21:36 16/10/2025Ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է անձամբ վարչապետը. Եպիսկոպոսների հայտարարությունըՄեր կոչն է ՀՀ դատական և իրավապահ մարմիններին գործել բացառապես օրենքի շրջանակներում և տուրք չտալ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահող պետական գործիչների կամայականություններին և խմբային շահերին
21:28 16/10/2025Ո՞ւմ հետ գործ ունեք, հանցավոր խմբի հե՞տ գործ ունեք, Ուսամա Բեն Լադենի՞ հետ գործ ունեք, փաստաբանին տենց կձերբակալե՞ն. Ռուբեն Մելիքյան«Ականատես ենք եղել Կոչուբաևի՝ ֆաշիստական ձևով ձերբակալմանը»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա հարց հնչեցրեց, թե հանրության մեջ ճանաչված հայտնի մարդուն ինչու են նման ձևով...
20:59 16/10/2025Կոչուբաևը մեղադրանքը չի ընդունել, ցուցմունք տալուց հրաժարվել է․ Ալեքսանյան«Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը ձերբակալված է 24-ժամյա ռեժիմով՝ դատարան ներկայացնելու նպատակով, նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց քննարկելու համար։ Ձձերբակալվել է և նրան մեղադրանք է առաջադրվել...
20:58 16/10/2025Ահա այսպես են պատվիրել ձերբակալել փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևին. Հովհաննես ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը տեսանյութ է հրապարակել Ալեքսանդր Կոչուբաևի ձերբակալության վայրից և գրել.
20:40 16/10/2025Ալեքսանդր Կոչուբաևը ձերբակալվել է․ ՔԿՔննչական կոմիտեից հայտնում են, որ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 1 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 490-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (դատավորի, դատախազի,...
20:25 16/10/2025Կեցցե՛ «ժողովրդավարության բաստիոնը»․ Մելոյանը՝ Կոչուբաևի առևանգման մասինՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Երեկ առեւանգում էին մեր հոգեւոր հայրերին, ու ապօրինաբար ազատազրկված են արդեն երեք Սրբազան հայրերը։ Այսօր առեւանգվում է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը, ով իրականացնում...
18:49 16/10/2025Ֆաշիստական ոճով ձերբակալել են փաստաբան Ալեքսանդր ԿոչուբաևինՇենգավիթի դատարանի դիմացից, մոտ մեկ ժամ առաջ ձերբակալել են փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում տեղեկացրեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա նշեց, որ դեռևս որևէ...
18:12 16/10/2025Թբիլիսիի օդանավակայանում հայտնաբերվել է չհայտարարագրված ավելի քան 1 կիլոգրամ ոսկե ձուլակտորՎրաստանի Ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայության տվյալներով՝ Թբիլիսիի օդանավակայանում երկու ուղևորի ձեռքի ուղեբեռում հայտնաբերվել է ավելի քան 1 կգ ոսկե ձուլակտոր և մետաղադրամ։ Aliq.ge-ի...
17:51 16/10/2025Շատ դեպքերում չափն անցնում են, բայց ըմբռնումով ենք մոտենում. Լևոն Քոչարյան«Երկրում ռեպրեսիաներ են, բռնճնշումներ։ Միշտ թվում է, որ սրանց իրավական բեսպրիդելը, լկտիությունը մի սահման ունենալ, բայց չէ, նրանք միշտ ապացուցում են, որ կարող են ավելին»,-ընդհանուր իրավասության...
17:32 16/10/2025Ամուսինները եկել էին Հայաստան՝ ազգականի հարսանիքին մասնակցելու. Մանրամասներ՝ Զովաշենում կատարված uպանnւթյnւնիցՆրանց uպանել է այն մարդը, ով մինչ այդ Արամուս գյուղից դեպի Նոր Գյուղ տանող դաշտամիջյան ճանապարհի հարևանությամբ գտնվող հողամասում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության սպանել էր մեկ այլ ամուսնական զուգի՝ իր հարևաններին։
17:11 16/10/2025Հույս ունեմ, որ Ջալալ Հարությունյանն ամբողջությամբ կկրի պատիժը. ՓաստաբանԱրցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը տեղափոխվել է քրեակատարողական հիմնարկ։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը տարածված...
16:37 16/10/2025Բագրատ Սրբազանի գործով դատարանն անցավ դռնփակ քննության«Պատվարժան դատարան, թեև ես լսեցի, որ մեղադրյալներից պարոն Գալստյանը ներկա չի, բայց ես անհետաձգելի բնույթի միջնորդություն ունեմ։ այն վերաբերում է իմ պաշտպանյալի խափանման միջոցի հարցին»,-դատարանի...
16:33 16/10/2025Կառավարությունն այսօր որոշմամբ դադարեցրել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ի գործունեությունըՀոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձանց բուժումը կազմակերպել Հոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոնում
16:25 16/10/202518 արդարների գործով մեղադրյալներից Տիգրան Գալստյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց18 արդարների գործով մեղադրյալներից Տիգրան Գալստյանը չի ներկայացել դատական նիստին։ «Արմավիր» ՔԿՀ ուղեկցող գումարտակի կողմից այսօր դատարանին տեղեկացրել են, որ Տ.
16:07 16/10/2025Աշոտ Մինասյանը դատապարտվել է 2 տարի ժամկետով ազատազրկման. Դատախազության բողոքը բավարարվել է մասնակի
16:06 16/10/2025ՈՒՂԻՂ. Շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում դատավոր Կ. Ֆարխոյանի նախագահությամբ այսօր շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստը։ 18 արդարաների թվում է նաև Տավուշի թեմի նախկին...
15:41 16/10/2025Պարեկները հայտնաբերել են հանդիպակաց երթևեկող և շտապօգնության մեքենայի երթևեկը խոչընդոտող վարորդինՀոկտեմբերի 15-ին համացանցում մի տեսանյութ էր շրջանառվում. «Տոյոտայի» վարորդը, կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, մայրաքաղաքի Արտաշիսյան փողոցում երթևեկում էր հանդիպակաց՝ ստեղծելով...
13:50 16/10/2025Տեր Արամը շարքային ստախոս, ցուցմունք տվել է. Պաշտպան«Տեր Արամը ստախոս է, նա ստում է։ Ընդամենը դա կասեմ, դրանից կարող եք հետևություններ կատարել»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանի պաշտպան Կարլեն Ավագյանը։...
13:36 16/10/2025Էդմոն Մարուքյան. Իմ եզրակացությունը մնում է նույնը․ Նիկոլ Փաշինյանը հստակ գիտի, թե ինչ է ուզում և գիտի, թե ինչ է անում«Գիշերը Հակակոռուպցիոն դատարանը երկարացրեց Սամվել Կարապետյանի կալանքը ևս 30 օրով։ Սա նշանակում է, որ նրա կալանքի երկարացվեց մինչև նոյեմբերի 18-ը։ Իմ կարծիքով, իշխանությունների ծրագիրը հետևյալն է․...
13:09 16/10/2025Ի՞նչ է ասել Վենետիկի հանձնաժողովը՝ հավաքներին մասնակցելու համար նյութապես շահագրգռելու դրույթի մասին. Սոս Հակոբյանն է մեկնաբանումՓաստաբան Սոս Հակոբյանը, անդրադառնալով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 2-րդ մասի վերաբերյալ Վենետիկի հանձնաժողովի կարծիքին, գրում է.

20:05 05/11/2020Reporters Without Borders: 80 journalists trapped in Stepanakert under Azeri fireReporters Without Borders (RSV)reports that some 80 local and foreign journalists are trapped in Stepanakert, in Nagorno-Karabakh.
18:14 05/11/2020Criminal case initiated in connection with the use of Azeri UAVs in the territory of ArmeniaThe Prosecutor General's Office of Armenia has launched a criminal case in connection with the use of UAVs by the Armed Forces of Azerbaijan in the territory of Armenia.
10:32 05/11/2020Ombudsman to diplomats and human rights defenders: Why don't you visit Artsakh?Artsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan took to Twitter on Wednesday to address questions to those diplomats and human rights defenders who understand and share the ongoing tragedies of...
16:30 04/11/2020Artsakh ombudsman verifying reports of beheading of a civilian by Azerbaijani troopsA civilian who fled from the Artsakh village of Togh told a NBC reporter that the Azerbaijani troops had beheaded one of his neighbors and had killed another 82-year-old villager, Artsakh Human...
14:45 04/11/2020Turkish ultranationalist group 'Gray Wolves' will be officially banned in France today - Arman TatoyanFrance will officially ban today the ultranationalist Turkish group 'Grey Wolves', the Ambassador of France to Armenia Jonathan Lacôte has told Armenian Ombudsman Arman Tatoyan.
19:08 03/11/2020Armenia submitted additional evidence to ECHR on transfer of mercenaries to Nagorno-Karabakh conflict zone by TurkeyThe Republic of Armenia has submitted additional evidence to the the European Court of Human Rights (ECHR), substantiating Turkey’s failure to comply with the decision of 6 October 2020 on applying...
17:49 03/11/2020Natives of North Caucasus, Balkan countries detained in AustriaNatives of some Balkan countries and the North Caucasus have reportedly been detained in Austria following Monday’s terrorist attack in the country’s capital of Vienna, Russian Ambassador to Austria...
13:58 03/11/2020Ombudsman: Azerbaijanis seize passwords of Armenian POWs’ social media accounts, manage themArmenia’s Human Rights Defender Arman Tatoyan continues to obtain objective new evidence that Azerbaijanis are illegally seize the passwords of the Armenian war prisoners’ social networks and...
21:06 02/11/2020Artsakh ombudsman: At least 46 civilians killed, 142 injured in Azerbaijani strikesOne civilian was killed and another was injured in Artsakh as a result of Azerbaijani strikes on Sunday, 1 November, the Human Rights Ombudsman’s Office said in a statement on Monday.
16:06 02/11/2020Armenia asks ECHR to apply several measures against AzerbaijanThe Armenian government has submitted additional evidence to the European Court of Human Rights (ECHR) about the gross violations of human rights by the Azerbaijani forces.
15:47 02/11/2020Artsakh children fully deprived of their right to education, ombudsman saysDue to the Turkish-Azerbaijani aggression, many schools and kindergartens in Artsakh were damaged. Children in Artsakh are 100% deprived of their right to education, the Artsakh Human Rights...
11:45 02/11/2020Two churches in Canada's Ontario go up in flames under 'suspicious' circumstancesTwo churches in the same area in Canada's Ontario province went up in flames overnight under "suspicious" circumstances, local media reported.
22:14 01/11/2020Ombudsman: Feasts encouraging killings and cruel treatment of Armenians organized in Azerbaijani social mediaFeasts, surveys, polls encouraging killings and cruel treatment of Armenians are organized in Azerbaijani social media, then happiness and pride spread for committed atrocities; other forms of hatred...
18:14 01/11/2020Another Syrian mercenary captured by Artsakh forces says they were promised $100 bonus for each beheaded ‘infidel’Another Syrian mercenary fighting against Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Azerbaijan’s side has most recently been captured by the Artsakh Defense Army.
14:50 01/11/2020Most of us used drugs to suppress fear in Nagorno-Karabakh fights, captured terrorist confessesArmenia's Investigative Committee released on Sunday excerpts from interrogation of a Syrian terrorist, captured by the Artsakh Defense Army in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
13:36 01/11/2020Armenian Ombudsman shares AP video, confirming war crimes committed AzerbaijaniArmenia's Human Rights Defender Arman Tatoyan has shared a video reportage prepared by The Associated Press news agency from the Nagorno-Karabakh conflict zone.
10:19 01/11/202045 civilians killed, 141 wounded as a result of Azerbaijani aggression in ArtsakhBased on the results of the fact-finding mission, the staff of the Artsakh Human Rights Ombudsman updated the information on the consequences of the Azerbaijani crimes against the Artsakh civilian...
12:02 31/10/2020At least four Armenian POWs killed by Azerbaijani forces, Artsakh ombudsman saysArtsakh (Nagorno-Karabakh) Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan shared on Twitter images from an Azerbaijani video showing the bodies of killed Armenian servicemen.
11:48 31/10/2020Artsakh ombudsman: What a humanitarian agreementArtsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan took to Twitter on Saturday to denounce the renewed Azerbaijani strikes on civilian settlements of Artsakh after the OSCE Minsk Group statement on the...
22:31 30/10/2020Armenian, Artsakh Human Rights Defenders invite heads of diplomatic missions and international organisations to ArtsakhToday the Human Rights Defender of Armenia and the Human Rights Ombudsman of Artsakh sent joint invitations to all Heads of Diplomatic representations and International organizations accredited in...