22:21 29/11/2025Քաղբանտարկյալների վրա կարված գործերը որևէ իրավական հիմք չունեն, ջա՛նք գործադրեք, ակնհայտը տեսնելու համար. Նարեկ Սամսոնյանի կնոջ ուղերձը՝ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպանին«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինն ուղերձ է հղել Հայաստանում ԵՄ դեսպան Վասիլիս...
16:06 29/11/2025Փաստաբանը բացահայտել է, թե ով կարող է ժառանգել Պուգաչովայի «Ալլա Բորիսովնա» ապրանքանիշըԻրավաբան Սերգեյ Ժորինը բացատրել է, թե ով կժառանգի ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստուհի Ալլա Պուգաչովայի «Ալլա Բորիսովնա» ապրանքանիշը, երբ երգչուհին կորցնի դրա նկատմամբ իր իրավունքները: Մասնագետի խոսքերը...
15:38 29/11/2025Գարեգին Երկրորդի եղբոր և եղբորորդու կալանքը երկարաձգվել էԱմենայն Հայոց Հայրապետ Գարեգին Բ-ի եղբոր՝ Գևորգ Ներսիսյանի և նրա որդու՝ Համբարձում Ներսիսյանի կալանքը երկարացվել է։ «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում փաստաբան Երեմ Սարգսյանը հայտնեց, որ Գևորգ Ներսիսյանի...
15:02 29/11/2025Հայաստանում կին իրավապաշտպանների առջև դեռ շարունակում են ծառացած մնալ մի շարք խորքային ու համակարգային խնդիրներՆոյեմբերի 29-ին ամբողջ աշխարհը նշում է Կին իրավապաշտպանների օրը
14:49 29/11/2025Ալավերդիում 75-ամյա տղամարդը փայտե ձողով հարվածել է հարևանին ու uպшնելՆոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 12.20-ին, Համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժին քաղաքացին հաղորդում է ներկայացնել, որ իր հարևան՝ քաղաք Ալավերդու Ակներ թաղամասի բնակիչ 74-ամյա Լյովիկ Շ․-ն նախորդ օրվանից...
13:50 29/11/2025Ողբերգական դեպք Երևանում. Հայտնաբերվել են կռվի ենթադրյալ մասնակիցների վարած թանկարժեք ավտոմեքենաներըՔննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում սպանություն, սպանության փորձ և խուլիգանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։...
13:32 29/11/2025Վարդան Ղուկասյանին առնչվող կաշառքի գործի քննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեն ավարտել է Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին առնչվող կաշառքի գործի քննությունը: Գյումրին մի քանի ամիս ղեկավարած պաշտոնյան մեղադրվում է քաղաքի ճարտարապետի միջոցով Գյումրիի...
13:12 29/11/2025Վարդան Ղուկասյանը ծանր և վտանգավոր առողջական վիճակում էր. Պաշտպանի ահազանգըԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանն ահազանգում է «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում ստեղծված ծայրահեղ մտահոգիչ իրավիճակի մասին։ «Ես բավականին երկար ժամանակ ես գտնվել եմ...
12:48 29/11/2025«Դոլինայի էֆեկտ» արտահայտությունը կարող է ավելացվել ռուսերեն բառարաններում«Դոլինայի էֆեկտ» արտահայտությունը կարող է ավելացվել ռուսերեն բառարաններում 2025 թվականի ընթացքում տեղեկատվական տարածքում դրա ժողովրդականության շնորհիվ։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, այդ մասին...
10:53 29/11/2025Հայաստանի կառավարությունը դրժել է իր խոստումը, և Ադրբեջանի դեմ ոչ մի գործ չի ներկայացրել Միջազգային քրեական դատարան. Մարուքյան«2022թ. հոկտեմբերի 2-ին ադրբեջանական սոցցանցերում հայտնվեց մի ահասարսաուռ տեսանյութ, որտեղ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տռարածքում՝ մեր դիրքում գնդակահարում են մեր անզեն...
10:38 29/11/2025Գողության փորձի մեջ մեղադրվողը հանձնվել է Գերմանիայի իրավասու մարմիններինԳլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը.
20:59 28/11/2025ՔԿ-ն հաստատել է տեսանյութերում Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի պատկերված լինելու հանգամանքըՀաստատվել է տեսանյութերում Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի պատկերված լինելու հանգամանքը։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ ՔԿ-ից։ «Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի անձնական կյանքի գաղտնիությունը...
20:23 28/11/2025Հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց է տեղափոխվել «Մանումենտցի Դավիթիկը»Այսօր՝ նոյեմբերի 28-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 18։50-ի սահմաններում քաղաքացիական ավտոմեքենայով «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» է տեղափոխվել հրազենային վնասվածքներով մի քաղաքացի,...
19:25 28/11/2025Արշակ արքեպիսկոպոսը հրաժարվում է այցելել քննչական կոմիտե՝ ծանոթանալու օբյեկտիվությունից զուրկ որոշմանը․փաստաբանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «ՀՀ քննչական կոմիտեից էլեկտրոնային փոստի միջոցով այսօր ստացա ծանուցում այն մասին, որ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության քննիչի կողմից 2025 թվականի նոյեմբերի 25-ին...
17:47 28/11/2025Գլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ բողոք կներկայացնի ահասարուռ ծեծի մասնակիցներին չկալանավորելու որոշման դեմԳլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ դատարան բողոք կներկայացնի Նոյեմբերյանի քոլեջի սանին ծեծի ենթարկածներին չկալանավորելու որոշման դեմ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին դատախազության հանրային կապերի...
17:24 28/11/2025Վրացի հովիվները վաճառել են հոլանդացի ֆերմերին պատկանող 194 գլուխ անասուն ու յուրացրել գումարըՎրաստանում հոլանդացի ֆերմերի համար աշխատող հովիվները վաճառել են նրա կովերը և յուրացրել ողջ գումարը։ Այս մասին հայտնում է Грузия Online-ը՝ վկայակոչելով Վրաստանի դատախազության հաղորդագրությունը։...
17:15 28/11/2025Հրատապ դիմում ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին՝ քաղաքական հետապնդումների, ապօրինի կալանքների և մեդիայի ազատ գործունեության խոչընդոտման վերաբերյալ. AntiFake.amAntiFake.am-ի խմբագրությունը նամակ է ուղարկել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանին՝ հրատապ դիմելով Հայաստանում քաղաքական հետապնդումների, ապօրինի կալանքների և մեդիայի ազատ գործունեության խոչընդոտման վերաբերյալ:...
16:57 28/11/2025Կարեն Ավանեսյանին Բաքուն մեղադրում է ահաբեկչության մեջ. Գործն ուղարկվել է դատարանԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաքի Ստեփանակերտի բնակչին՝ 1967թ.
14:50 28/11/2025Սաղաթելյանի և Սամսոնյանի առաջին ձերբակալությունն էլ միտված էր «Իմնեմնիմի»-ի և Antifake.am-ի տորպեդահարմանը. Դավիթ Ֆիդանյանայաստանում կարող են մարդկանց կալանավորել ուղղակի «Իմնեմնիմի» փոդքաստի ժամանակ հնչած սուր քննադատության համար
13:35 28/11/2025Պարտք ու պահանջի, հայհոյանքի խնդիրներ են եղել. Նոյեմբերյանի քոլեջի տնօրենը՝ ծեծի ենթարկված ուսանողի մասինՕրերս անչափահասների մասնակցությամբ դաժան ծեծի վերաբերյալ տարածված տեսանյութը մեծ արձագանք է գտել և մտահոգություններ առաջացրել հանրության շրջանում։ Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են Զորական գյուղի...

14:23 22/10/2021Lawyer: Defendant and victim ‘may switch places’ in Aghvan Hovsepyan’s caseThe criminal case involving Armenia’s former Prosecutor General and Chairman of the Investigative Committee Aghvan Hovsepyan may take a new twist, his lawyer said on Friday.
13:45 22/10/2021Turkey placed on FATF 'grey list' for failing to combat money laundering and terrorism financingTurkey was placed on the Financial Action Task Force (FATF) “grey list” on Thursday for failing to combat money laundering and terrorism financing, reported the Armenian National Committee of America...
12:34 22/10/2021Ombudsman releases evidence of Azerbaijani military's reinforcement in Armenia in response to Defense Ministry’s denialArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has released evidence of increased Azerbaijani activity in Gegharkunik Province in response to the denial of the Defense Ministry.
11:12 22/10/2021Alec Baldwin fatally shoots crew member with prop gun on film setAlec Baldwin discharged a prop firearm on the set of a Western he was making in New Mexico on Thursday, killing the film’s director of photography and wounding the movie’s director, The New York...
15:26 21/10/2021UN court hearings are about forming right international perceptions on Artsakh issue, says Armenia's representativeIf the International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, approves Armenia’s lawsuit against Azerbaijan, that will greatly contribute to the strengthening of the...
19:23 20/10/2021Death toll from methanol poisoning reached 25 in Russia's Sverdlovsk regionThe death toll in the Sverdlovsk region from counterfeit alcoholic beverages has risen to 25, TASS news agency reported.
14:11 20/10/2021Lawyer: Armenian captives must be released immediately without any preconditionsArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan and the representative of Armenian captives at the European Court of Human Rights (ECHR), lawyer Siranush Sahakyan presented evidence of...
10:13 20/10/202114 Syrian soldiers killed after explosion destroys bus in DamascusA passenger bus has been destroyed in a blast in the Syrian capital, state TV reported on Wednesday.
19:45 19/10/2021ECHR says Turkey should change law on insulting presidentEurope's top human rights court called on Turkey on Tuesday to change a law regarding insulting the president under which tens of thousands have been prosecuted, after ruling that a man's detention...
17:52 19/10/2021Ombudsman's claims are ‘clearly exaggerated’ – Armenian Defense MinistryThe Defense Ministry of Armenia says the claims of Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan over the Azerbaijani activity in Gegharkunik Province are “clearly exaggerated”.
15:37 19/10/2021Arms dealer Davit Galstyan to remain in custodyArms dealer Davit Galstyan, better known as Patron Davo, will remain in custody as the Yerevan Court of Appeals on Tuesday upheld a lower court ruling to arrest him, his lawyer Armen Harutyunyan told...
14:08 19/10/2021Venice Commission says Armenian legislative amendments significantly reduce the power of the OmbudsmanThe European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) issued a special opinion on the legislation that reduces the funding and the legal regime of the Office of Armenia’s human rights...
13:13 19/10/2021"Don't remain silent!" - Young ARFD members protest outside the International Court in the HagueA group of Armenian Revolutionary Federation Dashnaktsutyun (ARFD) young members in the Netherlands hold protest outside the International Court of Justice (ICJ) in the Hague, where the Court holds...
12:56 19/10/2021Turkey summons 10 diplomats over call for activist’s releaseTurkey’s Foreign Ministry on Tuesday summoned the ambassadors of the United States and nine other countries to protest a statement they issued that called for the release of imprisoned philanthropist...
14:38 18/10/2021Ruben Sahakyan has always been concerned with Armenia's well being - Robert KocharyanArmenia's former President Robert Kocharyan sent a letter of condolences on the death of the renowned lawyer, ex-Chairman of the Chamber of Advocates of Armenia, RA Honoured Lawyer Ruben Sahakyan.
13:19 18/10/2021Human rights activist urges release of ‘political prisoner’ Arush Arushanyan after election winHuman rights activist Ruben Melikyan called for the release of arrested opposition politician Arush Arushanyan after the latter won Sunday’s local elections in Armenia’s Goris community.
12:36 18/10/2021Armenian ombudsman: Activity of Azerbaijani forces invading Gegharkunik increased significantlyThe Azerbaijani troops, that have invaded Armenia's Gegharkunik Province, have built large shelters, stocked up on firewood and concreted the roads leading to their positions.
19:03 16/10/2021SIS didn't allow Seyran Ohanyan to leave for Russia to attend CSTO Parliamentary Assembly sessionArmenia's Special Investigation Service didn't allow the Head of "Armenia" opposition faction, ex-defense minister Seyran Ohanyan to leave for St.
20:01 15/10/2021Court of Appeals dismisses complaint over detention of ex-Defense Minister Davit TonoyanThe Court of Appeals on Friday dismissed the motion filed over the detention of ex-Defense Minister Davit Tonoyan.
19:38 15/10/2021Armenia's Yeraskh village subjected to regular shelling by Azerbaijani forces - Arman TatoyanYeraskh village of Ararat province is subjected to regular shelling by the Azerbaijani armed forces, both during the day and night, Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan reports.