11:20 06/11/2020Ստեփանակերտը՝ հրթիռակոծությունից հետոԱրցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտն ամբողջ գիշերվա ընթացքում և լուսադեմին պարբերաբար հրթիռակոծվել է: Հրթիռն ընկել է բնակելի տան վրա, զոհվել են քաղաքացիական 3 անձ: Արցախի Հանրապետության արտակարգ...
10:19 06/11/2020«System Of A Down»-ը 15 տարվա մեջ առաջին անգամ թողարկել է նոր երգԵրաժշտությունն ու բառերը խոսում են իրենք իրենց: Մեզ պետք է, որ դուք խոսեք Արցախի համար։ Խաղաղություն՝ Դարոն, Շավո, Ջոն և Սերժ։
09:06 06/11/2020ՀՀ ազգային հերոս Գարեգին Պողոսյան. Սա իմ կոչումը չէ, այլ իմ զորամասի«Մեր հաջողության գաղտնիքը կայանում է նրանում, որ մեր մարտական ոգին բարձր է, մենք պատրաստ ենք ջախջախելու հակառակորդին, պարտավոր ենք հաղթելու ու հաղթելու ենք»,- «Զինուժ» մեդիային տված հարցազրույցում...
18:37 05/11/2020Ուժեղ, վճռական, անձնվեր․ նոր լուսանկարներ առաջնագծիցՈւժեղ, վճռական, անձնվեր․․․ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը լուսանկարներ է հրապարակել առաջնագծից։ Լուսանկարները՝ Սիփան Գյուլումյանի
17:52 05/11/2020Թուրքական հեռուստաալիքը ներկայացրել է ճշմարտությունը. Ադրբեջանը հարձակվում է քաղաքացիական անձանց վրաԹուրքական պետական հեռուստաընկերությունը, ուղիղ եթերում ներկայացնելով պատերազմական վերջին զարգացումները Արցախում, սկանդալային վրիպում է թույլ տվել՝ շեղվելով թուրք-ադրբեջանական քարոզչական կեղծիքից։...
14:47 05/11/2020Հիմնադրամին 1 մլն դոլար փոխանցած Քնարիկ Մարկոսյան․ Այն իմ հայրենիքն է, այսպես կարող եմ բացատրելՖրեզնոյի CBS47 հեռուստաալիքն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմին ու Հայաստան Համահայկական հիմնադրամին 1մլն դոլար փոխանցած Քնարիկ Մարկոսյանի պատմությանը՝ այցելելով Ֆրեզնոյում նրա տուն։ Նշվում...
00:03 05/11/2020Վարդան Ոսկանյանը բացատրում է «գյոռբագյոռ» բառըԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Շատերին թվում է, թե բարբառային հայերեն թյուրքական միջնորդությամբ մուտք գործած «գյոռբագյոռ» բառի ծագումն էլ թյուրքական է, բայց իրականում գործ ունենք նոր պարսկերեն...
11:18 04/11/2020Կարեն Վրթանեսյան. Կապի դուրս գալու համար պետք է կուտակման տեղից հեռանալ 2–3 կմ, զանգել 2–3 օրը մեկ«ՌազմԻնֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ Կարեն Վրթանեսյանն առաջնագծից ու Արցախից հեռախոսազանգերի մասին մի քանի նկատառում է ներկայացրել.
09:44 04/11/2020Հայաստանի դրոշը բարձրացվել է Հունաստանի քաղաքների քաղաքապետարանների առաջՀայաստանի դրոշը բարձրացվել է Ալեքսանդրուպոլիս քաղաքի քաղաքապետարանի առջև նախորդ ուրբաթ՝ քաղաքի հայ համայնքի մեծ մասի, քաղաքապետ Իոաննիս Զամպուկիսի, ինչպես նաև Քաղաքային խորհրդի նախագահ Դիմիտրիս...
20:05 03/11/2020Շուշիի այսօրվա հրետակոծության հետևանքները՝ լուսանկարներովԱդրբեջանի կողմից իրականացված Շուշիի այսօրվա հրետակոծության հետևանքների մասին պատմող հերթական լուսանկարների շարքն է ներկայացրել Արցախ տեղեկատվական շտաբը։ Լուսանկարները՝ Դավիթ Ղահրամանյանի
19:50 03/11/2020Արցախցի երեխաները շրջել են Երևանի մետրոյի կայարաններում, դիտել տիկնիկային ներկայացումԿարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի վարչական շենքում այսօր հյուրընկալվել էին արցախցի մի խումբ երեխաներ, ովքեր Արցախի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի...
17:37 03/11/2020«Ես ճանաչու՛մ եմ Արցախը». Հյուսե՛ք արցախյան նարոտ«Չարը տեղ չունի Արցախի բարձունքներում: Մենք մեր փորձով գիտենք, որ, եթե նահանջենք, այն կտիրի ողջ տարածքին և կերպարանափոխվելով կթակի յուրաքանչյուրիս դուռը: Մենք ընդունել ենք կռիվը և չենք նահանջելու:...
15:39 03/11/2020Հաղթանակ կերտող հայրենիքի պաշտպանները. ֆոտոշարք՝ առաջնագծիցՀՀ ՊՆ հերթական ֆոտոշարքն է ներկայացրել առաջնագծից։
12:16 02/11/2020Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում արտիստները հիմա այլ գործով են զբաղվածԱ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի նախաձեռնությամբ արդեն մի քանի օր է հայ ժողովրդի համար ճակատագրական այս պահին առաջնագծի և զինվորին պաշտպանելու համար բեմում...
11:30 02/11/2020«Հայաստանը մարդկանց անվերջ բացահայտելու, հիանալու ու զարմանալու երկիր ա»«Հայաստանն էն երկիրն ա, որտեղ երկու ջահել աղջիկ կարան վիզ դնեն ուղղաթիռի 3 հատ մատոռ ճարեն, եթե պետք ա։ Հայաստանն էն երկիրն ա, որտեղ Կենտրոնական բանկի աշխատողը տուն գործ թողած կարա 150կմ քշի գա, որ...
09:45 02/11/2020Կանադայում մեկ գիշերվա ընթացքում երկու եկեղեցի է այրվելԿանադայում՝ Օնտարիո նահանգում, մեկ գիշերվա ընթացքում երկու եկեղեցի է այրվել: Իշխանությունները չեն բացառում հրկիզման վարկածը։ korrespondent.net-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է CTV հեռուստաալիքը...
09:30 02/11/2020Այսպիսի երիտասարդներ ունեցող ազգը չի մեռնի. Հովհաննես ՉեքիջյանՀայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյանը խոսք չի գտնում արտահայտելու իր հիացմունքը թշնամու դեմ կռվող երիտասարդներին: Նա վստահ է, որ նրանք պետք է վերադառնանա հաղթանակով: «Այդպիսի երիտասարդ ունեցողն...
09:11 02/11/2020COVID-19-ի պատճառով աշխարհում զբոսաշրջային բիզնեսի աշխատողների կեսը կարող է զրկվել աշխատանքիցԱշխարհում զբոսաշրջության ոլորտում կարող է անհետանալ աշխատատեղերի կեսից ավելին, եթե ներկայում COVID-19 համավարակի պատճառով ուղևորությունների համար գործող սահմանափակումները պահպանվեն։ Այս մասին...
12:06 01/11/2020«Անունս Արցախ է» երգը «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամն» ընդունել է որպես հիմնադրամի հիմնԵրգը կատարում է Շուշան Պետրոսյանը

11:01 28/10/2015Правительство Ирана намерено быстро исполнить ядерное соглашениеКак заявил официальный представитель Организации по атомной энергетике Ирана Бехруз Камалванди, но многое зависит и от другой стороны.
10:21 28/10/2015Армения заняла 35-е место в рейтинге Doing Business 2016Во вторник, 27 октября, Всемирный банк и Международная финансовая корпорация опубликовали свой флагманский рейтинг комфортности ведения бизнеса – Doing Business 2016.
09:22 28/10/2015В мире сегодня отмечают День анимацииМеждународный день анимации (International Animation Day) был учрежден по инициативе французского отделения Международной ассоциации анимационного кино (The International Animated Film Association,...
12:44 27/10/2015Должностные лица МНБ Азербайджана получали информацию о тайной агентурной сети МВД для использования в преступных целяхА Ариф Мамедов заявил, что все происходящее в Министерстве национальной безопасности наличествует и в других министерствах.
10:35 27/10/2015Британские принцы посетили мировую премьеру фильма о Джеймсе Бонде в ЛондонеГерцог и герцогиня Кембриджские Уильям и Кейт, а также принц Гарри побывали на премьере нового фильма о Джеймсе Бонде «007: Спектр», состоявшейся в понедельник вечером в лондонском Альберт-холле.
14:08 26/10/2015Правящая партия Турции решила заручиться поддержкой сексменьшинств перед досрочными парламентскими выборамиКак напоминает турецкий новостной сайт Diken,в этом году полиция Стамбула применила слезоточивый газ и водометы для разгона участников Парада гордости сторонников ЛГБТ-сообщества.
09:28 26/10/2015В мире сегодня отмечают День школьных библиотекМеждународный день школьных библиотек (International School Library Day) отмечается с 1999 года по инициативе ЮНЕСКО.
13:16 24/10/2015Премьер Турции А.Давутоглу вновь оскандалилсяДавутоглу в своей речи на заседании сказал: «Где бы злодеи ни находились, мы всегда будем рядом».
11:55 24/10/2015Марк Цукерберг открывает школу, в которую будут зачислять детей до рожденияОснователь и гендиректор соцсети Facebook Марк Цукерберг сообщил, что вместе с женой планирует открыть в Калифорнии частную школу, которая обеспечит своим ученикам медицинское обслуживание от...
14:03 23/10/2015Новая Конституция Армении может стать примером для других стран. Заявление генсека Европейского института омбудсменаЙозеф Зигеле отметил, что они следят за процессом конституционных реформ в Армении, более того, знакомы с заявлениями Венецианской комиссии.
10:04 23/10/2015Хиллари Клинтон 11 часов отвечала на вопросы конгрессменов о нападении на консульство США в БенгазиСлушания в конгрессе США по делу о нападении террористов на здание консульства США в ливийском городе Бенгази в 2012 году продолжались в течение 11 часов.
16:12 22/10/2015Глава МИД России С. Лавров: Урегулирование кризиса в Сирии без Ирана невозможноМосква убеждена в бесперспективности «создания внешнего круга поддержки сирийского урегулирования» без участия Исламской республики Иран.
19:16 21/10/2015Раненный во время теракта в Анкаре армянин Рути Саят Пулатян намерен продолжить борьбу против правящей партии ТурцииРаненный в результате взрывов, прогремевших в Анкаре 10 октября, 21-летний армянин Рути Саят Пулатян намерен продолжить политическую борьбу против правящей партии Турции.
15:20 21/10/2015Аятолла Али Хаменеи одобрил соглашение с «шестеркой» по иранской ядерной программеВерховный лидер Ирана также распорядился начать его выполнение.
14:45 21/10/2015Ким Кардашьян отмечает 35-летний юбилейАмериканская телеведущая, звезда реалити-шоу, актриса, фотомодель, светская львица Ким Кардашьян сегодня, 21 октября, празднует 35-летний юбилей.
13:15 20/10/2015Турция: полиция задержала главу ассоциации адвокатов ДиярбакыраВ эфире телеканала CNN Turk на прошлой неделе он заявил, что запрещенная в Турции Рабочая партия Курдистана не является террористической организацией.
11:02 20/10/2015Последняя общая трагедия Советского Союза. Снимается фильм о Спитакском землетрясенииВ российской столице Москве стартовали съемки фильма «История одного землетрясения». Продюсер картины Рубен Дишдишян рассказал КиноПоиску о съемках в Армении и других деталях фильма. Материал издания...
09:58 20/10/2015Повара и кулинары всего мира сегодня отмечают свой профессиональный праздникЕжегодно 20 октября свой профессиональный праздник – День повара – отмечают повара и кулинары всего мира.
15:51 19/10/2015Генрих Мхитарян сделает все, чтобы вернуть армянских болельщиков на стадион и превратить матчи в Ереване в праздник«У нас мечта – сыграть на чемпионате Европы или мира. Но что поделаешь... А вот 2 года или 4 года назад, когда у нас имелись возможности пробиться на крупнейшие турниры, было действительно обидно».
12:37 19/10/2015Монастыри, кинематографичные пейзажи и национальные костюмы Армении глазами команды российского VogueКоманда российского Vogue, к которой присоединилась «ангел» Victoria's Secret Стелла Максвелл, провела 3 дня в Армении.