10:14 18/05/2026Վրաստանում 18 տարեկան բիզնես հիմնել ցանկացողներին պետությունն աջակցություն է տրամադրում. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը գրում է. «Վրաստանում ցանկացած քաղաքացի, ով դարձել է 18 տարեկան և ցանկանում է փոքր բիզնես սկսել կամ ընդլայնել, աջակցություն է ստանում...
10:14 18/05/2026Թեպետ ՀՀԿ-ն անմիջական մասնակցություն չունի ընտրություններում, սակայն շարունակում է մնալ ՔՊ-ի կոկորդում. Աբրահամյան«Ընտրարշավի ողջ գործընթացն ուղեկցվում է կապիտուլյանտի՝ ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի դեմ ուղղված սպառնալիքներով։ Թեպետ ՀՀԿ-ն անմիջական մասնակցություն չունի ընտրություններում, սակայն շարունակում է մնալ ՔՊ-ի...
08:42 18/05/2026Արցախի շուրջ 30 պետական և մասնավոր թանգարաններ ու հավաքածուներ հայտնվել են գnյաբանական uպառնալիքի պայմաններումՄայիսի 18-ին աշխարհում նշվում է Թանգարանների միջազգային օրը
22:26 17/05/2026Արմավիրում տեսա աղքատ մարդու, ում չէր հետաքրքրում իր աղքատությունը, այլ հետաքրքրում էր հայրենիքը. Նարեկ ԿարապետյանԵրկու ասֆալտ չէ մեր խնդիրը, խմելու ջուրը չէ մեր խնդիրը, մենք աշխարհը կարող ենք շուռ տալ
20:18 17/05/2026Պահանջում ենք մեր աջակիցների անհապաղ ազատ արձակումը. Գոհար ՄելոյանՈրովհետև հրապարակված տեսանյութը ցույց է տալիս որ որևէ հիմք չկա նրանց ձրբակալելու և գործ հարուցելու համար
18:47 17/05/2026Հույսով եմ Աստծո կամոք Ռուբեն Վարդանյա իր այդ ծրագրերը Երևանում կյանքի կկոչի, Գագիկ Ծառուկյանը՝ Էրեբունիում քարոզարշավի ժամանակՁևական բան չկա, պարզ նայելով մարդկանց աչքերի մեջ՝ խոսում ենք իրենց պրոբլեմների և լուծումների մասին
17:18 17/05/2026Այս մարդիկ համակարգային վնաս են տվել մեր պետությանը. Սամվել Կարապետյանը՝ Փաշինյանի իշխանության մասինՄենք ասում են՝ ձեր ծեծված ղեկավարը գնալու է տուն
17:05 17/05/2026Որպեսզի մենք պետական ղեկի վրա այլևս գժեր չունենանք. Ռոբերտ ՔոչարյանԱյստեղ էլ նրանք ամեն ինչ արեցին, որպեսզի ես չկարողանամ օգտագործել իմ կապերը
16:25 17/05/2026Փաշինյանի նկարի պատճառով ՔՊ-ի քարոզիչները հարձակվել են արցախցի երիտասարդի վրաՆիկոլ Փաշինյանի աջակիցները հարձակվել են արցախցի երիտասարդի վրա, այն բանից հետո, երբ նա թույլ չի տվել իր մեքենայի վրա Նիկոլ Փաշինյանի քարոզչական նկարը փակցնեն։ Շենքի բակ է իջել նաև երիտասրադի հայրը,...
16:00 17/05/2026Էջմիածինը պետք է դառնա ամբողջ աշխարհի քրիստոնեության կենտրոնը. Սամվել ԿարապետյանՎրաստանում երկրի ղեկավարը գործարար է՝ վարկերը 8 % է, իսկ Հայաստանում՝ երկրի ղեկավարը լրագրող է՝ վարկերը՝ 24%
13:35 17/05/2026Պարեկները տուգանեցին «Ուժեղ Հայաստան»-ի ավտոբուսը ապակու վերևի հատվածում Սամվել Կարապետյանի դիմանկարի համարՆրանք վարչական ակտ գրեցին՝ պատճառաբանելով, թե «վարչարարություն են անում»
13:23 17/05/2026«Հայաստան» անվան օգտագործումն էլ իրենց թալանի մասն է. Փաշինյանը՝ ընդդիմադիր կուսակցությունների և դաշինքների անվան մասինԴրանք «Հայաստան» անունը օգտագործելու իրավուքն չունեն և չպետք է ունենան
12:44 17/05/2026Պատառոտել են «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական պաստառները, կոտրել են ապակիները, Ահազանգում է Արթուր Խաչատրյանըիկոլի թվի արդարադատությունը
12:20 17/05/2026Այսօր մարդիկ վախենում են բառ խոսան, ով խոսում է, ձերբակալում են, հետո էլ ասում են՝ դեմոկրատիա. ԾառուկյանՄարդկանց Հայաստն չեն թողնում, դեմը արգելք են դրել, որ իրենց դեմ խոսում են
11:39 17/05/2026Միացրել են բարձր երաժշտություն, բռնություն են գործադրել ՔՊ մասնակիցների նկատմամբ. ՔԿՔրեական վարույթի շրջանակում 10 անձ ձերբակալվել է
10:51 17/05/2026Մեր հայրենակիցների համար ամենակարևորը երկրի անվտանգությունն ու սահմանների պաշտպանությունն են. Գագիկ ԾառուկյանԽաղաղության մասին դժվար է լիարժեք խոսել, քանի դեռ մեր գերիները շարունակում են մնալ Բաքվի բանտերում
10:42 17/05/2026Մոսկվայի մարզում ԱԹՍ-ների հարձակման հետևանքով երեք մարդ է զոհվելԱնօդաչու թռչող սարքը հարվածել է կառուցվող տանը
09:38 17/05/2026Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունն օդ ու ջրի պես պետք է Իլհամ Ալիևին. Արտակ ԶաքարյանԱրցախի օկուպացիայից հետո, Ալիևն ու Փաշինյանն անցան հաջորդ պարտիային՝ Սյունիքին
23:12 16/05/2026Խոսում եք ապահովագրությունից, բայց լռում եք այն մասին, որ քաղցկեղով հիվանդները ամիսներով չեն կարողանում ձեռք բերել դեղեր. Վարդանյանը՝ Ավանեսյանին«Հեռախոս ունենալը դեռ իրականությունը տեսնելու երաշխիք չէ»,-գրում է ԱԺ պատգամավոր, ԲՀԿ կողմից պատգամավորության թեկնածու առաջադրված ԷԼինար Վարդանյանը՝ դիմելով առողջապահության նախարարի պաշտոնը...

17:12 02/08/2025Deliberate wildfires in Artsakh aimed at erasing Armenian heritage, ombudsman warnsFor over 10 days, wildfires have been raging across Azerbaijani-occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), with no effective firefighting efforts in place.
16:45 02/08/2025Musk urges Ireland, other countries to quit EUUS businessman Elon Musk urged Ireland and other EU member countries to leave the organization. "Ireland should leave the EU," Musk wrote on the X. "All countries should, in my opinion. It [the EU]...
16:05 02/08/2025Analyst: Trump administration unhappy with Armenia's renewed push on PalestinePolitical analyst Suren Sargsyan claims that U.S. President Donald Trump’s administration is increasingly displeased not so much with Armenia’s recognition of the State of Palestine last year, but...
15:00 02/08/2025Turkey starts supplying Azerbaijani gas to SyriaTurkey on Saturday began supplying natural gas from Azerbaijan to Syria, whose infrastructure has been ravaged by a long civil war, with annual deliveries expected to reach up to two billion cubic...
14:34 02/08/2025Azerbaijan brutally destroys victory monuments in ArtsakhAzerbaijan’s authorities are systematically destroying monuments in occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), especially those symbolizing Armenian victories, Artsakh Cultural Heritage Ombudsman Hovik...
13:34 02/08/2025MP: Political persecution will continue in Armenia under current governmentOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has strongly criticized Armenia’s authorities for the ongoing crackdown on their critics, including opposition politician Armen Ashotyan.
13:00 02/08/2025Kocharyan claims Pashinyan agreed to corridor through SyunikSecond Armenian President Robert Kocharyan claims that the Armenian leadership has effectively already promised to grant Azerbaijan a corridor through Syunik Province.
12:01 02/08/2025Armenia and U.S. to hold joint military drillsIn preparation for participation in international peacekeeping missions, the Armenia-U.S. joint exercise EAGLE PARTNER 2025 will be held in Armenia from 12 to 20 August, the Armenian Defense Ministry...
17:25 01/08/2025Lavrov: Minsk Group failed in Nagorno-KarabakhRussian Foreign Minister Sergey Lavrov has criticized the OSCE Minsk Group for its failure to facilitate dialogue in the Nagorno-Karabakh conflict.
16:30 01/08/2025Kocharyan accuses Pashinyan of undermining Armenian churchFormer Armenian President Robert Kocharyan has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of undermining key national institutions, including the Armenian Apostolic Church.
15:30 01/08/2025Opinion: Armenia needs a complete diplomatic resetBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister By all logic, the so-called “Zangezur Corridor” should no longer be a topic of negotiation—let alone an existential threat to Armenia’s...
14:05 01/08/2025Artsakh Ministry of Culture responds to AzerbaijanThe Artsakh Ministry of Culture has issued a strong response to recent remarks by the spokesperson of Azerbaijan’s Foreign Ministry regarding the removal of a monument to renowned Armenian marine...
13:15 01/08/2025Cambodia plans to nominate Trump for Nobel Peace PrizeCambodia will nominate U.S. President Donald Trump for the Nobel Peace Prize, its deputy prime minister said on Friday, following his direct intervention in halting the Southeast Asian country's...
12:05 01/08/2025Opposition MP: Azerbaijan may soon accuse Armenians of Artsakh blockadeOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan warns that Azerbaijan may soon go as far as blaming Armenians themselves for the Artsakh blockade and the military operations in September 2023.
17:05 31/07/2025Political analyst warns Armenian president's statement aligns with Azerbaijani agendaPolitical analyst Suren Surenyants has raised concerns over Armenian President Vahagn Khachaturyan’s recent remarks in Syunik Province, where he claimed that opening a 43-kilometer road would unlock...
14:40 31/07/2025Analyst dismisses NATO security assumptions for ArmeniaDuring the presentation of his new book "Between the Hammer of Nationalism and the Anvil of Liberalism" in Yerevan on Thursday, political analyst and Lehigh University professor Arman Grigoryan...
13:10 31/07/2025Analyst: Armenia-Azerbaijan 'normalization' is capitulation amid growing demands from BakuFollowing Armenia’s defeat in the 2020 Nagorno-Karabakh war, the country has lost its geopolitical leverage and is now under intensifying pressure from Azerbaijan, political analyst Arman Grigoryan...
12:02 31/07/2025Armenian MP raises alarm over closure of ICRC office in AzerbaijanOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has expressed concern over the closure of the International Committee of the Red Cross (ICRC) office in Baku, warning that it would significantly endanger the...
11:30 31/07/2025F-35 fighter jet crashes in CaliforniaAn F-35 fighter jet crashed at Naval Air Station Lemoore in central California on Wednesday, ABC News reported, citing the Navy.
15:05 30/07/2025Armenian security chief meets with Save Armenia Judeo-Christian Alliance delegationSecretary of the Security Council Armen Grigoryan held a meeting with a delegation from the Save Armenia Judeo-Christian Alliance on Wednesday.