19:26 23/10/2025«Ժողովրդավարության քրմերը» իհարկե լուռ կմնան․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Մասիսի ընդդիմադիր քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ թե՛ կայացված մեղադրական դատավճիռը, թե՛ կիրառված անհամաչափ խիստ պատիժը և թե՛ խափանման միջոցի...
17:57 23/10/2025Դավիթ Համբարձումյանը դատապարտվեց 6 տարի 3 ամիս ժամկետով ազատազրկմանՔիչ առաջ Երևանի քրեական դատարանը (դատավոր Ժ.Չիչոյան) հրապարակեց դատավճիռ, որով Մասիս համայնքի ղեկավար, ՀՀ վարչապետի թեկնածու Դավիթ Համբարձումյանին դատապարտեց 6 տարի 3 ամիս ժամկետով ազատազրկման:...
17:45 23/10/2025Անալգին-դիմեդրոլ սրսկեցին, որ քնեմ. Քնելու փոխարեն մեղադրյալը նիստի է ներկայացելՀայտարարված 15 րոպե ընդմիջումից հետո 18 արդարների գործով դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը հայտարարեց, որ Աղվան Արշակյանը ներկայացել է։ Նա խնդրեց կարճ տեղեկատվություն տրամադրել, թե ինչ է եղել։ «Ուժեղ գլխացավ...
17:19 23/10/2025Աղվան Արշակյանի վիճակը կտրուկ վատացել է, Կոչուբաևն էլ կալանավորված է. Արդարների գործով դատական նիստն ընդմիջվեցՇենգավիթի դատարանում այսօր շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստը։ Մեղադրյալներից Աղվան Արշակյանը չի ներկայացել նիստին։ «Նրա վիճակն այսօր կտրուկ վատացել է, նա զանգահարել է, հրավիրել է շտապ...
16:15 23/10/2025ՔԿ. Մի խումբ անձինք նյութապես շահագրգռել են այլ անձանց՝ մասնակցելու հավաքինՄեկ անձ կալանավորվել է
14:42 23/10/2025Որպես անհետ կորած որոնվող 13-ամյա Հասմիկ Ասլանյանը հայտնաբերվել էՀոկտեմբերի 23-ին հաղորդվել էր 13-ամյա Հասմիկ Ասլանյանի անհետ կորելու մասին։ Նա հայտնաբերվել է և ներկայացվել Համայնքային ոստիկանության Արաբկիրի բաժին։ Հանգամանքները պարզվում են: Ծանուցում.
14:19 23/10/2025Հարցաքննվել եմ. Ավինյանը՝ ԱՆԻՖ-ի գործի մասին«Ես թվեր եմ հրապարակել երեք ժամ տևած իմ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, կոնկրետ ֆինանասկանան թվեր: Քաղհասարակության ներկայացուցիչներից որևէ մեկից, ներառյալ հետաքննող լրատվականներից, թվերին անդրադարձ չկա»,-...
14:13 23/10/2025Աշոտ Մխիթարյանը էս երկրի սպորտային սիմվոլներից մեկն է: Ռուբոն՝ սրտացավության սիմվոլն է. Ռուբեն Մխիթարյան«Ձախ նկարում Հայաստանի տղամարդկանց ծանրամարտի հավաքականի երջանկահիշատակ գլխավոր մարզիչ Աշոտ Մխիթարյանն է: Մարզչական գործունեության ընթացքում պատրաստել է սպորտի 34 վարպետ, միջազգային կարգի սպորտի 12...
13:52 23/10/2025Հայաստանում կալանքների կիրառման նման ծավալը նաև հակամարդասիրական է. Վարդևանյան«Վերջին ամիսներին հանրային հնչեղություն ունեղող գործերով կալանքների որոշումները, կամ դրանց չվերացումն իրապես աննախադեպ են: Ի դեպ փաստաբան, Մեր Ձևով շարժման անդամ՝ Ռուբեն Մխիթարյանի կալանքի դեպքում...
13:10 23/10/2025Գյումրիում նիկոլական բեսպրեդելի խորհրդանիշ «օգնետուշիտելը». Մանուկյան«Գյումրիում նիկոլական բեսպրեդելի խորհրդանիշ «օգնետուշիտելը»»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։ Նա մանրամասնում է.
12:57 23/10/2025Վիգեն Էուլջեքջյանի փաստաբանները դիմել են անձանց կամայական կալանավորման հարցերով ՄԱԿ-ի աշխատանքային խմբինՆրանք պահանջում են անհապաղ ազատ արձակել Էուլջեքջյանին։
12:37 23/10/2025Ապօրինի գույքից որ խոսում եք, իմ ընտանիքի մասով ուղիղ ասեմ, գործ սարքոցի է. Մեսրոպ Մանուկյան«Ապօրինի գույքից որ խոսում եք, իմ ընտանիքի մասով ուղիղ ասեմ, գործ սարքոցի է»,-Երևանի ավագանու նիստում հայտարարեց «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը։ Նա շարունակեց ներկայացնել.
11:39 23/10/2025Կրակել են կալանավորի ոտքին, որ կանխեն նրա փախուստըՀոկտեմբերի 22-ին` ժամը 19։10-ի սահմաններում, հետազոտման նպատակով քաղաքացիական հիվանդանոց տեղափոխված «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձը, ցած թռչելով հիվանդանոցի պատուհանից, դիմել է...
11:15 23/10/2025Կիրակի օրը Հովհաննավանքում Փաշինյանի հայտարարած ու նաև հովանավորած արարքները հանgագործnւթյnւն են. Թաթոյան«Ակնհայտ է, որ Ստեփան Ասատրյանի հետ տարվել է ու տարվում է նախապատրաստական աշխատանք, նրան սովորեցրել են, բայց նրան լավ չեն սովորեցրել»:
11:02 23/10/2025Գյումրու քաղաքապետարանի մոտից բերման ենթարկված 13 անձ արդեն կալանավորվել էԳյումրիում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների մասնակիցներից 13 անձի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանքը: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին քննչական կոմիտեից։ Հիշեցնենք, որ...
10:56 23/10/202513-ամյա աղջնակը որոնվում է որպես անհետ կորածՀամայնքային ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 2012 թվականին ծնված Հասմիկ Ասլանյանը: Նա հոկտեմբերի 22-ի ժամը 12.30-ի սահմաններում դուրս է եկել Քանաքեռ ՀԷԿ-ի Բանավան...
08:55 23/10/2025Երկու ամսով կալանավորվել է փաստաբան Ռուբեն ՄխիթարյանըՇիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ երկու ամսով կալանավորվել է «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման անդամ, ծանրամարտի լեգենդար մարզիչ` երջանկահիշատակ Աշոտ Մխիթարյանի որդի,...
22:51 22/10/2025Ես հրաժարվում եմ մասնակցել այս ֆարսին. Ռուբեն Վարդանյանն ընտանիքի միջոցով փոխանցել է պաշտպանից հրաժարվելու իր պատճառները«Ինձ պետք չէ պաշտպանության պատրանք. ես պահանջում եմ իմ դատավարական իրավունքների իրական պահպանում»:
21:45 22/10/2025Վրաստանի նախկին վարչապետը հարցաքննության ժամանակ խոստովանել է՝ ապօրինի եկամուտ է ստացելՎրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հարցաքննվել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության կողմից։ Նա լիովին համագործակցել է քննության հետ և խոստովանել է, որ տարիներ շարունակ ապօրինի եկամուտ է...
21:35 22/10/2025Նախագծի ընդունման հիմնավորումները դատարկ են, կիսատ ու սին․ Գոհար Մելոյանը՝ «Շողակաթ»-ի եթերազրկման մասինՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Այսօր՝ Ազգային ժողովում իշխող խմբակցությունն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Շողակաթ» հեռուստաընկերության գործունեությունը՝ որպես հանրային...

11:40 23/12/2020Artsakh ombudsman: Families of civilian victims haven’t received any social assistanceFamilies of civilian victims of the recent Artsakh war have not benefited from any social assistance program thus far, Artsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan said late on Tuesday.
10:51 23/12/2020Three police officers shot dead in central FranceThree French police officers were shot dead and a fourth wounded when a man opened fire as they arrived at a house in a remote village in response to a call about domestic violence against a woman,...
20:34 22/12/2020Ex-president Kocharyan's lawyers join the opposition rally, miss the court hearingThe lawyers of Armenia's ex-president Robert Kocharyan have joined the opposition rally underway at Republic Square in Yerevan and haven't attended the hearing in the case of an alleged overthrow of...
18:29 22/12/2020Mayor of Goris town will be released from detentionThe Mayor of Goris town Arushan Arushanyan will be released from detention, according to the court decision, his lawyer Armen Melkonyan reported.
15:20 22/12/2020ECHR grants Armenia’s request concerning soldiers captured by Azeri forces near KhtsaberdOn 18 December, immediately after the meeting of Armenia’s Representative before the ECHR Yeghishe Kirakosyan with the relatives of 62 servicemen captured by the Azerbaijani forces near Khtsaberd,...
14:48 22/12/2020Artak Beglaryan steps down as Artsakh ombudsmanArtsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan on Tuesday submitted resignation to the speaker of the country’s National Assembly, the Ombudsman’s Office reported.
14:28 22/12/2020Deputy commander of Armenia’s special police forces resignsThe deputy commander of Armenia’s special police forces, known as “Red Berets”, Khachik Tovmasyan, has tendered his resignation.
14:04 22/12/2020Every single minute that Pashinyan stays in power undermines foundations of Armenian statehood – advocateA group of advocates started a march from the Chamber of Advocates building to the Armenian National Assembly, and then to the Prosecutor General’s Office on Tuesday morning following a nationwide...
12:47 22/12/2020Opposition figure: If Armenia’s state borders were to be drawn in line with domestic law, we would have ‘sea to sea Armenia’If Armenia’s state borders were to be drawn in accordance with the domestic law, we would have "sea to sea Armenia" now, opposition One Armenia party leader Artur Ghazinyan said on Tuesday, referring...
11:55 22/12/2020Azerbaijani banker's wife will have £22m seized in UK unless she reveals source of wealthA woman who spent £1m a year at Harrods will be forced to give up her £15m home unless she reveals the source of her fortune following the UK’s first McMafia-style “dirty money” investigation, The...
19:10 21/12/2020Armenian ombudsman pays tribute to soldiers fallen in Artsakh warArmenian Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan along with members of his staff on Monday visited the Yerablur Military Pantheon in Yerevan, the Ombudsman’s Office reported.
16:34 21/12/2020Armenian ombudsman condemns threats against priest of Sisian churchArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan took to Facebook on Monday to condemn the reported threats and calls for violence against a clergyman of St.
10:29 21/12/2020Mayor of Armenian town Goris arrested after calls to block Pashinyan's entry to the provinceThe Mayor of Goris town in southern Syunik province of Armenia was arrested at night, News.am reported, siting Deputy Mayor of the town Menua Hovsepyan.
16:02 19/12/2020Clashes erupt between participants of PM-led mourning procession and people gathered at Yerevan military pantheonTensions rose at the Yerablur Military Pantheon in Yerevan on Saturday as a group of war veterans and families of soldiers killed in the Artsakh war tried to block Armenian Prime Minister Nikol...
13:23 19/12/2020Opposition figure says involved as witness in criminal case ‘against Nikol Pashinyan’Leader of the opposition One Armenia party Artur Ghazinyan on Saturday said he was to be questioned as a witness in a criminal case launched against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
12:15 19/12/2020Ombudsmen: Azerbaijani authorities had criminal intention to completely isolate Artsakh from international information flowsOmbudsmen of Artsakh and Armenia Arman Tatoyan and Artak Beglaryan on Friday, December 18, published a joint ad hoc report on the attacks of journalists by Azerbaijan covering the hostilities in...
10:51 19/12/2020FBI announces additional reward in San Francisco Armenian church hate crime probeThe Federal Bureau of Investigation Thursday announced a new reward of up to $50,000, over and above the previous $25,000 reward announced earlier by the St.
15:48 18/12/2020Sixth closed report on atrocities committed by the Azerbaijani forces against ethnic Armenians completeThe Human Rights Defenders of Armenia and Artsakh have finished the sixth closed report on atrocities committed by the Azerbaijani armed forces against captured ethnic Armenians and bodies.
14:54 18/12/2020Russian Federal Security Service chief arrives in ArmeniaDirector of Russia’s Federal Security Service (FSB) Alexander Bortnikov on Friday arrived in Yerevan, head of the Armenian National Security Service (NSS) press service Artur Gevorgyan told...
11:00 18/12/2020Ombudsman: Maps in special booklets of Azeri military show most of Armenia as a historical territory of AzerbaijanThe maps which the Azerbaijani troops have in their special booklets show most of Armenia as a historical territory of Azerbaijan, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a...