14:49 14/04/2026Գրեթե մեկ տարի Սամվել Կարապետյանին անազատության մեջ պահելը հուշում է Նիկոլ Փաշինյանի վախերի մասին. Ա. Գևորգյան«Գրեթե մեկ տարի Սամվել Կարապետյանին անազատության մեջ պահելը հուշում է Նիկոլ Փաշինյանի վախերի մասին։ Նրանք վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանը կդառնա վարչապետ։ Բայց նա կդառնա»,-ֆեյսբուքյան իր էջում...
14:21 14/04/2026Ես թիրախավորում եմ լրատվամիջոցներին և թիրախավորելու եմ լրատվամիջոցներին.Ռուբինյանը վիճեց լրագրողների հետՀանրային փողերը ծախսում եք՝ լրատվամիջոցներին եք թիրախավորում
14:05 14/04/2026Շատ կարևոր է, որ Սամվել Կարապետյանը հնարավորություն ունենա ամբողջությամբ մասնակցել ապրիլի 21-ի համագումարին. Պաշտպանները միջնորդություն են ներկայացրել ԴոլմազյանինՎաղը՝ ապրիլի 15-ին ժամը 10։30-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում կմեկնարկի Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված քրեական գործով առաջին նիստը։ Դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրեց...
13:23 14/04/2026Պարոն Սիմոնյա՞ն, ինոագենտ եք ասում լրագրողներին, ինչ է սա նշանակում. Վիճաբանություն ԱԺ նախագահի և լրագրողների միջև«Երբ լավ հարց եք տալիս, ես պատասխանում են, բայց երբ սկսում ես բառախաղով զբաղվել...»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամին լրագրողին դիմեց ԱԺ խոսնակի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը։ Լրագրողը ասաց, որ հարցեր է...
13:03 14/04/2026«Լուսավոր Հայաստան»-ի ցուցակում կլինի նաև Կարպիս ՓաշոյանըԷդմոն Մարուքյանի գլխավորած «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը կմասնակցի հունիսի 7-ին կայանալիք ընտրություններին։ Այս ցուցակում է լինելու նաև պատմաբան, տարբեր հաղորդումների հեղինակ Կարպիս Փաշոյանը։...
12:52 14/04/2026Արայիկ Հարությունյանի քինախնդիր միջամտությունը․ ուղիղ ճանապարհ դեպի միջազգային սկանդալ. Սուրենյանց«Դատարանում քննվող հարցը՝ Գագիկ Ծառուկյանին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահի լիազորություններից զրկելու վերաբերյալ, միայն առաջին հայացքից է սովորական իրավական գործընթաց։ Իրականում սա...
11:13 14/04/2026Պետք է արգելվի Փաշինյանի կուսակցության մասնակցությունը հունիսյան ընտրություններին՝ Սահմանադրության խախտման հիմքով2021 թվականի հունիսին կայացած խորհրդարանական ընտրություններից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» (ՔՊ) կուսակցությունը բազմաթիվ խոստումներ տվեց, որոնք պետք է իրականացվեին հինգ...
10:45 14/04/2026Հավատացած եմ՝ այս հավաքական ընդդիմությունը հաղթելու է ընտրություններում, սակայն պետք է ավելի բարձր նշաձող սահմանել. Օսկանյան«Նպատակը չպետք է լինի պարզապես թույլ չտալ, որ Փաշինյանը վերարտադրվի իշխանության մեջ, այլ նաև ապահովել, որ նրա կուսակցությունը նույնիսկ չհաղթահարի խորհրդարան անցնելու շեմը»։
10:35 14/04/2026Ինչպե՞ս է բարելավել Էմմա Պալյանի կյանքը վերջին տարիներին. Մեսրոպ Մանուկյանն է ներկայացնումԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը սկսել է նոր շարք՝ ներկայացնելով, թե ո՞վքեր պետք է զբաղվեին մեր հայրենակիցների սոցիալական վիճակը բարելավելով .
09:36 14/04/2026«Հեզբոլլահը» մեկ օրում Իսրայելի դեմ իրականացրել է 75 մարտական գործողություն«Հեզբոլլահը» մեկ օրում Իսրայելի դեմ իրականացրել է 75 մարտական գործողություն
09:15 14/04/2026Ադրբեջանն այսօր Հայաստան կուղարկի 22 վագոն դիզելային վառելիքԱդրբեջանն այսօր Հայաստան կուղարկի դիզվառելիքով լի 22 երկաթուղային վագոն։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, բացի այդ, Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ ճանապարհով կուղարկվի պարարտանյութով լի 4...
23:14 13/04/2026Տարիներ առաջ ԱՄՆ-ի նավատորմը զորավարժության միջոցով խաղարկել է Իրանի ծովային շրջափակման սցենարը. Վարդան ՈսկանյանԻնչի արդյունքում պարզվել է, որ դա խիստ ռիսկային է և անարդյունավետ
20:25 13/04/2026Թրամփը հեռացրել է Truth Social-ից այն լուսանկարը, որտեղ իրնքը «արարչի» պատկերով էԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռացրել է իր Truth Social էջից արհեստական բանականության կողմից ստեղծված լուսանկարը, որտեղ նա պատկերված էր որպես «արարիչ»։ Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։ Նկարով...
20:12 13/04/2026Իրանի դեմ այս պատերազմը կողմերի լարվածության սանդղակը բարձրացնելու մասին էր․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Ըստ միջազգային ԶԼՄ-ների՝ ԱՄՆ-ի նախագահի՝ Հորմուզի նեղուցի շրջափակելու սպառնալիքը կյանքի է կոչվել, և ամերիկյան 15 ռազմանավ անցել են հերթապահության։ Իրանի դեմ այս...
20:01 13/04/2026Էս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանը 300,000 աշխատատեղ է ստեղծելու, դեղերի գները իջեցնելու է․ Ալեքսանյան«Ազատությու´ն Սամվել Կարապետյանին։ Ազատությու´ն փոփոխությանը»,-գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը, այնուհետև տեսանյութում մանրամասնել․ «Էս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել...
19:48 13/04/2026ԿԸՀ-ն այսօր ԱԺ ընտրությունների առաջադրման փաստաթղթեր չի ստացելԱյսօր ԱԺ ընտրությունների առաջադրման փաստաթղթեր չի ստացվել։ Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ-ից։ «ԿԸՀ-ն առաջադրման փաստաթղթեր այսօր՝ ապրիլի 13-ին, չի ստացել»,- նշված է ԿԸՀ հաղորդագրության մեջ: Նշենք, որ...
18:58 13/04/2026Արման Ծառուկյանը խոսել է Դանա Ուայթի հետ հարաբերությունների ու Մախաչևի սպասվող հեռանալու մասինԱրման Ծառուկյանը վստահ է, որ Իսլամ Մախաչևը երկար չի մնա սպորտում, ուստի շուտով UFC-ում նոր գլխավոր դեմք ի հայտ կգա՝ ի դեմս իրեն։ Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Ինչպես հայտնի է, թեթև քաշային կարգի...
18:47 13/04/2026Առաջարկում եմ իրենց հիմնել բանջարաբոստանային սպորտաձևերի ֆեդերացիա և բավարարել իրենց ամբիցիաները․ Աբովյան«Առաջարկ Հայաստանին» թիմի անդամ , քաղաքագետ Արման Աբովյանը գրում է․ «Վաղուց լրջագույն կասկածներ ունեի, որ այս իշխանությունների օրոք Հայաստանում կարող են անցկացվել "կիրառական մառազմի" օլիմպիական...
18:12 13/04/2026Թբիլիսիում բողոքի 500-րդ օրը քայլերթ է իրականացվելԹբիլիսիում տեղի է ունեցել «շաբաթօրյա երթ»։ Քաղաքացիները Ֆիլհարմոնիայից քայլերթով հասել են մինչև Խորհրդարանի շենք։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ այդ օրը լրացել է եվրոպամետ բողոքի ցույցերի 500 օրը։ «Բողոքի...
18:00 13/04/2026ԵԽ հանձնակատարը ՀՀ-ին խորհուրդ է տվել համապարփակ հակախտրականության օրենսդրություն ընդունելԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարը նամակով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհուրդ տալով Հայաստանին ընդունել համապարփակ հակախտրականության օրենսդրություն։ «Ազատություն» ռկ-ի փոխանցմամբ, հանձնակատարը...

12:04 31/01/2025Scuffle erupts at Yerevan City Council sessionTensions ran high at a special session of the Yerevan City Council amid debates on revised public transport fares on Friday.
11:33 31/01/2025Canadian FM calls for unconditional release of Armenian prisoners held in BakuIn a letter addressed to the Armenian National Committee of Canada (ANCC) - amidst the ongoing sham trials of Armenian POWs and former Artsakh leaders in Baku - Canadian Foreign Minister Mélanie Joly...
17:12 30/01/2025Armenia extends condolences to U.S. over deadly plane crashThe Armenian Foreign Ministry has offered condolences to the United States on the deadly midair collision involving an American Airlines jet and a U.S.
16:30 30/01/2025Lemkin Institute condemns Pashinyan's continued denialist rhetoricThe Lemkin Institute for Genocide Prevention issued a statement condemning Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's recent remarks on the Armenian Genocide, which further echo Turkish denialist...
16:05 30/01/2025Georgian FM addresses 'challenges posed by Russia' in YerevanGeorgian Foreign Minister Maka Bochorishvili hailed strategic partnership between Armenia and Georgia as she spoke at a joint press conference with her Armenian counterpart Ararat Mirzoyan in Yerevan...
15:09 30/01/2025Georgian FM visits Armenian Genocide MemorialGeorgian Foreign Minister Maka Botchorishvili, accompanied by Deputy Foreign Minister of Armenia Vahan Kostanyan, on Thursday visited the Armenian Genocide Memorial.
13:35 30/01/2025Georgian Dream quits PACEThe Georgian Dream party ceased its work in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), the head of the Georgian delegation said after the Strasbourg-based legislative body...
12:28 30/01/2025Bob Menendez sentenced to 11 years in prison for corruptionFormer New Jersey Democratic Sen. Bob Menendez was sentenced Wednesday to 11 years in prison following his conviction on bribery and corruption charges after taking cash, a Mercedes Benz and gold...
12:18 30/01/2025Armenian FM reaffirms commitment to peace agendaArmenia is ready to finalize the normalization of relations with Azerbaijan, including the unblocking of transport links, Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated at a joint press conference with his...
11:10 30/01/2025Armenian, Georgian FMs hold private talksA tête-à-tête meeting between Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Georgian counterpart Maka Botchorishvili was held at the Armenian Foreign Ministry on Thursday.
16:47 29/01/2025Suspension of USAID programs 'a cold shower' for civil society, Armenian expert saysThe suspension of programs funded by the U.S. Agency for International Development (USAID) has dealt a severe blow to civil society in Armenia and globally. On January 21, President Donald Trump...
16:11 29/01/2025Pashinyan chairs Security Council sessionA regular session of the Security Council was held under the chairmanship of Prime Minister Nikol Pashinyan on Wednesday, his office reported.
15:40 29/01/2025Ex-Armenian mayor to appeal convictionFormer Vanadzor Mayor Mamikon Aslanyan plans to appeal a guilty verdict delivered by an Armenian court on Wednesday.
15:00 29/01/2025Georgian FM to pay official visit to ArmeniaGeorgian Foreign Minister Maka Botchorishvili will arrive in Armenia on an official visit on Thursday, the Armenian Foreign Ministry reported.
13:06 29/01/2025EU ambassadors expected to extend monitoring mission in Armenia todayAmbassadors of EU member states in Brussels are set to decide on the extension of the EU Monitoring Mission in Armenia (EUMA) for another two years on Wednesday, RFE/RL’s Armenian Service reported.
12:40 29/01/2025Pilot safe after F-35 military jet crashes in AlaskaA U.S. Air Force pilot was reported to be safe after a single-seat F-35 fighter jet crashed Tuesday during a training exercise at a base in Alaska, according to AP. The pilot experienced an “inflight...
11:46 29/01/2025Azerbaijan summons Russian ambassadorRussian Ambassador to Azerbaijan Mikhail Yevdokimov has been invited to the Foreign Ministry of Azerbaijan amid Russian media reports on the crash of an Azerbajani plane near the Kazakh city of...
11:29 29/01/2025Pashinyan again makes anti-Armenia and anti-Diaspora statementsBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com The biggest tragedy of Armenians worldwide is that Armenia is ruled by a Prime Minister who is not only incompetent, but also anti-Armenian.
11:08 29/01/2025Trump signs order to defund gender transitions for minorsPresident Donald Trump signed an executive order Tuesday to end federal support for medical procedures aimed at altering sex or gender that involve surgical interventions or the use of puberty...
17:20 28/01/2025Political analyst: Pashinyan using tactics developed by Young TurksPolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan stressed the need to restore leadership in Armenia while speaking at an event organized by Archbishop Bagrat Galstanyan on the 33rd anniversary of the...