊետությանն ու համայնքին պատճառված վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
22:20 20/01/2026Դատարանը պարտավորեցրել է քրեական վարույթ նախաձեռնել Նաթան սրբազանին գաղտնալսելու համար. Արա ԶոհրաբյանԴատարանի որոշմամբ բողոքը բավարարվել է և վարույթի հանրային մասնակցին պարտավորեցվել է նախաձեռնել քրեական վարույթ
20:09 20/01/2026Քիչ առաջ տեսակցեցի 12 օր հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին, ֆիզիկապես բավականին հյուծված էր․ փաստաբանՓաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը գրում է․ «Քիչ առաջ տեսակցեցի 12 օր հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին։ Ինչպես միշտ ուժեղ էր մտքով, հոգով և վճռական իր գործողություններում, բայց ֆիզիկապես բավականին...
17:56 20/01/2026Գողացած քարտով գնումներ կատարած 63-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել են ու ձերբակալելՀամայնքային ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հունվարի 15-ին՝ ժամը 23.05-ին հաղորդում տված 30-ամյա քաղաքացին հայտնել էր, որ բանկային քարտը կորցրել է, և նույն օրը անհայտ անձը քարտից 96 հազար դրամ է...
16:30 20/01/2026Խաչիկ Գալստյանի կալանքի վերաքննիչ բողոքը դատավորը չի ուղարկել դատարան. Փաստաբան«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհդրի անդամ Խաչիկ Գալստյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Խաչիկ Գալստյանի կալանքի վերաքննիչ բողոքը Հակակոռուպցիոն դատարանը ստացել է հունվարի 14-ին: Ստանալուն պես...
16:23 20/01/2026Վանաձորցու տանից հեռուստացույց գողացած տղամարդկանց գտել ենՈստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հունվարի 5-ի երեկոյան զանգահարած քաղաքացին հայտնեց բնակարանային գողության վերաբերյալ։ Քաղաքացուն այդ մասին տեղյակ էր պահել եղբայրը, որը տեսախցիկի...
16:16 20/01/2026Վարչական վերաքննիչ դատարանը ծանրաբեռնվում է փոքր գործեր քննելով, բողոքների 80 տոկոսը բերվում են պետական և ՏԻՄ մարմինների կողմից. ԱՆ առաջարկներըԱրդարադատության նախարարությունն առաջարկում է երկու առանցքային կարգավորումներ Վարչական վերաքննիչ դատարանի ծանրաբեռնվածությունը թեթևացնելու և գործի քննության ժամկետները կրճատելու համար։ Այդ նպատակով...
15:09 20/01/2026Ի պաշտպանություն Վարդան Ղուկասյանի ակցիայի 4 մասնակցի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է 2025 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Գյումրու համայնքապետարանի վարչական շենքի մոտ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու, պաշտոնատար...

17:11 13/04/2024Нарек Самсонян: Наши дети будут с гордостью носить наши фамилии, а их потомки откажутся от своих биологических родителейПолитзаключенный Нарек Самсонян в своем письме из уголовно-исполнительного учреждения «Армавир» коснулся вынесенного 12 апреля приговора писателю, публицисту, общественному деятелю Нареку Маляну и...
13:15 13/04/2024Пять человек стали жертвами нападения в торговом центре в пригороде СиднеяНеизвестный мужчина напал на посетителей торгового центра, расположенного неподалеку от австралийского пляжа Бонди в Сиднее.
17:52 12/04/2024Свободу политзаключенным! Политическая прогулка – по центру ЕреванаС требованием освобождения политзаключенных в Армении ряд общественно-политических деятелей, журналистов, граждан проводят городскую прогулку.
14:42 12/04/2024СНБ Армении касательно сообщений о возможных терактах: Имеем дело с систематизированным информационным терроромС 23:00 четверга, 11 апреля, были зафиксированы отправляемые на армянские Telegram-каналы анонимные сообщения – якобы о планируемых террористических актах в школах Еревана.
14:15 12/04/2024Арман Татоян: Дом жителя Воскепара из-за механических шагов правительства будет разделен на две части: «азербайджанскую» и «армянскую»«Вопрос границ нельзя рассматривать в отрыве от человека. Это все как раз призвано обеспечить безопасную и защищенную жизнь человека, его права», – написал на своей странице в соцсети Facebook глава...
13:41 12/04/2024Нарек Малян приговорен к году лишения свободы, ему остается провести за решеткой 5 месяцев и 7 днейПисатель, публицист, общественный деятель Нарек Малян приговорен к году лишения свободы: с учетом уже проведенного под стражей времени ему остается провести за решеткой 5 месяцев и 7 дней.
17:38 11/04/2024В Азербайджане арестованы блогеры – за неэтичные высказывания и публикации в соцсетяхВ Азербайджане решением суда тиктокер Ровшан Сулейманов по прозвищу «Roşka» приговорен к административному аресту на 20 суток.
16:41 11/04/2024Армен Ашотян: Вы думаете, я соглашусь, чтобы Никол Пашинян поручился за меня?Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян останется под арестом еще 3 месяца.
16:21 11/04/2024Армену Ашотяну продлили арест на 3 месяцаЗаместителю председателя РПА Армену Ашотяну продлили арест на 3 месяца. Такое решение 11 апреля принял Антикоррупционный суд под председательством судьи Ваге Долмазяна. Суд не принял во внимание...
15:49 11/04/2024Армен Ашотян: Новый парламентский кризис в Армении будет зависеть от моего поведения«30 поручителей – это не просто число, фракции – это институт, им будет грозить уголовное преследование в случае моего ненадлежащего поведения.
13:08 11/04/2024Геворг Даниелян: Наступит момент, когда в еще более сложном положении окажутся Турция и ее искусственный младший братДоктор юридических наук, бывший министр юстиции Геворг Даниелян пишет: «Еще задолго до армяно-турецких протоколов турки ввели в обращение идею так называемой «комиссии примирения», состоящей из...
11:59 11/04/202419-летний военнослужащий с диагнозом «огнестрельное ранение левой стопы» доставлен в больницуЧрезвычайное происшествие произошло 7 апреля в Гегаркуникской области Армении. Около 08:30 в Чамбаракский отдел Полиции МВД Республики Армения поступило сообщение из медицинского центра «Чамбарак» о...
17:50 10/04/2024Сейран Оганян: Эти опасения развеять должны Вы, достопочтенный суд«Я думаю, что в случае изменения меры пресечения Армен Ашотян не будет препятствовать следствию или оказывать вмешательство», – заявил в зале суда руководитель фракции «Армения» НС РА, бывший министр...
15:23 10/04/2024Сломалась перевозящая Армена Ашотяна из УИУ в суд машина«Из-за сломавшегося Maybach уголовно-исполнительного учреждения (УИУ) Армена Ашотяна пока в суд не привезли», – заявил адвокат арестованного зампреда Республиканской партии Армении Армена Ашотяна...
12:11 10/04/2024Арман Татоян: Нельзя допускать какого-либо присутствия азербайджанских ВС по соседству с населенными пунктами Армении«Мы провели работы по сбору фактов в Азатамуте, Каяне, Беркабере, Киранце, Ачаркуте, Воскепаре, Баганисе и других населенных пунктах Тавушской области Армении, а также на межгосударственной дороге –...
14:57 09/04/2024МВД Армении: Вследствие обстрела ВС Азербайджана повреждены крыша и окно одного из домов в селе ТехМВД Армении сообщает, что в результате беспорядочного и неприцельного огня, открытого азербайджанской стороной из стрелкового оружия 8 апреля около 22:50, в селе Тех Сюникской области Армении были...
12:21 09/04/2024Задержанный в центре Еревана мужчина – не азербайджанецАктивно распространяемая в социальных сетях информация о задержании азербайджанского диверсанта в центре Еревана оказалась ложью.
15:22 08/04/2024Рубен Меликян: Очерченных Советом Европы для Армении «красных линий» сейчас не существует«Красных линий», которые были для Армении в Совете Европы (например, это нельзя, то – недемократично, противоправно, человека нельзя задерживать по политическим мотивам), сейчас не существует.
12:53 08/04/2024Совет Европы должен потребовать у властей Армении немедленного освобождения политзаключенных. Акция у МИД Армении«Где демократия?», «Свободу политзаключенным!» – плакаты с такими надписями, а также с фото арестованных соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна,...
12:10 08/04/2024RuCriminal: Замороженный пончик Романа ТроценкоВ СМИ много писалось о том, что Роман Троценко после того, как в результате коррупционной сделки стал основным акционером Зангезурского медно-молибденового комбината (в настоящее время Р.Троценко...