14:17 27/05/2026Պուտինը և Հայաստանի փոխվարչապետը չեն պլանավորել հանդիպում Աստանայում. հնարավոր է որոշակի ինտերակտիվ գործունեություն. ՕվերչուկՍա արդեն համակարգային բնույթ է ստանում
14:07 27/05/2026Պեսկով. Հայաստանի համար գազի արտոնությունը Ռուսաստանի հաշվին է, դա մեր օգնությունն է ՀայաստանինՀայաստանի համար գազի մատակարարման արտոնությունը Ռուսաստանի հաշվին է։ Այս մասին հայտնել է ԵՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։ «Դե, իհարկե, դա արտոնություն է։ Արտոնությունը միշտ ինչ-որ մեկի հաշվին է։...
13:27 27/05/2026Պատերազմի եռագլուխ կուսակցությունը Մեղրին տվողն է, ես եմ կասեցրել այդ ծրագիրը. Նիկոլ ՓաշինյանՏեսնում եմ, որ ոտքերս շղթայված են
13:06 27/05/2026Ապօրինnւթյnւնների գնալու դեպքում` Փաշինյանն իր գլխին մեծ փորձանք կբերի. Ռոբերտ Քոչարյան«Չեմ կարծում, որ նման ռիսկի կդիմի, այդ ռիսկը հղի է լինելու հեղափոխական հետևանքներով»,- Մեղրիում հարցազրույցի ժամանակ լրագրողներին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ...
12:43 27/05/2026ԱՄՆ պետքարտուղարի այցը եղել է ՀՀ կառավարության խնդրանքով, քարոզչական բնույթ էր կրում. Ռոբերտ Քոչարյան«Ինձ համար ակնհայտ է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի այցը Հայաստան եղել է Հայաստանի կառավարության խնդրանքով, ավելի շատ քարոզչական բնույթ էր կրում»,- լրագրողներին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի...
12:36 27/05/2026Լիբանանում Իսրայելի կողմից ավիահարվածների հետեվանքով տասնյակ մարդիկ են զոհվելԵրեքշաբթի օրն Իսրայելի կողմից հարավային և արևելյան Լիբանանում իրականացված ինտենսիվ հարվածների արդյունքում տասնյակ մարդիկ են զոհվել։Այս մասին հայտնում է BBC-ին։ Լիբանանի առողջապահության...
12:33 27/05/2026Մայիսի 28-ին իր փիառի համար Նիկոլը կասի՝ ուժեղ ենք, 29-ին նորից կվախեցնի պատերազմով. Վերլուծաբան«Սեփական քաղաքական փիառի համար ամեն ինչի պատրաստ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում բառացիորեն ոչինչ չի խնայում։ Հիբրիդային պատերազմի կեղծ թեզերից մինչև ընդդիմադիր...
12:25 27/05/2026Հայաստանում գետերի ավազաններում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում, հնարավոր է անբարենպաստ ելքերՄայիսի 27-28-ին հանրապետության գետերի մեծ մասում սպասվում է ջրի ելեքերի մեծացում, բարձր ջերմաստիճաններով պայմանավորված Սևանա լճի ավազանի, Արփա, Որոտան, Հրազդան, Ազատ և Վեդի գետերի ավազաններում...
12:18 27/05/2026Քաջարանի հանքը թալանող փոքրիկ խմբակի պարագլխի անիմաստ քաղաքականության արդյունքում փակվել է Լարսը հայ արտադրողների համար. Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը տեսանյութ է հրապարակել, թե ինչպես են մեքենայից հազարավոր ծաղիկներ թափում, քանի որ Լարսի փակ լինելու պատճառով չեն կարողացել արտահանել ՌԴ։...
12:12 27/05/2026«Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրով 5 տարվա ծառայությունից հետո ևս 2 և 5 տարով ծառայությունը երկարացնելու դեպքում հավելյալ պատվովճար կտրվիՊայմանագիր կնքելու դեպքում պատվովճարի չափը սահմանել 1,5 մլն դրամ, իսկ 5 տարի ժամկետով հերթական պայմանագիր կնքելու դեպքում պատվովճարի չափը սահմանել 5 մլն դրամ:
12:12 27/05/2026Հայաստանը ՌԴ-ից վառելիքի ու ադամանդի համաձայնագրի չեղարկման սպառնալիքով նամակ չի ստացել. ՀՀ ՏԿԵՆՀայաստանը ՌԴ-ից գազի, նավթամթերքի և չմշակված ադամանդի մատակարարումների մասին համաձայնագրի չեղարկման սպառնալիքով նամակ չի ստացել: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի տարածքային կառավարման և...
11:58 27/05/2026ՀՀ իշխանությունները կատարել են հերթական ամոթալի, հակաիրավական ու անբարոյական քայլը Արցախի ու ժողովրդի նկատմամբ. Արցախի ԱԺ նախագահ«Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունները կատարել են հերթական ամոթալի, հակաիրավական ու անբարոյական քայլը Արցախի Հանրապետության ու ժողովրդի նկատմամբ։ ՀՀ վարչական դատարանի նախագահի որոշմամբ անվավեր է...
11:30 27/05/2026Հարկավոր է ճիշտ բանակցել ճիշտ մարդկանց հետ, ունենալ հզոր դաշնակիցներ, փակել պատերազմի դուռն ու զբաղվել երկրի զարգացմամբ. Ծառուկյան«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն ու կուսակցության անդամները, աջակիցները նախօրեին քարոզարշավի շրջանակում նախընտրական հանդիպում և քայլերթ են ունեցել Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա...
11:24 27/05/2026Մենք այլևս կուչ եկած, պլեչին «կակա» ասող ժողովուրդ չենք.Նիկոլ ՓաշինյանՄենք էն երկիրը չենք, որ պառադ է անում իրար կպցրած «նիկանդեցիոննի», կանսերվի կոկոշներով
11:04 27/05/2026ՌԴ-ում հաշվարկել են ԵԱՏՄ-ից Հայաստանի դուրս գալու հետևանքներըԵթե Հայաստանը դուրս գա ԵԱՏՄ-ից, ապա կարող է կորցնել անդամակցության շնորհիվ ստացած առևտրային արտոնությունները,
10:54 27/05/2026ՊՆ-ից հաստատում ու պարզաբանում են, թե ինչու են փոխել Հայաստանի բանակի զինանշանըՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հաստատեցին՝ փոխել են Հայաստանի Հանրապետության բանակի զինանշանը։ ՊՆ-ն տեսանյութ է տարածել, որտեղ նշվում է, որ ներկայացնում են Հայաստանի բանակի արչդիականացված...
10:45 27/05/2026Էժանագին սլիվներով վտանգավոր տրամադրություններ են ստեղծում, իրական կյանքում իրական լուրջ խնդիրներ են ստեղծում մարդկանց համար. Հովհաննիսյան«Հայտնի Ատելության պիկապը ոնց որ Ռուանդայի տխրահռչակ ռադիոն լինի (հազար բլուրների ազատ ռադիո)։ Հիշեցնենք, որ Ռուանդայում ատելության քարոզը բերեց մարդկության պատմության ամենասարսափելի...
10:13 27/05/2026Շատ լավ հասկանում ենք, թե ինչով է ավարտվելու 300 հազար ադրբեջանիgների մուտքը Հայաստան. Ղազինյան«Որպեսզի այդ ամենը տեղի չունենա, պարտավոր ենք մասնակցել ընտրություններին։ Իմ կարծիքով, ընտրություններին չմասնակցելը հավասարազոր է դավաճանության»։
10:13 27/05/2026ԱԺ չկայացած նիստին ներկայացել էին միայն Հովիկ Աղազարյանը և Հակոբ ԱսլանյանըՆիստը փորձեց վարել ՔՊ նախընտրական ցուցակից դուրս մնացած փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը
09:23 27/05/2026Հրազդանում մեքենան բախվել է խանութի պատինԿոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն երեկ երեկոյան՝ ժամը 20։15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Երևանյան խճուղու շենքերից մեկի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա արգելափակված քաղաքացի։...

15:55 28/01/2026Арсен Бабаян: Системная коррупция сегодня существует в куда более серьезных и опасных масштабах«Власть заявляет, что системной коррупции в Армении нет. Но системная коррупция сегодня существует в куда более серьезных и опасных масштабах, и об этом мы будем говорить и представлять данные на...
14:31 28/01/2026«Что это, черт возьми, было?» Трампа озадачили солнцезащитные очки МакронаПрезидент США Дональд Трамп вновь публично задался вопросом о солнцезащитных очках президента Франции Эммануэля Макрона, в которых тот выступал на Всемирном экономическом форуме в Давосе, пишет МИР...
14:26 28/01/2026Арман Татоян: Цель номер один моего выдвижения на пост премьера Армении – установление реального мира«Цель номер один моего выдвижения на пост премьер-министра Армении – установление реального мира в нашей стране», - отметил руководитель политической инициативы «Крылья единства» Арман Татоян и...
14:00 28/01/2026Гегам Степанян: Оставшиеся в Арцахе наши соотечественники до последнего не знали, что их везут в Армению, там могут оставаться еще двое армян23 января министр труда и социальных вопросов Армении Арсен Торосян сообщил о перевозке в Армению остававшихся в Республике Арцах после исхода ее коренного армянского населения в сентябре 2023 года...
13:13 28/01/2026Тигран Абрамян: Наш долг – передать будущим поколениям сильную армию«Первое, что приходит на ум в связи с 34-й годовщиной формирования Вооруженных сил Республики Армения, – это люди, которые в чрезвычайно тяжелые, на первый взгляд непреодолимые времена основали...
12:46 28/01/2026«Голос Армении»: Пир безумия во время чумы отрешенностиГазета «Голос Армении» пишет: «Регион балансирует на грани большой катастрофической войны, a наша власть рeзвится в соцсетях, устраивая флешмобы с пашиняновским сердечком.
11:48 28/01/2026Артур Ванецян поздравил с Днем Армянской армииБывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян сегодня, 28 января, обратился с посланием по случаю Дня армии, в котором...
11:24 28/01/2026От имени Сержа Саргсяна по случаю Дня армии в воинском пантеоне «Ераблур» возложен венокОт имени третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна по случаю Дня армии сегодня утром в воинском пантеоне «Ераблур» был возложен венок и воздана дань уважения бессмертной памяти героев,...
11:20 28/01/2026Роберт Кочарян: Одержимость политического руководства идеей перекладывания вины за свои ошибки на армию не осталась без последствийВторой президент Армении Роберт Кочарян направил послание по случаю отмечаемого сегодня, 28 января, Дня армии.
17:26 27/01/2026Президент Молдовы: Мы поддерживаем Армению и ее народПрезидент Молдовы Майя Санду во время зимней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) выразила поддержку Армении и ее народу.
17:18 27/01/2026Суд против Турции с требованием о возвращении исторической резиденции Киликийского католикосата в Сисе продолжаетсяСудебный процесс, инициированный Католикосатом Великого дома Киликийского против Турции с требованием о возвращении исторической резиденции Католикосата в Сисе, продолжается в том же темпе.
15:42 27/01/2026Бадалян: Никол Пашинян сегодня «изобрел» новый термин – «небесная армия»«Никол Пашинян сегодня „изобрел” новый термин – „небесная армия”», – обратил внимание политический обозреватель Акоп Бадалян.
15:28 27/01/2026Пашинян: Наши солдаты пали, чтобы Республика Армения могла поднятьсяНикол Пашинян направил послание по случаю Дня памяти погибших при защите Отечества: «Дорогой народ, дорогие граждане Республики Армения, Сегодня День памяти погибших при защите Отечества.
14:58 27/01/2026Абрамян: Никогда не будут забыты кадры, как в «Ераблуре» хватали и подвергали приводу родителей наших героев«Никогда не будут забыты кадры, как в народной святыне – Ераблуре – хватали и подвергали приводу родителей наших героев.
14:40 27/01/2026«Голос Армении»: Чем гордится Рубен Рубинян?Газета «Голос Армении» пишет: «Вице-спикер парламента Рубен Рубинян похвалился тем, что в Страсбурге принята резолюция ПАСЕ под названием «Прогресс процедуры мониторинга Ассамблеи», в которой властям...
13:45 27/01/2026Почему представители власти не возложили цветов к мемориалу «Зов Арцаха» в «Ераблуре»? Ответил СаркисянВ Армении 27 января – нерабочий день. Сегодня впервые отмечается День памяти погибших при защите Отечества. По случаю этого дня Никол Пашинян и представители власти посетили воинский пантеон...
13:03 27/01/2026«Непонятное поведение»: Артур Ванецян – о словах благодарности Алиеву в Давосе«Почему президент Республики в Давосе выразил благодарность Ильхаму Алиеву? Прошу Вас дать оценку: за что именно он поблагодарил – за Ераблур, за жертвы, за деарменизированный Арцах?» – с таким...
12:28 27/01/2026В Армении 27 января – нерабочий день: Пашинян и представители власти посетили воинский пантеон «Ераблур»В Армении 27 января – нерабочий день. Сегодня впервые отмечается День памяти погибших при защите Отечества. По случаю этого дня Никол Пашинян и представители власти посетили воинский пантеон...
12:14 27/01/2026Артур Ванецян возлагает цветы в память о павших в арцахских войнахБывший директор СНБ Армении, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян в настоящее время находится в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване.
12:06 27/01/2026Эдгар Казарян: День памяти жертв Холокоста в Армении будет отмечаться как День памяти погибших при защите Отечества.«Решением фракции правящей партии «Гражданский договор» Национального Собрания 27 января, являющийся предпраздничным днем (перед Днем армии), был объявлен Днем памяти погибших при защите Отечества.