09:11 04/12/2020Վերաբացվելու է Մատենադարանի թանգարանային համալիրի հիմնական ցուցադրությունըԵրեքշաբթիից-շաբաթ՝ 10։00-17։00
18:41 03/12/2020ԱԱԾ-ն վերածվել է Փաշինյանին ու նրա ոհմակին աջակցող ծառայության. Արծվիկ Մինասյան«ԱԱԾ-ն վերածվել է Փաշինյանին ու նրա ոհմակին աջակցող ծառայության: Այն հայոց պետականության հետ գերթե կապ չունի»,- ԱԱԾ դիմաց լրագրողնրի հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյանը: Հիշեցնենք, որ...
18:09 03/12/20202019-ին Հայաստանի բնակչությունը նվազել է, մահվան դեպքերն ավելացել, ծնունդները նվազել2018-ի համեմատ
17:29 03/12/2020Ջավախքցի կամավորի մուտքը Վրաստան արգելվել է«Սև հովազ» ջոկատի հետ Արցախյան առաջնագիծ մեկնած ջավախքցի Մաքսիմ Արզումանյանին վրացի սահմանապահները թույլ չեն տվել վերադառնալ տուն։ «Հետք»-ը գրում է, որ նա նոյեմբերի 29-ին Սադախլոյի (Բավրայի անցակետը...
11:17 03/12/2020Լապշինն այցելել է «Սմերչ»-ից ծանր վիրավոր հայ զինծառայողին ու դիմում է օգնությանԲլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը նախօրեին Երևանի հիվանդանոցներից մեկում այցելել է ծանր վիրավոր զինծառայողին, որը հարված է ստացել «Սմերչ» հրթիռային համակարգից: Լապշինը նաև տեսանյութ է հրապարակել։ «Կորցրել է...
13:50 02/12/2020Պատերազմում սխրանքներ գործած Արամը վիրավորվելուց հետո մոտ 9 ժամ մնացել է ռազմի դաշտումՆա կրկին պատրաստվում է մեկնել Արցախ՝ շարունակելու իր առաքելությունը:
12:04 02/12/2020Կասպերսկի. Վեբ-գրոհների ենթարկված հայաստանցի օգտատերերի բաժինը անշեղորեն նվազում էՀամացանցից գրոհների ենթարկված հայաստանցի օգտատերերի բաժինը 2020 թվականի երրորդ եռամսյակում կազմել է 4,95%, Վրաստանում ՝ 6,06%, և այդ ցուցանիշով նշված երկիրն աշխարհում զբաղեցրել է 9-րդ տեղը։ Նույն...
11:28 02/12/2020Աշխարհում ավելի քան 40 միլիոն մարդ ստրկության մեջ է ապրում. Անտոնիո ԳուտերեշԱմբողջ աշխարհում ավելի քան 40 միլիոն մարդ ենթարկվում է ստրկության ժամանակակից ձևերի, որոնց 71%-ը կանայք են: Այս մասին ասվում է երեքշաբթի օրը ստրկության վերացման միջազգային օրվա կապակցությամբ ՄԱԿ-ի...
10:57 02/12/2020Ապաքինման փուլում գտնվող բազմաթիվ զինվորներ արյան կարիք ունեն. Արյունաբանական կենտրոնԱռաջնահերթ խնդրում են մոտենալ երկրորդ դրական արյան խումբն ունեցող անձանց
10:06 02/12/2020Քրիստ Մանարյան. Հերթական անգամ խոսքի մարդիկ ավերեցին գործի մարդկանց կառուցածըՀայ երգահան, դրամատուրգ, սցենարիստ Քրիստ Մանարյանը գրում է. «Իմ ընկերներ, ներկա ու նախկին, ինձ ճանաչող ու չճնաչող մարդիկ, ես հասկացա, որ անգամ համաժողովրդական ոգևորություն ու խանդավառություն կիսելիս...
19:15 01/12/2020Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» ֆիլմն արժանացել է հատուկ մրցանակիԵրեք շաբաթ ֆիլմերն առցանց եղանակով ներկայացնելուց հետո, հայտարարվել են 26-րդ CINEMANIA-ի հաղթողների ցանկը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը։ «Ժյուրիի հատուկ հիշատակման...
15:21 01/12/2020Չկարողացա և չեմ կարող համակերպվել այս իրողությունների հետ. Հունան ՊողոսյանՍյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը, որը հրաժարականի դիմում է գրել, հանդես է եկել հայտարարությամբ: «Որքան էլ որ փաստարկները, պարզաբանումները, հիմնավորումները հասկանալի, տրամաբանական ու համոզիչ են...
14:55 30/11/2020Տղան, որն իր դաշնամուրը փոխեց զենքի հետ․ BBC-ն անհետ կորած Սողոմոնի մասինԱնհետ կորած Սողոմանի ընտանիքը հույսով սպասում է նրա վերադարձին։
13:23 30/11/2020Իրանցի գիտնականի մահվան վայրում հայտնաբերվել են իսրայելական զենքի բեկորներՄիջուկային ֆիզիկոս Մոհսեն Ֆախրիզադեի վրա հարձակման վայրում հայտնաբերվել են իսրայելական ծագմամբ զենքի բեկորներ: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ, այսօր հայտնել է Press TV-ն: Իրանական հեռուստաընկերությունը...
12:37 30/11/2020Ղարաբաղը վարձկաններով բնակեցնելը ժամանակային ռումբ կլինի Հարավային Կովկասի համար․ National Interest«Թուրքիայի դեմոգրաֆիական խաղերը հասել են Կովկաս»
09:20 30/11/2020Կորոնավիրուսի վերջին զարգացումներն աշխարհումՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը օրենսդիրներին քաջալերում է աջակցել նոր սահմանափակումներին՝ հիվանդանոցների ծանրաբեռնվածությունը մեղմացնելու համար, նախքան կորոնավիրուսի պատվաստանյութի հաստատումը...
09:12 30/11/2020Ստեփանակերտում ռազմական հոսպիտալ է տեղակայվելՌԴ պաշտպանության նախարարությունը դաշտային հոսպիտալ է տեղակայել Լեռնային Ղարաբաղում։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «Առաջին հերթին մենք կենտրոնանում ենք խաղաղապահ զորակազմի բժշկական աջակցության վրա:...
10:19 29/11/2020Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները դժվարանցանելի ենԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները դժվարանցանելի են։ Սյունիքի մարզում՝...
17:11 28/11/2020«Սոթբի»-ի աճուրդի տանը վաճառքի է հանվել 17-րդ դարի հայերեն ձեռագիր«Սոթբի»-ի աճուրդի տանը վաճառքի է հանվել 17-րդ դարի հայերեն ձեռագիր՝ գրված Ամիդում, գրիչ՝ Մինաս։ Աճուրդը տևելու է մինչև դեկտեմբերի 1-ը։ Ձեռագրի նախնական արժեքն էր 10.000 ֆունտ ստեռլինգ։ Այս մասին...
14:25 28/11/2020Թաղավարդը պաշտպանող դիրքերը նույն տեղում ենԹաղավարդը պաշտպանող մեր դիրքերը նույն տեղում են, զինվորներն էլ շարունակում են վստահորեն կատարել իրենց առաջ դրված խնդիրները: Այդ մասին տեսանյութ է պատրաստել Արցախի Հանրային հեռուստաընկերությունը։...

11:00 04/01/2016Турция терпит убытки и готовится подать жалобу на Россию в ВТОПосле ввода Россией ограничительных мер турецкий бизнес терпит значительные убытки как в продовольственном, так и в туристическом секторах экономики.
17:40 30/12/2015Ашот Бегларян: 2015 год для НКР был насыщенным и полным важнейших мероприятий общенационального уровняВ статье говорится и об агрессивных планах, которые официальный Баку продемонстрировал с первых дней нового 2015 года.
12:26 30/12/2015Эксперты включили Армению в список самых популярных мест отдыха у россиян в 2016 годуЭксперты предполагают, что в 2016 году российские путешественники будут намного чаще присматриваться к отдыху в Армении.
09:48 29/12/2015Новый год с армянским колоритом – в репортаже телеканала «МИР 24»От того, к чему привыкли россияне, они отличаются кардинально.
16:17 28/12/2015В Турции убит оппозиционный сирийский журналист – автор фильма о преступлениях «Исламского государства»Как отмечается, это не первый случай, когда в Турции убивают сирийского оппозиционера.
11:27 26/12/2015Минфину Азербайджана придется адаптировать госбюджет на 2016 год к низким ценам на нефть и обесценивающейся валютеСообщается, что изменения в госбюджет на 2016 год планируется внести в апреле-мае 2016 года.
19:30 25/12/2015Global Risk Insight: Глава МИД Ирана Мохаммад Джад Зариф – «человек года»Портал называет достижение соглашения по иранской ядерной программе, заключенное Тегераном и международной «шестеркой» после длительного периода переговоров, «одним из ключевых событий года».
14:55 25/12/2015Ряд банков Турции в пятницу подвергся кибератакеПод ударом оказался крупнейший турецкий интернет-провайдер Turk Telecom.
12:32 24/12/2015Азербайджан угрожает США «ответными санкциями» и отказом в выдаче виз американским чиновникамПредседатель Хельсинкской комиссии, конгрессмен Крис Смит 16 декабря 2015 г. обнародовал проект «Акта о демократии в Азербайджане – 2015».
13:06 23/12/2015Артур Алексанян признан лучшим спортсменом 2015 года в АрменииЛучшей командой признана мужская сборная Армении по шахматам.
12:49 22/12/2015В январе 2016 года состоится первый визит президента Ирана в ЕвропуПервоначально президент Ирана планировал совершить визит во Францию в середине ноября. Однако позже ему пришлось отложить поездку в связи с серией терактов в Париже.
16:30 21/12/2015МИД Ирана: Турция должна согласовывать контртеррористические операции с Ираком и Сирией«Наш подход в данном вопросе свидетельствует о том, что Иран серьезно настроен в борьбе против “Исламского государства”».
12:33 21/12/2015Хасан Роухани зарегистрировался в качестве кандидата на выборах в Совет экспертов ИранаВыборы в Совет экспертов Ирана пройдут 26 февраля 2016 года в один день с выборами в меджлис (парламент).
11:36 21/12/2015Седьмой эпизод «Звездных войн» побил рекорд «Мира Юрского периода»Седьмой эпизод «Звездных войн» собрал за первые прокатные выходные в США 238 миллионов долларов.
10:43 19/12/2015«Тайные сделки» Путина и Хаменеи: СМИ узнали о договоренностях России и Ирана по СирииЭто может привести к ослаблению жесткого мнения Тегерана по необходимости сохранения у власти президента Сирии Башара Асада.
12:13 18/12/2015Глава МВД Украины Арсен Аваков подал в суд на Михаила СаакашвилиАваков принес извинения гражданам Украины и пояснил, что на заседании Нацсовета действовал под влиянием эмоций.
15:17 17/12/2015Президент Хасан Роухани: Санкции снимут в январе, это политическая победа Ирана«МАГАТЭ и международное сообщество за счет широкого сотрудничества с Ираном должны возместить 12-летное давление на Исламскую республику».
15:27 16/12/2015Лукашенко: Соглашение Украины с ЕС напрягает не только Россию – Беларусь, Армения, Казахстан и Киргизия также должны готовиться к рискам«Более того, я хочу вас просто предупредить: с 1 января начинает действовать соглашение Украины с ЕС. Естественно, это соглашение напрягает не только Россию».
17:16 15/12/2015Путин обставляет США, а Дональд Трамп становится президентом: пессимистичные прогнозы на 2016г. от BloombergИзраильский премьер Биньямин Нетаньяху, уступив страху перед иранской ядерной программой, приказывает нанести упреждающий удар по иранским ядерным объектам.
15:22 14/12/2015Армения примет участие в московском фестивале «Путешествие в рождество»Фестиваль «Путешествие в рождество» пройдет в российской столице с 18 декабря 2015 года по 10 января 2016 года.