19:39 25/02/2026Լոռու մարզում հանրային քննարկում տեղի կունենա՝ պոչամբարի կառուցման և առկա պոչամբարի ընդլայնման վերաբերյալ2026 թվականի մարտի 4-ին ժամը 11։00-ին Լոռու մարզի Փամբակ խոշորացված համայնքի Արջուտ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա հանրային քննարկում Արջուտի ոսկու հանքաքարի վերամշակման...
17:20 25/02/2026Սա հիշեցնում է ընտրակաշառք, թոշակները բարձրացնելու միջոցառման տակ բյուջեով ընդհանրապես գումար դրած չկա. Հրայր ԿամենդատյանԱրսեն Թորոսյանն ընդամենը երկու օր առաջ հեռուստաեթերում պնդում էր, որ ես պոպուլիստ եմ, բյուջեից չեմ հասկանում, թոշակի համար նման թվեր չկան
17:16 25/02/2026Էկոպարեկային ծառայությունն այն տեղը չէ, որ ով պարապ է, գնա, աշխատի. Գառնիկ Դանիելյան«Էկոպարեկային ծառայությունն այն տեղը չի, որ... այսինքն աշխատատեղ ապահովելու տեղ չէ, որ ով պարապ է, գնա, էկոպարեկային ծառայությունում աշխատի»,- ԱԺ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման,...
15:45 25/02/2026Իբրև անառակ որդի վերադառնալու համար շատ կարևոր է սրտանց զղջալը, ապաշխարելը և այդ մասին խոստովանել. Տավուշի թեմի առաջնորդական տեղապահՓետրվարի 25-ին Տավուշի թեմի հոգևոր դասը միասնական աղոթքի էր Բերդ համայնքի Նոր Վարագավանք վանական համալիրում։ Հավարտ Արևագալի ժամերգության Տավուշի թեմի Առաջնորդական տեղապահ Հոգեշնորհ Տ․ Սամվել...
15:17 25/02/2026Երևանում ու մի շարք բնակավայրերում փետրվարի 26-ին սպասվում է քամու ուժգնացում. խուսափել ծառերի, էլեկտրասյուների մոտ գտնվելուց... ավտոմեքենաները չկայանել ծառերի և գովազդային վահանակների տակ։
15:17 25/02/2026Որպես անհայտ կորած որոնվող 15-ամյա աղջկան գտել են ԳյումրիումՓետրվարի 24-ին հաղորդվել էր 2010 թվականին ծնված Մերի Գասպարյանի անհետ կորելու մասին։ Համայնքային ոստիկանության Մուշի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում Մերի Գասպարյանը Գյումրիի...
14:58 25/02/2026Ամո՛թ է թոշակառուների խոցելի վիճակը նախընտրական խաղալիք դարձնելը. Մանե Թանդիլյան«Թոշակների բարձրացումը ծայրահեղ անհրաժեշտություն է, դա անելը զուտ սեփական աթոռը պահելու համար՝ ծայրահեղ բարոյազուրկ դրսևորում»,-գրում է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը։ Նա...
14:42 25/02/2026Սա խայտառակություն որակելը մեղմ կլինի. Պատգամավորը՝ ջրի մատակարարման նոր ժամանակացույցի մասին«Վեոլիա ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 1-ից մինչև սեպտեմբերի 16-ը գիշերային ժամերին ջրից կզրկվեն Հանրապետության գրեթե բոլոր շրջանների բնակիչները։ Սրա վերաբերյալ «Հայաստան» խմբակցության...
14:08 25/02/2026Ջրամատակարարման ժամանակացույցի փոփոխությունը նպատակ ունի նաև կանխել գիշերային ժամերին ջրի կորուստները. «Վեոլիա Ջուր»Ջրամատակարարման ժամանակացույցը, տասնյակ հազարավոր նոր սպառողների ավելացման հաշվին, տարվա ընթացքում, ըստ անհրաժեշտության ենթարկվում է փոփոխության՝ ելնելով եղանակային պայմանների փոփոխություններից,...
14:04 25/02/2026Փետրվարի 26-28-ը Հայաստանի առանձին շրջաններում կթափվեն ամսական նորմայի կրկնակիի չափ տեղումներՓետրվարի 26-28 ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության առանձին շրջաններում կթափվեն ամսական նորմայի կրկնակիի չափ տեղումներ: Այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»...
11:31 25/02/2026Տեղումնառատ ձմեռվանից հետո ինչո՞ւ է «Վեոլիա Ջուր»-ը հայտարարում համատարած ջրանջատումների մասինՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը, անդրադառնալով «Վեոլիա Ջուր»-ի հրապարակած ժամանակացույցին, գրում է.
11:28 25/02/2026Ակտիվ ցիկլոն է ներթափանցում Հայաստան, սպասվում են առատ տեղումներ, 8-12 աստիճանով ջերմաստիճանի նվազումԱրևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, փետրվարի 27-28-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական...
11:18 25/02/2026Պոլսո Հայոց պատրիարքն առաջարկում է սինոդական կառույց ստեղծելՊոլսո Հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանն օրեր առաջ Վիեննայում գումարված Եպիսկոպոսական հավաքի բացման նիստում իր հղած ուղերձում առաջարկել է սինոդական կառույց ստեղծել՝ որպես...
10:38 25/02/2026Վարչախմբի այս ճարահատ քայլը սոցիալապես խոցելի ամենամեծ խավին` կենսաթոշակառուներին տրվող նախընտրական «կաշառք» է. «Հայաքվե»«Իշխող վարչախմբի ղեկավարն այսօր հայտարարեց, որ ապրիլի 1-ից վերջապես կենսաթոշակների բարձրացում է սպասվում: «ՀայաՔվե» միավորումն արձանագրում է, որ իր վեցամսյա հետևողական պայքարը կենսաթոշակների...
10:24 25/02/2026Հետվճարով խրախուսվում է, որ ստվերի շրջանառությունը փոքրանա, և պետական բյուջեն մեծանա, որը նույնպես դառնալու է կենսաթոշակ. Արսեն ԹորոսյանԱպրիլի 1-ից բարձրանալու են կենսաթոշակները
09:40 25/02/2026Այս իշխանությունն իր հետ բերած բոլոր դժբախտություններից բացի նաև Երևանն է վերածել քարուքանդ քաղաքի. Աբրահամյան«Մի երկու օր առաջ ռադիոյով քաղաքապետարանի խորհրդակցությունից հատվածներ էի լսում։ Եթե դա լսեր դրսից եկած, մեր երկրից անտեղյակ մարդ, կմտածեր, թե նոր-նոր ընտրված քաղաքապետ է՝ նոր է ծանոթանում աշխատանքին...
09:14 25/02/2026Ապրիլի 1-ից թոշակները կբարձրանան. ՓաշինյանԸնտրություններից 2 ամիս առաջ Փաշինյանը բարձրացնում է թոշակները
08:56 25/02/2026Երևանում գիշերները կգրանցվի 0-ից ցածր ջերմաստիճանԵրևանում փետրվարի 25-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 26-ին կեսօրից հետո, 27-28-ին, մարտի 1-ին սպասվում են տեղումներ՝ գիշերը ձյան, ցերեկը ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 25-ի ցերեկը, 26-ի...
08:53 25/02/2026Ողբերգական վթար Երևան-Սևան ավտոճանապարհինԵրևան-Սևան ավտոճանապարհի 45-րդ կմ-ին «Opel» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ծառերին․ վարորդը մահացել է։
08:40 25/02/2026Երևանի ու 7 մարզերի տարբեր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

17:00 11/06/2025В ООН перечислили причины беспрецедентного спада рождаемости в миреНежелательные беременности и неисполненное желание иметь детей распространены по всему миру, а многие люди не имеют свободного выбора в вопросах планирования семьи.
16:49 11/06/2025Грозы, град и резкие порывы ветра: что ждать от погоды в АрменииДнем 11-го, после полудня 12-13 июня, ночью и после полудня 14-16 июня в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы, также возможен град.
16:19 11/06/2025На аукционе продадут письмо Джона Леннона с жалобой на храп Пола МаккартниЛот выставят на торги 9 июля. Ориентировочная стоимость составляет 30 – 40 тысяч фунтов стерлингов
14:06 11/06/2025Пожар произошел ночью на проспекте Исакова в Ереване: спасатели эвакуировали 30 сотрудников11-го июня в 05:39 в Национальный центр кризисного управления был получен звонок о том, что вспыхнул пожар на первом этаже здания компании на проспекте Исакова города Ереван.
13:56 11/06/2025Взрыв в Чамбараке: продолжаются поиски двух человек«Произошел взрыв, в данный момент продолжаются поиски еще двух человек», – заявил вице-губернатор Гегаркуникской области Армении Джаник Базеян, отвечая в парламенте на вопросы журналистов о взрыве в...
13:38 11/06/20253 из 11 пострадавших при взрыве в Чамбараке будут перевезены в медучреждения ЕреванаВ результате взрыва в одной из квартир в жилом доме на улице Тиграна Меца в Чамбараке Гегаркуникской области Армении госпитализированы в общей сложности 11 пострадавших.
13:06 11/06/2025Уникальное природное явление: над регионами России взошла клубничная ЛунаЖители нескольких регионов России заметили в небе клубничную Луну. Об этом сообщает Telegram-канал SHOT. Данное явление наблюдается раз в 18 лет. Луна приобретает красноватый оттенок из-за того, что...
12:44 11/06/2025Число жертв в результате взрыва в жилом доме в армянском Чамбараке достигло трех человекЧисло жертв в результате взрыва в одной из квартир в жилом доме на улице Тиграна Меца в Чамбараке Гегаркуникской области Армении достигло трех человек – пожарные-спасатели в результате продолжающихся...
11:35 11/06/2025В Граце воцарились шок, скорбь и недоверие после самой страшной стрельбыВ Граце воцарились шок, скорбь и недоверие после самой страшной стрельбы в современной истории Австрии, в результате которой погибли 11 человек, включая нападавшего, пишет Би-би-си.
01:49 11/06/2025Католикос Гарегин II: Верим, что с Божьей милостью и помощью, вместе с вами нам удастся преодолеть эти трудности«Вопросы, касающиеся Церкви и церковной жизни, рассматриваются соответствующими органами – в соответствии с канонами и уставами Церкви.
01:20 11/06/2025В аэропорту «Звартноц» многочисленные граждане встретили Католикоса всех армян Гарегина II аплодисментамиСобравшиеся в ереванском аэропорту «Звартноц» многочисленные граждане встретили католикоса всех армян Гарегина II аплодисментами и скандированиями «Верховный Патриарх!».
01:01 11/06/2025Архиепископ Аршак Хачатрян: В Церкви нет высокопоставленных священнослужителей, выступающих против Католикоса«В Церкви нет высокопоставленных священнослужителей, выступающих против Католикоса», – заявил журналистам руководитель канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина, архиепископ Аршак Хачатрян в...
17:32 10/06/202510 июня отмечается сладкий праздник – Всемирный день мороженого10 июня отмечается сладкий праздник – Всемирный день мороженого (англ. World Ice Cream Day). В списке праздников, посвященных различным сладостям и десертам, безусловно, этот найдет поклонников во...
15:25 10/06/2025Daily Telegraph: Рак короля Британии Карла III неизлечимОнкологическое заболевание британского короля Карла III неизлечимо, однако оно не станет причиной его смерти.
15:06 10/06/2025Католикосат Великого дома Киликийского выразил обеспокоенность кампанией властей Армении против священнослужителейПод председательством Католикоса Великого дома Киликийского Арама Первого состоялось онлайн-заседание «Аналитической платформы Киликии».
14:21 10/06/2025Сколько овощей и фруктов нужно съедать в день? Рассказала врачНе менее 400 граммов овощей и фруктов необходимо употреблять в пищу каждый день. Об этом рассказала врач-гастроэнтеролог Юлия Сластен, сообщают argumenti.ru. По словам врача, эти продукты богаты...
13:58 10/06/2025Израиль депортировал Грету ТунбергИзраиль депортировал шведскую экоактивистку Грету Тунберг и сопровождавших ее пропалестинских активистов после их попытки прорваться на яхте Madleen к побережью сектора Газа в нарушение действующей...
13:12 10/06/2025Трагедия в Башкирии: танцор умер, съев отравленную травуВ Башкирии танцор Азамат Загиров впал в кому на две недели и умер после того, как съел отравленную траву.
11:45 10/06/2025Дуров рассказал, почему он не пользуется мобильным телефономСоздатель мессенджера Telegram Павел Дуров дал интервью американскому телеведущему Такеру Карлсону. В нем он признался, что пользуется смартфоном не более двух раз в неделю для того, чтобы...
16:54 09/06/20259 июня – день памяти героя Арцаха Владимира Балаяна«Не медлите в час испытания, позовите, Владимира, он вам поможет», - так говорил о легендарном командире первой Арцахской войны, герое Арцаха Владимире Балаяне Леонид Азгалдян.