09:14 13/03/2025«Ժողովուրդ». Հաջորդը ում հետևից է Աննա Վարդապետյանը գնալու ԱԺ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ իրավապահ համակարգում բուռն քննարկումներ են, թե ով կամ ովքեր են լինելու հաջորդ պատգամավորները, որոնց հետևից գլխավոր դատախազ...
09:14 13/03/2025«Հրապարակ». Եթե անգամ պատգամավորները զրկվեն անձեռնմխելիությունից, այդ գործերի քննությունը տեղից չի շարժվելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխող թիմում միանշանակ չեն ընդունել Հովիկ Աղազարյանին և Տարոն Մարգարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու գլխավոր դատախազի միջնորդությունը։ Աղազարյանի դեպքում հասկանում են, որ...
09:08 13/03/2025«Փաստ». Փաշինյանական ստերի ու մանիպուլյացիաների մերկացումը պարտադիր է«Փաստ» թերթը գրում է. «Հաճախ կարելի է քաղաքական գործիչներին ու հատկապես լրատվամիջոցներին ուղղված դիտողություններ լսել, թե Փաշինյանի ասածներին, ամեն մի ստին չարժե անդրադառնալ: Ուղղակի պետք է...
09:05 13/03/2025«Հրապարակ». Այս գործով կարող են սեպ խրել նաև հայ-չինական հարաբերություններում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ամիսներ առաջ վառելանյութի գործով արդարացված ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին երեկ նոր մեղադրանք ներկայացվեց՝ առանձնապես խոշոր չափերով յուրացման կամ վատնման, պաշտոնեական...
09:03 13/03/2025«Փաստ». Ավելի շատ հայաստանցիներ երկրի սոցիալ–տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները տեսնում են Ռուսաստանի հետ. Սոցհարցում«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի քաղաքացիների մոտ 32 տոկոսը մեր երկրի սոցիալ– տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները տեսնում է Ռուսաստանի հետ: Նման տվյալներ են ստացվել GALLUP International...
09:02 13/03/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանն իր իշխանության անկարողությունը փորձում է կոմպենսացնել ներքին ճնշումներով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Բաքվի բանտերում պահվող և խոշտանգվող հայ գերիների վերադարձի հարցը օրեցօր թիվ մեկ օրակարգ է դառնում և՛ Հայաստանում և՛ դրա սահմաններից դուրս, ինչը ակնհայտորեն սկսել է...
09:00 13/03/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը հասկացրել է թիմին, որ Գյումրու ընտրությունները իրենց վերջի սկիզբն է լինելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրու ընտրություններից առաջ իշխանությունն այլևս չի կարողանում քողարկել իր ջղաձգումները։ Շուրջօրյա ռեժիմով աղմկահարույց շոուներ են բեմադրվում՝ իշխանության՝ շրիշակից ցածր...
09:18 12/03/2025«Հրապարակ». Եղիշե Կիրակոսյանի ազատման պահանջը գուցե դրել է Ադրբեջանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում կարծում են, որ ՄԻԵԴ-ում ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի ազատումը դրսի պահանջով է եղել։ Ուրբաթ օրը ԱԺ-ում ՔՊ ֆրակցիայի հետ հանդիպման ժամանակ Նիկոլ...
09:16 12/03/2025«Ժողովուրդ». Դոմուսի հրդեհի հիմնական պատճառների մասին քննչական կոմիտեն լռում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2024 թվականի հոկտեմբերի 7-ին Իսակովի պողոտայում գտնվող «Դոմուս» էլեկտրոնիկայի պահեստում առաջացած հրդեհից հետո «Դոմուս» ՓԲԸ-ի սեփականատերերը ընկել են դատարանի դռները։...
09:05 12/03/2025«Ժողովուրդ». Գյումրին չի ունենա ՔՊ-ական քաղաքապետ, ցույց են տալիս սոցհարցումները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մարտի 30-ին Գյումրիում նշանակված ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքում ամենայն հավանականությամբ Գյումրին չի ունենա ՔՊ-ական քաղաքապետ։ Բանն այն է, որ տարբեր կենտրոններից...
09:00 12/03/2025«Հրապարակ». Ինչ է խոսել Փաշինյանը թուրք լրագրողների հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ ֆեյսբուքյան էջում կարճ տեսանյութ տարածեց՝ կից գրառմամբ, որ հարցազրույց է տվել թուրքական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին։ Ըստ որոշ տեղեկությունների՝...
08:59 12/03/2025«Ժողովուրդ». Տնտեսական ազատության վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանի դիրքը վատթարացել է միանգամից 10 հորիզոնականով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այս տարի ևս Հայաստանը տնտեսական ազատության ինդեքսով հարևան 4 երկրներից զիջում է միայն Վրաստանին։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Հայաստանի վարկանիշային դիրքի նահանջը...
08:55 12/03/2025«Հրապարակ». Փաշինյանն առաջարկել է` թուլանալ և հաճույք ստանալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փաշինյանը հրահանգել է թիմին՝ ոչ մի կերպ չխառնվել ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահների թիմերի միջև շաբաթներ ձգվող լեզվակռվին: Առաջարկել է` թուլանալ և հաճույք ստանալ, թե ինչպես են...
08:54 12/03/2025«Ժողովուրդ». Իշխան Սաղաթելյանի հայրը արդարացվել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ Գեղարքունիքի մարզի դատավոր Դավիթ Սարգսյանի վճռով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի հայրը...
08:53 12/03/2025«Հրապարակ». ՌԴ-ում չեն հավատում Փաշինյանի անկեղծությանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ Փաշինյանը որոշել է կրկին ռևերանսներ անել Ռուսաստանին, որի դիրքերն այսօր ամրապնդվում են։ Դրանով էին պայմանավորված եվրաքվեի նախագիծը 2 ամսով հետաձգելը և ՌԴ-ին...
10:44 11/03/2025Դ.Գ.-ն և Վ.Ս.-ն «Ֆեյսբուք»-ում ներկայանալով կեղծ անհատական էջերով՝ մի շարք անձանցից հափշտակել են մոտ 11 մլն դրամՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական...
09:16 11/03/2025«Հրապարակ». Փարաքարում նախապես չեն հայտնել Փաշինյանի այցի մասին, որ կարողանան լավ «մասսովկա» ապահովել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կիրակի օրը Գյումրուց հետո Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է նաև Փարաքար, որտեղ նույնպես մարտի 30-ին ընտրություններ են։ Գյումրու խայտառակ ընդունելությունից հետո ՔՊ վերնախավը որոշել...
09:15 11/03/2025«Ժողովուրդ». Ինչու է ազատման դիմում գրել դատախազ Գևորգ Քոչարյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը երեկ դատախազ Գևորգ Քոչարյանից տեղեկացավ, որ նա աշխատանքից ազատման դիմում է գրել: Գևորգ Քոչարյանը դատախազության նորաբաց՝ ապօրինի ծագման գույքի...
09:13 11/03/2025«Հրապարակ». Միանգամից մի քանի թեկնածու առաջադրելու պատճառը Ընտրական օրենսգիրքն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր ընտրական գործընթացներում նոր երևույթ է ի հայտ եկել` միանգամից մի քանի թեկնածու առաջադրելը: Սրա պատճառը, իհարկե, Ընտրական օրենսգիրքն է, ըստ որի՝ քվեների մեծամասնություն...
09:12 11/03/2025«Ժողովուրդ». Առողջապահության ապահովագրության ոլորտում հերթական քաոսն է սպասվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ առողջության պարտադիր ապահովագրության ծրագրի տապալումը խլացնելու և բարեփոխումների պատրանք ստեղծելու համար առողջապահության...

11:40 21/02/2019«Жаманак»: Единственный вывод из опубликованных показателей – было бы лучше, если бы Карен Карапетян остался премьеромГазета «Жаманак» пишет, что председатель постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам, член фракции «Мой шаг» Бабакен Тунян опубликовал на своей странице в Facebook экономические...
11:51 19/02/2019«Паст»: Полупрезидентская или парламентская система – тест-драйв на реакцию обществаГазета «Паст» пишет, что на днях СМИ опубликовали распространенное «Армянским национальным конгрессом» (АНК) объемное заявление, в котором больше всего бросался в глаза тезис, согласно которому...
11:48 19/02/2019«Грапарак»: Началась борьба за должность верховного комиссара по делам диаспорыГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что за должность верховного комиссара по делам диаспоры, которая будет сформирована в ближайшее время, идет жесткая борьба.
11:47 19/02/2019«Жоховурд»: Сотрудники оптимизируемых ведомств продолжат работать в прежнем режиме, затаив дыханиеГазета «Жоховурд» пишет, что сотрудники подлежащих оптимизации государственных ведомств еще один-два месяца будут находиться в состоянии ожидания.
11:47 19/02/2019«Жаманак»: Пашинян хочет видеть на должности председателя ЦБ своего человекаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время, в частности в марте, будет отправлен в отставку председатель Центрального банка Артур Джадалян.
12:06 16/02/2019«Паст»: Дед и внук – какую роль играет Левон Тер-ПетросянГазета «Паст» пишет, что в последнее время довольно много разговоров о том, что в лице Никола Пашиняна на политическую арену вернулся первый президент Армении Левон Тер-Петросян.
12:05 16/02/2019«Жаманак»: С какой целью офис Анна Акопян переехала в здание правительстваГазета «Жаманак» пишет, что супруга премьер-министра Никола Пашиняна – Анна Акопян – перевела свой офис в здание правительства.
12:04 16/02/2019«Грапарак»: Срок давности прошел и Вано вернется в Армению«Ведется серьезная работа и уже в апреле Вано Сирадегян вернется в Армению», - об этом заявил источник газеты «Грапарак».
12:04 16/02/2019«Жаманак»: Геворк Костанян вскоре будет назначен заместителем директора СНБГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший генеральный прокурор Геворк Костанян в ближайшие дни может быть назначен заместителем директора Службы национальной безопасности.
12:03 16/02/2019«Грапарак»: Спикер Национального Собрания устроил на работу в парламент также своего друга-водителяГазета «Грапарак» пишет, что председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян наконец устроил своего друга-водителя на работу в парламент.
12:43 15/02/2019«Иратес»: Какую предысторию имеет допрос Левона Тер-Петросяна по делу 1 мартаГазета «Иратес» пишет, что допрос Левона Тер-Петросяна по делу 1 марта имел предысторию». Собрались первый президент, председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и...
12:12 15/02/2019«Жаманак»: Газозаправочным станциям Царукяна представлены дополнительные налоговые обязательстваГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Комитет государственных доходов представил дополнительные налоговые обязательства около 9 млрд.
11:44 14/02/2019«Грапарак»: Арарат Мирзоян преодолел бедность – шутят оппозиционерыГазета «Грапарак» пишет, что в эти дни, когда в парламенте обсуждается программа правительства и пути преодоления бедности, оппозиционеры шутят, что спикер Национального Собрания Арарат Мирзоян...
11:44 14/02/2019«Жоховурд»: Никол Пашинян намерен предложить должность Арцвику МинасянуГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Никол Пашинян собирается в ближайшее временя предложить должность представителю АРФ «Дашнакцутюн» Арцвику Минасяну, который...
11:43 14/02/2019«Грапарак»: Наира Зограбян вскоре начнет модельную карьеруГазета «Грапарак» пишет, что депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян вскоре начнет модельную карьеру.
11:42 14/02/2019«Жаманак»: Против Инесы Габаян может быть возбуждено уголовное делоГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что против бывшего руководителя Государственного комитета водного хозяйства Инесы Габаян может быть возбуждено уголовное дело, поскольку...
11:41 13/02/2019«Паст»: С какой целью распространяются различные сведения вокруг возвращения Карена КарапетянаГазета «Паст» пишет, что на фоне снижения рейтинга правительства Пашиняна начали активизироваться усилия прежних властей по позиционированию в будущих политических баталиях.
11:41 13/02/2019«Жаманак»: В «Газпром Армения» будут сокращены 1200-1500 сотрудниковГазета «Жаманак» пишет, что сокращение штатов происходит не только в системе государственного управления, но и в частном секторе.
11:40 13/02/2019«Жоховурд»: Оппозиция собирается проголосовать протии программы правительстваГазета «Жоховурд» пишет, что накануне в парламенте стартовало обсуждение программы правительства, при этом парламентская оппозиция – фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» – намекают, что...
11:40 13/02/2019«Жаманак»: Бенефициары новых кассовых аппаратов сообщают о проблемахГазета «Жаманак» пишет, что несмотря на то, что премьер-министр Никол Пашинян и председатель Комитета государственных доходов объявили на днях о том, что кассовые аппараты нового поколения будут...