16:59 02/04/2026«Զանգեզուրի միջանցքի»-ի շրջանակում ավտոճանապարհների աշխատանքներն ավարտված են 90%-ով. Ալիև«Զանգեզուրի միջանցքի»-ի շրջանակում ավտոճանապարհների աշխատանքներն ավարտված են 90 տոկոսով, իսկ երկաթուղային ճանապարհը՝ 70 տոկոսը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի...
16:44 02/04/20262016 թվականին Հայաստանը հաղթեց սահմաններից դուրս, բայց սկսեց պարտվել երկրի ներսում. Միքայել Մինասյան«Տասը տարի առաջ այսօրը սկսվեց Ապրիլյան պատերազմը՝ Հայաստանի Հանրապետության վերջին հաղթանակը մարտի դաշտում։ Հաղթանակի վերջին հաջողված ամրապնդումը՝ դիվանագիտական ճակատում։ 2016 թվականին փորձ արվեց...
16:14 02/04/2026ԱՊՀ պաշտպանության նախարարները հաստատել են 2027 թվականի համագործակցության ծրագիրըՄիասնական ՀՕՊ համակարգի գործունեության ֆինանսական փաստաթղթեր
16:09 02/04/2026Իշխանությունը չունի որևէ բարդույթ՝ հատելու կարմիր գծերը. Աբրահամյան«Վերջին շրջանում առաջացել են բազմաթիվ երևույթներ, որոնք լուրջ հարցեր են առաջացնում պետության և ազգային եկեղեցի հարաբերությունների սահմանների վերաբերյալ»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Պատիվ ունեմ»...
15:39 02/04/2026Մակրոնը պատասխանել է Թրամփի վիրավորանքներինԵս զանգահարեցի Մակրոնին, որին կինը շատ վատ է վերաբերվում
15:08 02/04/2026Մեր խոսքերում նույնպես սպառնալիքներ չկան. Փաշինյանը՝ ՌԴ կատարած այցի մասինՍա բնականոն աշխատանքային գործընթաց է
15:06 02/04/2026Դատարանում ՀԾԿՀ ներկայացուցիչները շատ ծիծաղելի իրավիճակում էին հայտնվում. Ղազինյան«Անգամ դատարանի ֆիքսած իրավական հիմնավորումները բերում են այն բանին, որ ՀԷՑ-ը խլելու գործընթացն ամբողջովին քաղաքական է»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ նախկին...
15:03 02/04/2026Այն, ինչ անում է իշխանությունը, պետական միջամտություն է կրոնական կազմակերպության ինքնավարությանը. Ռուբեն Մխիթարյան«Այն, ինչ այսօր Հայաստանում կատարվում է, այլևս չի տեղավորվում քաղաքական բանավեճի մեջ, սա համակարգված ճնշում է՝ ուղղված Հայ Առաքելական սուրբ եկեղեցու դեմ»,- ԱԺ-ում ունեցած ելույթում ասաց «Ուժեղ...
14:50 02/04/2026Իշխանության կողմից հատված կարմիր գծերը բացառապես բխում են մեր հակառակորդի շահերից. Մելոյան«Այսօր Հայաստանում ստեղծվել է մի իրականություն, երբ կալանավորվում են սրբազան հայրեր, եկեղեցուն աջակցող խոսքի համար բարերար Սամվել Կարապետյանը, մեղադրանք է առաջադրվում Վեհափառ հորը, քաղաքական...
14:32 02/04/2026Ցավալի է, որ քննչական կոմիտեն կիրակնօրյա պատարագին տենդագին սպասում է միայն մեկ պատճառով. Դավիթ Հարությունյան«Սահմանադրությունը սահմանազատել է պետության և եկեղեցու լիազորությունները, այդ սահմաններից դուրս որևէ գործողություն արգելված է՝ անկախ նրանից, թե ով է պետության կամ եկեղեցու ղեկին»։
14:16 02/04/202618 տարեկան երեխային կալանավորել են, զրկել են «Վերջին զանգի» միջոցառումից ու հրապարակավ հրճվում են. Իրավապաշտպան«Ծաղկազարդի օրը քաղաքացիները գտնվում էին Սուրբ Աննա եկեղեցում՝ միայն ու միայն իրենց հոգևոր պահանջմունքները բավարարելու նպատակով։ Ի՞նչ նպատակով էին այնտեղ գտնվում Նիկոլ Փաշինյանն ու նրան ուղեկցող...
13:58 02/04/2026Դուք դիտավորյալ պառկում եք, որ ՊՊԾ-ի տղաները ձեր վրայով քայլեն. Փաշինյանի և լրագրողուհու հարցուպատասխանը շիկացավԼրագրող նիկոլ Փաշինյանի ժամանակաշրջանի արդարությունը սա՞ է
13:19 02/04/2026Մարդիկ Ղարաբաղից եկել այստեղ տղամարդլամիշ են լինում. Նիկոլ ՓաշինյանԻրական հերոսներին լղոզել ենք վերբալ հերոսների մեջ
13:17 02/04/2026Եկել եմ ձեր դարդն ու ցավը լսեմ. Գագիկ Ծառուկյանն Արարատի մարզում էրԱԺ նախկին պատգամավոր, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է մարզային այցերը։ «Արարատի մարզում բնակիչների հետ ունեցանք ջերմ ու անմիջական շփում՝ լսելով նրանց հուզող առաջնահերթ խնդիրներն ու...
13:10 02/04/2026Կարապետյանց. Նվիրական տոները դարձել են ասպատակության օրեր«Իշխանության կողմից ամեն ասպատակումը ավարտվում է ձերբակալություններով, կալանավորումներով։ Ես ուզում եմ հարցնել, ժողովուրդ, դուք նորմա՞լ եք վերաբերում, որ իշխանության ասպատակումից հետո մի խումբ...
13:02 02/04/2026Եթե ուզում ենք սինոդ ստեղծել, նշանակում է՝ ուզում ենք եկեղեցին դարձնել կառավարելի, վերահսկելի. Գևորգ Դանիելյան«Այսօր ստիպված ենք քննարկելու խնդիր, թե ներպետական հարաբերություններում ինչպես կարող են եկեղեցին պաշտպանել սեփական պետական իշխանությունից»,- ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության կողմից «Պետություն-ազգային...
12:18 02/04/2026Հնչեց ամենակարևոր, բայց դիվանագիտական փաթեթավորմամբ ուղերձը. Քաղաքագետ«Կրեմլում տեղի ունեցած Պուտին Փաշինյան հանդիպումը միայն արտաքինից էր հանգիստ, գրեթե անէմոցիա, գրեթե պրոտոկոլային Պուտինի կողմից, եթե չլինեին Փաշինյանի վատ քողարկվող էմոցիաները, ինչը ցույց էր տալիս,...
12:17 02/04/2026Փաշինյանի կառավարությունը գույքահարկ վճարել չկարողացող թոշակառուներին առաջարկում է իրենց տները հիփոթեքի սկզբունքով վաճառել բանկերինԹոշակառուների ազատության սահմաններն ընդլյանում ենք։
11:55 02/04/2026Լավաշ, մատնաքաշ, բուխանկա, հիմա էդ էլեկտրական հացի բոլոր տեսակներն արտադրվում է. Նիկոլ ՓաշինյանԲայց սրա համար պետք է էներգետիկ մտածողության փոփոխություն
11:41 02/04/2026Արայիկ Հարությունյանը մի քանի անգամ է հայտնել հրաժարական տալու մտադրության մասին, ճնշում չի եղել նրա վրա, թեկնածուներ էր փնտրում. Շահրամանյան«Արայիկ Հարությունյանը շրջափակման ընթացքում մի քանի անգամ է հայտնել հրաժարական տալու մտադրության մասին»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում լրագրողներին ասաց Արցախի Հանրապետության 5-րդ նախագահ Սամվել...

15:04 20/11/2024Azerbaijan attempts to distort Energy Charter goals in lawsuit against ArmeniaAzerbaijan is attempting to distort the content and goals of the Energy Charter Treaty by trying to link it to the Nagorno-Karabakh conflict, the Office of the Representative of Armenia on...
14:32 20/11/2024Armenian MP calls for tough response to destruction of Artsakh heritageOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan calls for a tough international response to Azerbaijan’s destruction and desecration of Armenian religious and cultural heritage in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
13:52 20/11/2024Arpine Sargsyan appointed Armenian interior ministerArmenian President Vahagn Khachaturyan on Wednesday signed a decree to appoint Arpine Sargsyan as Armenia’s new interior minister.
12:34 20/11/2024Pashinyan names pick for new minister of territorial administrationPrime Minister Nikol Pashinyan has named Davit Khudatyan as his pick for Armenia's new minister of territorial administration and infrastructure.
12:15 20/11/2024Amnesty International urges Georgia to respect right to peaceful assemblyReacting to the news that police in Tbilisi, Georgia’s capital, have violently dismantled a protesters’ tent camp, Denis Krivosheev, Amnesty International’s Deputy Director for Eastern Europe and...
12:05 20/11/2024'Dictators release political prisoners only when they face consequences,' lawyer saysAzerbaijan, a country often criticized for its authoritarian governance and human rights abuses, is hosting the 29th United Nations Climate Change Conference (COP29) this year in its capital, Baku.
11:30 20/11/2024Armenia blocks Artsakh movie from nomination for OscarsBy Harut Sassounian TheCaliforniaCourier.com In my last week’s article I criticized the government of Jordan for buckling under Azerbaijan’s pressure to withdraw its nomination of a documentary about...
11:15 20/11/2024Arpine Sargsyan named Armenia's new interior ministerArpine Sargsyan will be appointed Armenia's new interior minister, replacing Vahe Ghazaryan, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a social media post on Wednesday.
11:01 20/11/2024Armenian, German FMs discuss regional issuesGerman Minister for Foreign Affairs Annalena Baerbock met with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on the sidelines of her visit to Yerevan on Wednesday.
17:17 19/11/2024Armenian pro-government MP steps downNarek Zeynalyan, an MP from Armenia’s ruling Civil Contract party, has submitted resignation. “I’m resigning from the parliament on my own initiative,” Zeynalyan said in a statement on Tuesday,...
16:15 19/11/2024Kremlin: Russia may retaliate with nuclear weapons if Kyiv uses Western-made missilesRussia’s renewed nuclear doctrine stipulates a potential nuclear strike in response to Kiev’s use of Western-made conventional missiles against Russia, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as...
16:03 19/11/2024German FM to travel to ArmeniaGerman Minister of Foreign Affairs Annalena Baerbock is paying a working visit to Armenia on Tuesday, the Armenian Foreign Ministry reports.
15:36 19/11/2024Opposition councilors protest against transport fare hike in YerevanOpposition members of the Yerevan City Council on Tuesday protested against the planned hike in Yerevan’s public transport fares initiated by the municipal authorities.
15:05 19/11/2024Armenia's deputy minister of environment sackedArmenia’s Deputy Minister of Environment Ara Mkrtchyan has been removed from office. Prime Minister Nikol Pashinyan signed a decree on his dismissal on Tuesday. He assumed office in January 2024....
14:36 19/11/2024MP Tigran Abrahamyan warns of new campaign against armyOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has criticized the Armenian leaders’ statements posing "direct threats" to the country’s armed forces.
13:59 19/11/2024Rep. Pallone: I will continue to fight for the release of the Armenian prisonersU.S. Congressman Frank Pallone (D-NJ) returned from Baku, Azerbaijan, where he participated in the 29th Conference of the Parties (COP29) on UN Climate Action. Azerbaijani government sponsored...
11:35 19/11/2024Azerbaijan destroyed most of 19th-century church in ArtsakhAzerbaijan has destroyed most of the 19th-century church of Tandzatap in the Kovsakan district of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
11:00 19/11/2024Abkhazia's president steps downAbkhazian authorities and opposition signed an agreement, which implies the resignation of President Aslan Bzhania.
16:45 18/11/2024Kremlin says US 'fuels' tensions by allowing Ukrainian missile strikes inside RussiaThe Kremlin said on Monday that any U.S. decision to allow Ukraine to fire American missiles deep into Russia would mean it was directly involved in the conflict, which it accused President Joe...
16:12 18/11/2024Pashinyan meets with Pope Francis in VaticanArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has met with Pope Francis during his trip to the Vatican. “I’ve held a private conversation with His Holiness Pope Francis as part of my working visit to the...