22:21 29/11/2025Քաղբանտարկյալների վրա կարված գործերը որևէ իրավական հիմք չունեն, ջա՛նք գործադրեք, ակնհայտը տեսնելու համար. Նարեկ Սամսոնյանի կնոջ ուղերձը՝ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպանին«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինն ուղերձ է հղել Հայաստանում ԵՄ դեսպան Վասիլիս...
16:06 29/11/2025Փաստաբանը բացահայտել է, թե ով կարող է ժառանգել Պուգաչովայի «Ալլա Բորիսովնա» ապրանքանիշըԻրավաբան Սերգեյ Ժորինը բացատրել է, թե ով կժառանգի ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստուհի Ալլա Պուգաչովայի «Ալլա Բորիսովնա» ապրանքանիշը, երբ երգչուհին կորցնի դրա նկատմամբ իր իրավունքները: Մասնագետի խոսքերը...
15:38 29/11/2025Գարեգին Երկրորդի եղբոր և եղբորորդու կալանքը երկարաձգվել էԱմենայն Հայոց Հայրապետ Գարեգին Բ-ի եղբոր՝ Գևորգ Ներսիսյանի և նրա որդու՝ Համբարձում Ներսիսյանի կալանքը երկարացվել է։ «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում փաստաբան Երեմ Սարգսյանը հայտնեց, որ Գևորգ Ներսիսյանի...
15:02 29/11/2025Հայաստանում կին իրավապաշտպանների առջև դեռ շարունակում են ծառացած մնալ մի շարք խորքային ու համակարգային խնդիրներՆոյեմբերի 29-ին ամբողջ աշխարհը նշում է Կին իրավապաշտպանների օրը
14:49 29/11/2025Ալավերդիում 75-ամյա տղամարդը փայտե ձողով հարվածել է հարևանին ու uպшնելՆոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 12.20-ին, Համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժին քաղաքացին հաղորդում է ներկայացնել, որ իր հարևան՝ քաղաք Ալավերդու Ակներ թաղամասի բնակիչ 74-ամյա Լյովիկ Շ․-ն նախորդ օրվանից...
13:50 29/11/2025Ողբերգական դեպք Երևանում. Հայտնաբերվել են կռվի ենթադրյալ մասնակիցների վարած թանկարժեք ավտոմեքենաներըՔննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում սպանություն, սպանության փորձ և խուլիգանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։...
13:32 29/11/2025Վարդան Ղուկասյանին առնչվող կաշառքի գործի քննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեն ավարտել է Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին առնչվող կաշառքի գործի քննությունը: Գյումրին մի քանի ամիս ղեկավարած պաշտոնյան մեղադրվում է քաղաքի ճարտարապետի միջոցով Գյումրիի...
13:12 29/11/2025Վարդան Ղուկասյանը ծանր և վտանգավոր առողջական վիճակում էր. Պաշտպանի ահազանգըԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանն ահազանգում է «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում ստեղծված ծայրահեղ մտահոգիչ իրավիճակի մասին։ «Ես բավականին երկար ժամանակ ես գտնվել եմ...
12:48 29/11/2025«Դոլինայի էֆեկտ» արտահայտությունը կարող է ավելացվել ռուսերեն բառարաններում«Դոլինայի էֆեկտ» արտահայտությունը կարող է ավելացվել ռուսերեն բառարաններում 2025 թվականի ընթացքում տեղեկատվական տարածքում դրա ժողովրդականության շնորհիվ։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, այդ մասին...
10:53 29/11/2025Հայաստանի կառավարությունը դրժել է իր խոստումը, և Ադրբեջանի դեմ ոչ մի գործ չի ներկայացրել Միջազգային քրեական դատարան. Մարուքյան«2022թ. հոկտեմբերի 2-ին ադրբեջանական սոցցանցերում հայտնվեց մի ահասարսաուռ տեսանյութ, որտեղ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տռարածքում՝ մեր դիրքում գնդակահարում են մեր անզեն...
10:38 29/11/2025Գողության փորձի մեջ մեղադրվողը հանձնվել է Գերմանիայի իրավասու մարմիններինԳլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը.
20:59 28/11/2025ՔԿ-ն հաստատել է տեսանյութերում Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի պատկերված լինելու հանգամանքըՀաստատվել է տեսանյութերում Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի պատկերված լինելու հանգամանքը։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՀՀ ՔԿ-ից։ «Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի անձնական կյանքի գաղտնիությունը...
20:23 28/11/2025Հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց է տեղափոխվել «Մանումենտցի Դավիթիկը»Այսօր՝ նոյեմբերի 28-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 18։50-ի սահմաններում քաղաքացիական ավտոմեքենայով «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» է տեղափոխվել հրազենային վնասվածքներով մի քաղաքացի,...
19:25 28/11/2025Արշակ արքեպիսկոպոսը հրաժարվում է այցելել քննչական կոմիտե՝ ծանոթանալու օբյեկտիվությունից զուրկ որոշմանը․փաստաբանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «ՀՀ քննչական կոմիտեից էլեկտրոնային փոստի միջոցով այսօր ստացա ծանուցում այն մասին, որ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության քննիչի կողմից 2025 թվականի նոյեմբերի 25-ին...
17:47 28/11/2025Գլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ բողոք կներկայացնի ահասարուռ ծեծի մասնակիցներին չկալանավորելու որոշման դեմԳլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ դատարան բողոք կներկայացնի Նոյեմբերյանի քոլեջի սանին ծեծի ենթարկածներին չկալանավորելու որոշման դեմ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին դատախազության հանրային կապերի...
17:24 28/11/2025Վրացի հովիվները վաճառել են հոլանդացի ֆերմերին պատկանող 194 գլուխ անասուն ու յուրացրել գումարըՎրաստանում հոլանդացի ֆերմերի համար աշխատող հովիվները վաճառել են նրա կովերը և յուրացրել ողջ գումարը։ Այս մասին հայտնում է Грузия Online-ը՝ վկայակոչելով Վրաստանի դատախազության հաղորդագրությունը։...
17:15 28/11/2025Հրատապ դիմում ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին՝ քաղաքական հետապնդումների, ապօրինի կալանքների և մեդիայի ազատ գործունեության խոչընդոտման վերաբերյալ. AntiFake.amAntiFake.am-ի խմբագրությունը նամակ է ուղարկել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանին՝ հրատապ դիմելով Հայաստանում քաղաքական հետապնդումների, ապօրինի կալանքների և մեդիայի ազատ գործունեության խոչընդոտման վերաբերյալ:...
16:57 28/11/2025Կարեն Ավանեսյանին Բաքուն մեղադրում է ահաբեկչության մեջ. Գործն ուղարկվել է դատարանԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաքի Ստեփանակերտի բնակչին՝ 1967թ.
14:50 28/11/2025Սաղաթելյանի և Սամսոնյանի առաջին ձերբակալությունն էլ միտված էր «Իմնեմնիմի»-ի և Antifake.am-ի տորպեդահարմանը. Դավիթ Ֆիդանյանայաստանում կարող են մարդկանց կալանավորել ուղղակի «Իմնեմնիմի» փոդքաստի ժամանակ հնչած սուր քննադատության համար
13:35 28/11/2025Պարտք ու պահանջի, հայհոյանքի խնդիրներ են եղել. Նոյեմբերյանի քոլեջի տնօրենը՝ ծեծի ենթարկված ուսանողի մասինՕրերս անչափահասների մասնակցությամբ դաժան ծեծի վերաբերյալ տարածված տեսանյութը մեծ արձագանք է գտել և մտահոգություններ առաջացրել հանրության շրջանում։ Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են Զորական գյուղի...

22:16 19/09/2023На площади Республики в Ереване вследствие действий Полиций есть раненыеВследствие применения Полицией спецсредств в отношении осуществляющих перед зданием правительства Армении акцию с требованием отставки Никола Пашиняна есть пострадавшие.
22:04 19/09/2023СНБ Армении распространила заявлениеСНБ Армении распространила заявление, в котором говорится: «Служба национальной безопасности Армении сообщает, что в настоящее время в Республике Армения существует реальная опасность организации и...
21:15 19/09/2023Полиция применила спецсредства на акции протеста в ЕреванеПредатель, он и есть предатель.
21:15 19/09/2023В Арцахе в результате агрессии Азербайджана 25 погибшихПо информации, полученной офисом Защитника прав человека (омбудсмена) из морга Степанакерта, по состоянию на 20:00 в результате широкомасштабной агрессии со стороны Азербайджана есть 25 погибших,...
21:05 19/09/2023Бегларян: Армения должна обратиться ко всем странам-членам ООН, оповестив, что в Арцахе осуществляется геноцидСвязь в Арцахе очень плохая, поскольку геноцидальный режим Баку сделал мишенью также систему связи.
20:17 19/09/2023ЗПЧ Арцаха: 150 жителей общины Ехцаох Шушинского района полностью окруженыВС Азербайджана разрушили школу общины.
18:25 19/09/2023Фонд «Татоян»: Этот коридор будет использоваться для похищения людейДоказательством тому служат недавние похищения мирных жителей с моста Хакари.
16:17 19/09/2023Омбудсмен Арцаха: Есть многочисленные жертвы и раненые среди мирного населения, в том числе и детиЗащитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян в соцсети X (бывшая Twitter) опубликовал фото и написал: «Есть многочисленные жертвы и раненые среди...
10:18 19/09/2023МВД Арцаха: Мужчину задержали за продажу сигарет по высокой цене, купленных без акцизной марки18 сентября в результате проверки сотрудниками Мартунинского райотдела полиции, в магазине индивидуального предпринимателя 41-летнего жителя Мартуни М.Г.
13:38 18/09/2023МИД Ирана анонсировал обмен пятью заключенными с СШАПо словам представителя ведомства, стороны обменяют пять заключенных.
23:26 17/09/2023Гоар Мелоян: Это прямой путь к упадку государственностиЭксперт по конституционному праву Гоар Мелоян, коснувшись низкой явки избирателей на выборах в Совет старейшин Еревана, пишет: «.В выборах в Совет старейшин Еревана 2013 года, когда основная борьба...
19:40 17/09/2023Рубен Меликян: Позорно низкий показательПравозащитник Рубен Меликян пишет: «По положению на 17:00, явка избирателей на выборах в Совет старейшин Еревана составила 21%.
14:29 17/09/2023Адвокат: Сурен Алоян освобожден под залог в 1 миллион драмовЧто касается задержанного в рамках того же дела Геворка Алтуняна, Л. Саакян отметил, что в качестве меры пресечения в его отношения избран домашний арест и залог в размере 20 млн драмов.
10:22 17/09/2023Не имеющие гражданства Армении лица также могут проголосовать на выборах в Совет старейшин ЕреванаСегодня, 17 сентября – выборы в Совет старейшин Еревана, участвует 14 политических сил: 13 партий и 1 альянс.
17:47 16/09/2023С воскресенья зарегистрированные в России автомобили не смогут въезжать в ПольшуПольша с воскресенья запрещает въезд на территорию страны автомобилям с российскими номерами, сообщил глава МВД страны Мариуш Каминьский.
16:00 16/09/2023Кадровые изменения произведены в Прокуратуре АрменииСогласно приказу генерального прокурора Армении Анны Вардапетян, 15 сентября 2023 года в прокуратуре произведены кадровые назначения и изменения.
14:10 16/09/2023Азербайджан сообщил о начале арбитражного процесса против АрменииАзербайджан начал арбитражный процесс против Армении в соответствии с положениями Бернской конвенции.
20:41 15/09/2023Полицейские перекрыли дороги в Ереване для правящей партии – под сигналы недовольных водителейШествие правящей партии «Гражданский договор», стартовавшее возле музея «Эребуни», дошло до места проведения митинга у здания мэрии Еревана.
19:47 15/09/2023ЕСПЧ отклонил заявление по вопросу репатриации в Арцах для захоронения останков Элен ДадаянЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) отклонил заявление по вопросу транспортировки тела погибшей в ДТП на трассе Ереван-Гюмри уроженки Республики Арцах Элен Дадаян.
19:00 15/09/2023TikTok оштрафован Евросоюзом на $368 млнTikTok оштрафован Евросоюзом на $368 млн за неспособность защитить конфиденциальность детей в соответствии с европейскими правилами, пишет euronews.