22:33 19/04/2026Մարդիկ նույնիսկ ձեր համերգներին չեն գալիս, էլ ուր մնաց՝ գնան ընտրատեղամաս և ձեզ ընտրեն. Ալիկ Ալեքսանյանժողովուրդը Նիկոլ Փաշինյանի համերգին չի գնացել
21:44 19/04/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ը` Արտաշատում: Քաղաքում բացվեց կուսակցության գրասենյակըՔայլերթ կատարեցին Արտաշատի փողոցներով, շփվեցին քաղաքի բնակիչների հետ
21:02 19/04/2026Բաքուն հայտարարում է ԱԷԿ-ի կառուցման մասին. Վահե ԴավթյանՄոսկվան հստակ ասում է` Երևանի ներկայիս արտաքին քաղաքական կուրսի շարունակության դեպքում Հայկական ԱԷԿ֊ի մոդեռնիզացիան 2031 թ.֊ից հետո կարող է դադարեցվել
20:04 19/04/2026Ուժեղ Հայաստանում կալանքը չի կարող լինել իշխանության սիրած պատիժը. Արամ ՎարդևանյանՄենք պետք է փակենք քաղաքական հետապնդումների, ռեպրեսիվ կալանքների էջը
19:19 19/04/2026Վալոդյա Գրիգորյանի մայրը և մի շարք գյուղացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում սպանության մեջ մեղադրվողներից մեկի տան մոտՆրանք պահանջում են, որ վերջինիս ընտանիքը հեռանա համայնքից
18:40 19/04/2026«Վարչաբենդի» անդամը Փաշինյանի` Գյումրիի համերգից առաջ միացել է «Ուժեղ Հայաստանին»Ինչպես ղեկավարում է երկիրը, նույն ձևով էլ ղեկավարում է նվագախումբը
17:29 19/04/2026Զանգեզուրի միջանցքը շատ կարևոր երթուղի է Թուրքիայի համար. Հաքան ՖիդանՄեր տարածաշրջանի դերը Միջին միջանցքի իրականացման գործում չափազանց կարևոր է
16:58 19/04/2026Աննա Հակոբյանը ժպիտով պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանի մոտ վերադառնալու մասին հարցինՆա նաև չպատասխանեց հարցին, թե արդյոք չի դիմացել վարձով ապրելու կյանքին
14:08 19/04/2026Ռոբերտ Քոչարյանն էլ սկսեց նմանվել Նիկոլ Փաշինյանին 2019-ից հետո. Միքայել ՄինասյանԱյս երկուսը ճակատագրականորեն հանդիպեցին 2008 թվականի մարտի 1-ին. մեկը հրահրեց արնահեղությունը, իսկ մյուսը պատրաստակամորեն ընդունեց մարտահրավերը
14:00 19/04/2026Անընդունելի է տրոհել ընդդիմադիր դաշտի ձայները և նպաստել գործող իշխանության վերարտադրմանը. «Հայկական ճանապարհ»-ը չի մասնակցի ընտրություններինՀորդորեց քվեարկել այն ընդդիմադիր ուժերի օգտին, որոնք ունակ են հաղթահարել անցողիկ շեմը
12:39 19/04/2026Պարզվել է, թե ով էր առավոտյան փչացրել Փաշինյանի կադրը. Աննա Հակոբյանը Փաշինյանի հետ Գյումրիում էՆրանք մասնակցել են Հյուսիս-Հարավ մայրուղու Աշտարակ-Գյումրի հատվածի բացմանը
11:50 19/04/2026Ո՞վ է Նիկոլ Փաշինյանի կադրը «պատահաբար» փչացրած խորհրդավոր էակըՆիկոլ Փաշինյանը վաղ առավոտյան տեսանյութ է հրապարակել կառավարական առանձնատներից՝ ձեռքերով ցուցադրելով իր հայտնի սրտիկը։ Այդ պահին «լրիվ պատահական» իր մեջքի հետևով անցնում է վաղ առավոտյան մազերը...
10:53 19/04/2026Իշխանությունը փորձում է քաղաքական պայքարը փոխարինել շինծու «կաշառքի գործերով». Մարիաննա ՂահրամանյանՏարօրինակ մի զանգ ստանում է մայրս, որին առաքիչ ներկայացած մի տղամարդ դիմում է անունով,
09:12 19/04/2026Ժամանակն է առերեսվել իրականությանը և պայթեցնել շրջանառվող բոլոր ստերն ու անհարկի շահարկումները. Օնիկ Գասպարյանն արձագանքեց ՕհանյանինԻրականությանը չհամապատասխանող լուրեր տարածող անձինք
08:57 19/04/2026Նիկոլ Փաշինյանը մեքենա վարելիս առավոտյան կոպիտ խախտեց երթևեկության կանոններըՆշենք որ սովորաբար ՆԳՆ-ի և վարչապետին սպասարկող մեքենաների արագության գերազանցումների խախտումները չի արձանագրվում
21:42 18/04/2026Մակրոնի ջերմ համբույրից հետո Իտալիայի վարչապետը չի կարողացել զսպել ծիծաղն ու զարմանքըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը կրկին հայտնվել է միջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնում։ Այս անգամ «մեղավորը» Իտալիայի վարչապետ Ջորջիա Մելոնիի այտը ջերմ համբուրելն է։ Մակրոն այնպես ուժգին է...
21:24 18/04/2026Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հիմնական հարցերը կարող են լուծվել առաջիկա ամիսներին. Բայրամով«Կարծում ենք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող հիմնական հարցերը կարող են լուծվել առաջիկա ամիսներին»,-այս մասին ադրբեջանական APA-ի թուրքական բյուրոյին...
20:58 18/04/2026Ծայրահեղ ստորությունն այն է, որ ՔՊ-ականները շատ լավ գիտեն՝ ես հայտնի ձայնագրության մեջ խոսում եմ լեգենդար Ռոզալիա Աբգարյանի հետ. Գոհար Ղումաշյանը փակագծեր է բացում«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանը, անդրադառնալով իր դեմ ՔՊ-ական պաշտոնյաների նախաձեռնած արշավին, փակագծեր է բացել։ «Ծայրահեղ ստորությունն այն է, որ ՔՊ-ական պատգամավորները,...
19:58 18/04/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամները հանդիպել են Սամվել Կարապետյանի հետԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի առաջնորդած «Ուժեղ Հայատան» կուսակցության անդամները հանդիպել են Ս.

13:40 12/07/2025«Голос Армении»: Сафарян заявляет, Бадалян призывает «воздерживаться», американцы уходят в «сухой отказ»Газета «Голос Армении» пишет: «По итогам встречи Пашиняна и Алиева в Абу-Даби пресс-секретарь МИД РА Ани Бадалян призвала «воздерживаться от цитирования терминов, используемых в азербайджанской...
12:19 12/07/2025Тигран Абрамян: Арест полковника резерва Миграна Махсудяна был предсказуем«Арест полковника резерва Миграна Махсудяна был предсказуем, поскольку власти пытались разными способами вывести из игры препятствующих стартовавшему еще в прошлом году процессу так называемой...
17:45 11/07/2025Кампания по присвоению Азербайджаном армянских ковров – на этот раз в НидерландахНезависимая академическая платформа MONUMENT WATCH сообщает: «Политика присвоения армянского культурного наследия, проводимая Азербайджаном, в последнее время активизировалась на различных...
17:35 11/07/2025«За игрушки – в тюрьму?» Акция представителей Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн»Члены Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» Армении организовали 11 июля акцию протеста перед зданием Следственного управления города Ереван с требованием прекратить незаконные задержания...
16:54 11/07/2025Молодежный союз АРФД: Действия в отношении наших друзей напоминают советские репрессивные традицииМолодежный союз Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» (АРФД) в Армении осуждает попытки запугивания и террора в отношении политически сознательной армянской молодежи, которая...
16:09 11/07/2025Историк Жерар Раисян: Пашинян предал интересы Армении, став инструментом внешнего влиянияНикол Пашинян, выступающий с нападками на Армянскую Апостольскую церковь, предал интересы Армении и продолжает выполнять зарубежную повестку по уничтожению национальной идентичности, заявил РИА...
16:04 11/07/2025Миссия ЕС: Наши патрульные группы осуществляют круглосуточный контроль с армянской стороны армяно-азербайджанской границыНаши патрульные группы осуществляют круглосуточный контроль с армянской стороны армяно-азербайджанской границы, наблюдая за ситуацией на месте и поддерживая стабильность в регионе.
13:44 11/07/2025Новоназначенный атташе по вопросам обороны посольства США – в Армении11 июля Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла США в РА Кристину Куинн и новоназначенного атташе по вопросам обороны полковника Мэттью Кроу.
13:39 11/07/2025Тигран Абрамян: Власть в парламенте использует против оппозиционных деятелей два основных «оружия»В нашей стране произошло столько беспрецедентных событий, что у общества выработался иммунитет переносить тяжелые ситуации безболезненно, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания...
13:25 11/07/2025«Голос Армении»: «Армения – против, "ГД" – за»: почему так всполошился МИД РА?Газета «Голос Армении» пишет: «Вчера, после завершения встречи Пашиняна с Алиевым в Абу-Даби, в ходе которой сбылись худшие для Армении экспертные прогнозы, сотрудники пашиняновского МИД в течение...
13:09 11/07/2025Нарек Карапетян: Армянская диаспора возвращается в реальность АрменииПервый вице-президент группы компаний «Ташир» и племянник арестованного в Армении на 2 месяца предпринимателя и мецената Самвела Карапетяна – Нарек Карапетян – написал: «Одной из самых влиятельных...
11:58 11/07/2025Россия готова внести вклад в урегулирование отношений Еревана и Баку – Михаил ГалузинРоссия готова внести вклад в урегулирование отношений Еревана и Баку, заявил «Известиям» замглавы МИД РФ Михаил Галузин.
10:53 11/07/2025Факты, которые нельзя игнорировать: грубые нарушения прав Рубена ВарданянаАдвокат и представитель армянских военнопленных в Европейском суде по правам человека (ЕСПЧ) Сирануш Саакян предоставила разъяснения по поводу вопиющих нарушений прав Рубена Варданяна со стороны суда...
17:44 10/07/2025Суренянц – о встрече Пашинян-Алиев в Абу-Даби: Стороны продолжают ходить по тонкому льдуСостоявшаяся 10 июля в Абу-Даби встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева не решает вопроса реальных препятствий на пути урегулирования, говорит политолог Сурен Суренянц, комментируя свои первые...
17:19 10/07/2025Архиепископ Баграт Галстанян: Опубликуйте полный текст этой беседы!Лидер движения «Священная борьба», политзаключенный, архиепископ Баграт Галстанян направил письмо из расположенного в здании СНБ Армении УИУ «Ереван-Кентрон» (Ереван-Центр).
16:47 10/07/2025Ара Погосян: Вы отдаете проходящую через свою страну дорогу какой-то частной компании – и это, по-вашему, суверенитет?Политолог Ара Погосян пишет: «Сейчас самый важный вопрос к маленьким "суверенным": вы отдаете проходящую через свою страну дорогу какой-то частной компании – и это, по-вашему, суверенитет?
16:21 10/07/2025При соблюдении принципов Армения не против делегирования контроля над дорогой через Сюник – Мнацакан СафарянПри соблюдении принципов Армения не против делегирования [полномочий по контролю] над дорогой через Сюник, заявил замминистра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян в интервью радиостанции...
15:16 10/07/2025Что обсуждали Пашинян и Алиев в Абу-Даби – версия МИД Армении10 июля 2025 года премьер-министр Республики Армения и президент Азербайджана встретились в Абу-Даби (Объединенные Арабские Эмираты) и обсудили различные аспекты повестки нормализации...
14:50 10/07/2025В Азербайджане назвали «конструктивной» встречу Пашиняна и Алиева в Абу-ДабиВстреча президента Азербайджана Ильхама Алиева с Николом Пашиняном в Абу-Даби прошла «в очень конструктивной атмосфере», пишут азербайджанские СМИ.
14:25 10/07/2025«Голос Армении»: Если текст соглашения с Баку согласован, почему его продолжают держать в тайне?Газета «Голос Армении» пишет: «Итак, сегодня в Объединенных арабских эмиратах пройдет встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева.