17:05 17/04/2026Իրանի ԱԳՆ-ն հայտնել է, թե երբ կբացի Հորմուզի նեղուցըԴիվանագետը նշել է, որ Թեհրանը դեմ է ժամանակավոր հրադադարին, որից հետո պատերազմը կարող է կրկին բռնկվել
16:16 17/04/2026ՌԴ Տուապսե առողջարանային քաղաքում անօդաչու թռչող սարքի հարձակումից հետո կան զոհեր և վիրավորներԼավ լուրեր չկան, երեխան չի գտնվել
16:08 17/04/2026Փոքրիկ խմբակի ղեկավարը տեսնում է այն թվերը, որն իրեն ցույց են տալիս. Արեգա Հովսեփյան«Իշխանությունն իր անգործությունը ստվերում է աղմուկով; Մենք տեսնում ենք, թե ինչ ռեպրեսիաներ են մեր կուսակիցների նկատմամբ»,-Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմաց հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ...
15:45 17/04/2026Ծավալվող իրադարձությունների ֆոնին Հարավային Կովկասը գնալով ավելի կարևոր է դառնում. ԿոբախիձեՎրաստանը տարանցիկ հանգույց է ապրանքների, ծառայությունների, էներգիայի և թվային տվյալների արդյունավետ տեղաշարժի համար
15:39 17/04/2026Ինչ են քննարկել Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահներըՄիջխորհրդարանական միության 152-րդ վեհաժողովի շրջանակում ապրիլի 17-ին Ստամբուլում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների երկկողմ հանդիպումը: ՀՀ ԱԺ հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում...
15:30 17/04/2026Լավրովը խոսել է ԱՊՀ շրջանակներում Հայրենական մեծ պատերազմի մասին ճշմարտությունը պահպանելու ջանքերի մասինԱսել է ՌԴ ԱԳ նախարարը ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ
15:24 17/04/2026Փոքրիկ խմբակին հորդորում ենք խաղաղվել, խաղաղվել ու նորից խաղաղվել. Ալեքսանյան«Նիկոլ Փաշինյանը խառնվել է իրար, գնալով հասկանում է, որ ինքն իշխանությունը կորցրել է, կորցրել է ժողովրդի վստահությունը; Մարդիկ փոփոխությունները տեսնում են Սամվել Կարապետյանի հետ»,-Հակակոռուպցիոն...
14:51 17/04/2026Ինչպես են ոստիկանները բերման ենթարկում Վաղինակ Ղազարյանին. Ճակատից шրյուն է հոսումՀակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց Սամվել Կարապետյանի աջակիցների հավաքից ոստիկանները բռնի կերպով բերման ենթարկեցին «Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրեն Վաղինակ Ղազարյանին։ Կադրերում երևում է, որ նա վնասվածքներ է...
14:43 17/04/2026Սամվել Կարապետյանը դատարան մտավ ծափերի ու «Սամվել», «Սամվել» վանկարկումների ներքոՀակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, բարերար Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը։ Տնային...
14:38 17/04/2026Սպորտային տրյուկներ մի արեք, մենք էլ գիտենք այդ տրյուկները. Երթի ընթացքում իրավիճակը լարվեցՍամվել Կարապետյանի աջակիցների երթի մասնակիցների ու ոստիկանների միջև մի պահ հրմշտոց, քաշքշուկ սկսեց։ «Մի բրդեք մեզ, մենք էլ չենք բրդում, ժողովուրդ ջան, ոստիկաններին մի հրշմտեք, մի տրվեք սադրանքների,...
14:25 17/04/2026Սամվել Կարապետյանի աջակիցները երթով շարժվում են դեպի Հակակոռուպցիոն դատարան«Սամվել, վարչապետ», «Ազատություն» վանկարկումներով Սամվել Կարապետյանի աջակիցները երթով շարժվում են դեպի Հակակոռուպցիոն դատարան, որտեղ ընթանում է գործարարի դեմ քրեական գործով նիստը։
14:07 17/04/2026Սահմանին դեպքեր չեն արձանագրվում, որովհետև ամբողջությամբ ընդունել եք ադրբեջանական օրակարգը. Տիգրան ԱբրահամյանԻրենց պաշտոնավարման 8 տարիների ընթացքում Հայաստանի ու Արցախի դեմ 6-7 պատերազմ, ագրեսիա է արձանագրվել
13:13 17/04/2026Էս մարդիկ 8 տարի մեզ շշին են շարում. Նիկոլ ՓաշինյանՊետք է 2026 թ խորհրդարանական ընտրություններում «Ուժեղ Հայաստան»-ը և ԲՀԿ-ն անցողիկ շեմը չհաղթահարեն
12:27 17/04/2026Ովքե՞ր են փախել՝ գեներալնե՞րը, թե՞ այն պատգամավորները, որոնք «լայաղ» չարեցին գոնե մի քանի ժամով աշխատել Մոբ-ի հետ. Օհանյանը՝ Փաշինյանին«Ձեր իշխանությունը հակասությունների, մանիպուլյացիաների, կեղծիքի, ավելորդ ինքնագովաբանության իշխանություն է»,-ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ կառավարության ծրագրի 2025 թվականի կատարման ընթացքի...
12:14 17/04/2026Ալեն Սիմոնյանը Ստամբուլում հանդիպել է ադրբեջանցի գործընկերոջ հետՍտամբուլում այսօր մեկնարկել է Հայաստանի ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովայի հանդիպումը։ Ավելի վաղ Ալեն Սիմոնյանը Ստամբուլում շփումներ էր...
12:06 17/04/2026Դուք թե՛ Սամվել Կարապետյանից եք թույլ , թե՛ Գագիկ Ծառուկյանից, թե՛, առավել ևս, Ռոբերտ Քոչարյանից. Արծվիկ Մինասյանը՝ ՓաշինյանինԿարծես ձեր գրպանի պարունակությամբ եք համայնքներում ծրագիր անում, հանրության փողն է՝ հանրության վրա պետք է ծախսեք
10:59 17/04/2026Այստեղ են ասել. «Աշխա՛րհ, կանգնի՛, իջնող կա», իջնողը Փաշինյանն է. Արթուր Խաչատրյան2018 թ. մոլորեցրեցիք, 2021 թ մոլորեցրեցիք, 2026-ին՝ էլ չի ստացվի
10:39 17/04/2026Դնել ժամանակակից հայկական պետության հիմքերըՀայաստանի կազմաքանդումն այնքան խորն է, որ հատվածային վերականգնում հնարավոր չէ։ Պետք է այդ մասին ազնիվ խոսել ու հետևություններ անել։ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրը, իմ պատկերացմամբ, պետք է լինի...
10:30 17/04/2026Նարեկ Կարապետյանը պատմում է գործ սարքող թագավորի հեքիաթը, որը միայն լավ խոսել գիտեր«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հեքիաթ է պատմում գործ սարքող թագավորի մասին, որըոչինչ չի կարողանում անել, բացի լավ խոսելուց ու իր մեղքերն ուրիշների...
09:24 17/04/2026Ի՞նչ է արել իշխանությունն այս ողջ ընթացքում«... Ու դեռ խոսում են, ուրախ-զվարթ վազվզում»

17:06 20/02/2025Gyumri to hold municipal elections on March 30At a meeting on Thursday, the Central Electoral Commission (CEC) set March 30 as the date for early municipal elections in Gyumri, Armenia’s second largest city.
16:35 20/02/2025Analyst: US, Russia need to rebuild trust to resolve global issuesPanorama.am interviewed Sergei Melkonian, a historian, political analyst and research fellow at APRI Armenia, about the statements following Russia-U.S.
15:35 20/02/2025Hamas returns bodies of 4 Israeli hostagesHamas on Thursday handed over the bodies of four Israeli hostages held in Gaza — the first time the group has released deceased captives since October 7, 2023, CNN reported.
15:09 20/02/2025Serzh Sargsyan calls for rejection of ideology imposed by Armenia's current leadersArmenia's third President Serzh Sargsyan issued a message on the Artsakh Revival Day and the 37th anniversary of the Karabakh movement marked on February 20.
13:46 20/02/2025Politician calls foreign diplomats' attention to Ruben Vardanyan's messageMane Tandilyan, co-founder of the Country of Living party, has sent letters to foreign ambassadors accredited to Armenia, drawing their attention to businessman and philanthropist Ruben Vardanyan’s...
12:13 20/02/2025MP Tigran Abrahamyan marks Artsakh movement anniversaryOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan took to Facebook on Thursday to mark the 37th anniversary of the Artsakh movement.
11:26 20/02/2025Armenian parliament speaker prefers that all Artsakh Armenians were killedBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Top Armenian government officials have crossed all red lines.
11:13 20/02/2025Italian Senate passes resolution supporting Armenia-Azerbaijan peace processThe Italian Senate on Wednesday adopted a resolution supporting the Armenia-Azerbaijan peace process, the Armenian parliament speaker said.
20:46 19/02/2025Ruben Vardanyan Begins Hunger Strike to Protest Rigged Trial in AzerbaijanThe family of Ruben Vardanyan, an Armenian political prisoner, has conveyed his message to the international community after a brief phone call, in protest against the staged "judicial" process...
17:05 19/02/2025Ruben Mkhitaryan: Gyumri's historic hair salon should become key tourist attractionProducer Ruben Mkhitaryan, who is running in the upcoming mayoral elections in Gyumri, Armenia's second largest city, has visited the city’s historic 85-year-old hair salon.
16:06 19/02/2025Putin-Trump meeting possible this month, Kremlin saysFace-to-face talks between Donald Trump and Vladimir Putin could take place before the end of February, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov said Wednesday, Politico reported.
15:46 19/02/2025Pashinyan has no right to withdraw lawsuits against Azerbaijan, Tatoyan saysThe withdrawal of Armenia’s lawsuits against Azerbaijan from international courts is legally prohibited, former Human Rights Defender Arman Tatoyan said, referring to Prime Minister Nikol Pashinyan’s...
14:33 19/02/2025Armenia's greatest threat: Pashinyan's leadership failuresBy Vartan Oskanian, Armenia’s former foreign minister Armenia’s sovereignty and national security are threatened not only by external forces but also by the failures of its own leadership.
14:13 19/02/2025Pashinyan to address the nation todayPrime Minister Nikol Pashinyan will address the nation on Wednesday evening. “I will address the nation with an ideological message at 7 p.m.,” Pashinyan said in a social media post.
13:46 19/02/2025Azeris almost completely destroyed village in Artsakh's HadrutThe Azerbaijani authorities are continuously implementing ethnic cleansing and cultural genocide policy in occupied Artsakh, systematically destroying Armenian settlements, warns Hovik Avanesov,...
11:30 19/02/2025Aliyev visits occupied StepanakertAzerbaijani President Ilham Aliyev on Wednesday visited Stepanakert, the capital of Azeri-occupied Artsakh.
11:11 19/02/2025Trump says he could meet Putin this monthU.S. President Donald Trump said on Tuesday he might meet Russian President Vladimir Putin this month and dismissed Ukraine's concern about being left out of U.S.-Russian talks in Saudi Arabia on...
17:12 18/02/2025Levon Ter-Petrosyan meets with Russian envoyFirst Armenian President Levon Ter-Petrosyan hosted Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin at his villa on Tuesday.
15:02 18/02/2025Argentina president accused of fraud over crypto crashArgentine President Javier Milei is facing impeachment calls - and legal action accusing him of fraud - over his promotion of cryptocurrency on social media, BBC News reports.
14:13 18/02/2025MP raises questions over tragic fuel depot blast in ArtsakhOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has raised questions regarding the deadly fuel depot explosion in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in September 2023.