20:49 06/05/2026Ընտրությունները հայ ժողովրդի որոշումն են լինելու, ոչ թե Փարիզի, Մոսկվայի կամ Բրյուսելի․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ ««Սա միջամտություն չէ»․ Մակրոնի վտանգավոր ցինիզմը Երևանում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Երևանում հանդես է եկել ևս մեկ ցինիկ հայտարարությամբ, որն այս անգամ...
20:25 06/05/2026Ովքե՞ր արտերկրում էլեկտրոնային եղականով քվեարկելու իրավունք ունեն«Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական կամ հյուպատոսական ներկայացուցչություններում դիվանագիտական ծառայություն անցնող...
19:53 06/05/2026Այս իշխանությունը ոչինչ չի արել Արարատյան դաշտի ժողովրդի կյանք բարելավելու համար․ Սամվել ԿարապետյանԻ՞նչն է Արմավիրի և Արարատի մարզերի բնակիչներին ամենաշատն անհանգստացնում։ Այս հարցին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանի հարցին պատասխանել է կուսակցության հիմնադիր Սամվել...
17:36 06/05/2026Այս դատը բացված չէ 15 հոգու դեմ, այս դատը բացված է հայ ժողովրդի և հայոց պետականության դեմ . Դավիթ Իշխանյանը՝ Բաքվի բանտիցԵս միայն մեր ժողովրդին կցանկանամ ոգու, կամքի և միասնության ուժ և պիտի ասեմ՝ պինդ եղեք
17:26 06/05/2026Սամվել Կարապետյանը կողմ է բոլոր այն պետություններին, որոնք կարող են ներդրումներ բերել Հայաստան. ԱմստերդամԱլիևի հայտարարությունը ամոթի աստիճանի հայտարարություն էր եվրոպացիների հանդեպ
16:50 06/05/2026Փաշինյանին հրավիրել են Մոսկվա՝ մասնակցելու մայիսի 9-ի շքերթինՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել են Մոսկվա՝ մասնակցելու Հայրեական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 81-րդ տարեդարձին։ Այս մասին հայտնել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան...
16:45 06/05/2026Շնորհավորում եմ մեզ բոլորիս Հայաստանում մեծամասշտաբ այս միջոցառումների հաջող ու գեղեցկագույնս կազմակերպելու համար. ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի միակ հարցըՈւղղակի պետք էր տեսնել էդ մարդկաց դեմքերը, զգալ իրենց տրամադրությունը
16:17 06/05/2026Փաշինյանը Հայաստանը նորովի է նախագծում՝ Ադրբեջանի ցանկություններին համապատասխան. Փաստաբան«Փաշինյանը Հայաստանը նորովի է նախագծում, որ այն համապատասխանի Ադրբեջանի կառավարության ցանկություններին ու ԱՄՆ կառավարության նախընտրություններին»,-այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
15:59 06/05/2026«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն ընտրություններում սատարելու է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքին՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն, որ հիմնել են 44-օրյա պատերազմում զոհված տղաների ծնողները, հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
15:26 06/05/2026Սա խոսում է այն մասին, որ Փաշինյանի շահը կարող է չհամընկնել հայ ժողովրդի շահի հետ. Ամստերդամ«Շատ շատերն են ինձ հարցրել Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8–րդ գագաթնաժողովից։ Պիտի մեկ բան ասեմ՝ իմ տեսանկունից, երբևէ չեմ տեսել, որ նման ժողով անցկացվի ու ներդրում անելու ոչ մի պարտավորություն...
15:12 06/05/2026Ռուսաստանի հետ մեր ամուր կապերը դեռ պահում ենք. Արարատ Միրզոյան«Տասնամյակներ, եթե ոչ դարեր շարունակ, մենք միշտ մտածել ենք, որ այս թշնամական իրավիճակում մեզ պետք է ուժեղ մեծ եղբայր, ընկեր, ով կարող է մեզ պաշտպանել»,- «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային...
14:34 06/05/2026Ամստերդամ. Ահաբեկված էի հետևում, թե պարոն Փաշինյանը ինչպես խոսք տվեց պարոն Ալիևին. ՈՒՂԻՂ«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանի միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը լրագրողների հետ հանդիպումը սկսեց հայ ժողովրդին ուղղված շնորհավորանքով, որն...
14:30 06/05/2026Հավանաբար, Սահմանադրության հետ կապված հանրաքվե կունենանք. Արարատ Միրզոյան«Ադրբեջանի հետ բանակացությունների փուլում Հայաստանի Սահմանադրության հետ կապված պահանջ, պայման չկա։ Սահմանադրության թեման երկկողմ օրակարգում չկա»,- «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովում...
13:36 06/05/2026Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը խոր մտահոգություն և հիասթափություն է արտահայտում գագաթնաժողովի պաշտոնական քննարկումներից Արցախի ամբողջական բացակայության վերաբերյալՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակը հանդես է եկել հայտարարությամբ ԵՄ-Հայաստան գագաթնաժողովի վերաբերյալ.
13:35 06/05/2026Բլոգերը հայտնվել է Կիրանցի դպրոցի բունկերում, նկարահանել. Լիլիթ Գալստյանը դիմեց նախարարին ու դատախազինԲլոգեր 222lava-ն նկարահանել է Կիրանցի դպրոցի ապաստարանն ու տարածել։ Ազգային ժողովում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը դիմեց նիստին ներկա ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանին և գլխավոր...
13:22 06/05/2026Միքայել Սրբազանի ազատությունը սահմանափակված է, իսկ ձայնը՝ լռեցված. Ուղերձ, որ Գյումրիում ոստիկաններն արգելեցին հանձնել ՄակրոնինԳյումրիում գտնվող Ֆրանսիայի նախագահին մոտենալ ու պատրաստած ուղերձը փոխանցել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի աջակիցներին երեկ չի հաջողվել։ Ոստիկանները թույլ չեն տվել, որ նրանք իրենց բողոքի ձայնը...
13:20 06/05/2026Հայաստանի պիտի ճո՞րտ լինի, իրեն ասե՞ն՝ սրա հետ լավ լինի, նրա հետ լավ չլինի՞. Ալեն ՍիմոնյանԲայց կախվածությունը ո՞րն է՝ կա՛մ մենք ծնկած ապրում ենք ինչ-որ գերտերության, լինի դա Ֆրանսիան, Ռուսաստանը կամ որևէ այլ երկիր
13:13 06/05/2026Մելոնին Ալիևին խոստացել է՝ Եվրոպա մուտքի համար Իտալիան արտոնյալ դարպաս կլինիԵրևանից Բաքու մեկնած Իտալիայի վարչապետ Ջորջա Մելոնին Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ 2026 թվականի երկրորդ կեսին Ադրբեջանում կանցկացվի ադրբեջանա-իտալական բիզնես ֆորում։ «Մենք ցանկանում...
12:29 06/05/2026Հայաստանը ծայրագավառ չի լինելու, Բելառուսի կառավարման օրինակը իմ երկրի համար, ինձ համար անընդունելի է. Ալեն Սիմոնյան«Չեմ մեկնաբանում։ Բելառուսը Բելառուս է, Հայաստանը՝ Հայաստան։ Ես իմ երկրի պատասխանատուն եմ»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին՝ կապված Բելառուսի ԱԳՆ-ի մեկնաբանության հետ՝ ԱԺ...
11:54 06/05/2026Չեն էլ ամաչում. Հանրային հեռուստաընկերությունը սուտ է տարածում. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը մերկացնում է պետական բյուջեից ֆինանսավորվող Հանրային հեռուստաընկերության տարածած սուտն ու կեղծիքը։ Նա տեսանյութում մի օրինակ է բերում,...

14:11 13/10/2025Муниципальные выборы в Вагаршапате: документы на регистрацию подали 9 политсилВыборы в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении назначены на 16 ноября и пройдут по пропорциональной избирательной системе, сообщает Центральная избирательная комиссия РА.
13:59 13/10/2025Абрамян: Что ни день – новое убийство, а первые лица правоохранительной системы лишь ленточки перерезают и медали вручают«Что ни день – новое убийство: пар, на улицах, в полях, в церкви», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
12:28 13/10/2025Новое обвинение экономического характера предъявлено Самвелу КарапетянуНовое обвинение экономического характера предъявлено Самвелу Карапетяну, находящемуся под арестом в Армении около 110 суток, сообщили его адвокаты.
12:14 13/10/2025Вторую группу израильских заложников передали Красному КрестуТаким образом ХАМАС, вероятно, освободил все 20 живых заложников, которых он удерживал.
11:53 13/10/2025Пашинян: Почему все три бывших руководителя Армении не воплотили в жизнь описываемые ими замечательные решения карабахского вопроса?«Почему же все три бывших руководителя Армении не воплотили в жизнь описываемые ими замечательные решения карабахского вопроса?» - озвучил вопрос Никол Пашинян и сам же на него ответил: «Тут могут...
17:36 11/10/2025Эколог назвала смешными заявления о намеренном поджоге Нубарашенской свалки в ЕреванеЭколог Сильва Адамян назвала смешными заявления о намеренном поджоге Нубарашенской свалки в Ереване.
14:29 11/10/2025Самвел Карапетян: Мы не отступим, не остановимсяНа первом отчетном собрании движения «По-нашему» 11 октября адвокат Арам Вардеванян заявил, что накануне в расположенном в здании СНБ Армении Уголовно-исполнительном учреждении «Ереван-Центр»...
14:11 11/10/2025Нарек Карапетян: К движению «По-нашему» уже присоединились 5 тыс. добровольцев«У нас уже сформирована команда и есть результаты. За полтора месяца к движению “По-нашему” присоединилось 5 тысяч добровольцев», – заявил первый вице-президент группы компаний «Ташир», координатор...
13:36 11/10/2025«Голос Армении»: Непонятно, что Пашинян делал в Брюсселе на деньги налогоплательщиковВстретился велосипедист и с президентом ЕБРР Одиль Рено-Богесо, заявившей, что продолжит активно поддерживать реформы правительства Армении. Интересно, какие «реформы» Одиль имела ввиду? Отнятие «Электрических сетей Армении» у ее владельца Самвела Карапетяна и помещение последнего в тюрьму?
12:16 11/10/2025Утвержден предвыборный список партии «Отечество» на муниципальных выборах в армянском ВагаршапатеСостоялось заседание Исполнительного органа партии «Айреник» («Отечество»), в ходе которого был обсужден вопрос участия политической силы в выборах в органы местного самоуправления в городе...
11:39 11/10/2025Ушел, чтобы вернуться: Макрон вновь назначил Лекорню премьером ФранцииСебастьен Лекорню, четыре дня назад ушедший в отставку с должности премьер-министра Франции, вечером в пятницу, 10 октября, вновь назначен на этот пост президентом Франции Эммануэлем Макроном.
11:25 11/10/2025Трамп пошутил, что не просил Мачадо отдать ему Нобелевскую премию мираПрезидент США Дональд Трамп сообщил, что ему позвонила лауреат Нобелевской премии мира этого года Мария Корина Мачадо.
17:50 10/10/2025Посоветовал бы многим просто учитывать слова Джеффри Сакса – Серж СаргсянНе считаю себя вправе комментировать слова гениального человека, заявил в беседе с журналистами во дворе суда 10 октября третий президент Армении Серж Саргсян, отвечая на вопрос о заявлении...
17:41 10/10/2025Путин присвоил звание Героя Труда Никите СимонянуПрезидент России Владимир Путин за большой вклад в популяризацию отечественного футбола присвоил звание Героя Труда России первому вице-президенту РФС, бывшему игроку московского "Спартака" Никите...
17:19 10/10/2025Серж Саргсян: Всем политическим инициативам желаю успеха«Всем инициативам желаю успеха», – заявил третий президент Армении Серж Саргсян перед началом судебного заседания 10 октября в ответ на слова журналиста о том, что в последнее время создаются...
16:48 10/10/2025Путин не считает, что между Россией и Азербайджаном был кризисМежду Россией и Азербайджаном не было кризиса межгосударственных отношений на фоне крушения самолета AZAL.
15:17 10/10/2025Папоян заявляет, что Пашинян назвал Путину в Душанбе совершенно верные показатели товарооборота Армении и РоссииПремьер-министр Армении озвучил опубликованные Статистическим комитетом Республики Армения цифры, и они, соответственно, совершенно верны», – написал занимающий пост министра экономики Армении Геворк...
14:39 10/10/2025Сергей Лебедев: Пашинян и Алиев обсудили в Душанбе, как двигаться дальше по пути мира, безопасностиПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев на полях саммита СНГ в Душанбе обсудили вопросы движения на пути к миру.
14:30 10/10/2025«Голос Армении»: Увы, премьер-министр Армении этих вопросов Алиеву не задалГазета «Голос Армении» пишет: «Выступая на саммите лидеров СНГ в узком составе в Душанбе, премьер-министр Армении Никол Пашинян отметил, что «маршрут Трампа» позволит Армении иметь железнодорожную и...
14:13 10/10/2025Затулин назвал предательством планы Пашиняна создать Четвертую РеспубликуПервый зампред комитета Госдумы по делам СНГ и связям с соотечественниками Константин Затулин в беседе с RTVI дал оценку заявлениям Никола Пашиняна относительно создания Четвертой Республики в...