13:08 20/05/2026ՔՊ-ն ոտքից գլուխ կոմպրոմատ է, ընկել ուրիշների վրա կոմպրոմատ է փնտրում. ՇարմազանովՆիկոլական լինելն էլ կոմպրոմատ է ու կոմպրոմատ
12:57 20/05/2026«ժողովրդավարության բաստիոնում» անգամ այդ տիեզերական մասշտաբի կեղծիքը չի կարող իրենց փրկել պարտությունից. Դավիթ Ղազինյան«Փոքրիկ խմբակի ներկայացուցիչները վերջնականապես գիտակցելով իրենց մոտալուտ պարտության մասին, կրկին կեղծ տեղեկություն են տարածել, իբրև Նարեկ Կարապետյանը հանդիսանում է ՌԴ քաղաքացի»,-գրում է «ուժեղ...
12:53 20/05/2026Այս տղաները կռվել են հայրենիքի համար, վիրավորվել, վերադարձել, բայց չեն կոտրվել. Ծառուկյան«44-օրյա պատերազմին և հայրենիքի պաշտպանությանը մասնակցած մեր տղաների հետ բարձրացել ենք Հատիսի բարձունք։ Տարիների ընթացքում նրանցից շատերի հետ ձևավորվել են ոչ միայն ջերմ հարաբերություններ, այլև...
12:24 20/05/2026Քանի՞ անգամ կարելի է մարդկանց վրա նույն պրոդուկտը վաճառել ու խաբել. Մարուքյանը՝ «մարտի 1»-ի դեպքերը Փաշինյանի կողմից շահարկելու մասին«Այս գործով ինչ հնարավոր է անել այս իշխանության ժամանակ, արդեն արվել է, իրենք նոր բան չեն կարող անել»։
11:46 20/05/2026ՊՆ-ից կոնկրետ չեն նշել՝ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում ՀՀ Զինված ուժերն ու Արցախի ՊԲ-ն քանի՞ զnh է ունեցելPanorama.am-ը դիմել էր պաշտպանության նախարարություն հստակ հարցերով
11:42 20/05/2026Ծառուկյան-ԲՀԿ ղեկավարի բիզնես ողնաշարը կոտրվելու է՝ Արարատի ցեմենտի գործարանը լինելու է պետական. ՓաշինյանԱրարատի ցեմենտում ենք նշանակելու կառավարիչ
11:41 20/05/2026Հայցեր կներկայացնենք, ստերի համար փոխհատուցված գումարներով կվերանորոգենք Սևանի հոգեբուժարանը. Նարեկ Կարապետյան«Սամվել Կարապետյանը երբեք բացի գործարարությունից Հայաստանից դուրս ոչ մի բանով չի զբաղվել, ես էլ, ինչպես գիտեք, երբեք որևէ այլ երկրի, որ միայն Ռուսաստանի անձնագիր չեմ ունեցել»,-ֆեյսբուքյան իր էջում...
11:24 20/05/2026Դատական հայցեր են ներկայացվելու բոլոր այն ՔՊ-ականների դեմ, որոնք հասցրեցին ապատեղեկատվություն տարածել. Մարիաննա Ղահրամանյան«Զգուշացում փոքրիկ խմբակի անդամներին, որոնք ամենօրյա ռեժիմով սուտ, կեղծիք ու ապատեղեկատվություն են տարածում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի և «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
11:17 20/05/2026«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունն ատելության թույնի դեմ Արաբկիրում թան ու մածուն է բաժանելԵրեկ այգում ե՞ք եղել, այստեղ ատելության թույն է տարածվել
11:03 20/05/2026Ադրբեջանի բանտերում գտնվողների 2.2 տոկոսն օտարերկրացիներ են. ԵԽԱդրբեջանի ազատազրկվածների 2.2 տոկոսն օտարերկրացիներ են։ Նման տվյալներ են հրապարակված Եվրոպայի խորհրդի 2025 թվականի բանտային բնակչության վերաբերյալ տարեկան քրեական վիճակագրության մեջ (SPACE I)։...
10:54 20/05/2026Արաղչին ԱՄՆ-ին զգուշացնում է ավելի մեծ անակնկալների մասին, եթե պատերազմը վերսկսվիԻրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին X-ի իր գրառամամբ զգուշացրել է, որ մարտական գործողությունների վերսկսկումը շատ մեծ անակնկալներ կբերի Վաշինգտոնի համար՝ մեջբերելով ԱՄՆ Կոնգրեսի խոստովանությունը, որ Իրանի...
10:43 20/05/20268 տարվա ընթացքում 200-ից ավել հեռախոսազրույց ենք ունեցել. Փաշինյանը՝ Պուտինի հետ հարաբերությունների մասինՌԴ-ի հանդեպ մենք ոչ մի կտրուկ գործողություն չենք անելու
10:39 20/05/2026Նարեկ Կարապետյանը միայն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի է, տխմար ստերի էջը պետք է փակվի. Վարդևանյան«Քայլ 1. Հրապարակել տխմար սուտ, Քայլ 2. Տխմար սուտի հիման վրա հարուցել քաղաքական քրեական վարույթ, բայց դրա մասին հայտարարել քաղաքական մարդու միջոցով ՆԱԽԱՊԵՍ, Քայլ 3. Տարածել տխմար սուտը, շեղել...
10:36 20/05/2026Փաշինյանի նոր քաղաքական քարոզչական տրամաբանությունը իհարկե ֆանտաստիկ ա. Քաղաքագետ«Փաշինյանի նոր քաղաքական քարոզչական տրամաբանությունը իհարկե ֆանտաստիկ ա: Աշխատել ոչ իր, բայց հակառուսական տրամադրություններ ունեցող ընտրազանգվածների վրա փորձելով ձայն քերել: Այս առումով, եթե նույնիսկ...
10:32 20/05/2026Ամենահիբրիդային և դրսից կառավարվող իշխանություններըԻնչո՞ւ է Նիկոլը որպես իր նախընտրական հիմնական ուղղություն ընտրել 3 խոշոր ազդեցիկ ուժերի՝ իբր դրսի ազդեցության տակ գտնվելու և Հայաստանի վրա հիբրիդային ազդեցության գաղափարը։ Շատ պարզ պատճառով.
10:30 20/05/2026Իշխանության հիuտերիկ պահվածքը, կեղծ աhшբեկչшկшն սցենարների բեմադրումը մեկ նպատակ ունեն՝ արդարացնել ապօրինի ձերբակալություններն ու nւժի կիրառումը. Աբրահամյան«Իշխանության հիստերիկ պահվածքը, մրցակիցներին գործակալներ հռչակելը, կեղծ ահաբեկչական սցենարների բեմադրումն ու դրանք ընդդիմությանը վերագրելը մեկ նպատակ ունեն՝ արդարացնել ապօրինի ձերբակալություններն ու...
09:58 20/05/2026Կարապետյան Նարեկը չունենալ այլ քաղաքացիություն, Նարեկ լինել միայն Հայաստանի քաղաքացի. Նարեկ Կարապետյան«Փաշինյանի թիմը, որ մեզանից շուտ գիտեր նրա հոգեկան վիճակի մասին, որպեսզի շեղի իրավիճակը, սկսել է ֆեյք լուր տարածել, որ մենք էլ հերքենք, իրենք էլ երկու օր մարդկանց շեղեն»:
09:52 20/05/2026Ռուսաստանը, Չինաստանի հետ միասին, ձգտում է կառուցել ավելի արդար և ժողովրդավարական աշխարհակարգ. Պեկինում հանդիպել են Պուտինը և ՑզինպինըԱշխարհը կանգնած է «ջունգլիների օրենքին» վերադառնալու վտանգի առաջ
09:51 20/05/2026Բարգավաճ Հայաստան. հետպատերազմյան զարգացման տեսլական«Բարգավաճ Հայաստան ունենալու նախապայմանը սոլիդ իշխանությունն է, որը քաղաքակիրթ կերպով, հանգիստ, առանց աջ ու ձախ վիրավորելու, սպառնալու, առանց գոռգոռոցի ու առանց ստերի, ամիսը մեկ տեսակետ փոխելու,...

15:35 11/09/2025Opposition MP slams proposal to shorten military service in ArmeniaOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has denounced a government-drafted bill that would reduce the mandatory military service from two years to 18 months in Armenia.
15:08 11/09/2025Armenian, Azerbaijani officials meet on borderDelegations from Armenia and Azerbaijan met last week in border areas of Armenia’s Syunik Province and Azerbaijan’s Zangilan district, the office of Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan...
14:34 11/09/2025Parliament speaker: Azerbaijani goods will inevitably appear in Armenian marketArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan claims that Armenian and Azerbaijani markets will inevitably become interconnected.
13:35 11/09/2025What Armenia learned from Nepal's uprisingBy Anahit Voskanyan First came the shock – a religious one. Many in Armenia asked: “But aren’t Nepalis Buddhists? Why would they rebel and resist?” It turned out that yes, they would. And the irony...
12:08 11/09/2025Armenian analyst outlines 'five truths likely to be concealed' amid peace rhetoricTurkologist Varuzhan Geghamyan has outlined "five truths" he believes will be deliberately hidden from Armenian society over the next ten months under the guise of “false peace” narratives.
11:05 11/09/2025Trump orders flags flown at half-staff in honor of Charlie KirkAmerican flags outside the White House were seen at half-staff on Wednesday evening after President Donald Trump ordered them to be lowered in honor of Charlie Kirk, Fox News reported.
17:00 10/09/2025Serzh Sargsyan: Change of power remains on RPA's agendaFormer Armenian President Serzh Sargsyan claims that the change of power remains on the Republican Party of Armenia’s (RPA) agenda and the most legitimate and optimal way to achieve it remains a...
14:35 10/09/2025Armenia's Papikyan congratulates new French PMArmenia’s Minister of Defense Suren Papikyan has extended congratulations to new French Prime Minister Sébastien Lecornu in a post on X.
13:00 10/09/2025Armenia concerned over attack on residential areas in DohaArmenia has expressed deep concern over the targeting of residential areas in Doha, Qatar. “Armenia is deeply concerned by the targeting of residential areas in Doha and calls to all the involved...
11:08 10/09/2025Macron names new French PMPresident Emmanuel Macron has named close ally Sébastien Lecornu as the new French prime minister, 24 hours after a vote of confidence ousted François Bayrou as head of government, BBC News reported.
17:00 09/09/2025Analyst: Aliyev reasserts 'corridor' narrative as Yerevan's silence fuels concernsPolitical analyst Suren Surenyants warns that Azerbaijani President Ilham Aliyev is once again doubling down on his “corridor” rhetoric.
16:35 09/09/2025Opposition seeks ethics probe into ruling party MPArmenia’s opposition Pativ Unem faction will push for the setup of an ad-hoc parliamentary ethics committee to investigate the conduct of ruling Civil Contract MP Artur Hovhannisyan.
16:15 09/09/2025Nepal's prime minister resigns amid anti-corruption protestsNepal's prime minister KP Sharma Oli has resigned as anti-corruption protests escalate in the Himalayan country, the BBC reported.
14:31 09/09/2025MP: Pashinyan accepted all of Azerbaijan's demands for campaign footageOpposition MP Hayk Mamijanyan, head of the Pativ Unem faction, accused Prime Minister Nikol Pashinyan of agreeing to all of Azerbaijan’s demands in order to secure a photo opportunity with...
14:08 09/09/2025Opposition leader insists on Pashinyan's impeachmentOpposition MP Hayk Mamijanyan, head of the Pativ Unem faction, has renewed calls for Prime Minister Nikol Pashinyan's impeachment, warning that his continued rule is bringing “disaster and...
13:30 09/09/2025Pakistan to recognize Armenia as UN member to get green light to join EAEU – TASSPakistan plans to recognize Armenia as a United Nations member state in order to get a green light to join the Eurasian Economic Union (EAEU), sources told TASS.
13:05 09/09/2025CBA chief: Final peace deal would significantly boost Armenia's economyCentral Bank of Armenia (CBA) Governor Martin Galstyan said the finalization of a peace agreement between Armenia and Azerbaijan could deliver a major boost to Armenia’s economy.
12:33 09/09/2025Azerbaijan destroys mural inside Artsakh Foreign MinistryThe Artsakh Tourism and Culture Development Agency has reported the destruction of a mural located inside the Artsakh Foreign Ministry building.
11:35 09/09/2025MP: Failed foreign policy leaves Armenia vulnerable to Baku and Ankara's agendaMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has strongly criticized Armenia’s foreign policy, arguing that it has left the country exposed to the unilateral decisions of Azerbaijan and...
11:15 09/09/2025President Khachaturyan disparages Diaspora's support for ArmeniaBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com After Prime Minister Nikol Pashinyan and High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan have burned almost all bridges between Armenia and the...