09:12 24/04/2026Փաշինյան. Մեզ անհրաժեշտ է դադարեցնել հայրենիքի փնտրտուքը մեր պետության, ՀՀ միջազգայնորեն ճանաչված 29 հազար 743 քկմ տարածքից դուրսՆիկոլ Փաշինյանի ուղերձը Հայոց ցեղասպանության 111-րդ տարելիցի կապակցությամբ. «Սիրելի՛ ժողովուրդ, Հայաստանի Հանրապետության սիրելի՛ քաղաքացիներ, Այսօր մենք ոգեկոչում ենք 1915 թվականի Հայոց...
09:06 24/04/2026Հայ-ադրբեջանական և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը ստագնացիայի մեջ. Սուրեն ՍարգսյանՀայ-ադրբեջանական և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը ստագնացիայի մեջ։ Նման համոզմունք է հայտնում քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ Նրա խոսքով, դա վկայում են թե Հայաստանի կողմից հնչող...
00:43 24/04/2026Հայոց Ցեղասպանության ճանաչումը Թուրքիայի կողմից մնում է մեր պահանջատիրության հիմքում. Արամ ԱՀայոց ցեղասպանությունը երբեք չպետք է ստվերվի հայ ժողովրդի հավքական գիտակցության մեջ
00:30 24/04/2026Հայրենիքը միայն երազանք չէ՝ իրականություն է, որի համար արժե զոհել ամեն ինչՄենք ապրում ենք հայրենիքի հողի վրա և այս հայրենիքը պահելն է ամենակարևոր հարցը
23:08 23/04/2026Ջահերով երթը մոտեցավ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրինԲազմահազարանոց երթին մասնակցում են շարքային քաղաքացիներ, սփյուռքի ներկայացուցիչներ, բարեկամ ժողովուրդների զավակներ
22:24 23/04/2026Սերունդը պետք է իր հողին արժանի լինի. իր պապերին ուրացողը, պատմություն մոռացողը երբեք ապագա չի ունենա. Վարդան ԱրամյանՑեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչումը չի նշանակում գնալ պատերազմել
22:06 23/04/2026Շարունակում ենք մնալ պահանջատեր, որի խորհուրդներից մեկը ցեղասպանության չկրկնվելն է. Մեսրոպ Մանուկյան«Այսօր էլ այս իշխանությունը թուրքի պահած իշխանությունն է
21:27 23/04/2026Պրահա քաղաքում սեփական հայրենիքի 30%-ը ինքնակամ հանձնած պետական գործիչ. Նարեկ Կարապետյան2022թ–ի հոկտեմբերի 6–ից, Նիկոլ Փաշինյանը Պրահայում Արցախը ճանաչեց Ադրբեջանի կազմում
20:58 23/04/2026Այսօր՝ ավելի քան մեկ դար անց, մեր վրա հարձակվում են ոչ թե յաթաղանով, այլ՝ ուրացման պարտադրանքով․ Իշխան Սաղաթելյան«Այսօր՝ Հայոց ցեղասպանությունից 111 տարի անց, մենք կանգնած ենք հայկական պետության մայրաքաղաքում հայության անժամանցելի իրավունքները պաշտպանելու, մեր հիշողությանը տեր կանգնելու, Ցեղասպանության զոհերի...
20:38 23/04/2026Ես չեմ ուզում, որ իմ ազգն առանց հիշողության մնա․ Շարմազանով«Սա դասական ուրացման քաղաքականություն է»,- այս մասին Հանրապետության հրապարակում, որտեղ քիչ անց կմեկնարկի ջահակիչների երթը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը՝...
19:26 23/04/2026Մոջթաբա Խամենեին ոտքի և ձեռքի մի քանի վիրահատություն է տարել, այրվածքներ է ստացել դեմքի շրջանում․ NYTԻրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին մի քանի վիրահատություն է տարել ոտքի և ձեռքի վրա և այրվածքներ է ստացել դեմքի շրջանում: Նա ներկայումս խուսափում է տեսակոնֆերանսներից և հրապարակային...
19:16 23/04/2026ԿԸՀ առաջադրման հայտ է ներկայացրել 19 քաղաքական ուժ2026 թվականի հունիսի 7-ի Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններին ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով առաջադրման հայտ է ներկայացրել 19 քաղաքական ուժ։ Կուսակցությունների, կուսակցությունների...
19:02 23/04/2026Պահանջում ենք՝ անհապաղ հետ կանչեք այդ նամակները և զերծ մնաք Հայաստանի ժողովրդավարական գործընթացներին միջամտելու փորձերից․Ռոբերտ Ամստերդամը՝ ԱՄՆ սենատորներինՍամվել Կարապետյանի շահերի պաշտպան, միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը գրում է․ «Մենք՝ որպես Հայաստանի ամենաազդեցիկ ընդդիմադիր գործչի շահերի ներկայացուցիչներ, նամակով դիմել ենք ԱՄՆ սենատորներ Ջին...
18:19 23/04/2026Թրամփ. Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ՝ մինչև Իրանը համաձայնության չհասնիԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ոչ մի նավ չի մտնի կամ դուրս չի գա Հորմուզի նեղուց առանց ԱՄՆ-ի համաձայնության, մինչև Իրանը չհասնի խաղաղության համաձայնագրի։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։...
18:08 23/04/2026«Հայաստան» դաշինքը հրապարակել է ընտրական ցուցակում ընդգրկվածների անունները«Հայաստան» դաշինքը հրապարակել է ընտրական ցուցակում ընդգրկված թեկնածուների անունները։ Նշենք, որ դաշինքի ցուցակում ընդգրկված է 213 անձ՝ 72 կին, 141 տղամարդ։ 1 Քոչարյան Ռոբերտ Սեդրակի 2 Սաղաթելյան...
17:53 23/04/2026Մայր Աթոռը կոչ է անում ՀՀ կառավարության ղեկավարին հրատապ ու գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ կանխելու Արցախի հոգևոր և մշակութային ժառանգության ոչնչացումըՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից իրականացվող Արցախի հոգևոր և մշակութային ժառանգության հետևողական ոչնչացումը։ «Վրդովմունքով տեղեկացանք, որ Ադրբեջանի...
17:21 23/04/2026Սերժ Սարգսյանն այն եզակի մարդկանցից է, ով հրապարակավ ընդունում է իր սխալը. Միքայել Մինասյան«Սերժ Սարգսյանն այն եզակի մարդկանցից է՝ ոչ միայն Հայաստանի ղեկավարների, այլև ընդհանրապես իմ կյանքում հանդիպած անհատների շարքում, ով հրապարակավ ընդունում է իր սխալը։ Սա մեր քաղաքական մշակույթում գրեթե...
16:34 23/04/2026ՔՊ-ից հեռացված պատգամավորներ Հովիկ Աղազարյանի և Հակոբ Ասլանյանի կուսակցությունը փոշմանել էԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից հեռացված ԱԺ անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի և Հակոբ Ասլանյանի հիմնած Միասնական Ազգային Սահմանադրական Կուսակցությունը (ՄԱՍԿ) չի մասնակցի...
16:13 23/04/2026«Հայաստան» դաշինքը կաջակցի ընդդիմադիր դաշտի առաջատար ուժի վարչապետի թեկնածուին. Արծվիկ Մինասյան«Ոչ, նման ոչ պայմանավորվածություն, ոչ քննարկում, ոչ զրույց չի եղել»,- «Հայաստա» դաշինքի ընտրական ցուցակը ԿԸՀ ներկայացնելուց հետո ասաց դաշինքի անդամ Արծվիկ Մինասյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե...
15:44 23/04/2026Պենտագոնը հայտարարել է Հնդկական օվկիանոսում իրանական նավթ տեղափոխող նավի կալանման մասինՆավթ տեղափոխող պետականություն չունեցող նավը

16:24 01/08/2025Лавров: МГ ОБСЕ не справилась в Нагорном КарабахеОБСЕ не справилась и в Нагорном Карабахе, считает глава МИД РФ Сергей Лавров. «ОБСЕ не справилась и в Нагорном Карабахе. Минская группа так и не смогла создать условия для диалога между...
16:06 01/08/2025Гоар Мелоян: Рано или поздно государства вынуждены исполнять арбитражные решения, если истец последовательно добивается восстановления своих прав«Из сложившейся ситуации нет иного выхода, кроме как восстановление прав семьи Карапетянов и признание действий правительства Армении незаконными – как бы нынешние власти РА ни пытались продолжать...
15:00 01/08/2025Оверчук заявил о заинтересованности РФ и Армении в развитии культурно-гуманитарных связей и укреплении отношенийНовое соглашение Москвы и Еревана о работе в республике Российско-армянского университета (РАУ) демонстрирует заинтересованность двух стран в развитии долгосрочных культурно-гуманитарных связей и...
14:43 01/08/2025Роберт Кочарян: Целибат и безопасность страны – связь, которую видит только Пашинян«Мы не должны были потерпеть поражения в войне, у Азербайджана не было такого преимущества, говорю вам с уверенностью.
13:38 01/08/2025Свободная пресса – вне здания прессыАрмянскую газету «Аравот» попросили покинуть здание Дома печати, где она располагалась на протяжении десятилетий.
13:15 01/08/2025Ответ министерства культуры Арцаха – Баку по поводу сноса памятника Айвазовскому в оккупированном СтепанакертеЗаявления официального представителя МИД Азербайджана, касающиеся демонтажа памятника великому армянскому маринисту Ивану Айвазовскому в Степанакерте, являются незаконными, манипулятивными и не...
12:30 01/08/2025Тигран Абрамян: Недалек тот день, когда азербайджанцы припишут нам, армянам, блокаду Арцаха и сентябрьские события 2023 годаВ ходе продолжающихся сфабрикованных судебных заседаний в Азербайджане Армении также приписывается инициирование боевых действий 2016 и 2020 годов и обстрелы мирных населенных пунктов, обратил...
16:48 31/07/2025Затулин: Снос властями Азербайджана памятника Айвазовскому в Степанакерте – пример вандализмаСнос властями Азербайджана памятника знаменитому живописцу-маринисту армянского происхождения Ивану Айвазовскому (Ованнес Айвазян) в Степанакерте (Республика Арцах (НКР)) – это пример вандализма,...
16:32 31/07/2025Сурен Суренянц: О «воротах» Сюника или как В. Хачатурян занят внутренней легитимацией азербайджанской повестки«Пресс-секретарь Никола Пашиняна подчеркнула, что Республика Армения никогда не обсуждала, не обсуждает и не будет обсуждать варианты транспортных маршрутов через собственную территорию, которые...
15:14 31/07/2025Эксперт: «В условиях выдвижения Азербайджаном все новых предусловий говорим о какой-то нормализации. Это не нормализация, это капитуляция»«После катастрофического поражения в войне мы перестали быть фактором. До этого нам были обещаны определенные гарантии – и это были серьезные гарантии», – заявил автор книги «Между молотом...
14:54 31/07/2025«Голос Армении»: Почему космонавта Савиных прошлое Армении вдохновляет, а Пашиняна раздражаетГазета «Голос Армении» пишет: «Винные фестивали на улице Сарьяна в Ереване и гастрономические пиршества в Гарни как способ вызвать интерес к Армении хороши.
14:45 31/07/2025«У нас перед глазами – примеры Украины и Грузии»: Григорян о Западе и гарантиях«Если бы Запад действительно был серьезно заинтересован в нашей защите и в предоставлении гарантий безопасности, мы бы об этом знали.
13:47 31/07/2025Депутат: В условиях отсутствия демократии и верховенства закона в Азербайджане к многочисленным трудностям прибавится и отсутствие МКККЗакрытие представительства Международного комитета Красного Креста (МККК) в Баку довольно опасно, и этим будет нанесен серьезный удар по защите прав удерживаемых в азербайджанских тюрьмах армян и по...
12:26 31/07/2025Истребитель F-35C упал около базы ВМС США в КалифорнииИстребитель F-35C потерпел крушение около авиабазы ВМС США Лемур в Калифорнии, пилот катапультировался и не получил травм, передает РИА Новости.
12:23 31/07/2025Глава Союза армян РФ Ара Абрамян назвал изъятие земли в Ереване политическим заказомПрезидент Союза армян России Ара Абрамян заявил ТАСС, что будет способствовать объединению выступающих против нынешнего премьер-министра Никола Пашиняна политических сил в Армении на парламентских...
12:06 31/07/2025Что может быть делегировано? Комментарий пресс-секретаря Никола ПашинянаПресс-секретарь Никола Пашиняна – Назели Багдасарян – на своей странице в соцсети Facebook коснулась темы разблокирования транспортных коммуникаций в регионе: «Заметно, что в СМИ Армении существует...
16:46 30/07/2025В Австралии детям до 16 лет запретят заводить аккаунты на YouTubeВ Австралии детям до 16 лет будет запрещено заводить аккаунты на YouTube, что является расширением первого в мире запрета на социальные сети для молодежи, пишет euronews.
16:34 30/07/2025Мария Захарова: Россия надеется, что Армения и Азербайджан осознают риски углубления взаимодействия с НАТОСевероатлантический альянс стремится укрепить свои позиции на Южном Кавказе с целью использования потенциала региона для геополитического противостояния с Россией.
15:05 30/07/2025Армен Григорян принял делегацию иудео-христианского союза Save ArmeniaСекретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 30 июля принял делегацию иудео-христианского союза Save Armenia.
13:33 30/07/2025Тигран Абрамян: Когда действующие власти говорят об «открытии ворот крепости», это вовсе не про экономическое развитие«Избранник партии власти "Гражданский договор" (ГД), а в действительности назначенный президент Ваагн Хачатурян заявил в Сюнике, что "Сюник станет воротами развития Армении, если мы сможем их открыть...