14:49 14/04/2026Գրեթե մեկ տարի Սամվել Կարապետյանին անազատության մեջ պահելը հուշում է Նիկոլ Փաշինյանի վախերի մասին. Ա. Գևորգյան«Գրեթե մեկ տարի Սամվել Կարապետյանին անազատության մեջ պահելը հուշում է Նիկոլ Փաշինյանի վախերի մասին։ Նրանք վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանը կդառնա վարչապետ։ Բայց նա կդառնա»,-ֆեյսբուքյան իր էջում...
14:21 14/04/2026Ես թիրախավորում եմ լրատվամիջոցներին և թիրախավորելու եմ լրատվամիջոցներին.Ռուբինյանը վիճեց լրագրողների հետՀանրային փողերը ծախսում եք՝ լրատվամիջոցներին եք թիրախավորում
14:05 14/04/2026Շատ կարևոր է, որ Սամվել Կարապետյանը հնարավորություն ունենա ամբողջությամբ մասնակցել ապրիլի 21-ի համագումարին. Պաշտպանները միջնորդություն են ներկայացրել ԴոլմազյանինՎաղը՝ ապրիլի 15-ին ժամը 10։30-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում կմեկնարկի Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված քրեական գործով առաջին նիստը։ Դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրեց...
13:23 14/04/2026Պարոն Սիմոնյա՞ն, ինոագենտ եք ասում լրագրողներին, ինչ է սա նշանակում. Վիճաբանություն ԱԺ նախագահի և լրագրողների միջև«Երբ լավ հարց եք տալիս, ես պատասխանում են, բայց երբ սկսում ես բառախաղով զբաղվել...»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամին լրագրողին դիմեց ԱԺ խոսնակի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը։ Լրագրողը ասաց, որ հարցեր է...
13:03 14/04/2026«Լուսավոր Հայաստան»-ի ցուցակում կլինի նաև Կարպիս ՓաշոյանըԷդմոն Մարուքյանի գլխավորած «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը կմասնակցի հունիսի 7-ին կայանալիք ընտրություններին։ Այս ցուցակում է լինելու նաև պատմաբան, տարբեր հաղորդումների հեղինակ Կարպիս Փաշոյանը։...
12:52 14/04/2026Արայիկ Հարությունյանի քինախնդիր միջամտությունը․ ուղիղ ճանապարհ դեպի միջազգային սկանդալ. Սուրենյանց«Դատարանում քննվող հարցը՝ Գագիկ Ծառուկյանին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահի լիազորություններից զրկելու վերաբերյալ, միայն առաջին հայացքից է սովորական իրավական գործընթաց։ Իրականում սա...
11:13 14/04/2026Պետք է արգելվի Փաշինյանի կուսակցության մասնակցությունը հունիսյան ընտրություններին՝ Սահմանադրության խախտման հիմքով2021 թվականի հունիսին կայացած խորհրդարանական ընտրություններից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» (ՔՊ) կուսակցությունը բազմաթիվ խոստումներ տվեց, որոնք պետք է իրականացվեին հինգ...
10:45 14/04/2026Հավատացած եմ՝ այս հավաքական ընդդիմությունը հաղթելու է ընտրություններում, սակայն պետք է ավելի բարձր նշաձող սահմանել. Օսկանյան«Նպատակը չպետք է լինի պարզապես թույլ չտալ, որ Փաշինյանը վերարտադրվի իշխանության մեջ, այլ նաև ապահովել, որ նրա կուսակցությունը նույնիսկ չհաղթահարի խորհրդարան անցնելու շեմը»։
10:35 14/04/2026Ինչպե՞ս է բարելավել Էմմա Պալյանի կյանքը վերջին տարիներին. Մեսրոպ Մանուկյանն է ներկայացնումԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը սկսել է նոր շարք՝ ներկայացնելով, թե ո՞վքեր պետք է զբաղվեին մեր հայրենակիցների սոցիալական վիճակը բարելավելով .
09:36 14/04/2026«Հեզբոլլահը» մեկ օրում Իսրայելի դեմ իրականացրել է 75 մարտական գործողություն«Հեզբոլլահը» մեկ օրում Իսրայելի դեմ իրականացրել է 75 մարտական գործողություն
09:15 14/04/2026Ադրբեջանն այսօր Հայաստան կուղարկի 22 վագոն դիզելային վառելիքԱդրբեջանն այսօր Հայաստան կուղարկի դիզվառելիքով լի 22 երկաթուղային վագոն։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, բացի այդ, Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ ճանապարհով կուղարկվի պարարտանյութով լի 4...
23:14 13/04/2026Տարիներ առաջ ԱՄՆ-ի նավատորմը զորավարժության միջոցով խաղարկել է Իրանի ծովային շրջափակման սցենարը. Վարդան ՈսկանյանԻնչի արդյունքում պարզվել է, որ դա խիստ ռիսկային է և անարդյունավետ
20:25 13/04/2026Թրամփը հեռացրել է Truth Social-ից այն լուսանկարը, որտեղ իրնքը «արարչի» պատկերով էԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռացրել է իր Truth Social էջից արհեստական բանականության կողմից ստեղծված լուսանկարը, որտեղ նա պատկերված էր որպես «արարիչ»։ Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։ Նկարով...
20:12 13/04/2026Իրանի դեմ այս պատերազմը կողմերի լարվածության սանդղակը բարձրացնելու մասին էր․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Ըստ միջազգային ԶԼՄ-ների՝ ԱՄՆ-ի նախագահի՝ Հորմուզի նեղուցի շրջափակելու սպառնալիքը կյանքի է կոչվել, և ամերիկյան 15 ռազմանավ անցել են հերթապահության։ Իրանի դեմ այս...
20:01 13/04/2026Էս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանը 300,000 աշխատատեղ է ստեղծելու, դեղերի գները իջեցնելու է․ Ալեքսանյան«Ազատությու´ն Սամվել Կարապետյանին։ Ազատությու´ն փոփոխությանը»,-գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը, այնուհետև տեսանյութում մանրամասնել․ «Էս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել...
19:48 13/04/2026ԿԸՀ-ն այսօր ԱԺ ընտրությունների առաջադրման փաստաթղթեր չի ստացելԱյսօր ԱԺ ընտրությունների առաջադրման փաստաթղթեր չի ստացվել։ Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ-ից։ «ԿԸՀ-ն առաջադրման փաստաթղթեր այսօր՝ ապրիլի 13-ին, չի ստացել»,- նշված է ԿԸՀ հաղորդագրության մեջ: Նշենք, որ...
18:58 13/04/2026Արման Ծառուկյանը խոսել է Դանա Ուայթի հետ հարաբերությունների ու Մախաչևի սպասվող հեռանալու մասինԱրման Ծառուկյանը վստահ է, որ Իսլամ Մախաչևը երկար չի մնա սպորտում, ուստի շուտով UFC-ում նոր գլխավոր դեմք ի հայտ կգա՝ ի դեմս իրեն։ Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Ինչպես հայտնի է, թեթև քաշային կարգի...
18:47 13/04/2026Առաջարկում եմ իրենց հիմնել բանջարաբոստանային սպորտաձևերի ֆեդերացիա և բավարարել իրենց ամբիցիաները․ Աբովյան«Առաջարկ Հայաստանին» թիմի անդամ , քաղաքագետ Արման Աբովյանը գրում է․ «Վաղուց լրջագույն կասկածներ ունեի, որ այս իշխանությունների օրոք Հայաստանում կարող են անցկացվել "կիրառական մառազմի" օլիմպիական...
18:12 13/04/2026Թբիլիսիում բողոքի 500-րդ օրը քայլերթ է իրականացվելԹբիլիսիում տեղի է ունեցել «շաբաթօրյա երթ»։ Քաղաքացիները Ֆիլհարմոնիայից քայլերթով հասել են մինչև Խորհրդարանի շենք։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ այդ օրը լրացել է եվրոպամետ բողոքի ցույցերի 500 օրը։ «Բողոքի...
18:00 13/04/2026ԵԽ հանձնակատարը ՀՀ-ին խորհուրդ է տվել համապարփակ հակախտրականության օրենսդրություն ընդունելԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարը նամակով դիմել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհուրդ տալով Հայաստանին ընդունել համապարփակ հակախտրականության օրենսդրություն։ «Ազատություն» ռկ-ի փոխանցմամբ, հանձնակատարը...

13:25 23/06/2025Глава МИД Ирана передаст Путину письмо от верховного лидера Али Хаменеи – ReutersМинистр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи должен передать президенту России Владимиру Путину письмо от иранского верховного лидера Али Хаменеи с просьбой о поддержке, передает агентство Рейтер со...
13:21 23/06/2025Политический обозреватель: Почти нет сомнений, что в «основе» раскрытия хищения алмазов у «Алросы» – политикаФедеральная служба безопасности Российской Федерации сообщила, что пресечена деятельность группы лиц, осуществлявшей на системной основе хищения с целью последующего незаконного сбыта и контрабанды...
12:20 23/06/2025«Голос Армении»: Нет Арцаха – нет беженцев, зато МИД РА готов к «интеграции» азербайджанцевГазета «Голос Армении» пишет: «Ведомство, возглавляемое Арабатом Мирзояном и беспрекословно следующее в фарватере антиармянской политики Пашиняна, отметилось очередным проявлением беспрецедентного...
12:16 23/06/2025Тигран Абрамян: Появились первые «плоды» визита Никола Пашиняна в Турцию«Власть загнала страну в турецкую ловушку, где единственная роль, оставшаяся Армении, – это безропотно подчиняться и терпеть получаемые оплеухи», – резюмировал депутат.
12:00 23/06/2025Арарат Мирзоян совершит официальный визит в КитайС 25 по 27 июля министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян совершит официальный визит в Китай.
11:55 23/06/2025Микаэл Минасян: «Ни одно доброе дело не остается безнаказанным»Экс-посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян в своем Telegram-канале 22 июня написал: «Древняя восточная поговорка «Ни одно доброе дело не остается безнаказанным» имеет объяснение: силы зла...
16:48 21/06/2025Грузия эвакуировала 17 своих граждан из ИзраиляСемнадцать граждан Грузии, находившихся в депортационном учреждении Израиля, выехали на родину, сообщили в посольстве Грузии, передает Sputnik Грузия.
15:29 21/06/2025Суд в Азербайджане вынес приговоры журналистам, которые расследовали бизнес семьи президента Ильхама АлиеваМногие арестованные журналисты все еще находятся в тюрьме, приговоры им пока не вынесены. Некоторые из них жалуются на пытки и даже на угрозы изнасилованием.
15:15 21/06/2025Пакистан после жалобы Трампа номинировал его на Нобелевскую премию мираПравительство Пакистана 20 июня выдвинуло Дональда Трампа на Нобелевскую премию мира 2026 года за его «решительное дипломатическое вмешательство и ключевую роль в недавнем кризисе между Индией и...
14:59 21/06/2025Пашинян: Собираюсь пригласить Эрдогана в Армению«Собираюсь пригласить президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана принять участие в саммите Европейского политического сообщества весной 2026 года в Ереване.
14:46 21/06/2025Турция «устроила» Пашиняну дискомфорт уже в аэропорту – Акоп БадалянСостоявшейся накануне, 20 июня, в Стамбуле встречи Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана коснулся политический обозреватель Акоп Бадалян.
14:28 21/06/2025Грант Мелик-Шахназарян: Эрдоган не должен сомневаться, что Никол – «крутой парень»«Задумка Никола ясна: тотальная нейтрализация внутреннего сопротивления. Зачем это нужно Николу? Я далек от мысли, что у этого решения только внутриполитический подтекст. К сожалению, реалии в...
13:42 21/06/2025Арарат Мирзоян поговорил по телефону с Каей КалласАрарат Мирзоян провел телефонный разговор с Заместителем председателя Европейской комиссии, Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Каей Каллас.
13:33 21/06/2025Главред газеты «Калифорнийский курьер» Сасунян: Пашинян действует как диктаторЗаявления Никола Пашиняна об Армянской Апостольской церкви недостойны премьер-министра, сказал РИА Новости главред газеты «Калифорнийский курьер» Арут Сасунян.
13:23 21/06/2025Тюрколог: Уступки Армении Эрдогану станут видны по действиямЗа состоявшейся накануне, 20 июня, в Стамбуле встречей Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана не последовало совместного заявления – стороны лишь опубликовали по отдельности...
12:58 21/06/2025«Будем бороться»: Самвел Карапетян через своих адвокатов передал заявлениеАрестованный в Армении на 2 месяца российский предприниматель армянского происхождения, глава группы компаний «Ташир», меценат Самвел Карапетян через своих адвокатов передал заявление, в котором...
12:09 21/06/2025«Голос Армении»: Нелепо говорить о независимости и суверенитете страны, клянча мир у своего заклятого врагаГазета «Голос Армении» пишет: «Пока Пашинян пытается вдолбить в головы масс ложную и опасную идею о том, что «потеряв Нагорный Карабах, обрели Республику Армения», умные, трезвомыслящие и...
12:04 21/06/2025Мирзоян считает визит Пашиняна в Турцию знаковым«Сопровождал премьер-министра Никола Пашиняна во время его знакового визита в Турцию в такой важный момент», – написал на своей странице в соцсети Х Арарат Мирзоян.
11:54 21/06/2025Политолог Сурен Суренянц: Желания Пашиняна не являются для Анкары весомой причиной«Состоявшаяся 20 июня в Стамбуле встреча Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, безусловно, носит исторический характер.
11:30 21/06/2025Замглавы МИД России: Армении стоит трезво смотреть на возможности обеспечения безопасностиАрмении, "заморозившей" членство в ОДКБ, стоит трезво смотреть на возможности обеспечения своей безопасности, в том числе в коллективном формате, высказал мнение в интервью РИА Новости заместитель...