15:39 10/12/2025Տղայիս տեսել եմ աչքերը բաց, չորացած, բերանը սոսինձով կպցրած. Խաղաղ պայմաններում մահացած զինվորի մայրՄահերի դեպքերը չբացահայտողների ցուցակի մեջ կան այսօրվա բազմաթիվ պաշտոնյաներ, դատավորներ, դատախազներ, կայազորի ղեկավարներ, քննիչներ
13:35 10/12/2025Վարդապետյա՛ն և Փաշինյա՛ն՝ ո՞ւր մնաց ձեր խոստումները, հա գիտենք, որ սուտասան եք, բայց՝ էդ աստիճանի՞. Խաղաղ պայմաններում մահացած զինվորի մայրԶինվորների սպանությունները չբացահայտողների հովանավորները վարչապետն ու գլխավոր դատախազն են
13:34 10/12/2025Որոնվող 15-ամյա տղայի մարմինն ու մետաղե ջարդոնի վերածված «Opel»-ը հայտնաբերվել է Դդմաշեն գյուղի ձորումԱյսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 11:30-ի սահմաններում Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ 15-ամյա տղան իր վարած «Opel» մակնիշի ավտոմեքնայով Դդմաշեն...
13:26 10/12/2025Հերթական ֆինանսական բուրգը. Զերծ մնացեք նման հարթակներում գումարներ ներդնելուցՆոր ֆինանսական բուրգ է տարածվում, այս անգամ djialgeriai անվանումով, որը առաջարկում է ներդնել գումարներ դռոնների ոլորտում: Ոստիկանությունից հայտնում են՝ այս ֆինանսական բուրգը իր տեսակով կրկնօրինակում...
13:14 10/12/2025Արցախից տեղահանված 25 հազար ընտանիքներից ընդամենը 1500-ն են բնակարան ձեռք բերել. Գեղամ Ստեփանյան«Հայաստանի կառավարության կողմից սոցիալական աջակցության ծավալի ու շահառուների թվի կրճատումը խորացրել է արցախցիների սոցիալական ծանր իրադրությունը»,-Արցախի ներկայացուցչությունում անցկացվող լսումների...
12:18 10/12/2025Որպես առաջանային խնդիր նպատակ ունեին ուժի ցուցադրությումբ ներխուժում Մայր Աթոռ. Փաստաբան«Եկեղեցին կամ հոգևորականները քաղաքականություն մտնելու ոչ միայն արգելք չունեն, նաև դրա լիարժեք իրավունքն ունեն»,- «Քաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոն» (ՔԻՀԿ) իրավապաշտպան հասարակական...
11:29 10/12/2025Դպրոցում տեղի ունեցած լեզվակռվից հետո անչափահասի հայրը որոշել է պատժել մյուս անչափահասին՝ ձեռքերով և ոտքերով հարվածելով նրանԱնչափահասի նկատմամբ ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան տառապանք պատճառելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
10:03 10/12/2025Անհայտ անձինք հափշտակել են Տափերականում պահվող 15-րդ դարի Ավետարանը«Այս փաստը հրամայական է դարձնում մասնավոր անհատների կացարաններում և համայնքի եկեղեցական հաստատություններում առանց անվտանգային պատշաճ համակարգի և պահպանման պայմանների ձեռագրերի առկայության խնդրի կարգավորումը»։
09:34 10/12/2025Հիմա նույն բանը կատարած «նիկոլականներին» դատելու՞ եք։ Դե դատեք՝ տեսնենք. Ռուբեն ՄելիքյանԲռնության արդարացումը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 330 հոդվածով սահմանված հանցագործություն է, և այդ հոդվածով դատվել են տասնյակ ու տասնյակ՝ ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող քաղաքացիներ
22:03 09/12/2025Միհրան Հակոբյանի ծեծի դեպքով ձևավորվել է քննչական խումբ, ինչն առաջին հայացքից է դրական թվում. ՄելիքյանԲայց մենք բազմիցս ենք տեսել, որ մի բան ասվում է, բայց դրա 180 աստիճան հակառակն է արվում։
19:44 09/12/2025Իշխանությունները Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի արարքին արձագանքել են ոչ համաչափ․ հայտարարությունՏեղեկատվական վեճերի խորհուրդը հայտարարություն է տարածել Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ քրեական հետապնդում իրականացնելու և նրանց բանտարկելու անհամաչափ լինելու վերաբերյալ։ Հայտարարության մեջ...
19:19 09/12/2025Վրաստանից արտաքսվել է 26 օտարերկրացիՆերքին գործերի նախարարության հաղորդմամբ՝ միգրացիայի վարչության աշխատակիցները Վրաստանից արտաքսել են 26 օտարերկրյա քաղաքացիների։ «Վերջին օրերին ձեռնարկված համալիր միջոցառումների արդյունքում երկրից...
18:51 09/12/2025Իշխան Սաղաթելյանին կանչել են հարցաքննությանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն այս պահին գտնվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր...
17:43 09/12/2025Գիշերը ձերբակալված 17-ամյա աղջիկները ներկայացվել են նախաքննական մարմինՀամայնքային ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի ծառայողները ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում դեկտեմբերի 6-ի գիշերը՝ ժամը 3-ի սահմաններում, Հարավարևմտյան Բ-2 թաղամասի շենքերից մեկի մոտ հայտնաբերել,...
16:50 09/12/2025Հայաստանում բռնությունից զերծ միջավայրի ձևավորումն օրակարգային անհրաժեշտություն է. Անահիտ ՄանասյանՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում իրականացվող մշտադիտարկման արդյունքները վկայում են, որ Հայաստանում բռնության տարատեսակ դրսևորումները բազմաթիվ են։ Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ...
16:02 09/12/202534-ամյա Մանկոյին գտել ենԴեկտեմբերի 8-ին հաղորդվել էր 1991 թ. ծնված Սերգեյ Մանկոյի անհետ կորելու մասին: Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության և Համայնքային ոստիկանության Բաղրամյանի բաժնի ծառայողների համատեղ...
14:56 09/12/2025«Էդո սարուխ» ՍՊԸ-ին պատկանող գազալցակայանի գործունեությունը դադարեցվել էՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը իրականացրել է վերահսկողական գործողություններ հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքով զբաղվող «ԷԴՈ ՍԱՐՈՒԽ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (Կոտայքի մարզ, Զովունի...
12:55 09/12/2025Նարեկ Սամսոնյանը՝ Միհրան Հակոբյանի դեմ իրականացված բորենիության մասինՄիհրան Հակոբյանի վրա բորենիաբար հարձակման միակ պատասխանատուն Հայաստանում գործող ռեժիմն է՝ իր պարագլխի գլխավորությամբ։ Հայաստանում հաստատված իրավական ամենաթողության հաջորդ փուլը տրամաբանորեն պետք է...
12:48 09/12/2025Այս իշխանությունը կարողացել է սանձել կոռուպցիայի ձին ու շատ արագ ընթանում է առաջ. ԻրավապաշտպանՆիկոլ Փաշինյանն իր թիմակիցների հետ իշխանության եկավ կոռուպցիայի դեմ կատաղի պայքար մղելու խոստումով։ Այսօր կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվա առթիվ Panorama.am-ը զրուցեց իրավապաշտպան, «Նժար»...
12:33 09/12/2025Դատարանին ներկայացված դիմումով հրաժարվել ենք Բագրատ սրբազանի խափանման միջոցը փոխելու միջնորդությունից. ՊաշտպանԴատական նիստը կկայանա դեկտեմբերի 11-ին։

14:30 29/12/2021Artsakh resident accidentally crossed into Azerbaijani-held territory – NSSAn Artsakh man lost his way and accidentally crossed into Azerbaijani-held territory, where he was detained by Azerbaijani forces, the National Security Service (NSS) of Artsakh reported on Wednesday.
17:45 28/12/2021Artsakh ombudsman’s report disseminated as official document in UNThe report of Artsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan on “Malicious Prosecution by Azerbaijan of Captured Armenian Servicemen and Civilians” was disseminated as an official...
15:46 28/12/2021Goris Mayor Arush Arushanyan to remain under arrestArush Arushanyan, who was reelected as Mayor of Goris, a community in Armenia’s Syunik Province, will remain in custody.
19:10 25/12/2021Artsakh Prosecutor General's office releases a video revealing the lie of the Azerbaijani sideOn December 3, 2021, Seyran Sargsyan, a resident of Chartar settlement of the Martuni district of Artsakh was killed by Azerbaijani military.
20:18 24/12/2021Former defense minister to remain behind the barsFormer Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan will remain behind bars, as the Court of Appeals, presided over by judge Tigran Simonyan, on Friday upheld a lower court ruling to keep Tonoyan...
11:36 24/12/2021‘Utterly absurd’: Armenian expert reacts to Constitutional Court ruling on testing of employeesConstitutional expert Gor Hovhannisyan has reacted to the ruling of the Armenian Constitutional Court on the mandatory testing of unvaccinated employees at their own expense, calling it “utterly...
10:46 24/12/2021Requirement for Armenian employees to take PCR tests remain in place – health ministryThe Armenian Ministry of Health has responded to the Constitutional Court ruling on the mandatory testing of unvaccinated employees at their own expense.
19:23 23/12/2021Requirement for workers to take PCR tests at their own expense ‘unconstitutional’, Armenian top court rulesThe Constitutional Court of Armenia ruled that the requirement for workers to undergo Covid-19 testing at their own expense is “unconstitutional”.
17:58 23/12/2021Instructions of Armenian Prosecutor General's Office in Aghvan Hovsepyan's case are groundless, watchdog saysThe Anti-Corruption Committee has submitted objections to the instructions of the Prosecutor General’s Office in regard to the case of Armenia’s former Prosecutor General and Chairman of the...
17:48 23/12/2021Civic Consciousness NGO head Narek Samsonyan summoned again by policeNarek Samsonyan, head of the Civic Consciousness NGO and founder of AntiFake.am website, has been summoned again by the Armenian police, he said in a Facebook post on Thursday.
15:27 23/12/2021New video reveals role of Armenian ombudsman institution in combating hate speechArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Thursday released an informative video, explaining the role of the institution in combating hate speech.
10:50 23/12/2021Turkish journalist gets suspended sentence over cartoon tweetA columnist for a leading Turkish opposition daily has been handed down a suspended sentence of nine months on charges of “inciting hatred and animosity among the public” for posting a cartoon on...
17:15 22/12/2021Hayk Marutyan dismissed as Yerevan MayorThe Yerevan City Council passed a vote of no-confidence against Hayk Marutyan and terminated his powers as the mayor of the capital city.
14:49 21/12/2021Opposition leader Garnik Isagulyan detainedThe leader of Armenia’s opposition National Security Party, Garnik Isagulyan, has been detained, the Investigative Committee of Armenia said in a statement on Tuesday.
11:40 21/12/2021Armenian ombudsman: Hate speech has nothing to do with freedom of speechArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has published a video about negative consequences of hate speech, stressing that it has nothing to do with the freedom of speech.
17:27 20/12/2021Around 50 confirmed Armenian captives being held in Azerbaijan, lawyer saysNearly 50 confirmed Armenian prisoners of war (POWs) are being held in Azerbaijan, human rights lawyer Siranush Sahakyan told reporters on Monday.
12:38 20/12/2021"Hate breeds hatred”: Ombudsman released an awareness video on the consequences of the dissemination of hatredHate speech always returns to the one who spreads hatred. This is the message of the awareness-raising video published by the Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan. "This awareness-raising...
10:55 20/12/2021Putin says 32 terrorist attacks foiled in Russia in 2021Russia’s security agencies managed to achieve a decline in the terrorist threat, Russian President Vladimir Putin noted that 32 terrorist attacks have been prevented over an 11-month period this...
10:51 18/12/2021Tatoyan: My tenure as Armenian ombudsman hasn't been due to any political force’s expression of good willArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan responded to the claims of a number of lawmakers from the ruling Civil Contract faction in a statement late on Friday.
19:15 17/12/2021Opposition announces a plan to dismiss Prosecutor General Artur DavtyanOpposition lawmaker from "Armenia" bloc Artsvik Minasyan announced on Friday that a process for dismissal of the country's Prosecutor General Artur Davtyan is launched.