11:20 06/11/2020Ստեփանակերտը՝ հրթիռակոծությունից հետոԱրցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտն ամբողջ գիշերվա ընթացքում և լուսադեմին պարբերաբար հրթիռակոծվել է: Հրթիռն ընկել է բնակելի տան վրա, զոհվել են քաղաքացիական 3 անձ: Արցախի Հանրապետության արտակարգ...
10:19 06/11/2020«System Of A Down»-ը 15 տարվա մեջ առաջին անգամ թողարկել է նոր երգԵրաժշտությունն ու բառերը խոսում են իրենք իրենց: Մեզ պետք է, որ դուք խոսեք Արցախի համար։ Խաղաղություն՝ Դարոն, Շավո, Ջոն և Սերժ։
09:06 06/11/2020ՀՀ ազգային հերոս Գարեգին Պողոսյան. Սա իմ կոչումը չէ, այլ իմ զորամասի«Մեր հաջողության գաղտնիքը կայանում է նրանում, որ մեր մարտական ոգին բարձր է, մենք պատրաստ ենք ջախջախելու հակառակորդին, պարտավոր ենք հաղթելու ու հաղթելու ենք»,- «Զինուժ» մեդիային տված հարցազրույցում...
18:37 05/11/2020Ուժեղ, վճռական, անձնվեր․ նոր լուսանկարներ առաջնագծիցՈւժեղ, վճռական, անձնվեր․․․ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը լուսանկարներ է հրապարակել առաջնագծից։ Լուսանկարները՝ Սիփան Գյուլումյանի
17:52 05/11/2020Թուրքական հեռուստաալիքը ներկայացրել է ճշմարտությունը. Ադրբեջանը հարձակվում է քաղաքացիական անձանց վրաԹուրքական պետական հեռուստաընկերությունը, ուղիղ եթերում ներկայացնելով պատերազմական վերջին զարգացումները Արցախում, սկանդալային վրիպում է թույլ տվել՝ շեղվելով թուրք-ադրբեջանական քարոզչական կեղծիքից։...
14:47 05/11/2020Հիմնադրամին 1 մլն դոլար փոխանցած Քնարիկ Մարկոսյան․ Այն իմ հայրենիքն է, այսպես կարող եմ բացատրելՖրեզնոյի CBS47 հեռուստաալիքն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմին ու Հայաստան Համահայկական հիմնադրամին 1մլն դոլար փոխանցած Քնարիկ Մարկոսյանի պատմությանը՝ այցելելով Ֆրեզնոյում նրա տուն։ Նշվում...
00:03 05/11/2020Վարդան Ոսկանյանը բացատրում է «գյոռբագյոռ» բառըԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Շատերին թվում է, թե բարբառային հայերեն թյուրքական միջնորդությամբ մուտք գործած «գյոռբագյոռ» բառի ծագումն էլ թյուրքական է, բայց իրականում գործ ունենք նոր պարսկերեն...
11:18 04/11/2020Կարեն Վրթանեսյան. Կապի դուրս գալու համար պետք է կուտակման տեղից հեռանալ 2–3 կմ, զանգել 2–3 օրը մեկ«ՌազմԻնֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ Կարեն Վրթանեսյանն առաջնագծից ու Արցախից հեռախոսազանգերի մասին մի քանի նկատառում է ներկայացրել.
09:44 04/11/2020Հայաստանի դրոշը բարձրացվել է Հունաստանի քաղաքների քաղաքապետարանների առաջՀայաստանի դրոշը բարձրացվել է Ալեքսանդրուպոլիս քաղաքի քաղաքապետարանի առջև նախորդ ուրբաթ՝ քաղաքի հայ համայնքի մեծ մասի, քաղաքապետ Իոաննիս Զամպուկիսի, ինչպես նաև Քաղաքային խորհրդի նախագահ Դիմիտրիս...
20:05 03/11/2020Շուշիի այսօրվա հրետակոծության հետևանքները՝ լուսանկարներովԱդրբեջանի կողմից իրականացված Շուշիի այսօրվա հրետակոծության հետևանքների մասին պատմող հերթական լուսանկարների շարքն է ներկայացրել Արցախ տեղեկատվական շտաբը։ Լուսանկարները՝ Դավիթ Ղահրամանյանի
19:50 03/11/2020Արցախցի երեխաները շրջել են Երևանի մետրոյի կայարաններում, դիտել տիկնիկային ներկայացումԿարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի վարչական շենքում այսօր հյուրընկալվել էին արցախցի մի խումբ երեխաներ, ովքեր Արցախի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի...
17:37 03/11/2020«Ես ճանաչու՛մ եմ Արցախը». Հյուսե՛ք արցախյան նարոտ«Չարը տեղ չունի Արցախի բարձունքներում: Մենք մեր փորձով գիտենք, որ, եթե նահանջենք, այն կտիրի ողջ տարածքին և կերպարանափոխվելով կթակի յուրաքանչյուրիս դուռը: Մենք ընդունել ենք կռիվը և չենք նահանջելու:...
15:39 03/11/2020Հաղթանակ կերտող հայրենիքի պաշտպանները. ֆոտոշարք՝ առաջնագծիցՀՀ ՊՆ հերթական ֆոտոշարքն է ներկայացրել առաջնագծից։
12:16 02/11/2020Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում արտիստները հիմա այլ գործով են զբաղվածԱ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի նախաձեռնությամբ արդեն մի քանի օր է հայ ժողովրդի համար ճակատագրական այս պահին առաջնագծի և զինվորին պաշտպանելու համար բեմում...
11:30 02/11/2020«Հայաստանը մարդկանց անվերջ բացահայտելու, հիանալու ու զարմանալու երկիր ա»«Հայաստանն էն երկիրն ա, որտեղ երկու ջահել աղջիկ կարան վիզ դնեն ուղղաթիռի 3 հատ մատոռ ճարեն, եթե պետք ա։ Հայաստանն էն երկիրն ա, որտեղ Կենտրոնական բանկի աշխատողը տուն գործ թողած կարա 150կմ քշի գա, որ...
09:45 02/11/2020Կանադայում մեկ գիշերվա ընթացքում երկու եկեղեցի է այրվելԿանադայում՝ Օնտարիո նահանգում, մեկ գիշերվա ընթացքում երկու եկեղեցի է այրվել: Իշխանությունները չեն բացառում հրկիզման վարկածը։ korrespondent.net-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է CTV հեռուստաալիքը...
09:30 02/11/2020Այսպիսի երիտասարդներ ունեցող ազգը չի մեռնի. Հովհաննես ՉեքիջյանՀայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյանը խոսք չի գտնում արտահայտելու իր հիացմունքը թշնամու դեմ կռվող երիտասարդներին: Նա վստահ է, որ նրանք պետք է վերադառնանա հաղթանակով: «Այդպիսի երիտասարդ ունեցողն...
09:11 02/11/2020COVID-19-ի պատճառով աշխարհում զբոսաշրջային բիզնեսի աշխատողների կեսը կարող է զրկվել աշխատանքիցԱշխարհում զբոսաշրջության ոլորտում կարող է անհետանալ աշխատատեղերի կեսից ավելին, եթե ներկայում COVID-19 համավարակի պատճառով ուղևորությունների համար գործող սահմանափակումները պահպանվեն։ Այս մասին...
12:06 01/11/2020«Անունս Արցախ է» երգը «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամն» ընդունել է որպես հիմնադրամի հիմնԵրգը կատարում է Շուշան Պետրոսյանը

09:06 22/10/2013Heavy smog closes schools, airport in northeast ChinaVideo from China's state-run CCTV showed some people -- obscured by smog even just steps away -- wearing masks over their mouths as they walked in the province.
09:03 21/10/2013Egypt gunmen open fire on Coptic Christian wedding in CairoA man and a girl were killed outside the church and a woman died on her way to hospital.
09:09 19/10/2013Georgia shows off skull thought to rewrite human evolutionAlong with four other skull samples uncovered at the site, it appears to show that early man was a single species with a wide range of looks rather than several distinct species.
09:06 18/10/2013Eurasia’s highest volcano spews ash up to 6.2 milesThe Klyuchevskoy, which lies 220 miles north of regional capital Petropavlovsk-Kamchatsky, is one of the largest active volcanoes in the world and reaches an altitude of 15,584 feet.
09:04 18/10/2013Dozens killed in Iraqi violence in capital and in northAt least 34 people died and 122 were wounded Monday in the series of car-bomb and roadside explosions across Baghdad.
09:08 17/10/2013Dozens reported killed in Laos plane crashForty-nine people, including 44 passengers, were killed in the crash, which occurred at about 4 p.m. as the plane was preparing to land at Pakse Airport.
12:18 16/10/2013My mother was Armenian, Turkish journalist group chair revealsThe head of a journalists’ association in Turkey, has revealed that his mother was an Armenian, who was left “in front of an Alevi family’s door” by Armenians during the 1915 incidents in his...
08:50 16/10/2013Japan Typhoon Wipha kills 13 peopleIn Tokyo, flights were cancelled, bullet train services suspended and schools closed.
19:51 15/10/2013Azerbaijan tries to involve Republic of Artsakh into its falsification implemented against Iranian culture“Ancient Iranian game Polo has been famous also in Armenia and India,” the executive director of the IRI Cultural heritage office Fahrad Nazari has told to IRNA Iranian news agency.
09:09 15/10/2013Over 1,600 migrants rounded up after ethnic riots in MoscowAdvocacy groups warned migrants from Russia's mainly Muslim Caucasus region and Central Asia of an increased risk of attacks in the worst ethnic disturbance in Moscow in three years.
09:03 15/10/2013Geneva hosts key Iran nuclear talksIran's new President Hassan Rouhani, who is seen as a relative moderate, has said he wants a deal within six months.
09:04 14/10/2013Israel says it's found tunnel from GazaAuthorities said such tunnels have been used for attacks against Israeli civilians and soldiers.
09:05 12/10/2013Laptops Snowden took to Hong Kong, Russia were a 'diversion'The classified documents that Snowden had downloaded from the U.S. National Security Agency were stored on smaller devices, such as hard drives and thumb drives.
09:11 11/10/2013Elephants 'understand human gesture'African elephants have demonstrated what appears to be an instinctive understanding of human gestures, UK scientists say.
09:10 11/10/2013‘Lonely’ planet found wandering in spaceThe scientists have “no idea what it’s doing out there all by itself, whether it was formed that way or was ejected from another planetary system.”
08:59 10/10/2013Armed rebels escort Libyan PM to undisclosed locationThe witness reported no gunfire during the incident, and said the gunmen was respectful and "caused no trouble."
09:04 09/10/2013Bangladesh clothing factory hit by deadly fireA local official at the scene said that fire fighters had been unable to recover any bodies.
09:15 08/10/2013Brazil Rio and Sao Paulo teacher protests turn violentBrazil's security situation is a challenge to cities that will play host to the 2014 World Cup and 2016 Olympic Games.
13:16 07/10/2013Iran complains again: Azerbaijan tries to ascribe ancient Iranian game polo to itself in UNESCO“Azerbaijan tries to ascribe ancient Iranian game polo to itself in UNESCO,” stated Hamze Ilhani Zade, the chairman of IRI polo federation, the Iranian site Asira.com reports.
08:54 07/10/2013German Embassy security employee killed in YemenAlso in Yemen on Sunday, a foreign national working for UNICEF was kidnapped by gunmen.