14:17 27/05/2026Պուտինը և Հայաստանի փոխվարչապետը չեն պլանավորել հանդիպում Աստանայում. հնարավոր է որոշակի ինտերակտիվ գործունեություն. ՕվերչուկՍա արդեն համակարգային բնույթ է ստանում
14:07 27/05/2026Պեսկով. Հայաստանի համար գազի արտոնությունը Ռուսաստանի հաշվին է, դա մեր օգնությունն է ՀայաստանինՀայաստանի համար գազի մատակարարման արտոնությունը Ռուսաստանի հաշվին է։ Այս մասին հայտնել է ԵՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։ «Դե, իհարկե, դա արտոնություն է։ Արտոնությունը միշտ ինչ-որ մեկի հաշվին է։...
13:27 27/05/2026Պատերազմի եռագլուխ կուսակցությունը Մեղրին տվողն է, ես եմ կասեցրել այդ ծրագիրը. Նիկոլ ՓաշինյանՏեսնում եմ, որ ոտքերս շղթայված են
13:06 27/05/2026Ապօրինnւթյnւնների գնալու դեպքում` Փաշինյանն իր գլխին մեծ փորձանք կբերի. Ռոբերտ Քոչարյան«Չեմ կարծում, որ նման ռիսկի կդիմի, այդ ռիսկը հղի է լինելու հեղափոխական հետևանքներով»,- Մեղրիում հարցազրույցի ժամանակ լրագրողներին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ...
12:43 27/05/2026ԱՄՆ պետքարտուղարի այցը եղել է ՀՀ կառավարության խնդրանքով, քարոզչական բնույթ էր կրում. Ռոբերտ Քոչարյան«Ինձ համար ակնհայտ է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի այցը Հայաստան եղել է Հայաստանի կառավարության խնդրանքով, ավելի շատ քարոզչական բնույթ էր կրում»,- լրագրողներին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի...
12:36 27/05/2026Լիբանանում Իսրայելի կողմից ավիահարվածների հետեվանքով տասնյակ մարդիկ են զոհվելԵրեքշաբթի օրն Իսրայելի կողմից հարավային և արևելյան Լիբանանում իրականացված ինտենսիվ հարվածների արդյունքում տասնյակ մարդիկ են զոհվել։Այս մասին հայտնում է BBC-ին։ Լիբանանի առողջապահության...
12:33 27/05/2026Մայիսի 28-ին իր փիառի համար Նիկոլը կասի՝ ուժեղ ենք, 29-ին նորից կվախեցնի պատերազմով. Վերլուծաբան«Սեփական քաղաքական փիառի համար ամեն ինչի պատրաստ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում բառացիորեն ոչինչ չի խնայում։ Հիբրիդային պատերազմի կեղծ թեզերից մինչև ընդդիմադիր...
12:25 27/05/2026Հայաստանում գետերի ավազաններում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում, հնարավոր է անբարենպաստ ելքերՄայիսի 27-28-ին հանրապետության գետերի մեծ մասում սպասվում է ջրի ելեքերի մեծացում, բարձր ջերմաստիճաններով պայմանավորված Սևանա լճի ավազանի, Արփա, Որոտան, Հրազդան, Ազատ և Վեդի գետերի ավազաններում...
12:18 27/05/2026Քաջարանի հանքը թալանող փոքրիկ խմբակի պարագլխի անիմաստ քաղաքականության արդյունքում փակվել է Լարսը հայ արտադրողների համար. Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը տեսանյութ է հրապարակել, թե ինչպես են մեքենայից հազարավոր ծաղիկներ թափում, քանի որ Լարսի փակ լինելու պատճառով չեն կարողացել արտահանել ՌԴ։...
12:12 27/05/2026«Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրով 5 տարվա ծառայությունից հետո ևս 2 և 5 տարով ծառայությունը երկարացնելու դեպքում հավելյալ պատվովճար կտրվիՊայմանագիր կնքելու դեպքում պատվովճարի չափը սահմանել 1,5 մլն դրամ, իսկ 5 տարի ժամկետով հերթական պայմանագիր կնքելու դեպքում պատվովճարի չափը սահմանել 5 մլն դրամ:
12:12 27/05/2026Հայաստանը ՌԴ-ից վառելիքի ու ադամանդի համաձայնագրի չեղարկման սպառնալիքով նամակ չի ստացել. ՀՀ ՏԿԵՆՀայաստանը ՌԴ-ից գազի, նավթամթերքի և չմշակված ադամանդի մատակարարումների մասին համաձայնագրի չեղարկման սպառնալիքով նամակ չի ստացել: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի տարածքային կառավարման և...
11:58 27/05/2026ՀՀ իշխանությունները կատարել են հերթական ամոթալի, հակաիրավական ու անբարոյական քայլը Արցախի ու ժողովրդի նկատմամբ. Արցախի ԱԺ նախագահ«Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունները կատարել են հերթական ամոթալի, հակաիրավական ու անբարոյական քայլը Արցախի Հանրապետության ու ժողովրդի նկատմամբ։ ՀՀ վարչական դատարանի նախագահի որոշմամբ անվավեր է...
11:30 27/05/2026Հարկավոր է ճիշտ բանակցել ճիշտ մարդկանց հետ, ունենալ հզոր դաշնակիցներ, փակել պատերազմի դուռն ու զբաղվել երկրի զարգացմամբ. Ծառուկյան«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն ու կուսակցության անդամները, աջակիցները նախօրեին քարոզարշավի շրջանակում նախընտրական հանդիպում և քայլերթ են ունեցել Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա...
11:24 27/05/2026Մենք այլևս կուչ եկած, պլեչին «կակա» ասող ժողովուրդ չենք.Նիկոլ ՓաշինյանՄենք էն երկիրը չենք, որ պառադ է անում իրար կպցրած «նիկանդեցիոննի», կանսերվի կոկոշներով
11:04 27/05/2026ՌԴ-ում հաշվարկել են ԵԱՏՄ-ից Հայաստանի դուրս գալու հետևանքներըԵթե Հայաստանը դուրս գա ԵԱՏՄ-ից, ապա կարող է կորցնել անդամակցության շնորհիվ ստացած առևտրային արտոնությունները,
10:54 27/05/2026ՊՆ-ից հաստատում ու պարզաբանում են, թե ինչու են փոխել Հայաստանի բանակի զինանշանըՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հաստատեցին՝ փոխել են Հայաստանի Հանրապետության բանակի զինանշանը։ ՊՆ-ն տեսանյութ է տարածել, որտեղ նշվում է, որ ներկայացնում են Հայաստանի բանակի արչդիականացված...
10:45 27/05/2026Էժանագին սլիվներով վտանգավոր տրամադրություններ են ստեղծում, իրական կյանքում իրական լուրջ խնդիրներ են ստեղծում մարդկանց համար. Հովհաննիսյան«Հայտնի Ատելության պիկապը ոնց որ Ռուանդայի տխրահռչակ ռադիոն լինի (հազար բլուրների ազատ ռադիո)։ Հիշեցնենք, որ Ռուանդայում ատելության քարոզը բերեց մարդկության պատմության ամենասարսափելի...
10:13 27/05/2026Շատ լավ հասկանում ենք, թե ինչով է ավարտվելու 300 հազար ադրբեջանիgների մուտքը Հայաստան. Ղազինյան«Որպեսզի այդ ամենը տեղի չունենա, պարտավոր ենք մասնակցել ընտրություններին։ Իմ կարծիքով, ընտրություններին չմասնակցելը հավասարազոր է դավաճանության»։
10:13 27/05/2026ԱԺ չկայացած նիստին ներկայացել էին միայն Հովիկ Աղազարյանը և Հակոբ ԱսլանյանըՆիստը փորձեց վարել ՔՊ նախընտրական ցուցակից դուրս մնացած փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը
09:23 27/05/2026Հրազդանում մեքենան բախվել է խանութի պատինԿոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն երեկ երեկոյան՝ ժամը 20։15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Երևանյան խճուղու շենքերից մեկի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա արգելափակված քաղաքացի։...

12:46 29/10/2025Czech ambassador mimics Pashinyan over flower placementCzech Ambassador to Armenia Petr Piruncik appeared to respond to Prime Minister Nikol Pashinyan, sharing a short video in which he gestures to his heart while the Armenian song “Sern e pakasel” (Love...
12:22 29/10/2025Pashinyan off to FranceArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a working visit to France from 29 to 30 October, his office reported.
12:08 29/10/2025Armenia's judiciary politicized, court rulings dictated by one person – Serzh SargsyanFormer Armenian President Serzh Sargsyan claims the country’s judiciary is heavily politicized and controlled by Prime Minister Nikol Pashinyan.
11:00 29/10/2025Prime Minister Pashinyan should be excommunicated and arrestedBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com With each passing day, the situation in Armenia becomes more disastrous.
16:34 28/10/2025Armavir governor accused of campaigning during working hoursArmavir Governor Vahram Khachatryan has been accused of engaging in political campaigning for the ruling Civil Contract party during official working hours, according to the election watchdog...
16:06 28/10/2025Opposition slams Armenian government over double standards and church interferenceArmenian opposition MP Tadevos Avetisyan has accused the government of double standards, noting that former Economy Minister Vahan Kerobyan, who secured 7% economic growth, is now facing criminal...
15:45 28/10/2025Lavrov says West preparing for another major European warWestern countries make no secret of preparing for a new major war on the European continent, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said as he addressed the International Conference on Eurasian...
15:30 28/10/2025HayaKve to monitor Vagharshapat municipal electionsArmenia’s Central Electoral Commission has accredited the HayaKve initiative to monitor the upcoming municipal elections in the enlarged Vagharshapat community on November 16.
15:00 28/10/2025Oppositon leader: Armenia has more than 40 political prisonersArmenia has more than 40 political prisoners, opposition leader Hayk Mamijanyan claimed at a meeting of the Euronest Parliamentary Assembly’s Committee on Political Affairs, Human Rights and...
13:59 28/10/2025MEP warns Armenian authorities over prosecutions for social media postsArmenia must address domestic issues related to freedom of expression as it advances toward EU membership, MEP Nacho Sánchez Amor said on Tuesday.
13:32 28/10/2025Opposition MP urges Euronest to demand release of Armenian prisoners in AzerbaijanOpposition lawmaker Artur Khachatryan on Tuesday called on the Euronest Parliamentary Assembly to demand the immediate release of Armenian prisoners held in Azerbaijan.
11:46 28/10/2025Armenian opposition MP slams plan to shorten military serviceOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has criticized the Armenian government’s plan to cut mandatory military service from two years to 18 months starting January 2026, saying the authorities should...
16:30 27/10/2025Politician says October 27 Armenian parliament attack remains unsolvedRepublic Party leader Aram Sargsyan claims that the 1999 parliament shooting cannot be considered solved until possible foreign involvement is fully investigated.
15:30 27/10/2025Activist condemns 'fundamental rights violations' at HovhannavankA leading Armenian human rights activist has strongly condemned the forcible removal of a man from a church service attended by Prime Minister Nikol Pashinyan, calling it a grave violation of...
14:34 27/10/2025Azerbaijan to skip Euronest meeting in YerevanAzerbaijan’s parliamentary delegation will not attend the 12th plenary session of the Euronest Parliamentary Assembly set to take place in Yerevan from October 28 to 30, the Azerbaijani media...
14:00 27/10/2025Homeland Party candidate meets with Voskehat residentsHomeland Party mayoral candidate Khachik Manukyan met with the residents of Voskehat, a village in Armenia's Aragatsotn Province, during the campaign for the Vagharshapat municipal elections on...
13:30 27/10/2025Armenian MP: Azerbaijan also used starvation as a weapon during Artsakh blockadeOpposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan has accused Azerbaijan of using starvation as a weapon of war during the blockade of Artsakh (Nagorno-Karabakh), drawing parallels with the current...
13:15 27/10/2025Samvel Karapetyan blasts Armenian leadership over defrocked priest-led serviceImprisoned businessman and philanthropist Samvel Karapetyan has hit out at Prime Minister Nikol Pashinyan and his team for endorsing a liturgy celebrated by defrocked priest Aram Asatryan at the...
12:34 27/10/2025Political analyst slams Pashinyan for attending defrocked priest-led liturgyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan faced sharp criticism after attending a liturgy led by defrocked priest Aram Asatryan at the Hovhannavank Monastery on Sunday, a service the Mother See of Holy...