14:51 25/04/2026Հարց է առաջանում՝ սա ո՞ւմ օրն է, ո՞ւմ «քաղաքացին» է նշվում ու նշում. Մետաքսե Հակոբյան«Երեկ Հայաստանում և ամբողջ աշխարհով սփռված հայերը հիշում էին Մեծ Եղեռնի 111-րդ տարելիցը։ Եվ դեռ երեք տարի էլ չի անցել Արցախի հայաթափումից՝ մեր ժամանակների հերթական ցեղասպանությունից»,- նշել է Արցախի...
14:37 25/04/2026ԵՄ-ն Վենետիկի բիենալեին կզրկի դրամաշնորհից՝ ցուցահանդեսին Ռուսաստանի մասնակցության պատճառովԵվրահանձնաժողովի դադարեցրել է Վենետիկի բիենալեի ֆինանսավորումը. հանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալլասը հայտարարել է, որ 2028 թվականի համար նախատեսված 2.3 միլիոն դոլարի դրամաշնորհը չի տրամադրվի։...
14:27 25/04/2026Զելենսկին առաջարկել է, որ Ռուսաստանի ու Ուկրաինայի միջև բանակցություններն անցկացվեն ԱդրբեջանումԳաբալայում գտնվող Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանն առաջարկել է, որ Ուկրաինայի ու Ռուսաստանի միջև բանակցություններն անցկացվեն Ադրբեջանում։ Այս մասին հայտնում են...
13:53 25/04/2026Պատկերացրեք՝ վարչապետը դուրս գա բեմ ու այդ պահին հրաշք տեղի ունենա, նա չկարողանա խաբել, ի՞նչ է ասելու ժողովրդին. Նարեկ Կարապետյան«Այսօր խաբված քաղաքացու օրն է»,-իր ֆեյսբուքյան էջում նշում է «ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ Նա մի ֆիլմ է հիշում, երբ գլխավոր հերոսին պատժում են ու սուտ խոսելու...
12:36 25/04/2026Այս տեսանյութը հիշեցում է բոլորին, որ Փաշինյանն այլևս չի համապատասխանում իր պաշտոնին. Ռոբերտ Ամստերդամ«Նիկոլ Փաշինյանն իշխանության եկավ հայ քրիստոնյաներին պաշտպանելու խոստումով, սակայն երկու ձախողված պատերազմներից հետո նա ժողովրդին առաջնորդեց միայն դեպի պարտություն և հանձնում»,-գրում է միջազգային...
12:24 25/04/2026Ինադ եք անում, ընտրության չեք գնում, քու ցավը տանեմ, պիտի գնաս. Ծառուկյանն այցելել է Լոռու մարզի գյուղերԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է այցելությունները. այս անգամ նա եղել է Լոռու մարզի Ջրաշեն, Մեծ Պարնի, Հարթագյուղ, Արևաշող և Գարգառ համայնքներում, լսել գյուղացիների բարձրաձայնած խնդիրները,...
12:02 25/04/2026Ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունն իրենց գլխներում և գրպաններում. Հերթը Կարեն Սարուխանյանինն էԵրևանի ավագանու անդամ ՄԵսրոպ Մանուկյանը շարունակում է իր նոր սկսած շարքը՝ ներկայացնելով, թե ինչպե՞ս են ՔՊ-ականները հաղթահարել աղքատությունը իրենց գլխներում և գրպաններում, թե ի՞նչով պետք է զբաղվեին...
10:53 25/04/2026Անվտանգության նեղ ընկալումն ինքնին անվտանգության խնդիր է. Վահե ՀովհաննիսյանՎեհափառի՝ իր խորությամբ ու վեհությամբ առանձնացող երեկվա ուղերձում կար նման ձևակերպում. «Ցեղասպանության աղետալի դեպքերից հարյուրամյակ անց, երբ թվում էր, թե նման սոսկալի հանցագործությունները մնացել են...
10:48 25/04/2026Պաշտոններն ու փողը անցողիկ են, իսկ Հայ Առաքելական Եկեղեցին իր առաքելության մեջ՝ անփոփոխ. Տիգրան Աբրահամյան«Մայր Աթոռի ստվերի դեմ կռիվ տվող ռեժիմն ու դրա սպասարկուները միայն իրենց արժեքային թշվառությունն ու բովանդակային սնանկությունն են ի ցույց դնում»,-գրում է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան...
10:09 25/04/2026Հիմա սրանք աջ ու ձախ չայե-վո' են բաժանում, որ սաղ տոշնի լինի. ՓաշինյանՄիչ խորոված փարթիին գնալը Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջերում հրապարակել է տեսանյութ՝ անդրադառնալով հայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին իր թիմի կողմից որպես հաջորդ վարչապետ ներկայացնելուն։...
10:00 25/04/2026Իրանական պատվիրակությունն Իսլամաբադում է. Ի՞նչ է նախատեսված այնտեղԻսլամաբադում Իրանի պատվիրակությունը հանդիպել է Պակիստանի բանակի հրամանատար Ասիմ Մունիրի հետ։ Այս մասին հայտնում են իրանական ԶԼՄ-ները։ Իրանի Արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային այսօր...
09:24 25/04/2026Փաշինյանը հագել է հեղափոխության օրերի շապիկն ու հիշել «Հայեր ջան, դուխով» երգըՆիկոլ Փաշինյանն այսօր թիմակիցների հետ խորոված փարթիի է պատրաստվում մասնակցել՝ Ամիրյան փողոցը վերածելով թոնրատան։ Նա այսօր առավոտյան հրապարակել է կարճ տեսանյութ, որտեղ հագել է զինվորական շապիկ, որի...
23:41 24/04/2026Սա մշտական հիշեցում է, որ պատմական ճշմարտության ճանաչումը անհրաժեշտ պայման է.Նիկոս ԴենդիաՀույների համար, որոնք հայ ժողովրդի հետ կիսում են հետապնդումների և ողբերգության պատմական փորձը, սա պարզապես տարելից չէ
23:30 24/04/2026Մենք միշտ հիշելու ենք մեր պատմությունը և պաշտպանելու ենք մեր ազգային ինքնությունը. Նարեկ Կարապետյանկանգնած ենք լինելու մեր Սուրբ Եկեղեցու կողքին,
23:18 24/04/2026Պատմությունը կրկնվում է նաև այն ժողովուրդների համար, ովքեր մոռանում են իրենց անցյալը. Գոհար ՂումաշյանՈրքան էլ մեզ ստիպեն մոռանալ, ուրանալ մեր սրբադասված նախնիներին՝ հիշելու ենք
23:12 24/04/2026Մեր հայրենակիցները կոտորվեցին նաև այն պատճառով, որ չունեինք կազմակերպված և ուժեղ պետություն. Մարիաննա ՂահրամանյանԱյս սպասումը օբյեկտիվորեն կապվում է Սամվել Կարապետյանի հետ
23:04 24/04/2026Չմոռանալ ու չխաբվել, քանի դեռ մինչ օրս հնչում են թուրք ու ադրբեջանցի պաշտոնյաների հակահայ հռետորաբանությունը.ՇուշանյանՀայերը հավատում էին երիտթուրքերին ու երկու ժողովրդի եղբայրությանը, օգնում նրանց իշխանության գալ
22:53 24/04/2026Ես շարունակելու եմ աջակցել ողջ աշխարհի հայերին՝ արդարության համար նրանց պայքարում. Ադամ ՇիֆԱվելի քան մեկ դար անց մենք կրկին հաստատում ենք, որ հայ ժողովրդին ոչնչացնելու նրանց փորձերը ձախողվել են
22:47 24/04/2026Իրանի արտգործնախարարը ժամանել է Իսլամաբադ, բայց ԱՄՆ-ի հետ չի բանակցիԱատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիտկոֆը և ԱՄՆ նախագահի փեսան՝ Ջարեդ Քուշները, մեկնում են Պակիստան
22:10 24/04/2026Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն իրեն թույլ է տալիս պահանջել պատասխանատվության ենթարկել ՀՀ քաղաքացիներին՝ Ջահերով երթի ժամանակ տեղի ունեցած ակցիայի համար. ՍաղաթելյանՀայաստանն Ադրբեջանի վիլայեթը չէ, որտեղ Բաքուն պետք է դատավճիռներ թելադրի

13:25 09/08/2025Архиепископ Баграт Галстанян: Прогноз о «палестинизации» Армении сбывается, мяч на поле патриотовАрестованный в Армении на 2 месяца лидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян направил письмо из уголовно-исполнительного учреждения «Ереван-Кентрон», расположенного в здании СНБ.
12:51 09/08/2025Варужан Гегамян: «Дорога – сначала под американским, а затем под прямым турецким посредничеством – станет самым удобным способом забрать Сюник»Все без исключения документы, подписанные в США под давлением турецко-азербайджанского тандема, направлены на удовлетворение интересов и требований Азербайджана и Турции, написал кандидат...
12:22 09/08/2025Политолог: Азербайджан и США получили стратегические и экономические выгоды, но для Армении не решены даже самые насущные вопросы«Азербайджан и США получили четкие и долгосрочные стратегические и экономические выгоды, укрепив свои позиции в регионе, а Армения – лишь временную передышку, но и новые зависимости, ограниченный...
12:05 09/08/2025Иран выражает обеспокоенность в связи с событями в регионе Южного КавказаМинистерство иностранных дел Исламской Республики Иран внимательно следит за происходящими событиями в регионе Южного Кавказа, говорится в заявлении иранского внешнеполитического ведомства.
11:49 09/08/2025ЕС приветствует принятую в Вашингтоне декларацию о мирном урегулировании Армении и АзербайджанаЕвросоюз приветствует принятую в Вашингтоне декларацию о мирном урегулировании Армении и Азербайджана, выражает готовность инвестировать в транспортные проекты в регионе, говорится в совместном...
11:37 09/08/2025На встрече в Белом доме вопрос о возвращении армян Арцаха остался без ответа, Пашинян поддержал идею Нобелевской премии для ТрампаВ ходе состоявшейся 8 августа в Белом доме США трехсторонней встречи Никола Пашиняна, президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа и президента Азербайджана Ильхама Алиева была подписана...
11:23 09/08/2025Пашинян: Парафирование мирного договора проложит путь к прекращению десятилетий конфликта между Азербайджаном и АрмениейНикол Пашинян выступил с заявлением в ходе состоявшейся в Белом доме 8 августа трехсторонней встречи с президентом США Дональдом Трампом и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
11:21 09/08/2025Текст совместной декларации премьера Армении, президента Азербайджана и президента СШАВ ходе состоявшейся в Белом доме 8 августа трехсторонней встречи Никола Пашиняна, президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа и президента Азербайджана Ильхама Алиева была подписана...
11:17 09/08/2025Никол Пашинян и Дональд Трамп подписали меморандумы о взаимопонимании между Арменией и СШАВ ходе состоявшейся в Белом доме встречи Никола Пашиняна и президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа лидеры двух стран подписали Меморандумы о взаимопонимании.
17:15 08/08/2025В Сочи сняли ограничения на полетыВ аэропорту Сочи сняли временные ограничения на прием и выпуск воздушных судов, которые вводились для обеспечения безопасности полетов.
16:38 08/08/2025Рубинян: Если дороги открываются для Азербайджана, они открываются и для Армении, на взаимовыгодной основеЛюбое соглашение с Азербайджаном, которое заключит Армения, будет включать разблокирование на основе суверенитета, территориальной целостности и юрисдикции, а также на основе взаимности, заявил...
16:26 08/08/2025Вопросы региональной повестки дня обсудил Путин с членами Совета БезопасностиПрезидент РФ Владимир Путин провел оперативное совещание с членами Совета Безопасности, сообщается на сайте Кремля.
15:17 08/08/2025Вардазарян: Процесс начался после моего призыва к коллегам показать, что они не являются «скулящими» судьями«Конечно, для меня приговор был ожидаемым. Раз был заказ, то и приговор должен был быть таким», – заявил у здания суда бывший председатель Высшего судебного совета (ВСС) Рубен Вардазарян, комментируя...
14:24 08/08/2025Пресс-секретарь Пашиняна: Армения не соглашалась и не согласится на «коридорное» решениеПресс-секретарь Никола Пашиняна – Назели Багдасарян – написала: «Все утверждения и публикации о том, что Армения якобы согласилась, соглашается или согласится на "коридорные" решения, просто не...
13:30 08/08/2025Тигран Абрамян: Разница в том, что в 2020 году третьей стороной была Москва, а сейчас – ВашингтонСо всех сторон – через утечки, интервью и комментарии – затрагиваются грядущие на территории Армении процессы, но власти продолжают хранить каменное молчание, написал секретарь фракции «Честь имею»...
13:17 08/08/2025Константин Затулин: Пользуясь Пашиняном, Турция пробьет через территорию Армении прямой путь к АзербайджануВ момент, когда весь мир гадает на кофейной гуще о встрече Путина с Трампом, два преданных друга России Ильхам Алиев и Никол Пашинян заторопились в Вашингтон, чтобы заключить сделку под присмотром...
12:21 08/08/2025Госсекретарь США Марко Рубио выразил надежду, что 8 августа Армения и Азербайджан подпишут соглашениеГоссекретарь США Марко Рубио в интервью телеканалу EWTN выразил надежду, что 8 августа Армения и Азербайджан подпишут соглашение, которое положит начало мирному соглашению между двумя странами.
12:03 08/08/2025Трамп: Пашинян и Алиев присоединятся ко мне в Белом доме США на официальной церемонии подписания мирного соглашенияПрезидент США Дональд Трамп 7 августа в Truth Social разместил публикацию о том, что 8 августа в Белом доме состоится подписание мирного соглашения между Ереваном и Баку.
11:53 08/08/2025Арман Татоян: Даже создается впечатление, будто бы конфликт с Азербайджаном связан не с Арцахом, а с суверенной территорией Армении – СюникомВласти Армении держат в секрете решающиеся сегодня-завтра судьбоносные вопросы, касающиеся нашего с вами будущего и будущего наших детей, и погружают всех нас в информационный хаос, написал глава...
17:45 07/08/2025Президент Ирана посетит АрмениюПрезидент Исламской Республики Иран Масуд Пезешкиан посетит Армению.Как сообщает иранское агентство MehrNews, об этом сообщил министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи.