20:49 06/05/2026Ընտրությունները հայ ժողովրդի որոշումն են լինելու, ոչ թե Փարիզի, Մոսկվայի կամ Բրյուսելի․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ ««Սա միջամտություն չէ»․ Մակրոնի վտանգավոր ցինիզմը Երևանում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Երևանում հանդես է եկել ևս մեկ ցինիկ հայտարարությամբ, որն այս անգամ...
20:25 06/05/2026Ովքե՞ր արտերկրում էլեկտրոնային եղականով քվեարկելու իրավունք ունեն«Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական կամ հյուպատոսական ներկայացուցչություններում դիվանագիտական ծառայություն անցնող...
19:53 06/05/2026Այս իշխանությունը ոչինչ չի արել Արարատյան դաշտի ժողովրդի կյանք բարելավելու համար․ Սամվել ԿարապետյանԻ՞նչն է Արմավիրի և Արարատի մարզերի բնակիչներին ամենաշատն անհանգստացնում։ Այս հարցին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանի հարցին պատասխանել է կուսակցության հիմնադիր Սամվել...
17:36 06/05/2026Այս դատը բացված չէ 15 հոգու դեմ, այս դատը բացված է հայ ժողովրդի և հայոց պետականության դեմ . Դավիթ Իշխանյանը՝ Բաքվի բանտիցԵս միայն մեր ժողովրդին կցանկանամ ոգու, կամքի և միասնության ուժ և պիտի ասեմ՝ պինդ եղեք
17:26 06/05/2026Սամվել Կարապետյանը կողմ է բոլոր այն պետություններին, որոնք կարող են ներդրումներ բերել Հայաստան. ԱմստերդամԱլիևի հայտարարությունը ամոթի աստիճանի հայտարարություն էր եվրոպացիների հանդեպ
16:50 06/05/2026Փաշինյանին հրավիրել են Մոսկվա՝ մասնակցելու մայիսի 9-ի շքերթինՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել են Մոսկվա՝ մասնակցելու Հայրեական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 81-րդ տարեդարձին։ Այս մասին հայտնել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան...
16:45 06/05/2026Շնորհավորում եմ մեզ բոլորիս Հայաստանում մեծամասշտաբ այս միջոցառումների հաջող ու գեղեցկագույնս կազմակերպելու համար. ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի միակ հարցըՈւղղակի պետք էր տեսնել էդ մարդկաց դեմքերը, զգալ իրենց տրամադրությունը
16:17 06/05/2026Փաշինյանը Հայաստանը նորովի է նախագծում՝ Ադրբեջանի ցանկություններին համապատասխան. Փաստաբան«Փաշինյանը Հայաստանը նորովի է նախագծում, որ այն համապատասխանի Ադրբեջանի կառավարության ցանկություններին ու ԱՄՆ կառավարության նախընտրություններին»,-այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
15:59 06/05/2026«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն ընտրություններում սատարելու է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքին՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն, որ հիմնել են 44-օրյա պատերազմում զոհված տղաների ծնողները, հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
15:26 06/05/2026Սա խոսում է այն մասին, որ Փաշինյանի շահը կարող է չհամընկնել հայ ժողովրդի շահի հետ. Ամստերդամ«Շատ շատերն են ինձ հարցրել Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8–րդ գագաթնաժողովից։ Պիտի մեկ բան ասեմ՝ իմ տեսանկունից, երբևէ չեմ տեսել, որ նման ժողով անցկացվի ու ներդրում անելու ոչ մի պարտավորություն...
15:12 06/05/2026Ռուսաստանի հետ մեր ամուր կապերը դեռ պահում ենք. Արարատ Միրզոյան«Տասնամյակներ, եթե ոչ դարեր շարունակ, մենք միշտ մտածել ենք, որ այս թշնամական իրավիճակում մեզ պետք է ուժեղ մեծ եղբայր, ընկեր, ով կարող է մեզ պաշտպանել»,- «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային...
14:34 06/05/2026Ամստերդամ. Ահաբեկված էի հետևում, թե պարոն Փաշինյանը ինչպես խոսք տվեց պարոն Ալիևին. ՈՒՂԻՂ«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը լրագրողների հետ հանդիպումը սկսեց հայ ժողովրդին ուղղված շնորհավորանքով, որն...
14:30 06/05/2026Հավանաբար, Սահմանադրության հետ կապված հանրաքվե կունենանք. Արարատ Միրզոյան«Ադրբեջանի հետ բանակացությունների փուլում Հայաստանի Սահմանադրության հետ կապված պահանջ, պայման չկա։ Սահմանադրության թեման երկկողմ օրակարգում չկա»,- «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովում...
13:36 06/05/2026Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը խոր մտահոգություն և հիասթափություն է արտահայտում գագաթնաժողովի պաշտոնական քննարկումներից Արցախի ամբողջական բացակայության վերաբերյալՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը հանդես է եկել հայտարարությամբ ԵՄ-Հայաստան գագաթնաժողովի վերաբերյալ.
13:35 06/05/2026Բլոգերը հայտնվել է Կիրանցի դպրոցի բունկերում, նկարահանել. Լիլիթ Գալստյանը դիմեց նախարարին ու դատախազինԲլոգեր 222lava-ն նկարահանել է Կիրանցի դպրոցի ապաստարանն ու տարածել։ Ազգային ժողովում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը դիմեց նիստին ներկա ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանին և գլխավոր...
13:22 06/05/2026Միքայել Սրբազանի ազատությունը սահմանափակված է, իսկ ձայնը՝ լռեցված. Ուղերձ, որ Գյումրիում ոստիկաններն արգելեցին հանձնել ՄակրոնինԳյումրիում գտնվող Ֆրանսիայի նախագահին մոտենալ ու պատրաստած ուղերձը փոխանցել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի աջակիցներին երեկ չի հաջողվել։ Ոստիկանները թույլ չեն տվել, որ նրանք իրենց բողոքի ձայնը...
13:20 06/05/2026Հայաստանի պիտի ճո՞րտ լինի, իրեն ասե՞ն՝ սրա հետ լավ լինի, նրա հետ լավ չլինի՞. Ալեն ՍիմոնյանԲայց կախվածությունը ո՞րն է՝ կա՛մ մենք ծնկած ապրում ենք ինչ-որ գերտերության, լինի դա Ֆրանսիան, Ռուսաստանը կամ որևէ այլ երկիր
13:13 06/05/2026Մելոնին Ալիևին խոստացել է՝ Եվրոպա մուտքի համար Իտալիան արտոնյալ դարպաս կլինիԵրևանից Բաքու մեկնած Իտալիայի վարչապետ Ջորջա Մելոնին Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ 2026 թվականի երկրորդ կեսին Ադրբեջանում կանցկացվի ադրբեջանա-իտալական բիզնես ֆորում։ «Մենք ցանկանում...
12:29 06/05/2026Հայաստանը ծայրագավառ չի լինելու, Բելառուսի կառավարման օրինակը իմ երկրի համար, ինձ համար անընդունելի է. Ալեն Սիմոնյան«Չեմ մեկնաբանում։ Բելառուսը Բելառուս է, Հայաստանը՝ Հայաստան։ Ես իմ երկրի պատասխանատուն եմ»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին՝ կապված Բելառուսի ԱԳՆ-ի մեկնաբանության հետ՝ ԱԺ...
11:54 06/05/2026Չեն էլ ամաչում. Հանրային հեռուստաընկերությունը սուտ է տարածում. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը մերկացնում է պետական բյուջեից ֆինանսավորվող Հանրային հեռուստաընկերության տարածած սուտն ու կեղծիքը։ Նա տեսանյութում մի օրինակ է բերում,...

17:06 30/05/2025Expert condemns fresh attacks on Armenian churchA new wave of attacks has been launched against the Armenian Apostolic Church not only by Armenia’s “capitulatory regime”, but also by Azerbaijan, political analyst Varuzhan Geghamyan warns.
16:30 30/05/2025Pashinyan's approval rating at historic low, MP saysMP Hayk Mamijanyan, the leader of the opposition Pativ Unem faction, has explained why the opposition believes now is the ideal time to push for the ouster of Prime Minister Nikol Pashinyan.
15:45 30/05/2025Opposition leader says secret deal between Pashinyan and Aliyev possibleAt a press briefing on Friday, Hayk Mamijanyan, the leader of the opposition Pativ Unem faction, voiced serious concerns about the security situation around Armenia and sharply criticized the...
14:12 30/05/2025Opposition MP slams Pashinyan's church remarks, calls him 'political corpse'Opposition lawmaker Hayk Mamijanyan has strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan for his recent offensive remarks about the Armenian Apostolic Church and its senior clergy.
13:15 30/05/2025Vanetsyan: Pashinyan has no right to speak on failure or moralityHomeland Party leader Artur Vanetsyan, former head of the National Security Service, on Friday strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s latest attack on the Armenian Apostolic Church and...
12:35 30/05/2025MP: Mother See targeted for confronting Azerbaijan's aggressive policiesThe recent attacks against the Mother See of Holy Etchmiadzin are not accidental, claims opposition lawmaker Tigran Abrahamyan.
12:08 30/05/2025Senior U.S. official visits Azerbaijan after Armenia tripJosh Huck, U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, has visited Azerbaijan after his trip to Armenia. "Today, Chargé d’Affaires Hugo Guevara welcomed U.S. Deputy...
11:24 30/05/2025Destruction of WWII monuments intensifies in occupied ArtsakhThe Monument Watch has raised concerns over the widespread destruction of monuments dedicated to the Great Patriotic War (World War II) in Azerbaijani-occupied Artsakh, particularly around the 80th...
11:00 30/05/2025DIA employee charged with trying to give classified information to foreign governmentAn information technology specialist for the Defense Intelligence Agency was charged Thursday with attempting to transmit classified information to a representative of a foreign government, AP...
17:00 29/05/2025Alen Simonyan just had another slip of the tongueBy Anahit Voskanyan When Armenian parliament speaker Alen Simonyan once spat at a citizen, no one mistook it for a "slip of the tongue".
16:30 29/05/2025Erdogan: Turkey contributing to Armenia-Azerbaijan peace processTurkish President Recep Tayyip Erdogan has stated that Turkey is actively supporting efforts to finalize a peace agreement between Azerbaijan and Armenia.
14:10 29/05/2025Armenia in diplomatic talks with Azerbaijan over peace deal, security chief saysArmenia is holding consultations with Azerbaijan through diplomatic channels aimed at finalizing a peace agreement, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan announced at a press briefing on...
13:34 29/05/2025Azerbaijani gunfire toward Armenian border villages no accident, MP warnsCeasefire violations by Azerbaijani forces along Armenia’s southeastern border are part of a broader political strategy, not isolated incidents, opposition lawmaker Tigran Abrahamyan claims.
13:05 29/05/2025Iran may pause enrichment for US nod on nuclear rightsIran may pause uranium enrichment if the U.S. releases frozen Iranian funds and recognises Tehran's right to refine uranium for civilian use under a "political deal" that could lead to a broader...
12:31 29/05/2025Yerevan's Nor Nork district has new headYerevan Mayor Tigran Avinyan has appointed Marat Sevoyan as the new head of the Nor Nork administrative district, according to mayoral spokesperson Hayk Kostanyan.
12:12 29/05/2025Armenian MP: US and Russian statements reflect geopolitical tensions beyond peace talksMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has commented on recent statements made by U.S.
11:25 29/05/2025South Korean navy patrol aircraft crashes in country's southSouth Korea's navy said a maritime patrol aircraft with four people on board crashed near a military base in the southern city of Pohang on Thursday, Reuters reported.
17:15 28/05/2025Ishkhan Saghatelyan slams Pashinyan's Republic Day messageDuring a commemoration event marking the 107th anniversary of the First Republic of Armenia at the statue of Aram Manukyan, ARF Bureau member and oppositio MP Ishkhan Saghatelyan denounced Prime...