09:15 04/05/2026Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, մենք կամրագրենք մեր երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումը. Էմանուել Մակրոնը գրառում է արելՎաղը՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի շրջանակում, մենք կշարունակենք կերտել առավել ինքնիշխան Եվրոպա
09:05 04/05/2026Երևան ժամանող Իսպանիայի վարչապետի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել ԱնկարայումԻսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսին տեղափոխող ինքնաթիռը ստիպված է եղել չպլանավորված վայրէջք կատարել Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում։ Թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը գրում է, որ պատճառը Եվրոպական...
22:57 03/05/2026Ջորջա Մելոնին ժամանեց ՀայաստանՄայիսի 4-ին Երևանում կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին
21:54 03/05/20268-րդ գագաթնաժողովի մասնակիցներին պաշտոնական ընթրիք է տրվելՊետությունների նախագահների, կառավարությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների տրվել է ընթրիք
21:35 03/05/2026Մենք նաև կարևոր հանգրվան կնշանավորենք պատմության մեջ առաջին Հայաստան-ԵՄ գագաթնաժողովով. Ուրսուլա ֆոն դեր ԼայենԱնվտանգությունից մինչև էներգետիկա և կապակցվածություն
20:56 03/05/2026Էմանուել Մակրոնը պետական այցով ժամանեց ԵրևանՆիկոլ Փաշինյանը և Էմանուել Մակրոնը Գյումրիում ներկա կգտնվեն «Երաժշտական կամուրջ. Հայաստան-Ֆրանսիա» խորագրով համերգին
20:36 03/05/2026Գյումրեցիների այս վիճակն իմ սրտով չէ, պետք է կարողանանք էդ ծրագրերը կյանքի կոչենք. Գագիկ Ծառուկյանանհնարին ոչինչ չկա
20:16 03/05/2026Թքել նրա կամ նրանց երեսին, ով կամ ովքեր ամենօրյա ռեժիմով ցինիկաբար թքում է (են) նույն այդ ժողովրդի արժանապատվության վրա. ՀասրաթյանՀազարավոր մատաղ կյանքեր զոհաբերելուց հետո, թվացյալ խաղաղության ինքնախաբկանքով տարված, ըմբոշխնել գինու փառատոնի կամ ծխով ու ժխորով համեմված «խորոված-փարթիի» հաճույքը
19:44 03/05/2026Լրագրողները և իրավապաշտպաններն ավելի պաշտպանված են ավտորիտար ռեժիմներում, քան՝ ժողովրդավարականում. Սիրանուշ ՍահակյանԲաքվի բանտերում պահվող հայ ռազմագերիների ընտանիքների բազմաթիվ անդամներ, չնայած սպառնալիքներին և անվտանգային խնդիրներին, պատրաստ են մեկնել Բաքո
19:09 03/05/2026Հունաստանի նախագահը այցելել է ԾիծեռնակաբերդՆրան ուղեկցել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսը
17:53 03/05/2026Իսրայելի ազգային անվտանգության նախարարին տարեդարձի առթիվ կախшղանի պատկերով տորթ են նվիրելՊարբերականը հրապարակել է Բեն-Գվիրի տարեդարձի երեկույթի լուսանկարներ
17:01 03/05/2026Զելենսկին ժամանեց Հայաստան«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում նրան դիմավորել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը
16:06 03/05/2026Ամբողջ աշխարհը կիմանա, որ Եկեղեցին ունենալու է շատ լուրջ դեր մեր ժեղովրդի կյանքում. Սամվել ԿարապետյանԵթե կգտնվեն տաղանդներ, ովքեր կցանկանան աշխարհը «շուռ տալ», աջակցելու ենք
13:45 03/05/2026«Ուժեղ Հայաստանի» նկատմամբ ընտրական գործընթացի հավասարության սկզբունքը բացահայտ կերպով խախտված է. Մելոյան3-ը Աստծո սուրբ Երրորդությունն է խորհրդանշում, հաջողակ թիվ է և մենք համոզված ենք, որ այս թվով հաղթական մեկնարկը տրված է
13:15 03/05/2026Գագիկ Ծառուկյանի խոստմանը համաձայն ասորական համայնքի տասնյակ ներկայացուցիչներ լծվել են Քրիստոսի արձանի կառուցման աշխատանքներինԲոլոր ցանկացողները կարող են հերթագրվել
12:27 03/05/2026Հայտնի է դարձել, թե ԱԺ ընտրություններում որ թվերի տակ հանդես կգան քաղաքական ուժերը«Ուժեղ Հայաստան» դաշինք-ը 3-րդն է
12:17 03/05/2026Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան կուղարկվի պարարտանյութ տեղափոխող ութ երկաթուղային վագոնՎագոնները շարժվել են Բիլաջարի կայարանից ժամը 12:00-ին
12:01 03/05/2026Հայաստան են ժամանել Բուլղարիայի նախագահը և Կանադայի վարչապետը«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում նրանց դիմավորել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը
11:30 03/05/2026ԿԸՀ-ն մերժեց «Այլանս» և ԴՕԿ կուսակցությունների 1-ին համարների` Տիգրան Ուլիխանյանի և Վարդան Ղուկասյանի գրանցումներըՆա նշեց, որ ԿԸՀ-ն տվել է ժամանակ այդ բացը լրացնելու համար և մայիսի 2-ին, ժամը 18։00-ին ժամկետը լրացել է և այդ փաստաթուղթը չի ներկայացվել

16:55 12/05/2025Opposition leader: Top officials to blame for 2020 war failuresSeyran Ohanyan, head of the opposition Hayastan faction, on Monday raised questions about government accountability during the 2020 Artsakh war.
16:13 12/05/2025Husband of Anna Hakobyan's hairdresser promotedOn May 8, Justice Minister Srbuhi Galyan signed an order appointing Robert Tamaryan as the new head of the Hospital for Convicts Penitentiary Institution.
14:30 12/05/2025Armenia invited to attend European Political Community meeting in AlbaniaThe sixth meeting of the European Political Community (EPC) will be held in Tirana, Albania, on May 16, bringing together leaders from 44 European countries.
11:45 12/05/2025Sharmazanov marks anniversary of 1994 ceasefire dealOn 12 May1994, a ceasefire agreement was signed between Armenia, Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, effectively halting the first Artsakh war.
16:45 10/05/2025Trump says India and Pakistan agree to ceasefireU.S. President Donald Trump said on Saturday that India and Pakistan had agreed to a "full and immediate ceasefire" after a fourth day of strikes and counter-strikes against each other's military...
15:00 10/05/2025Baku says peace talks with Armenia ongoing, but no serious progress yetContacts with Armenia on the peace process continue on several fronts, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov was quoted as telling reporters on Saturday.
13:30 10/05/2025Ukraine issues demarche to foreign diplomats over Victory Day parade in MoscowUkraine’s Foreign Ministry has issued a formal diplomatic protest to the countries whose leaders attended the Victory Day military parade in Moscow on May 9, marking the 80th anniversary of the...
13:00 10/05/2025Armenia denies false Azeri allegations of ceasefire violationAzerbaijan has again falsely accused Armenia of a ceasefire violation, the Defense Ministry reports.
12:36 10/05/2025Politician calls for urgent action to free Armenian prisonersMane Tandilyan, co-founder of the Country of Living party, has called on the international community to take immediate action to secure the release of Armenian prisoners held in Azerbaijan.
12:10 10/05/2025MP: Real situation of Armenian prisoners in Azerbaijan largely unknownOpposition MP Tigran Abrahamyan has voiced serious concerns over the lack of reliable information on Armenian prisoners held in Azerbaijan.
11:30 10/05/2025European leaders arrive in KyivBritish Prime Minister Keir Starmer, French President Emmanuel Macron, German Chancellor Friedrich Merz and Polish Prime Minister Donald Tusk have arrived in Kyiv, BBC News reports.
11:00 10/05/2025Azeri gunfire damages house roof in Armenian border villageA house roof in the Armenian border village of Khnatsakh was damaged in the wake of Azerbaijani shooting late on Friday, the Defense Ministry reported.
17:03 09/05/2025MP announces plans to impeach PashinyanMP Hovik Aghazaryan, who was expelled from Armenia's ruling Civil Contract party in late 2024, has announced plans to launch impeachment proceedings against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
16:30 09/05/2025Pashinyan: There will be no war between Armenia and Azerbaijan despite 'provocations'Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan issued a message on the 80th anniversary of the Soviet Union's victory over Nazi Germany in World War II marked on May 9.
16:05 09/05/2025Putin greets Armenian WWII veterans after Victory Day paradeAfter the Victory Day parade on Moscow’s Red Square on Friday, Russian President Vladimir Putin personally greeted veterans and other honored guests, offering warm congratulations to them.
15:35 09/05/2025Pashinyan’s impeachment most viable path to regime change in Armenia, MP saysImpeachment proceedings against Prime Minister Nikol Pashinyan are currently the most viable mechanism for change of power in Armenia, according to opposition MP Hayk Mamijanyan.
14:55 09/05/2025In pictures: Yerevan marks 80th anniversary of victory in Great Patriotic WarA large number of people gathered in Yerevan on Friday to mark the 80th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.
13:56 09/05/2025Armenian FM hints at possible progress on peace deal with AzerbaijanArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan expressed cautious optimism over the possible conclusion of a peace treaty with Azerbaijan.
13:24 09/05/2025Ambassador: Armenia remains an 'ally and brotherly country' for RussiaArmenia remains an “ally and brotherly country” for Russia, Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin has reiterated.