14:24 03/02/2026Վերջին օրերին ձյան առատ տեղումների հետևանքով արգելափակման մեջ է հայտնվել 97 մեքենա և 181 քաղաքացիՀունվարի 30-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 3-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան...
13:27 03/02/2026Թադևոս Ավետիսյան. Ժողովրդագրական իրավիճակի մտահոգիչ միտումներՀՀ պաշտոնական վիճակագրության հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբերին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ժողովրդագրական հիմնական ցուցանիշներն արձանագրել են...
13:01 03/02/2026Շաբաթվա վերջին ջերմաստիճանը Երևանում կհասնի +9-իԱռաջիկա օրերին հանրապետության տարածքում ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալ։ Երևանում փետրվարի 3-ի ցերեկը, 4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։...
12:58 03/02/2026Հնարավոր չէ և քրիստոնյա լինել, և հավատալ սնոտի բաների՝ գուշակությունների, թուղթ ու գրի, թալիսմանի, աչքի ուլունքին. Հայր ԶաքարիաՀավատ-սնոտիապաշտություն. երկու հակառակ իրողություններ
11:34 03/02/2026Անասնաբուժական խանութի պահեստում հրդեհ է բռնկվելԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 3-ին, ժամը 08։37-ին ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Արմավիր քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող անասնաբուժական...
11:08 03/02/2026Այսօրվա ջրանջատումների մասին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված փետրվարի 3-ին որոշ հատվածներում կլինեն ջրանջատումներ.
10:52 03/02/2026Հունվարին Սևանա լճի մակարդակը բարձրացել է 1 սմ-ով, բայց 2025 թ-ի համեմատ 13 սմ-ով ցածր է2017 թվականից ի վեր առաջին անգամ է, որ լճի մակարդակը հունվարին ամսին գրանցում է բարձրացում
08:11 03/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 3-4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 5-6-ին, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 3-ի գիշերը և...
08:00 03/02/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:20 02/02/2026Փրկարարներն իրականացրել են ապամոնտաժման աշխատանքներարզվել է, որ Կենտրոն թաղամասի շենքերից մեկի տանիքից կախված է երկաթե ճաղավանդակ
21:48 02/02/2026Պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, մինչև ե՞րբ եք տզրուկի պես արնաքամելու մեզ, հերի՛ք է, բա՛վ է. Սոնա ԱղեկյանԵրևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը գրում է. «Էսպես ինչքա՞ն է շարունակվելու, մինչ դուք, պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, ձեր միլիոնավոր աշխատավարձերն ու 3-ից 7 միլիարդ պարգևավճարն եք...
20:45 02/02/2026«Չայնիի» ոլորաններից մեքենան գլորվել է ձորը․ վիրավորներ կանԵրեկ՝ փետրվարի 1-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 22-րդ կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի «Չայնիի» ոլորանների սկզբնամասում Գեղարքունիքի...
20:35 02/02/2026Կյանքից հեռացել է Արցախի պաշտպանության մարտերի ժամանակ նահատակված հալեպահայ Հարութ Բանոյեանի քույրը՝ Ալին ԲանոյեանըԱյսօր, Երևանում կարճատև հիվանդությունից հետո կյանքից հեռացել է Հալեպի Մխիթարյան վարժարանի նախկին տնօրեն, Հայ Ավետարանական Բեթէլ Երկրդ․ Վարժարանի հայերենավանդ նախկին ուսուցչուհի, Լիբանանի Մխիթարյան...
20:23 02/02/2026Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածին տեղի է ունեցել քարաթափումՓետրվարի 2-ին, ժամը 16։11-ին Վայոց Ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածի 2-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել քարաթափում, ինչի...
20:13 02/02/2026Աշոցքի, Սիսիանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Սևանի, Արագածի տարածաշրջաններում՝ ձնախառն անձրևՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
18:21 02/02/2026Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճումՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը լուսանկար է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճում 2025 թվականի վերջում Հարավային Բոհեմիայում...
17:42 02/02/2026Տեսախցիկները ֆիքսել են Սանկտ Պետերբուրգում 9 տարեկան տղայի առևանգումըՊավելը հունվարի 30-ին իր տնից դուրս է եկել դեպի Գորելովոյի Կոլոբանովսկայա փողոցի բլուրը
17:13 02/02/2026Փետրվարին օդի ջերմաստիճանը նորմայից բարձր կլինի«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է փետրվար ամսվա եղանակի խորհրդատվական կանխատեսումը։ Օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 2-3 աստիճանով,...
16:39 02/02/2026Հրազդանի, Սևանի, Գավառի տարածաշրջաններում ձնախառն անձրև էՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Ապարանի, Արագածի, Աշոցքի տարածաշրջաններում...
15:32 02/02/2026Արա Աբրահամյանի որդին ամուսնանում է Տիմատիի նախկին ընկերուհո՞ւ հետՌուսաստանում հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի որդու՝ Վլադիսլավի ընտրությունը հայտնվել է ռուսական մամուլի ուշադրության կենտրոնում։ Ռուս հայտնի ռեփեր, պրոդյուսեր, ձեռնարկատեր և դերասան Տիմատիի...

16:40 03/04/2025Погода в Армении: ожидается усиление ветраДнем 3-го, 4-8 апреля в отдельных регионах Армении ожидается кратковременный дождь, также возможна гроза.
12:16 03/04/2025Удивительные истории спасения: в Мьянме после землетрясения достают людей, которые почти неделю провели под обломкамиЧисло жертв землетрясения в Мьянме увеличилось до 3085, пострадавших - до 4715, сообщило агентство Синьхуа.
11:44 03/04/2025Близкие Киркорова рассказали, что он начал отказываться от еды после смерти отцаНародного артиста России и папы Филиппа Киркорова не стало 18 марта.
16:29 02/04/2025Весна с сюрпризами: в Армении ожидаются грозы, дожди и сильный ветерДнем 2-го апреля в большинстве областей Армении, 3-7 апреля в отдельных регионах страны ожидается кратковременный дождь, также возможна гроза.
13:38 02/04/2025Пожар возле церкви села Вагравар в Сюнике: удалось предотвратить распространение огня в сторону лесаСгорели кустарники, травяной покров и деревья.
12:34 02/04/2025Отдыхающих курорта эвакуировали в Исландии из-за извержения вулканаРаскаленные потоки уже достигли границ города Гриндавик. Его население более трех тысяч человек. Сейчас остались только восемь: эти люди отказались покидать свои дома.
11:55 02/04/2025Новые кадры показывают масштабы разграбления национального музея СуданаТам осталось всего несколько статуй, а тысячи бесценных артефактов из Нубийского и кушитского царств пропали без следа.
11:51 02/04/2025Число жертв землетрясения в Мьянме достигло 2886, еще 4639 человек пострадалиЗемлетрясение магнитудой 7,7 произошло на территории Мьянмы 28 марта, толчки ощущались в пяти соседних странах, в том числе в Таиланде.
11:42 02/04/2025Католикос Гарегин II попросил президента Германии поднять в Баку проблему освобождения армянских пленныхПрибывший в Армению с официальным визитом президент Федеративной Республики Германия Франк-Вальтер Штайнмайер 1 апреля посетил Первопрестольный Святой Эчмиадзин.
16:31 01/04/2025Родился брат обретшего бессмертие в 44-дневной войне Армана МанукянаМалыша также назвали Арманом.
16:04 01/04/2025Решение Папы Римского: мученик Геноцида армян блаженный Игнатиус Малоян будет канонизированСогласно решению Папы Римского, мученик Геноцида армян блаженный Игнатиус Малоян будет канонизирован.
15:46 01/04/2025В Греции реки вышли из берегов, бурные потоки воды уносят в море десятки машин и мебель кафеВ Греции разрушительные наводнения. Проливные дожди на островах, которые по традиции популярны у путешественников: Парос, Миконос и Сирос. Потоки воды в подвалах, они уносят автомобили, сообщает...
14:57 01/04/2025На границе Армении и Грузии произошло землетрясение магнитудой 3,4Как передает Спасательная служба МВД Армении, сила подземного толчка в эпицентре составила 4-5 баллов.
13:07 01/04/2025В Петербурге открылся музей бомжейПервая группа посетителей осмотрела экспозицию вместе с экскурсоводом, которая рассказала о зарождении бродяжничества в России и его дальнейшей эволюции.
13:05 01/04/2025Ежегодно 1 апреля отмечается Международный день птицЕго цель — сохранение видового разнообразия и численности птиц.
12:06 01/04/2025Маск сообщил, что передал матери своего 13-го ребенка $2,5 млн и еще $500 тыс. в год«Я не знаю, мой это ребенок или нет, но не против выяснить это. Для этого не нужно решение суда. Хоть я и не знаю наверняка, я уже передал Эшли $2,5 млн и перечисляю ей $500 тыс. в год», — написал Маск.
12:03 01/04/2025В Армении ожидается теплый апрельТак, среднемесячная температура воздуха в апреле в Армении прогнозируется выше нормы на 1-2 градуса, количество осадков – близко к норме.
17:32 31/03/2025Турецкий певец Волкан Конак потерял сознание во время шоу и умер58-летний турецкий певец Волкан Конак умер после того, как в воскресенье, 30 марта, потерял сознание на сцене во время выступления в Искеле, Северный Кипр, пишет Turkiye Today со ссылкой на местное...
16:38 31/03/2025После дождя улицы Еревана превратились в реки, люди не могут выходить из автобусовИз-за сегодняшних осадков и плохой работы дренажной системы улицы Еревана превратились в реки. Пользователи армянского сегмента социальных сетей публикуют видео и фото, на которых запечатлены...
15:14 31/03/2025Небольшая передышка, потом снова осадки: синоптики рассказали о погоде в АрменииВ ближайшие дни жители Армении окажутся во власти переменной облачности и дождей.