14:24 03/02/2026Վերջին օրերին ձյան առատ տեղումների հետևանքով արգելափակման մեջ է հայտնվել 97 մեքենա և 181 քաղաքացիՀունվարի 30-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 3-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան...
13:27 03/02/2026Թադևոս Ավետիսյան. Ժողովրդագրական իրավիճակի մտահոգիչ միտումներՀՀ պաշտոնական վիճակագրության հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբերին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ժողովրդագրական հիմնական ցուցանիշներն արձանագրել են...
13:01 03/02/2026Շաբաթվա վերջին ջերմաստիճանը Երևանում կհասնի +9-իԱռաջիկա օրերին հանրապետության տարածքում ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալ։ Երևանում փետրվարի 3-ի ցերեկը, 4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։...
12:58 03/02/2026Հնարավոր չէ և քրիստոնյա լինել, և հավատալ սնոտի բաների՝ գուշակությունների, թուղթ ու գրի, թալիսմանի, աչքի ուլունքին. Հայր ԶաքարիաՀավատ-սնոտիապաշտություն. երկու հակառակ իրողություններ
11:34 03/02/2026Անասնաբուժական խանութի պահեստում հրդեհ է բռնկվելԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 3-ին, ժամը 08։37-ին ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Արմավիր քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող անասնաբուժական...
11:08 03/02/2026Այսօրվա ջրանջատումների մասին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված փետրվարի 3-ին որոշ հատվածներում կլինեն ջրանջատումներ.
10:52 03/02/2026Հունվարին Սևանա լճի մակարդակը բարձրացել է 1 սմ-ով, բայց 2025 թ-ի համեմատ 13 սմ-ով ցածր է2017 թվականից ի վեր առաջին անգամ է, որ լճի մակարդակը հունվարին ամսին գրանցում է բարձրացում
08:11 03/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 3-4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 5-6-ին, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 3-ի գիշերը և...
08:00 03/02/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:20 02/02/2026Փրկարարներն իրականացրել են ապամոնտաժման աշխատանքներարզվել է, որ Կենտրոն թաղամասի շենքերից մեկի տանիքից կախված է երկաթե ճաղավանդակ
21:48 02/02/2026Պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, մինչև ե՞րբ եք տզրուկի պես արնաքամելու մեզ, հերի՛ք է, բա՛վ է. Սոնա ԱղեկյանԵրևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը գրում է. «Էսպես ինչքա՞ն է շարունակվելու, մինչ դուք, պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, ձեր միլիոնավոր աշխատավարձերն ու 3-ից 7 միլիարդ պարգևավճարն եք...
20:45 02/02/2026«Չայնիի» ոլորաններից մեքենան գլորվել է ձորը․ վիրավորներ կանԵրեկ՝ փետրվարի 1-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 22-րդ կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի «Չայնիի» ոլորանների սկզբնամասում Գեղարքունիքի...
20:35 02/02/2026Կյանքից հեռացել է Արցախի պաշտպանության մարտերի ժամանակ նահատակված հալեպահայ Հարութ Բանոյեանի քույրը՝ Ալին ԲանոյեանըԱյսօր, Երևանում կարճատև հիվանդությունից հետո կյանքից հեռացել է Հալեպի Մխիթարյան վարժարանի նախկին տնօրեն, Հայ Ավետարանական Բեթէլ Երկրդ․ Վարժարանի հայերենավանդ նախկին ուսուցչուհի, Լիբանանի Մխիթարյան...
20:23 02/02/2026Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածին տեղի է ունեցել քարաթափումՓետրվարի 2-ին, ժամը 16։11-ին Վայոց Ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածի 2-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել քարաթափում, ինչի...
20:13 02/02/2026Աշոցքի, Սիսիանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Սևանի, Արագածի տարածաշրջաններում՝ ձնախառն անձրևՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
18:21 02/02/2026Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճումՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը լուսանկար է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճում 2025 թվականի վերջում Հարավային Բոհեմիայում...
17:42 02/02/2026Տեսախցիկները ֆիքսել են Սանկտ Պետերբուրգում 9 տարեկան տղայի առևանգումըՊավելը հունվարի 30-ին իր տնից դուրս է եկել դեպի Գորելովոյի Կոլոբանովսկայա փողոցի բլուրը
17:13 02/02/2026Փետրվարին օդի ջերմաստիճանը նորմայից բարձր կլինի«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է փետրվար ամսվա եղանակի խորհրդատվական կանխատեսումը։ Օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 2-3 աստիճանով,...
16:39 02/02/2026Հրազդանի, Սևանի, Գավառի տարածաշրջաններում ձնախառն անձրև էՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Ապարանի, Արագածի, Աշոցքի տարածաշրջաններում...
15:32 02/02/2026Արա Աբրահամյանի որդին ամուսնանում է Տիմատիի նախկին ընկերուհո՞ւ հետՌուսաստանում հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի որդու՝ Վլադիսլավի ընտրությունը հայտնվել է ռուսական մամուլի ուշադրության կենտրոնում։ Ռուս հայտնի ռեփեր, պրոդյուսեր, ձեռնարկատեր և դերասան Տիմատիի...

14:08 03/11/2023First Armenian-made satellite sent to U.S.The first Armenian-made satellite, named Hayasat-1, has successfully undergone all tests in Europe and has already been sent to the U.S.
13:44 03/11/2023Elderly woman killed by dog in Armenian villageAn elderly woman has died after a stray dog attack in Merdzavan, a village in Armenia’s Armavir Province, the local administration reported.
12:06 03/11/2023Singer Alla Levonyan blames negligence for Thursday's car crashFamous Armenian singer Alla Levonyan, who was involved in a car crash on Thursday, says she is alright and has suffered no injuries.
14:09 02/11/2023Photos show Pashinyan's spouse enjoying her fall vacation abroadWhile ordinary people in Armenia are busy helping Artsakh refugees, Prime Minister Nikol Pashinyan's spouse has once again travelled abroad to spend the fall vacations there.
17:07 01/11/2023Israel called up many ethnic Armenian reservists amid war with HamasThe situation remains tense in Israel amid the ongoing rocket strikes on the country’s central and southern parts by Hamas fighters, Artiom Chernamorian, editor-in-chief of the newspaper Israelahayer...
16:05 01/11/2023Limited Gaza evacuations to be allowed after Qatar brokers dealQatar has mediated an agreement between Egypt, Israel and Hamas, in coordination with the U.S., which will allow limited evacuations from besieged Gaza, a source briefed on the deal told Reuters on...
14:36 01/11/2023Second person to receive pig heart transplant dies in U.S.The second person to receive a transplanted heart from a pig has died, nearly six weeks after the highly experimental surgery, his Maryland doctors announced Tuesday.
13:35 01/11/2023EU boosts humanitarian aid to displaced Karabakh ArmeniansThe European Commission is increasing its humanitarian funding in Armenia with almost €1.7 million in response to the mass influx of people from Nagorno Karabakh, the EU body reported on Tuesday.
13:06 01/11/2023Armenian Patriarchate of Jerusalem cancels land dealThe Armenian Patriarchate of Jerusalem has canceled the agreement regarding the Armenian Gardens (Cows' Garden) in the Old City.
11:00 01/11/2023Elon Musk says George Soros 'hates humanity'X Owner Elon Musk has declared billionaire philanthropist George Soros "fundamentally hates humanity" over his push to fund progressive district attorneys who are soft on crime, Sky News reports.
16:36 31/10/2023Deep M6.4 earthquake hits FijiA strong and deep earthquake registered by the USGS as M6.4 hit the Fiji region at 11:10 UTC on October 31, 2023.
13:04 31/10/2023Displaced Artsakh Armenians ask ICRC to help rebury their relativesForcibly displaced people from Artsakh (Nagorno-Karabakh) have asked the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Armenia to help rebury their relatives in Armenia following Azerbaijan’s...
15:36 30/10/2023Shushan Petrosyan: Current criminal leaders don't need knowledgeable, dignified ArmeniansFamous singer Shushan Petrosyan, an honored artist of Armenia, joined a rally in support of opposition politician Armen Ashotyan outside the Anti-Corruption Court in Yerevan on Monday.
13:08 30/10/2023ARARAT Museum named Europe's leading museum by World Travel AwardsFor the second year in a row, ARARAT Museum won the nomination of Europe’s Leading Brandy Distillery Tour 2023 by the World Travel Awards, it said on Monday.
11:15 30/10/2023Israel strikes military infrastructure in SyriaIsrael's army said Monday it had carried out strikes on military infrastructure inside Syria as fears grow that its war against Hamas could spur a broader regional conflict, AFP reported.
15:15 28/10/2023Facebook only cares about profitsGiven the importance of the topic, I repeatedly attempted to write about it, but had to cut it short as I felt disgusted when getting screenshots from Facebook videos.
15:33 27/10/2023Artsakh was reunitedIn 2020, we lost the Artsakh Republic’s… I don't know the exact percentage of the lost territory, maybe it accounted for 75-80% along with what Pashinyan gave away – an invaluable part of the...
12:30 27/10/2023Caucasian leopard spotted in Zangezur Biosphere ComplexA Caucasian leopard has been spotted in Armenia's Zangezur Biosphere Complex, the World Wide Fund Armenia (WWF Armenia) reported on Thursday.
11:36 27/10/2023'We remember and demand': Canadian FM pays tribute to Armenian Genocide victimsCanada's Foreign Minister Mélanie Joly has posted a tribute to the Armenian Genocide victims following her visit to the Tsitsernakaberd Memorial along with her Armenian counterpart Ararat Mirzoyan.
16:13 26/10/2023Over 114 million displaced by war, violence worldwide, UN agency saysMore than 114 million people worldwide have been forced to flee their homes by the end of September 2023, due to conflict, persecution and human rights violations, UN refugee agency UNHCR said on...