19:39 25/02/2026Լոռու մարզում հանրային քննարկում տեղի կունենա՝ պոչամբարի կառուցման և առկա պոչամբարի ընդլայնման վերաբերյալ2026 թվականի մարտի 4-ին ժամը 11։00-ին Լոռու մարզի Փամբակ խոշորացված համայնքի Արջուտ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա հանրային քննարկում Արջուտի ոսկու հանքաքարի վերամշակման...
17:20 25/02/2026Սա հիշեցնում է ընտրակաշառք, թոշակները բարձրացնելու միջոցառման տակ բյուջեով ընդհանրապես գումար դրած չկա. Հրայր ԿամենդատյանԱրսեն Թորոսյանն ընդամենը երկու օր առաջ հեռուստաեթերում պնդում էր, որ ես պոպուլիստ եմ, բյուջեից չեմ հասկանում, թոշակի համար նման թվեր չկան
17:16 25/02/2026Էկոպարեկային ծառայությունն այն տեղը չէ, որ ով պարապ է, գնա, աշխատի. Գառնիկ Դանիելյան«Էկոպարեկային ծառայությունն այն տեղը չի, որ... այսինքն աշխատատեղ ապահովելու տեղ չէ, որ ով պարապ է, գնա, էկոպարեկային ծառայությունում աշխատի»,- ԱԺ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման,...
15:45 25/02/2026Իբրև անառակ որդի վերադառնալու համար շատ կարևոր է սրտանց զղջալը, ապաշխարելը և այդ մասին խոստովանել. Տավուշի թեմի առաջնորդական տեղապահՓետրվարի 25-ին Տավուշի թեմի հոգևոր դասը միասնական աղոթքի էր Բերդ համայնքի Նոր Վարագավանք վանական համալիրում։ Հավարտ Արևագալի ժամերգության Տավուշի թեմի Առաջնորդական տեղապահ Հոգեշնորհ Տ․ Սամվել...
15:17 25/02/2026Երևանում ու մի շարք բնակավայրերում փետրվարի 26-ին սպասվում է քամու ուժգնացում. խուսափել ծառերի, էլեկտրասյուների մոտ գտնվելուց... ավտոմեքենաները չկայանել ծառերի և գովազդային վահանակների տակ։
15:17 25/02/2026Որպես անհայտ կորած որոնվող 15-ամյա աղջկան գտել են ԳյումրիումՓետրվարի 24-ին հաղորդվել էր 2010 թվականին ծնված Մերի Գասպարյանի անհետ կորելու մասին։ Համայնքային ոստիկանության Մուշի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում Մերի Գասպարյանը Գյումրիի...
14:58 25/02/2026Ամո՛թ է թոշակառուների խոցելի վիճակը նախընտրական խաղալիք դարձնելը. Մանե Թանդիլյան«Թոշակների բարձրացումը ծայրահեղ անհրաժեշտություն է, դա անելը զուտ սեփական աթոռը պահելու համար՝ ծայրահեղ բարոյազուրկ դրսևորում»,-գրում է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը։ Նա...
14:42 25/02/2026Սա խայտառակություն որակելը մեղմ կլինի. Պատգամավորը՝ ջրի մատակարարման նոր ժամանակացույցի մասին«Վեոլիա ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 1-ից մինչև սեպտեմբերի 16-ը գիշերային ժամերին ջրից կզրկվեն Հանրապետության գրեթե բոլոր շրջանների բնակիչները։ Սրա վերաբերյալ «Հայաստան» խմբակցության...
14:08 25/02/2026Ջրամատակարարման ժամանակացույցի փոփոխությունը նպատակ ունի նաև կանխել գիշերային ժամերին ջրի կորուստները. «Վեոլիա Ջուր»Ջրամատակարարման ժամանակացույցը, տասնյակ հազարավոր նոր սպառողների ավելացման հաշվին, տարվա ընթացքում, ըստ անհրաժեշտության ենթարկվում է փոփոխության՝ ելնելով եղանակային պայմանների փոփոխություններից,...
14:04 25/02/2026Փետրվարի 26-28-ը Հայաստանի առանձին շրջաններում կթափվեն ամսական նորմայի կրկնակիի չափ տեղումներՓետրվարի 26-28 ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության առանձին շրջաններում կթափվեն ամսական նորմայի կրկնակիի չափ տեղումներ: Այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»...
11:31 25/02/2026Տեղումնառատ ձմեռվանից հետո ինչո՞ւ է «Վեոլիա Ջուր»-ը հայտարարում համատարած ջրանջատումների մասինՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը, անդրադառնալով «Վեոլիա Ջուր»-ի հրապարակած ժամանակացույցին, գրում է.
11:28 25/02/2026Ակտիվ ցիկլոն է ներթափանցում Հայաստան, սպասվում են առատ տեղումներ, 8-12 աստիճանով ջերմաստիճանի նվազումԱրևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, փետրվարի 27-28-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական...
11:18 25/02/2026Պոլսո Հայոց պատրիարքն առաջարկում է սինոդական կառույց ստեղծելՊոլսո Հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանն օրեր առաջ Վիեննայում գումարված Եպիսկոպոսական հավաքի բացման նիստում իր հղած ուղերձում առաջարկել է սինոդական կառույց ստեղծել՝ որպես...
10:38 25/02/2026Վարչախմբի այս ճարահատ քայլը սոցիալապես խոցելի ամենամեծ խավին` կենսաթոշակառուներին տրվող նախընտրական «կաշառք» է. «Հայաքվե»«Իշխող վարչախմբի ղեկավարն այսօր հայտարարեց, որ ապրիլի 1-ից վերջապես կենսաթոշակների բարձրացում է սպասվում: «ՀայաՔվե» միավորումն արձանագրում է, որ իր վեցամսյա հետևողական պայքարը կենսաթոշակների...
10:24 25/02/2026Հետվճարով խրախուսվում է, որ ստվերի շրջանառությունը փոքրանա, և պետական բյուջեն մեծանա, որը նույնպես դառնալու է կենսաթոշակ. Արսեն ԹորոսյանԱպրիլի 1-ից բարձրանալու են կենսաթոշակները
09:40 25/02/2026Այս իշխանությունն իր հետ բերած բոլոր դժբախտություններից բացի նաև Երևանն է վերածել քարուքանդ քաղաքի. Աբրահամյան«Մի երկու օր առաջ ռադիոյով քաղաքապետարանի խորհրդակցությունից հատվածներ էի լսում։ Եթե դա լսեր դրսից եկած, մեր երկրից անտեղյակ մարդ, կմտածեր, թե նոր-նոր ընտրված քաղաքապետ է՝ նոր է ծանոթանում աշխատանքին...
09:14 25/02/2026Ապրիլի 1-ից թոշակները կբարձրանան. ՓաշինյանԸնտրություններից 2 ամիս առաջ Փաշինյանը բարձրացնում է թոշակները
08:56 25/02/2026Երևանում գիշերները կգրանցվի 0-ից ցածր ջերմաստիճանԵրևանում փետրվարի 25-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 26-ին կեսօրից հետո, 27-28-ին, մարտի 1-ին սպասվում են տեղումներ՝ գիշերը ձյան, ցերեկը ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 25-ի ցերեկը, 26-ի...
08:53 25/02/2026Ողբերգական վթար Երևան-Սևան ավտոճանապարհինԵրևան-Սևան ավտոճանապարհի 45-րդ կմ-ին «Opel» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ծառերին․ վարորդը մահացել է։
08:40 25/02/2026Երևանի ու 7 մարզերի տարբեր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

16:45 09/03/2024Biden supports bill that could ban TikTok in U.S.President Joe Biden said Friday that he would sign a bill that could force TikTok’s Chinese owner ByteDance to divest the popular social media company or face a ban in the U.S., NBC News reports.
15:30 09/03/2024Yerevan Zoo has new residentThe Yerevan Zoo has recently welcomed a new resident, the Yerevan Municipality reported on Saturday.
11:30 09/03/2024Elon Musk's X is launching YouTube clone for smart TVsIn a bid to compete with YouTube and recast itself as a video platform, Elon Musk's X is launching a television app for Amazon and Samsung smart TVs, a source at the company told Fortune.
11:15 09/03/2024Armenian Church commemorates Forty Martyrs of SebasteThe Armenian Apostolic Church on Saturday commemorates the Forty Martyrs of Sebaste (the Holy Forty), Qahana.am reports.
17:00 08/03/2024Temperatures to rise in Armenia next weekRain is forecast in Armenia on Friday and in the next few days, with snow and wet snow set to hit the country’s mountainous parts.
16:45 08/03/2024Rupert Murdoch, 92, engaged for the sixth timeRupert Murdoch has become engaged for the sixth time, Bracknell News says, citing reports. The 92-year-old will marry Elena Zhukova, 67, in June according to the New York Times, with invitations sent...
16:30 08/03/2024Azeri vandals destroy sculptures in Stepanakert squareThe Azerbaijani authorities continue to destroy historical and architectural monuments in Stepanakert, the capital of occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh).
16:02 08/03/2024342 million women and girls could be living extreme poverty by 2030, UN warnsAchieving gender equality and women’s well-being in all aspects of life is more crucial than ever if we want to create prosperous economies and a healthy planet.
14:15 08/03/2024Opposition councilors call for protest against transport fare hike in YerevanOpposition members of Yerevan's City Council urge people to take to the streets to protest against the planned drastic increase in public transport fares in Yerevan.
13:34 08/03/2024Arman Tatoyan congratulates women on March 8Former Armenian Ombudsman Arman Tatoyan took to social media to congratulate women on March 8, International Women's Day.
12:00 08/03/2024Catholicos Karekin II issues Women's Day messageHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, issued a message on International Women's Day celebrated on March 8.
15:57 07/03/2024Hottest February marks ninth new monthly record in a rowLast month was the world's warmest February in modern times, the EU's climate service says, extending the run of monthly records to nine in a row.
15:01 07/03/2024'Moment of the Soul': Exhibition marking Women's Day opens in YerevanAn exhibition of paintings has launched at the Yerevan Railway Station to mark International Women's Day.
13:35 06/03/2024Video shows lightning striking plane shortly after takeoffA passenger plane was struck by lightning shortly after taking off from the Vancouver airport this week – and the eye-catching moment was captured on video, CTV News reported.
12:04 06/03/2024Armenia marks Median Day of Great LentThe Armenian Apostolic Church marks the Median Day of Great Lent (Mijink) on Wednesday, Qahana.am reports.
16:06 05/03/2024Army chief: Armenia hasn't quitted CSTO yetThe situation along the Armenian-Azerbaijani border is characterized by relative stability, the chief of the Armenian military’s General Staff, Edward Asryan, said on Tuesday.
13:45 05/03/2024Young Armenian family welcomes 12th childA young family in Armenia has welcomed their twelfth child. The baby boy was born weighing 2,800 grams in Vanadzor, Armenia’s third largest city, the local medical center reported on Tuesday. The...
13:31 05/03/2024Today marks Sparapet Vazgen Sargsyan's birthdayToday, March 5, marks the birthday anniversary of Sparapet (Chief Commander) Vazgen Sargsyan, an outstanding Armenian military and political figure, who became Armenia’s first defense minister and...
16:30 04/03/2024Margarita Simonyan: Armenia will 'cease to exist' in 5 years if Pashinyan stays in powerPrime Minister Nikol Pashinyan is leading Armenia to "complete destruction", RT Editor-in-Chief Margarita Simonyan claims.
12:34 04/03/2024Azerbaijani vandals target Stepanakert cathedralAnother act of vandalism has been reported in Stepanakert, the capital of Azerbaijani-occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh).