12:42 03/07/2020Կանայք կորոնավիրուսի պատճառով կորցնում են իրենց աշխատանքըԵվրամիությունում ութ ամսում գործազրկությունը հասել է ռեկորդային մակարդակի և մայիսին այն կազմել է 6,7 տոկոս (մեկ տասներորդ տոկոսով ավելին է, քան ապրիլին): Եվրանյուզի հաղորդմամբ, Բրյուսելում...
11:42 03/07/2020Ստանիսլավսկու անվան թատրոնում ներկայացումները կհարմարեցվեն բացօթյա տարածքներում խաղալու համարԿ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը շարունակում է իր աշխատանքն արտակարգ դրության պայմաններում: Պարետի հատուկ թույլտվությունից հետո, դերասանները հնարավորություն ստացան ներկայանալ...
10:50 03/07/2020Մեսսին հնարավոր է հեռանա «Բարսելոնայից»Իսպանիայի չեմպիոն «Բարսելոնան» հնարավոր է զրկվի իր առաջատարից։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Լիոնել Մեսսիի հետ բանակցությունները նոր պայմանագրի շուրջ մտել են փակուղի։ Մեսսին դադարեցրել է բանակցությունները...
09:14 03/07/2020Դերասանուհի Մարգո Ռոբին ապտակել է Լեոնարդո Դի ԿապրիոյինՀոլիվուդյան դերասանուհի Մարգո Ռոբին, որը նախօրեին նշել է իր 30-ամյակը, հիշել է, թե ինչպես է հարվածել հայտնի դերասան Լեոնարդ Դի Կապրիոյի այտին։ News.ru-ի հաղորդմամբ, դեպքը տեղի է ունեցել «Ուոլ սթրիթի...
17:46 02/07/2020Պարենային ապրանքների համաշխարհային գները հունիսին կրկին աճել ենՀունիսին՝ պարենային ապրանքների համաշխարհային գներն առաջին անգամ, տարեսկզբից ի վեր, աճ գրանցեցին, ինչը պայմանավորված էր բուսական յուղերի, շաքարավազի և կաթնամթերքի գնառաջարկի աճով: Այնուամենայնիվ,...
17:32 02/07/2020Հայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի օնլայն ՕլիմպիադայինՀայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի ՖԻԴԵ-ի կողմից կազմակերպվող օնլայն Օլիմպիադային։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մրցաշարն անցկացվելու է 15 +5 ժամակարգով, խառը ձևաչափով՝ 6...
12:40 02/07/2020Կորոնավիրուս. Իմունիտետը կարող է ավելի տարածված լինել, քան թեստերը ենթադրում ենՄարդիկ, որոնց մոտ կորոնավիրուսի հակամարմինների թեստը բացասական է, դեռ կարող են որոշակի իմունիտետ ունենալ։ Այս մասին, BBC-ի հաղորդմամբ, ենթադրում Շվեդիայի Կարոլինկսայի ինստիտուտի նոր...
11:23 02/07/2020Մենք կոլեկտիվ հիշողության լուրջ խնդիր ունենք ազգային մակարդակով. ՎրթանեսյանՉե՞ք մոռացել, թե ինչպես համաճարակի սկզբներում մարդկանց մեկուսացնում էին ճոխ հյուրանոցներում, ինչ-որ շոուներ էին սարքում տոռծիկներով ու ծաղկեփնջերով ու Նիկոլն էլ ճոռոմ-ճոռոմ ելույթներ էր ունենում, թե...
10:49 02/07/2020«Ոսկե ծիրան»-ն առցանց զրույց-քննարկում է անցկացրել Կաննի փառատոնի մասնակից ֆիլմի հեղինակների հետ«Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնը առցանց զրույց-քննարկում է անցկացրել Կաննի 73-րդ կինոփառատոնի մասնակից «Երբ որ քամին հանդարտվի» (Si Le Vent Tombe) ֆիլմի մտահղացման, արտադրական,...
10:25 02/07/2020ԱՀԿ-ն նշել է աշխարհում կորոնավիրուսային պատվաստանյութերի քանակըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսը հայտարարել է, որ այսօրվա դրությամբ ամբողջ աշխարհում մշակվել է կորոնավիրուսի 141 պատվաստանյութ։ Լենտա.ռու-ի...
09:26 02/07/2020ԱՄՆ-ն առգրավել է 13 տոննա մարդու մազերից պատրաստված չինական ապրանքներԱՄՆ-ում մաքսային և սահմանային հսկողության ծառայությունը առգրավվել է 13 տոննա կեղծամներ և մարդու մազերից պատրաստված այլ իրեր։ Նշվում է, որ դրանք արտադրվել են Սինցզյանում (Չինաստան) հարկադիր աշխատանքի...
09:09 02/07/2020Համաճարակի պատճառով 400 միլիոն մարդ կորցրել է աշխատանքը․ԱՄԿՄինչև այս տարվա վերջ աշխարհում շուրջ 340 միլիոն մարդ կարող է կորցնել աշխատանքը: Նման կանխատեսում է արվել Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) զեկույցում: Այն շեշտում է, որ սա հնարավոր ամենավատ...
13:46 01/07/2020Մարտից ի վեր COVID-19-ի հետևանքով ավելի քան 180 լրագրող է մահացելՎերջին չորս ամիսների ընթացքում 35 երկրներից առնվազն 186 լրագրողներ դարձել են կորոնավիրուսային հիվանդության զոհ, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով ժնևյան «Press Emblem Campaign» կազմակերպության...
11:50 01/07/2020Լևոն Արոնյան․ Ես վերադառնում եմ աշխատանքի ու կյանքՄիջազգային գրոսմայստեր, աշխարհի կրկնակի գավաթակիր Լևոն Արոնյանն իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է, որ վերադառնում է աշխատանքի ու կյանք։ «Ինչպես ձեզանից շատերը, ես էլ եմ սովորում հեռավար աշխատել։...
11:04 01/07/2020ԱՄՆ-ը գնել է COVID-19 դեմ հիմնական դեղամիջոց ռեմդեսիվիրի աշխարհի պաշարներըՄիացյալ Նահանգները գնել է գրեթե ամբողջ աշխարհի ռեմդեսիվիրի մատակարարումը, ընդամենը երկու դեղամիջոցներից մեկը, որն ապացուցված է COVID-19-ի բուժման համար: Այս մասին գրում է Euronews-ը։ ԱՄՆ-ի Gilead...
10:47 01/07/2020Մխիթարյան. Շատ ուրախ եմ, որ վերջապես կարողացանք գալ համաձայնության«Իմ պատմությունը «Ռոմայի» հետ շարունակվում է»։
09:13 01/07/2020Բոբ Դիլանի պատմական ռեկորդըԱմերիկացի հայտնի երգիչ, երգահան Բոբ Դիլանը դարձել է Billboard- ի պատմության մեջ առաջին արտիստը, որի ալբոմները յոթ տասնամյակ անընդմեջ հայտնվել են լավագույն 40-ում։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, նրա...
15:16 30/06/2020Ֆրանսիայի դեսպանությունն այսօրվանից աստիճանաբար վերսկսում է վիզաների ծառայության գործունեությունըՀայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունն այսօրվանից՝ 2020թ-ի հունիսի 30-ից, աստիճանաբար վերսկսում է վիզաների ծառայության գործունեությունը։ Սկբնական շրջանում կընդունվեն միայն երկարաժամկետ վիզաների (3...
14:15 30/06/2020ՀՀ է վերադարձել ավելի քան 40 000 ՀՀ քաղաքացիՄարտի 15-ից մինչ այժմ պարետատան ու արտաքին գործերի նախարարության ջանքերով շուրջ 8000 ՀՀ քաղաքացիներ, որոնք կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակով պայմանավորված չէին կարողանում վերադառնալ հայրենիք,...
13:45 30/06/2020Ամուլսարի պահապանների պահանջները կատարվել են«Դեմ եմ Ամուլսարում հանքաարդյունաբերությանը» նախաձեռնության հեղինակ, Ջերմուկ քաղաքի բնակիչ Շիրակ Բունիաթյանը հայտնում է, որ իրենց բոլոր պահանջները կատարված են, մի պահնորդական ծառայությանը կփոխարինվի...

11:24 16/04/2015Солист рок-группы System of a Down Серж Танкян представил клип на композицию «100 лет»Всемирно известный рок-музыкант, вокалист группы System of a Down (SOAD) Серж Танкян представил видеоклип своего нового произведения «100 лет».
12:07 15/04/2015Легендарный шансонье Шарль Азнавур 24 апреля будет находиться в АрменииВсемирно известный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур 24 апреля, в день 100-й годовщины Геноцида армян, будет находиться в Ереване.
11:55 15/04/2015Комитет Палаты депутатов парламента Чехии принял резолюцию к 100-й годовщине Геноцида армянЧешские депутаты призвали международное сообщество «предотвратить преступления против человечества в любой точке мира и решать споры мирным путем».
16:18 14/04/2015Аргентинское издание: Азербайджан держит беженцев в палаточных городках, а армянские беженцы из Баку давно интегрированыПо приглашению аргентинского филиала Комитета столетия Геноцида армян представитель аргентинского издания «PERFIL» посетил Армению и Нагорно-Карабахскую Республику.
11:42 14/04/2015Грузинский шахматист Г.Нигалидзе дисквалифицирован за жульничество во время партии против армянского гроссмейстера Т. ПетросянаОрганизаторов насторожило то, что во время партии против армянского гроссмейстера Тиграна Петросяна двукратный чемпион Грузии слишком часто отлучался в туалет.
11:01 14/04/2015Певица Шер призвала правительство Турции признать Геноцид армянВсемирно известная американская певица армянского происхождения Шер (Шерилин Саркисян) в своем микроблоге в социальной сети Twitter призвала правительство Турции признать Геноцид армян в Османской...
14:21 13/04/2015«Перед Папой Франциском снимаю шляпу». Историк Г.Мирский о посвященной 100-й годовщине Геноцида армян мессе в ВатиканеИсторик, заслуженный деятель науки РФ Георгий Мирский в опубликованной на сайте радиостанции «Эхо Москвы» статье «Браво, Папа!» обратился к состоявшейся накануне, 12 апреля, в Соборе Св.
11:16 13/04/2015Глава МИД Ирана и новый посол Армении обсудили вопросы двустороннего сотрудничестваВ свою очередь глава МИД ИРИ, отметив тесные исторические и культурные армяно-иранские связи, заявил, что отношения между Арменией и Ираном развиваются динамично в различных сферах.
19:15 12/04/2015Президент Армении выразил благодарность Папе Римскому Франциску за мессу, посвященную 100-й годовщине Геноцида армянПапа Франциск сказал, что в двух других беспрецедентных геноцидах XX столетия повинны нацизм и сталинизм.
15:11 12/04/2015В Соборе Св. Петра в Ватикане в память 1,5 млн. жертв Геноцида армян была вознесена молитва сразу на нескольких языкахПапа Римский сказал, что «в минувшем столетии было три масштабных, беспрецедентных трагедии и первая из них, ставшая первым Геноцидом XX века, постигла армянский народ».
15:51 11/04/2015Grexit… Задушенная Греция, грозящая европейской экономике катастрофа, требования МВФ и реформы, ставшие ругательством«Реформы» в Греции стали ругательством, их успех может сравниться только с успехом «установления демократии» в Ираке, заявил Варуфакис. А Лагард обратила внимание на драматическую ситуацию, если...
15:02 11/04/2015«Haaretz»: Поставка израильского оружия Азербайджану – предательство памяти жертв Холокоста и акт морального банкротстваОб этом пишет израильский историк Яир Орон, последние 30 лет борющийся за признание Израилем Геноцида армян.
15:18 10/04/2015«У каждого армянина должен быть дом на родине». «Овнанян Интернейшнл» подарило семье Кардашьян земельный участок в Армении«Кортни и Роб, мы получили подарок! Земельный участок в Армении!!!!» – написала Хлое Кардашьян в комментарии к опубликованной фотографии.
11:13 10/04/2015The National Interest: В Нагорном Карабахе стратегическое преимущество и выгодные оборонительные позиции находятся у армянАрмянская сторона уже контролирует ту территорию, которую хочет, а между тем, президент Азербайджана Ильхам Алиев «источает регулярный поток агрессивной риторики, оскорбляя Армению», пишет эксперт.
12:45 09/04/2015Члены Ассоциации современных юристов Турции попросили прощения у армянского народа за Геноцид армянФилиал Ассоциации современных юристов Турции (ÇHD) в Измире попросил прощения у армянского народа за Геноцид армян в Османской империи 1915 года.
11:31 09/04/2015МИД Ирана: Продление санкций ЕС против иранских компаний неконструктивноЕвросоюз со среды вновь внес в санкционный список против Ирана 32 судоходных компании и банк Tejarat.
11:33 08/04/2015Тур в Армению: Ким Кардашьян с дочкой и мужем вылетели из Лос-Анджелеса в ЕреванАмериканская звезда реалити-шоу, актриса, фотомодель, светская львица Ким Кардашьян с дочкой Норт и мужем – известным рэпером Канье Уэстом – вылетели из Лос-Анджелеса в Ереван.
10:48 08/04/2015Иран будет отчитываться о ядерной программе каждые 3 месяца – глава МАГАТЭМеждународные инспекторы смогут проверять любой ядерный объект на территории Ирана, предупредив власти за два часа до визита.
10:36 07/04/2015Власти Турции продолжают воевать с социальными сетямиВ настоящее время доступ к сервису микроблогов Twitter восстановлен практически на всей территории Турции. Между тем, ресурс YouTube по-прежнему закрыт.
10:21 07/04/2015«Сегодня мы чествуем наших матерей: они – первые гаранты вечности нашего народа». Поздравительное послание президента АрменииСерж Саргся сегодня, 7 апреля, направил поздравительное послание по случаю Праздника материнства и красоты.