12:42 03/07/2020Կանայք կորոնավիրուսի պատճառով կորցնում են իրենց աշխատանքըԵվրամիությունում ութ ամսում գործազրկությունը հասել է ռեկորդային մակարդակի և մայիսին այն կազմել է 6,7 տոկոս (մեկ տասներորդ տոկոսով ավելին է, քան ապրիլին): Եվրանյուզի հաղորդմամբ, Բրյուսելում...
11:42 03/07/2020Ստանիսլավսկու անվան թատրոնում ներկայացումները կհարմարեցվեն բացօթյա տարածքներում խաղալու համարԿ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը շարունակում է իր աշխատանքն արտակարգ դրության պայմաններում: Պարետի հատուկ թույլտվությունից հետո, դերասանները հնարավորություն ստացան ներկայանալ...
10:50 03/07/2020Մեսսին հնարավոր է հեռանա «Բարսելոնայից»Իսպանիայի չեմպիոն «Բարսելոնան» հնարավոր է զրկվի իր առաջատարից։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Լիոնել Մեսսիի հետ բանակցությունները նոր պայմանագրի շուրջ մտել են փակուղի։ Մեսսին դադարեցրել է բանակցությունները...
09:14 03/07/2020Դերասանուհի Մարգո Ռոբին ապտակել է Լեոնարդո Դի ԿապրիոյինՀոլիվուդյան դերասանուհի Մարգո Ռոբին, որը նախօրեին նշել է իր 30-ամյակը, հիշել է, թե ինչպես է հարվածել հայտնի դերասան Լեոնարդ Դի Կապրիոյի այտին։ News.ru-ի հաղորդմամբ, դեպքը տեղի է ունեցել «Ուոլ սթրիթի...
17:46 02/07/2020Պարենային ապրանքների համաշխարհային գները հունիսին կրկին աճել ենՀունիսին՝ պարենային ապրանքների համաշխարհային գներն առաջին անգամ, տարեսկզբից ի վեր, աճ գրանցեցին, ինչը պայմանավորված էր բուսական յուղերի, շաքարավազի և կաթնամթերքի գնառաջարկի աճով: Այնուամենայնիվ,...
17:32 02/07/2020Հայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի օնլայն ՕլիմպիադայինՀայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի ՖԻԴԵ-ի կողմից կազմակերպվող օնլայն Օլիմպիադային։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մրցաշարն անցկացվելու է 15 +5 ժամակարգով, խառը ձևաչափով՝ 6...
12:40 02/07/2020Կորոնավիրուս. Իմունիտետը կարող է ավելի տարածված լինել, քան թեստերը ենթադրում ենՄարդիկ, որոնց մոտ կորոնավիրուսի հակամարմինների թեստը բացասական է, դեռ կարող են որոշակի իմունիտետ ունենալ։ Այս մասին, BBC-ի հաղորդմամբ, ենթադրում Շվեդիայի Կարոլինկսայի ինստիտուտի նոր...
11:23 02/07/2020Մենք կոլեկտիվ հիշողության լուրջ խնդիր ունենք ազգային մակարդակով. ՎրթանեսյանՉե՞ք մոռացել, թե ինչպես համաճարակի սկզբներում մարդկանց մեկուսացնում էին ճոխ հյուրանոցներում, ինչ-որ շոուներ էին սարքում տոռծիկներով ու ծաղկեփնջերով ու Նիկոլն էլ ճոռոմ-ճոռոմ ելույթներ էր ունենում, թե...
10:49 02/07/2020«Ոսկե ծիրան»-ն առցանց զրույց-քննարկում է անցկացրել Կաննի փառատոնի մասնակից ֆիլմի հեղինակների հետ«Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնը առցանց զրույց-քննարկում է անցկացրել Կաննի 73-րդ կինոփառատոնի մասնակից «Երբ որ քամին հանդարտվի» (Si Le Vent Tombe) ֆիլմի մտահղացման, արտադրական,...
10:25 02/07/2020ԱՀԿ-ն նշել է աշխարհում կորոնավիրուսային պատվաստանյութերի քանակըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսը հայտարարել է, որ այսօրվա դրությամբ ամբողջ աշխարհում մշակվել է կորոնավիրուսի 141 պատվաստանյութ։ Լենտա.ռու-ի...
09:26 02/07/2020ԱՄՆ-ն առգրավել է 13 տոննա մարդու մազերից պատրաստված չինական ապրանքներԱՄՆ-ում մաքսային և սահմանային հսկողության ծառայությունը առգրավվել է 13 տոննա կեղծամներ և մարդու մազերից պատրաստված այլ իրեր։ Նշվում է, որ դրանք արտադրվել են Սինցզյանում (Չինաստան) հարկադիր աշխատանքի...
09:09 02/07/2020Համաճարակի պատճառով 400 միլիոն մարդ կորցրել է աշխատանքը․ԱՄԿՄինչև այս տարվա վերջ աշխարհում շուրջ 340 միլիոն մարդ կարող է կորցնել աշխատանքը: Նման կանխատեսում է արվել Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) զեկույցում: Այն շեշտում է, որ սա հնարավոր ամենավատ...
13:46 01/07/2020Մարտից ի վեր COVID-19-ի հետևանքով ավելի քան 180 լրագրող է մահացելՎերջին չորս ամիսների ընթացքում 35 երկրներից առնվազն 186 լրագրողներ դարձել են կորոնավիրուսային հիվանդության զոհ, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով ժնևյան «Press Emblem Campaign» կազմակերպության...
11:50 01/07/2020Լևոն Արոնյան․ Ես վերադառնում եմ աշխատանքի ու կյանքՄիջազգային գրոսմայստեր, աշխարհի կրկնակի գավաթակիր Լևոն Արոնյանն իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է, որ վերադառնում է աշխատանքի ու կյանք։ «Ինչպես ձեզանից շատերը, ես էլ եմ սովորում հեռավար աշխատել։...
11:04 01/07/2020ԱՄՆ-ը գնել է COVID-19 դեմ հիմնական դեղամիջոց ռեմդեսիվիրի աշխարհի պաշարներըՄիացյալ Նահանգները գնել է գրեթե ամբողջ աշխարհի ռեմդեսիվիրի մատակարարումը, ընդամենը երկու դեղամիջոցներից մեկը, որն ապացուցված է COVID-19-ի բուժման համար: Այս մասին գրում է Euronews-ը։ ԱՄՆ-ի Gilead...
10:47 01/07/2020Մխիթարյան. Շատ ուրախ եմ, որ վերջապես կարողացանք գալ համաձայնության«Իմ պատմությունը «Ռոմայի» հետ շարունակվում է»։
09:13 01/07/2020Բոբ Դիլանի պատմական ռեկորդըԱմերիկացի հայտնի երգիչ, երգահան Բոբ Դիլանը դարձել է Billboard- ի պատմության մեջ առաջին արտիստը, որի ալբոմները յոթ տասնամյակ անընդմեջ հայտնվել են լավագույն 40-ում։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, նրա...
15:16 30/06/2020Ֆրանսիայի դեսպանությունն այսօրվանից աստիճանաբար վերսկսում է վիզաների ծառայության գործունեությունըՀայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունն այսօրվանից՝ 2020թ-ի հունիսի 30-ից, աստիճանաբար վերսկսում է վիզաների ծառայության գործունեությունը։ Սկբնական շրջանում կընդունվեն միայն երկարաժամկետ վիզաների (3...
14:15 30/06/2020ՀՀ է վերադարձել ավելի քան 40 000 ՀՀ քաղաքացիՄարտի 15-ից մինչ այժմ պարետատան ու արտաքին գործերի նախարարության ջանքերով շուրջ 8000 ՀՀ քաղաքացիներ, որոնք կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակով պայմանավորված չէին կարողանում վերադառնալ հայրենիք,...
13:45 30/06/2020Ամուլսարի պահապանների պահանջները կատարվել են«Դեմ եմ Ամուլսարում հանքաարդյունաբերությանը» նախաձեռնության հեղինակ, Ջերմուկ քաղաքի բնակիչ Շիրակ Բունիաթյանը հայտնում է, որ իրենց բոլոր պահանջները կատարված են, մի պահնորդական ծառայությանը կփոխարինվի...

13:58 28/03/2013Iranian ambassador urges MP from Azerbaijani ruling party to respect his country’s independenceMembers of Parliament should show respect in their speech and respect the independence of other countries, Iranian ambassador to Azerbaijan Mohsen Pak Ayeen was quoted as saying by Arannews.ir.
09:13 28/03/2013Pope Francis to wash offenders' feet on Maundy ThursdayThe washing of feet on the Thursday before Easter is a Christian tradition commemorating Christ's Last Supper.
17:14 27/03/2013Armen Martirosyan: My rival is current systemI see that the citizens who gather at Liberty Square will win not only in Yerevan elections but also in all forthcoming local elections, Armen Martirosyan, Heritage deputy chairman, candidate number...
09:10 27/03/2013Armenian chess players in IndiaScoring 7.5 points out of 11, WGM Lilit Mkrtchian finished second at the round-robin tournament in Bhubaneswar, India.
09:15 26/03/2013U.N. pulls staff from Syria amid violence"Yesterday and today, a number of mortar shells fell in close proximity to, and on the grounds of, the hotel in Damascus housing U.N. staff," U.N. spokesman Martin Nesirky said.
11:15 25/03/2013Assad shot by Iranian bodyguard?Syrian President Bashar al-Assad was shot by one of his Iranian bodyguards Saturday night, Tabnak.ir reported, citing Arab and Israeli sources.
10:16 25/03/2013Holy Week beginsThe Armenian Church calls the final week of Christ's life on earth Great Week or Holy Week (Avag Shabat).
09:15 25/03/2013Israel 'returns fire' from SyriaThe Israeli government has said its military destroyed a machine-gun nest inside Syria after troops were shot at twice in the Golan Heights.
14:21 23/03/2013Visit to Alley of Armenian Benefactors (photos)A delegation of Armenian Diaspora Ministry visited the Alley of Armenian Benefactors, where they laid flowers at Calouste Gulbenkian statue.
09:02 23/03/2013Israel apologizes for deadly flotilla raidThe Israeli leader phoned his Turkish counterpart, Recep Tayyip Erdogan, while sitting with U.S. President Barack Obama in a trailer on a Tel Aviv airport tarmac.
15:51 22/03/2013BBC: Armenians flee Syria for their ancestral homelandA century after their ancestors fled mass killings in Ottoman Turkey, Armenian communities are again on the move - amid fears they could become victims of violence in Syria.
11:50 22/03/2013Iran will 'annihilate’ Tel Aviv and Haifa if Israel attacks, says Khamenei"They should know that if they commit such a blunder, the Islamic republic will annihilate Tel Aviv and Haifa."
09:15 22/03/2013After decades of war, Kurdish party calls for dialogue in TurkeyThe imprisoned founder of the banned Kurdistan Workers' Party made a historic call for dialogue with the government, as a letter from Ocalan was read in the Turkish Parliament.
09:08 22/03/2013Sarkozy placed under investigationMr Sarkozy is accused of accepting thousands of euros from L'Oreal heiress Liliane Bettencourt, now aged 90.
13:51 21/03/2013Swiss charge d'affaires summoned to Iranian Foreign Ministry over chemical weapons use in AleppoIran says the responsibility for the use of chemical weapons in Aleppo falls on the United States.
09:15 21/03/2013US, Israel talk tough on Iran during Obama visitMr Netanyahu praised Obama for his stance on Iran, saying he was "absolutely convinced" that Mr Obama was determined to prevent Iran from becoming a nuclear armed state.
09:09 20/03/2013Turkish capital Ankara hit by twin explosionsTwo people have been wounded in explosions at Turkey's justice ministry and the headquarters of the governing AK Party.
09:05 19/03/2013Mostly sunny weather expected in ArmeniaDue to clearing up, the air temperature went down at night by another 5-7 degrees.
14:26 18/03/2013Iranian media on Azerbaijan’s role in Syrian warYoung Azerbaijanis participate in the Syrian war on the part of Wahhabis, says an article on Arastabar.ir.
09:14 18/03/20132 inmates escape from Quebec jail in helicopterQuebec provincial police said later that they had arrested three people about 50 kilometers (30 miles) north of the Saint-Jerome jail from which the inmates escaped.