18:23 23/12/2020ՀԽ նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն կխնդրի լրագրողից և կփոխհատուցի 600.000 ՀՀ դրամՀանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն կխնդրի լրագրող Թագուհի Ասլանյանից։ Այս մասին տեղեկացնում է փաստաբան Լուսինե Վիրաբյանը։ «Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն...
11:36 23/12/2020ԱՄՆ գլխավոր վարակաբան Ֆաուչին ստացել է Moderna-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութըԱՄՆ Ալերգիկ և ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային ինստիտուտի ղեկավար, երկրի վարակիչ հիվանդությունների ամենաակնառու փորձագետ, դոկտոր Էնթոնի Ֆաուչին նախօրեին ստացել է Moderna-ի COVID-19 պատվաստանյութի...
10:53 23/12/2020Պուտինն ու Մակրոնը մանրակրկիտ քննարկել են Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՆախագահները վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը` շարունակելու համակարգումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման տարբեր ասպեկտների շուրջ
09:58 23/12/2020Ինչ է իրենից ներկայացնում կորոնավիրուսի նոր տարատեսակըSARS-CoV-2 վիրուսի նոր հայտնաբերված տարատեսակը, կարծես, ավելի վարակիչ է, քան հայտնի COVID-19-ը: Ահա այն, ինչ հայտնի է գիտնականներին այս պահին։ Վերջին օրերին աշխարհը տագնապով հետևում է Միացյալ...
09:12 23/12/2020ԱՄՆ նախագահը ստորագրեց օգնության փաթեթը, որը ներառում է ԼՂ հակամարտության շուրջ դրույթներԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երեքշաբթի օրը ստորագրել է կառավարության մեկշաբաթյա ժամանակավոր ֆինանսավորման մասին օրենքն այն բանից հետո, երբ Կոնգրեսն ընդունեց 892 միլիարդ դոլարի COVID-19- ի հետ կապված...
18:34 22/12/2020Թուրքերը Որոտան գյուղի բնակչին հանում են իր տնիցՖեյսբուքյան օգտատեևր Նարեկ Օրդյանն ահազանգում է՝ թուրքերը Որոտան գյուղի բնակչին հանում են իր տնից։ «Ժողովուդ ջան Որոտան գյուղն է, թուրքերն են։ Մեր բնակչին իրա տնից հանում են։ Անշարժ գույքը ունի...
13:32 21/12/2020ԱՀԿ-ն մեկնաբանել է կորոնավիրուսի նոր շտամի վերաբերյալ տվյալներըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը ապացույցներ չունի մահացության վրա կորոնավիրուսի նոր շտամի ազդեցության մասին։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, ասել է Ռուսաստանում ԱՀԿ ներկայացուցիչ Մելիտա...
10:17 21/12/2020Կորոնավիրուսի մուտացիայի ենթարկված տարբերակն արդեն տարածվել է Դանիայում, Նիդեռլանդներում և ԱվստրալիայումԿորոնավիրուսի մուտացված տարբերակը Մեծ Բրիտանիայում հայտնաբերվել էր դեռ սեպտեմբերին, բայց լայն տարածում գտավ նոյեմբերի կեսերից: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է Անգլիայի հասարակական առողջապահական...
10:02 21/12/2020Կորոնավիրուսի նոր տեսակն Անգլիայում տարածվում է 70 տոկոսով ավելի արագԲրիտանացի գիտնականները փորձում են պարզել, թե արդյոք կորոնավիրուսի մուտացիայի ենթարկված տեսակը, որը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում արագ տարածում է գտնում Անգլիայում, կարող է ունենալ կորոնավիրուսի...
10:55 19/12/2020Երևանից Ստեփանակերտ է տեղափոխվել 470 մարդ. ՌԴ ՊՆՌԴ ՊՆ-ն հայտնում է՝ ռուս խաղաղապահներն ուղեկցել են ՀՀ տարածքից ԼՂ-ի իրենց տները վերադարձած փախստականների հերթական խմբին։ Նշվում է, որ ավտոբուսներով Երևանից Ստեփանակերտ է տեղափոխվել 470 մարդ:...
12:22 18/12/2020«Արար» հիմնադրամի վրանների առաջին խմբաքանակը հասել է զինվորներին«Արար» Հիմնադրամի վրանների առաջին խմբաքանակը հասավ հայ-ադրբեջանական նոր շփման գիծ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է հիմնադրամի տնօրեն Ջորջ Տաբակյանը։ Նա նաև լուսանկար է հրապարակել ու...
11:33 18/12/2020ՄԱԿ․ Համաշխարհային զբոսաշրջությունը վերադարձել է 1990թ-ի մակարդակինՃամփորդական արդյունաբերությունը կորոնավիրուսի և հարակից սահմանափակումների պատճառով 2020 թվականի առաջին 10 ամիսներին կորցրել է 935 միլիարդ դոլար: Այս մասին ասել է ՄԱԿ-ի Զբոսաշրջության համաշխարհային...
10:08 18/12/2020«Սուսերով պար» և «Երկրաշարժ» ֆիլմերը ցուցադրվելու են Լատինական Ամերիկայում«Սուսերով պար» և «Երկրաշարժ» ֆիլմերը, որոնք ֆինանսական աջակցություն են ստացել Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի կողմից, չորս ֆիլմերի հետ միասին գնվել են Լատինական Ամերիկայում ցուցադրությունների համար:...
22:42 17/12/2020Ուրեմն, 19.12.2020 պետք է փակել Եռաբլուրի ճանապարհը՝ Նիկոլ Փաշինյանի առջևՀրանտ Սարկիսովը գրում է. «Քանի որ շատ են հարցնում, արդյո՞ք մասնակցելու եմ Եռաբլուր գնացող երթին 19.12.2020 թվականին։ Կպատասխանեմ շատ կարճ. Ցանկացած երթ, որը առաջնորդելու է կապիտուլիանտը, անկախ այն...
18:07 17/12/2020Թշնամին այսօր նորից գալիս է չոքելու մեր բկին. Աշոտ Երկաթ«Ստում է Նիկոլ Փաշինյանը, որովհետև ինքը մարտադաշտում չի եղել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Սիսական» ջոկատի լեգենդար հրամանատար Աշոտ Մինասյանը՝ Աշոտ Երկաթը՝ պատասխանելով հարցին, որ Փաշինյանն...
16:35 17/12/2020Դուրս է բերվել ևս 41 զոհվածի մարմին. ԱԻՊԾԵրեկ որոնողական աշխատանքներ կատարող փրկարարական խմբերը Հորադիզից և Ջաբրայիլից դուրս են բերել 41 զինծառայողի մարմին։ NEWS.am-ի հետ զրուցում ասել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության...
15:54 17/12/2020Դեկտեմբերի 12-ի գիշերը Նիկոլ Փաշինյանը մեր բոլորի անունից խզել է ՌԴ-ի հետ դաշնակցային հարաբերությունները. Մալյան«Վետո» նախաձեռնության ղեկավար Նարեկ Մալյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ կապով մանրամասներ է ներկայացրել դեկտեմբերի 12-ի երեկոյան և գիշերվա իրադարձություններից: Նրա խոսքով, այդ օրը ժամը 5-ին Արայիկ...
13:46 16/12/2020Ձմեռ պապի մորուքը կարող է կորոնավիրուսի տարածման մեծ աղբյուր լինելՁմեռ պապի բամբակյա մորուքը վտանգավոր է կորոնավիրուսի տարածման տեսանկյունից, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն: Բժիշկ-համաճարակաբան Օլգա Նենաստինայի խոսքով՝ Ամանորյա տարազների շատ տարրեր կորոնավիրուսի...
11:46 16/12/2020Փարիզի քաղաքապետարանը տուգանվել է 90 հազար եվրոյով` չափազանց շատ կին ղեկավարների պատճառովՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզի քաղաքապետարանը կվճարի 90 հազար եվրո տուգանք՝ քաղաքային վարչությունում կանանց շրջանում շատ ղեկավար պաշտոններ բաժանելու համար: Այս մասին հայտարարել է Փարիզի քաղաքապետ Անն...
09:00 16/12/2020«Ուխտագնացություն դեպի Բեթհովեն». Սիմֆոնիկ և կամերային համերգներԴեկտեմբերի 16-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է «Ուխտագնացություն դեպի Բեթհովեն» փառատոնի մեկնարկային համերգը։ Փառատոնի հասարակայնության հետ կապերի և մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Ռոզա...

09:04 27/01/2014Hand grenade kills six Pakistani children playing in fieldHangu district police officer Ifitkhar Ahmed said the two girls and four boys were between ages seven and 12.
15:53 25/01/2014The Guardian: Birth rate in Nagorno-Karabakh has increased by 25% within 3 years due to governmental monetary rewardsNagorno-Karabakh, a small region in Azerbaijan that has declared itself independent but remains unrecognized by the rest of the world, was one place actively trying to increase its population – by...
09:04 25/01/20148 dead in Quebec fire at elderly complex ; 30 unaccounted forSearch teams combed ice-covered debris for dozens of elderly people reported missing in the aftermath of a fire at a senior retirement complex in a small town in Canada's Quebec province.
18:51 24/01/2014Freedom House 2014: Armenia and Nagorno Karabakh again ranked as partly free countries while Azerbaijan as not free“Freedom in the World 2014” report published on the eve by the American watchdog organization Freedom House again ranked Armenia and the Nagorno Karabakh Republic as “partially free” countries.
12:17 24/01/2014‘Fragile five's' economic future in 2014The so-called “fragile five”—Brazil, South Africa, India, Turkey, and Indonesia—are among the most likely to suffer foreign capital outflows in the near term.
11:39 24/01/2014Azerbaijan fired at Armenian settlements, girl injured by enemy fireThroughout yesterday and last night, Azerbaijan fired at the villages of Movses, Aygepar, Nerkin Karmir Aghbyur and Chinari in Armenian Tavush province.
09:13 24/01/2014South Sudan, rebels reach cease-fire after weeks of fightingIt calls for an immediate end to all military operations and a freeze of forces at the "place they are in."
09:12 23/01/2014Israel busts E. Jerusalem 'Qaeda' cell - PM's officeThe US State Department said it had been in touch with the Israeli authorities about the alleged plot but was not able to corroborate it independently.
18:42 22/01/2014British traveler describes agonizing hours forcibly spent at Baku airportThe 77 -year-old artist Bill Mundy –one of the passengers of the Airbus A380 of Singapore Airlines that made an emergency landing in Baku airport on the 6th of January, told about the horrible...
09:17 22/01/2014Rescued Antarctic expedition arrives in AustraliaThe 52 scientists and tourists had to be airlifted from the Akademik Shokalskiy onto an Australian ship after several failed rescue attempts.
09:08 21/01/2014Dolphin slaughter starts at Japan's Taiji CoveAbout 500 dolphins were driven into the cove this year, a larger number than usual.
11:46 20/01/2014Justice must be served in journalist Hrant Dink’s murder, urges OSCE media freedom representativeThe masterminds behind the murder of prominent journalist Hrant Dink must be brought to justice, the OSCE Representative on Freedom of the Media said on January 19, on the seventh anniversary of the...
09:20 20/01/2014Deaths as floods hit southern FranceTwo people have died and more than 150 people have been airlifted to safety after floods hit south-eastern France.
09:01 18/01/2014IMF and UN officials killed in Kabul restaurant attackA senior IMF official and four UN employees were among 15 people killed in a suicide bomb and gun attack on a restaurant in Kabul.
09:06 17/01/2014Filipino children abused by busted online sex ringInvestigators have busted an international pedophile ring that charged people money to watch live online broadcasts of Filipino children being sexually abused.
22:54 16/01/2014Global Food Index: Armenia is far ahead Azerbaijan in food quality and affordabilityIn the Global Food Index affordability, quality and diversity ranking of food, compiled by the Oxfam International organization, Armenia is significantly ahead of Azerbaijan.
09:00 16/01/2014Turkey: Jail sought over 'woman in red' police caseMs Sungur became a symbol of last summer's anti-government protests after images of the attack went viral.
16:20 15/01/2014India tiger killings: Hunt on after seventh victim foundA hunt has been launched to kill the tigress that has turned into a man-eater.
09:07 15/01/2014Pockets of violence amid Thai anti-government protests in BangkokViolence flared overnight in Bangkok amid anti-government demonstrations intended to drive Thailand's Prime Minister out of office.