20:50 19/01/2026Վաղը AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտՎաղը՝ հունվարի 20-ին, ժամը 14:00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
20:33 19/01/2026Փրկարարները հղի կնոջը տեղափոխել են բժշկական կենտրոն․ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնումՀունվարի 19-ին, ժամը 11։52-ին ՆԳՆ փրկարար ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Այրք գյուղի 1-ին փողոցի տներից մեկի հղի կնոջը հիվանդանոց տեղափոխելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը (ձնաբքի...
18:04 19/01/2026Տեղումների պատճառով Վրաստանի ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներՎրաստանի ճանապարհային վաչճությունը հայտնում է՝ տեղումների և բարդ օդերևութաբանական պայմանների պատճառով ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներ։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝...
17:34 19/01/2026Օդի ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին, 23-ին սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 21-22-ին, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հանրապետության տարածքում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին շրջանների մեծ մասում,...
17:25 19/01/2026Մոսկվաբնակ կինը մաքրություն անելիս իր բնակարանում նռնшկներով տոպրակ է գտելՆրա ամուսինը պնդել է, որ ինքը որևէ կապ չունի զինամթերքի հետ և որ այն պատկանում է իրենց որդուն
16:13 19/01/2026Իսպանիայում տասնյակ զոհերի պատճառ դարձած գնացքների վթարի ժամանակ հզոր պայթյուն է որոտացելԻսպանիայի տրանսպորտի նախարար Օսկար Պուենտեն մամուլի ասուլիսում ընդգծել է, որ միջադեպը համարում է «չափազանց տարօրինակ»
14:47 19/01/2026Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին. Ազատի կացարանի հրդեհից զnhված զինծառայողի հայր«Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից մեկի հայրը։ Նա նշեց, որ իր պատկերացմամբ՝ ովքեր ողջ են...
13:22 19/01/2026Մարզահամերգային համալիրում միջոցառման ժամանակ արգելվել է ԼՂՀ օրհներգի կատարումը, դրոշի և զինանշանի օգտագործումը. Սերգեյ Շահվերդյան«Շատ բաներ արգելվեցին, որոնք մեզ համար խորհրդանիշներ չեն, այլ մեր ինքնության և հիշողության մաս։ Բայց այն դարձավ հարկադիր տեղահանությունից ի վեր ամենամեծ մշակութային միջոցառումը»։
12:55 19/01/2026Երևանի կենտրոնում քաղաքացին սայթաքում է ու հայտնվում գրեթե հրդեհի լեզվակների մեջԵրևանի կենտրոնում՝ Պուշկին փողոցում քաղաքացին սայթաքում է ու գրեթե հայտնվում աշենքում բռնկված հրդեհի լեզվակների մեջ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ հունվարի 19-ին, ժամը 09։02-ին...
12:48 19/01/2026Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության հարթակներն անհասանելի ենԻնտերնետ կապի օպտիկական մալուխների վնասման հետևանքով այս պահին առցանց Ծառայության հարթակները ժամանակավորապես անհասանելի են։ «Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությանը կապ ապահովող մատակարարի...
10:43 19/01/2026Հացադուլ, օր 11-րդ. երեկվա մասին. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից։ Այսօր լրանում է հացադուլի մեջ գտնվելուս 11-րդ օրը և, փառք Աստծո, օրգանիզմս դեռ թույլ է տալիս ամենօր հաղորդակցվելու մասին տվածս խոստումն իրականացնել։ Այսօր...
10:36 19/01/2026Մարդիկ չեն կարողանում սնունդ, դեղորայք գնել, կոմունալների համար վճարել մի երկրում, որտեղ պաշտոնյաները միլիոնավոր դրամների պարգևավճարներ են ստանումՍոցցանցերի խմբերում բազմաթիվ են օգնություն աղերսող գրառումները։ Մարդիկ չեն կարողանում գնել սնունդ, դեղորայք, չեն կարողանում այս ցրտին վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց։ Ու սա մի երկրում, երբ...
09:47 19/01/2026Մանուկյան. Տիգրան Ավինյան, դուխդ կբավականացնի՞ տուգանես Նիկոլ Փաշինյանի թափառախմբի անդամ «ԿԱԶԱՐՅևԻՉԻՆ»Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է Մարզահեմարգային համալիրի ձյունածածկ աստիճաններով դժվարությամբ իջնող քաղաքացիների տեսանյութն ու...
09:29 19/01/2026Ձյուն, բուք, մերկասառույց. Հանրապետության ճանապարհները՝ ժամը -ի դրությամբՀունվարի 19-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Դիլիջանի ոլորանները, Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Ալավերդի, Նորավան-Կապան, Ոսկեպար-Ջուջևան ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։ Սպիտակի...
09:24 19/01/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:38 19/01/2026Հայաստանի տարածքում կան փակ, դժվարանցանելի ճանապարհներՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
15:45 18/01/202614-ամյա աղջիկն ընկել է 19-րդ հարկի պատուհանիցՄեծ բարձրությունից ընկնելու հետևանքով դպրոցականը ստացել է կյանքի համար անհամատեղելի վնասվածքներ
15:07 18/01/2026Մասյացոտնի թեմի առաջնորդական տեղապահ Ռուբեն Վարդապետ Զարգարյանը Հայ Առաքելական եկեղեցու մեծաթիվ հետևորդների մասնակցությամբ պատարագ մատուցեցՄենք աշխատանքային պայմանագիր չունենք, Վեհափառը բոլոր լիազորություններն ունի թեմի առաջնորդ նշանակելու և նաև ազատելու
12:06 18/01/2026Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի. Սուրեն ՊապիկյանՊաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տեսանյութ է հրապարակել և գրել. «Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի»: Պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչվող...
09:37 18/01/2026Երևանում 5 ավտոմեքենայի բախման հետևանքով կան վիրավորներԲախվել են «Kia», «Toyota», «BMW», «Ford» և «GAZel» մակնիշների ավտոմեքենաները։

16:57 18/02/2025Агентство «АРКА» запустило обновленный банковский портал Armbanks.amИнформационное агентство «АРКА» сообщает о запуске обновленного банковского портала Armbanks.am, который стал более современным и функциональным.
16:25 18/02/2025Что известно о писательнице Эшли Сент-Клер, которая родила ребенка от Илона Маска?Американская писательница Эшли Сент-Клэр сообщила, что пять месяцев назад родила ребенка от американского предпринимателя Илона Маска.
16:13 18/02/2025Что ждать от «битвы» холодных и теплых воздушных потоков Армении?Директор Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Левон Азизян на своей странице в соцсети Facebook сообщает о проникновении на территорию республики холодных и...
14:41 18/02/2025Российская сторона готова к урегулированию вопроса: Гарник Даниелян – о введенном РФ ограниченииВ соответствии с внесенными в Федеральный закон «О правовом положении иностранных граждан в Российской Федерации» изменениями, иностранные граждане, прибывающие в Россию с 1 января 2025 года в...
13:40 18/02/2025Праздники Армянской церкви: 18 февраля отмечается День памяти Свв. мучеников СукиасяновСегодня, 18 февраля, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. мучеников Сукиасянов. Сукиасяны были родственниками царицы Сатеник. Они следовали Воскянам - пятерым посланцам римского...
12:47 18/02/2025Сильные снегопады накроют Ереван и области Армении: ожидается резкое похолоданиеВ вечерние часы 19 февраля, а также 20-23 февраля на территории Армении прогнозируется снег. При этом 20-21 февраля в отдельных областях Армении и в Ереване снегопады будут очень сильными. В горных...
11:46 18/02/2025Водителей предупредили о гололеде в горных районах Сюникской области АрменииСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на утро вторника, 18 февраля, есть закрытые автодороги.
11:33 18/02/2025Приключения Андраника и Спартака в Новосибирске: двое опоздавших на рейс армян ногами выбили дверь терминала и побежали за самолетомОпоздавшие на рейс авиакомпании S7 российские пассажиры ногами выбили дверь терминала и побежали к самолету в аэропорту Новосибирска.
11:15 18/02/2025Самолет из США перевернулся при посадке в аэропорту ТоронтоСамолет Bombardier CRJ900LR авиакомпании Delta Airlines потерпел крушение, перевернувшись при посадке в международном аэропорту Торонто.
17:40 17/02/2025Бразильская пара попала в Книгу рекордов Гиннесса, живя в браке 84 годаБразильская пара установила мировой рекорд по длительности брака, пишет UPI. Супруги Мануэл Ангелим Дино и Мария де Соуза Дино официально вошли в Книгу рекордов Гиннесса как пара с самым долгим...
16:01 17/02/2025Синоптики прогнозируют резкие перемены: снегопады и морозы охватят АрмениюНа территории Армении днем 17-го, ночью 18-го февраля ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА. А 19-го, 22-го февраля в...
13:06 17/02/2025Госсекретарь США Марко Рубио посетил Храм Гроба Господня и встретился с армянскими священнослужителямиГоссекретарь США Марко Рубио в воскресенье посетил Храм Гроба Господня в Иерусалиме. По сообщению Армянского патриархата Иерусалима, на церемонии встречи госсекретаря США присутствовали канцлер...
11:58 17/02/2025Армянская Апостольская церковь сегодня отмечает День памяти Св. АтомяновАрмянская Апостольская церковь День памяти Св. Атомянов всегда отмечает в понедельник второй недели перед Масленицей. Атомяны служат наилучшим примером для каждого христианина, ибо они, исповедуя...
11:51 17/02/2025Февраль в Армении еще не сказал свое последнее слово: самые холодные зимние дни впередиФевраль еще не сказал свое последнее слово, написал директор Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Левон Азизян на своей странице в соцсети Facebook.
11:46 17/02/2025Спасатели в Армении вызволили 14 застрявших автомобилейВ период с 15 по 17 февраля в центры управления в кризисных ситуациях областных спасательных управлений Вайоц Дзора, Арагацотна, Котайка, Гегаркуника, Лори и Сюника поступили сообщения о застрявших...
11:41 17/02/2025Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения есть закрытые автодороги. Автодороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари и крепости Амберд, закрыты. В...
16:44 15/02/2025Погода в Армении: снег накроет страну 19-20 февраля, ожидается усиление ветраДнем 15-го февраля, поздно вечером 18-го, 19-го в отдельных областях Армении, 20-го февраля в большинстве регионов республики ожидается снег.
16:39 15/02/2025Взрыв в церкви Мартуни: настоятель Акоп Барсегян госпитализированСегодня, 15 февраля, чрезвычайное происшествие произошло в Гегаркуникской области Армении. Около 14:00 в Центр управления кризисными ситуациями 9-11 Спасательной службы МВД поступило сообщение о том,...
15:35 15/02/2025Россиянам рассказали, что в марте дешевле всего можно отдохнуть за рубежом в Минске и ЕреванеДешевле всего можно отдохнуть за рубежом в марте 2025 года в Минске, Ереване и Самарканде - авиабилет в одну сторону обойдется в 10-11,5 тыс.
13:40 15/02/2025Кому нельзя есть конфеты с алкоголем? Рассказала врачКонфеты с алкогольной начинкой противопоказаны детям, беременным и людям с заболеваниями печени, рассказала РИА Новости руководитель центра профилактики и здоровья взрослого населения Видновской...