15:50 20/08/2021Զանգ Մերկելի հեռախոսին՝ Պուտինի հետ բանակցությունների մեկնարկինԿրեմլում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հանդիպման սկզբում հանկարծ հեռախոսազանգ է հնչել։ Պարզվել է, որ Գերմանիայի կառավարության ղեկավարը, ըստ երևույթին,...
14:56 20/08/2021Կրեմլը բացահայտում է Մերկելի՝ Ռուսաստան կատարած այցի մանրամասներըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Գերմանիայի դաշնային կանցլեր Անգելա Մերկելի հանդիպմանը փաստաթղթերի ստորագրում չի նախատեսվում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։ «Այցի ձևաչափը չի...
10:41 20/08/2021Ինչպես է COVID-19- ը ազդում տեսողության վրա. ակնաբույժ Արփինե ԱդամյանCOVID-19-ի վաղ փուլերում շատ վարակվածներ նկատում են տեսողական խնդիրներ: Կորոնավիրուսը վտանգավոր է աչքերի համար այն առումով, որ կարող է վարակել արյան անոթները՝ առաջացնելով տրոմբի վտանգ: Ամենից հաճախ...
10:10 20/08/2021Tesla-ի մարդանման ռոբոտի նախատիպը պատրաստ կլինի 2022-ինTesla ընկերությունը հայտարարել է, որ 2022 թվականին պատրաստ կլինի սեփական դիզայնով մարդանման ռոբոտի Tesla Bot-ի նախատիպը։ Ռոբոտի հասակը կլինի 172 սմ, քաշը՝ 57 կգ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, դեմքի...
17:44 19/08/2021Թուրքիան կամ ԱՄՆ-ն է կանգնած Կենտրոնական Ասիայում Ռուսաստանի դեմ հարձակումների հետևում. Վիտալի ՄիլոնովԿենտրոնական Ասիայի երկրներում ռուսաց լեզվի օգտագործման դեմ արշավի նախաձեռնողները Թուրքիայի կամ ԱՄՆ-ի հատուկ ծառայություններն են: «Գազետա ռու»-ին ասել է Պետդումայի պատգամավոր Վիտալի Միլոնովը: «Անձամբ...
15:40 19/08/202144-օրյա պատերազմում վիրավորված Սուրենի՝ ձեռքի պրոթեզն օգտագործելու առաջին փորձը«Չնայած որոշ դժվարություններին, Սուրենն արագ հարմարվում է իր նոր բիոնիկ պրոթեզին»:
14:03 19/08/2021Թալիբները գնդակահարել են Աֆղանստանի դրոշներով ցույցի մասնակիցներինԱնկախության օրվա հանրահավաքին «Թալիբան» շարժման զինյալները կրակ են բացել և սպանել Աֆղանստանի դրոշները ծածանող մի քանի ցուցարարի: «Reuters»-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Միջադեպը...
10:53 19/08/2021Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիան պատրաստ է թալիբների հետ համագործակցությանըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիան պատրաստ է համագործակցել Աֆղանստանում իշխանությունը զավթած «Թալիբան» արմատական շարժման հետ։ «Իմ երկիրը պատրաստ է համագործակցության...
15:22 18/08/2021Ձեզ մոտ հարց չի առաջացել՝ ինչու՞ են Եռաբլուրը բետոնապատումԵռաբլուրի շիրմաքարերի հետ կապված քննարկումները շարունակում են panorama.am-ի ուշադրության կենտրոնում լինել։ Ֆեյսբուքյան հարթակում օգտատերերից մեկը՝ Արեգ Բարսեղյանը, գրել է, որ Եռաբլուրը հաստ շերտով...
13:26 18/08/2021«Սիմֆոնիկ Մանսուրյան». Կհնչեն ֆիլմերի և ներկայացումների մեղեդիներըՍեպտեմբերի 10-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կկատարի կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի կինոերաժշտությունը։
12:17 18/08/2021Մեծ Բրիտանիան պատրաստվում է ընդունել 20 հազար աֆղան փախստականներիԿառավարությունը հայտարարել է, որ առաջիկա տարիներին Մեծ Բրիտանիան կընդունի 20,000 աֆղան փախստականի: Այս մասին գրում է Euronews-ը։ «Մենք երախտագիտության պարտք ենք բոլոր նրանց, ովքեր աշխատել են մեզ հետ՝...
11:29 18/08/2021«Կինոտավրի» մրցութային ծրագրում է Սերգեյ Օսիպյանի ֆիլմըՌուսական «Կինոտավր» կինոփառատոնի ընտրական հանձնաժողովը կինոստեղծողներից ստացել է 104 դիմում: ՏԱՍՍ-ին փառատոնի նախագահ Ալեքսանդր Ռոդնյանսկին հայտնել է, որ սա ռեկորդային թիվ է: Նա նշել է, որ փառատոնի...
11:05 18/08/2021Թրամփն ասել է, որ կուրախացնի ամերիկացիներին 2024 թվականինԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ 2024 թվականին պետության ղեկավարի ընտրությունների իր ծրագրերը ուրախացնելու են ամերիկացիներին: Նա ընդգծել է, որ դրանց բովանդակությունը դեռ չի կարելի...
18:18 17/08/2021Լյովա Գևորգյանը 10:0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցի ըմբիշին ու դուրս եկել եզրափակիչԱզատ ոճային ըմբիշ, 125 կգ քաշային Լյովա Գևորգյանը Աշխարհի երիտասարդական առաջնության եզրափակչում է։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան։ «Նա 10:0 հաշվով հաղթեց ադրբեջանցի ըմբիշին,...
17:18 17/08/2021Էս ո՞ւր եք՝ հուժկու հեղափոխականներ և նույնքան հուժկու հակահեղափոխականներ. Նաիրա ԶոհրաբյանԱժ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Էս ո՞ւր եք՝ հուժկու հեղափոխականներ եւ նույնքան հուժկու հակահեղափոխականներ Երբ որպես ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի...
16:57 17/08/2021Կամչատկայում 4 հազար մետր բարձրության հրաբխից ընկած զբոսաշրջիկները ողջ են մնացելԿլյուչևսկոե հրաբխի վրա, ավելի քան 4 հազար մետր բարձրությունից սառցադաշտով իջնելիս զբոսաշրջային խմբի անդամները սայթաքել են, մոտ 1 կմ ընկել ներքև և ողջ մնացել: «Գազետա ռու»-ի փախանցմամբ, այդ մասին...
12:55 17/08/2021Բաքուն դատի է տալիս Արցախում աշխատած օտարերկրյա ընկերություններինԱդրբեջանն իրավական գործընթացներ է սկսել օտարերկրյա իրավաբանական այն ընկերությունների նկատմամբ, որոնք վերամշակել են Ղարաբաղի ոսկու հանքերը։ «ՏԱՍՍ» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է...
09:16 17/08/2021Վրաստանի քաղաքացիները պիտի չպատվաստվելու «թուղթ» ունենանՎրաստանի առողջապահության նախարարությունը դիմում է բնակչությանը՝ պատվաստանյութից հրաժարվելու դեպքում պատճառը պահանջել գրավոր ձևով և փաստաթուղթը, իրենց ստորագրած դիմումի հետ միասին, ուղարկել Բժշկական և...
11:48 16/08/2021Հունաստանում առաջին անգամ գրանցվել է COVID-19-ի դեմ լիովին պատվաստված հիվանդի մահԿորոնավիրուսի դեմ լիովին պատվաստված և առանց քրոնիկ հիվանդություն ունեցողի հիվանդի առաջին մահն է գրանցվել Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքում: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հաղորդել է Պապանիկոլաուի...
11:15 16/08/2021Էստոնիայի նախագահը հայտարարել է, որ պատրաստ է առաջադրել իր թեկնածությունը երկրորդ ժամկետովԷստոնիայի նախագահ Կերստի Կալյուլայդը երկուշաբթի օրը հայտարարել է երկրորդ ժամկետով առաջադրվելու պատրաստակամության մասին: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։ «Սրանով ես ամուր հիմք դրեցի...

17:48 17/12/2014Why diet plans with your significant other are never a good ideaIt all comes down to “People feel less confident achieving their goals when they see others succeeding at the same goals.”
12:49 17/12/2014George Clooney to visit Armenia, Serj Tankian confirms“There’s a rumor that George Clooney will be coming to Armenia with us next April. This is undeniable truth,” System of a Down frontman Serj Tankian wrote on Instagram. System of a Down will...
09:11 17/12/2014Vietnam tunnel collapse traps 12 workers undergroundAuthorities have drilled into the rock to pump oxygen to the trapped men, and are clearing rubble.
14:23 16/12/2014Study finds that believing you are younger than you actually are is the key to a long lifePsychologists say self-perceived age is a quick and easy way to predict longevity.
09:13 16/12/2014Anti-Islamic State coalition continues strikes against militantsUS and international coalition forces have conducted 18 airstrikes against Islamic State (IS) militants in Iraq and Syria over the past three days.
11:18 15/12/2014Dense fog on Tavush, Chambarak, Kapan highwaysDense fog was reported on the highways in Tavush, Chambarak, and Kapan as of 9:30 am on Monday. Ice crust is observed in Vardenyats mountain pass. Snowfall is reported on Goris highways, Armenia’s...
09:14 15/12/2014Sydney siege: Hostages held in Lindt caféHundreds of armed police have sealed off the normally busy Martin Place in the central business district.
16:40 13/12/2014How to lie: The linguistic difference between true and false statementsWhen we lie we subconsciously change our speech pattern.
09:12 13/12/2014US Navy tests shark-like underwater drone created for surveillance purposesThe first GhostSwimmer tests led to the successful gathering of data on tides, currents, wakes, and weather.
18:59 12/12/2014Too much booze could turn you into an insomniacAlthough many believe that alcohol makes you drowsy because it alters the body’s internal clock, researchers proved otherwise.
12:09 12/12/2014NKR Defense Ministry: Azerbaijan used snipers, machineguns at Line of ContactThe frontline units of the NKR Defense Army responded to the attacks upon necessity and kept the situation under control.
09:14 12/12/2014Armenia’s EEU membership to leave relations with US unchanged - State Dep'tWashington's collaboration with Yerevan will continue after Armenia officially becomes a member of the Eurasian Economic Union (EEU), Jen Psaki said.
16:59 11/12/2014Scientists make 'feel full' chemicalThe ingredient is a foul-tasting soluble powder.
14:33 11/12/2014U.S. citizens may visit Armenia without visa from Jan. 1From January 1, 2015, U.S. citizens may travel to Armenia without a visa, according to a decision adopted by the Armenian cabinet on Thursday. Foreign Minister Edward Nalbandian said that the...
13:45 11/12/2014In US, Georgia and Moldova protest in defense of Azerbaijani journalist Khadija Ismayilova are heldA group of journalists, human rights activists and friends of the arrested Azerbaijani journalist Khadija Ismayilova held a protest in front of the Azerbaijani Embassy in the US, Georgia and Moldova,...
09:15 11/12/2014Children’s right to education infringed in over 70 countriesThe proposed Safe School declaration, aimed at minimizing the negative impact of armed conflict on students' safety and education, will be discussed on December 16 in Geneva.
15:46 10/12/2014Why putting on just 1lb could be bad for your healthA study showed that levels of blood chemicals linked to heart disease, diabetes, liver problems and other conditions increased with weight.
09:24 10/12/2014Iraq presses Hagel for more American airstrikes, weaponsIraqi Prime Minister Haider al-Abadi pressed outgoing U.S. Defense Secretary Chuck Hagel Tuesday for more airstrikes and weaponry to accelerate what he called the “descent” of ISIS.
18:46 09/12/2014Late bedtimes linked to negative thoughts throughout the dayScientists are just starting to grasp the extent to which our health depends on the length and quality of rest we give our bodies.
09:26 09/12/2014Halving of malaria deaths 'tremendous achievement'Argentina, Armenia, Egypt, Georgia, Iraq, Kyrgyzstan, Morocco, Oman, Paraguay, Turkmenistan and Uzbekistan succeeded in maintaining zero cases in 2013.