09:08 19/03/2026Բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:05 18/03/2026Խոշոր ավտովթարի 4 վիրավորներից 2-ին ավտոմեքենայից դուրս են բերել փրկարարներըՔննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան տեղափոխվում է ՊԾ Երևանի քաղաքի գնդի հատուկ պահպանվող տարածք
20:49 18/03/2026Խոսրովի արգելոցում ֆոտոթակարդները կրկին նկարահանել են կովկասյան ընձառյուծին««Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց» ՊՈԱԿ և Բնության համաշխարհային հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի հետ համատեղ իրականացվող մշտադիտարկման աշխատանքների արդյունքում պետական արգելոցի ֆոտոթակարդները կրկին...
18:00 18/03/2026Ադրբեջանցիներն ավերել են Խնածախ գյուղի Հայրենական և Արցախյան պատերազմների հուշարձանները, գյուղի պաշտպանների շիրիմներըԱդրբեջանական կողմը վերաբնակեցրել է օկուպացված Արցախի Հանրապետության Խնածախ գյուղը և տարածել գյուղի ադրբեջանցիների «վերադարձը» փաստող լուսանկարներ: Արցախի մշակութային ժառանգության մշտադիտարկում...
17:37 18/03/2026Ողբերգական վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհին. «Opel»-ը մոտ 150 մ գլորվել է ու հայտնվել ձորումԸստ նախնական տվյալների՝ կան զոհեր և տուժած։
17:29 18/03/2026Կոտայքում մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել փայտե էլեկտրասյանն ու գազախողովակներին, կոտրել դրանք, ապա բախվել քարերին և կողաշրջվելԱյսօր՝ մարտի 18-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 14:50-ի սահմաններում «Opel» մակնիշի ավտոմեքենան Եղվարդ-Զովունի ավտոճանապարհի՝ Եղվարդի վարչական տարածքում, «Սեմուր Ըդն Կո»-ի...
16:54 18/03/2026Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլիա Բ-ի վախճանման առիթովՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հանուն Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Գերագույն հոգևոր խորհրդի, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանության և հավատավոր...
16:09 18/03/2026Պատրաստված լինելը Հայաստանի պարագայում պարտադիր է. «Ուժեղ Հայաստանի» անվտանգության ծրագրի միջազգային փորձագետ«Հայաստանի սահմանները պարզապես գծեր չեն քարտեզի վրա, Հայաստանի սահմաններում է դառնում անվտանգությունն իրական»,- «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ...
15:37 18/03/2026Նովոսիբիրսկում կենդանիների հարկադիր մորթը, գյուղացիների ակցիան ու բլոգերի կոչըՌուսաստանի Նովոսիբիրսկի մարզի գյուղերի բնակիչները չեն դադարեցնում պայքարը։ Նրանց փողոց է դուրս բերել իրենց ընտանի կենդանիների հարկադիր մորթը։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, մարդիկ ասում են, որ իրենց...
13:46 18/03/2026Վիրահայոց թեմ. Խորին ցավակցություն ենք հայտնում Իլյա II-ի մահվան կապակցությամբՆրա անունը հավերժ կմնա որպես ազգի հոգևոր հայր և վրաց ժողովրդի փրկության խորհրդանիշ
13:32 18/03/2026Որո՞նք են կուտակային կենսաթոշակը ստանալու եղանակներըԱմունդի-Ակբան ներկայացնում է կուտակային կենսաթոշակը ստանալու եղանակները։ Կախված մասնակցի կենսաթոշակային հաշվում առկա պարտադիր կենսաթոշակային ֆոնդի փայերի ընդհանուր արժեքից՝ մասնակիցն իր կուտակային...
11:53 18/03/2026Երևանում խրամատներ են, իսկ ասֆալտապատման շրջանակում միլիարդավոր դրամներ են մսխվում. Դանիելյան«Երևանում ասֆալտը ասֆալտ չէ։ Տարբեր փողոցներ խայտառակ վիճակում են, խրամատներ են»,- տեսանյութում նշում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ Ըստ նրա, փոսալցման աշխատանքների ժամանակ...
10:38 18/03/2026Ուրախ եմ, որ երկու պատերազմներում կարողացար իմ կողքին լինել, ավելի ճիշտ հայրենիքի զինվորը դարձար ու ինձ զինակից. Աշոտ Երկաթի շնորհավորանքը ՔԿՀ-ից՝ որդունՍիսական ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Աշոտ Մինասյանը, որն այս պահին գտնվում է «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում, բանտից շնորհավորել է որդու՝ Տարոնի ծննդյան տարեդարձը.
10:07 18/03/2026Վրաստանում հայտարարվել է ազգային սուգ93 տարեկան հասակում մահացել է Համայն Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Նորին Սրբություն և Երջանիկ Իլիա II-ը
09:07 18/03/2026Վախ, երանի էդ օրը. Գոռ Հակոբյանի ընտանիքը մեկնեց Մյունխեն՝ որդու բուժման համարԴերասան Գոռ Հակոբյանի ընտանիքն արդեն մեկնել է Մյունխեն՝ որդու՝ Ֆելիքիսի բուժման համար։ Նրա ընկերները, այդ թվում դերասան Գրիգոր Դանիելյանը, Աղաս Մանուկյանը օդանավակայանում հրաժեշտ են տվել նրանց՝...
08:43 18/03/2026Այսօր ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալԵրևանում մարտի 18-19-ին, 22-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 20-21-ին, 22-ի երեկոյան սպասվում է անձրև։ Հանրապետության տարածքում մարտի 18-19-ին, 22-ի գիշերը սպասվում է առանց...
08:37 18/03/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:36 17/03/202693 տարեկանում մահացավ Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլիա II-ըԻլիա II-ը Վրացական եկեղեցու 141-րդ առաջին հոգևորականն էր
20:54 17/03/2026Երբ անհատն անցած ճանապարհ ունի և հաղթանակներով ամրագրված հետագիծ, նրան լսելն ու հետևելը պահանջված է․ Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ «Այն ամեն ահավորը, ինչը կատարվել և դեռ կատարվում է մեր ժողվրդի և պետականության հետ, վաղը սերունդները նայելու են որպես...

11:00 15/06/2024Catholicos Aram I seeks support from Vatican for release of Armenian prisoners in BakuDuring his meeting with Pope Francis at the Vatican, His Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia expressed his deep gratitude for the solidarity Pope Francis has shown regarding the...
17:05 14/06/2024Reporter brutally beaten at Yerevan protest remains in hospitalJournalist and outspoken government critic Abraham Gasparyan, who was brutally beaten by special police officers while being detained at a protest outside the Armenian parliament on Wednesday,...
15:53 14/06/2024Armenian contract soldier found deadAn Armenian contract soldier was found dead at his combat post early on Friday morning. The Defense Ministry reported that the serviceman, identified as Armen Gasparyan, sustained a fatal gunshot...
14:15 14/06/2024Donald Trump celebrates 78th birthdayDonald Trump turns 78 on Friday, a milestone that will remind voters that the two major-party candidates running for U.S.
18:42 13/06/2024UJA decries police violence against media workers at protest in YerevanThe Union of Journalists of Armenia (UJA) on Thursday issued a statement denouncing the police crackdown on demonstrators and media workers outside the Armenian parliament.
16:33 13/06/2024Armenian reporter beaten up by police at protest near parliamentPolice officers brutally attacked and beat up reporter and political analyst Abraham Gasparyan at a protest outside the Armenian parliament on Wednesday.
12:35 13/06/2024In pictures: Protesters led by Archbishop Bagrat gather outside Armenian governmentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland protest movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan gathered outside the Armenian government ahead of a regular cabinet meeting on Thursday...
11:56 13/06/2024Protesters march to Armenian governmentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland protest movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan marched to the Armenian government which was set to host a regular cabinet meeting on...
11:36 13/06/2024Archbishop Bagrat visits people injured in violence outside parliamentArchbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Tavush for the Homeland movement, has visited those injured in clashes near the Armenian parliament.
16:30 12/06/2024Catholicos Aram I meets with Pope FrancisHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia on Wednesday met with Pope Francis at the Vatican, Vatican News reported.
16:02 12/06/2024LIVE: More people join protesters near Armenian parliamentMore people on Wednesday joined the protesters camped out near the Armenian parliament on Baghramyan Avenue, heeding a call from Archbishop Bagrat Galstanyan.
15:03 12/06/2024Armenian Embassy in Belgium hosts Armenian wine tastingAt the initiative of the Armenian Embassy in Belgium, presentation and tasting of Armenian Van Ardi wines was held, the embassy reported on Wednesday.
14:35 12/06/2024Serzh Sargsyan pays tribute to late PM Andranik MargaryanThird Armenian President and Republican Party of Armenia (RPA) Chairman Serzh Sargsyan visited the Komitas Pantheon in Yerevan to pay tribute to late statesman, former Prime Minister Andranik...
13:34 12/06/2024LIVE: Protesters camping out near Armenian parliamentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan remain camped out near the Armenian parliament on Baghramyan Avenue, having spent the third night...
12:00 12/06/2024Archbishop Bagrat urges all to join protest near Armenian parliamentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan remained camped out on Marshal Baghramyan Avenue adjacent to the Armenian parliament on Wednesday...
11:15 12/06/2024Armenia's Supreme Spiritual Council to address internal political developmentsOn June 11, in the Mother See of Holy Etchmiadzin, under the presidency of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, the activities of the Supreme Spiritual Council...
15:34 11/06/2024Archbishop Bagrat plays football with young protestersArchbishop Bagrat Galstanyan on Tuesday played football with young protesters on Baghramyan Avenue in central Yerevan.
12:35 11/06/2024Protesters march through central YerevanA group of protesters led by opposition MP Garnik Danielyan began marching through central Yerevan streets on Tuesday morning.
12:00 11/06/2024Russian Su-34 bomber crashes in CaucasusA Russian SU-34 bomber crashed in the Caucasus mountains during a routine training flight likely due to a technical malfunction, killing the crew aboard, Reuters reported on Tuesday, citing Russian...
11:34 11/06/2024Protesters remain camped out near Armenian parliamentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan remained camped out on Marshal Baghramyan Avenue adjacent to the Armenian parliament on Tuesday...