20:50 19/01/2026Վաղը AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտՎաղը՝ հունվարի 20-ին, ժամը 14:00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
20:33 19/01/2026Փրկարարները հղի կնոջը տեղափոխել են բժշկական կենտրոն․ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնումՀունվարի 19-ին, ժամը 11։52-ին ՆԳՆ փրկարար ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Այրք գյուղի 1-ին փողոցի տներից մեկի հղի կնոջը հիվանդանոց տեղափոխելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը (ձնաբքի...
18:04 19/01/2026Տեղումների պատճառով Վրաստանի ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներՎրաստանի ճանապարհային վաչճությունը հայտնում է՝ տեղումների և բարդ օդերևութաբանական պայմանների պատճառով ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներ։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝...
17:34 19/01/2026Օդի ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին, 23-ին սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 21-22-ին, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հանրապետության տարածքում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին շրջանների մեծ մասում,...
17:25 19/01/2026Մոսկվաբնակ կինը մաքրություն անելիս իր բնակարանում նռնшկներով տոպրակ է գտելՆրա ամուսինը պնդել է, որ ինքը որևէ կապ չունի զինամթերքի հետ և որ այն պատկանում է իրենց որդուն
16:13 19/01/2026Իսպանիայում տասնյակ զոհերի պատճառ դարձած գնացքների վթարի ժամանակ հզոր պայթյուն է որոտացելԻսպանիայի տրանսպորտի նախարար Օսկար Պուենտեն մամուլի ասուլիսում ընդգծել է, որ միջադեպը համարում է «չափազանց տարօրինակ»
14:47 19/01/2026Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին. Ազատի կացարանի հրդեհից զnhված զինծառայողի հայր«Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից մեկի հայրը։ Նա նշեց, որ իր պատկերացմամբ՝ ովքեր ողջ են...
13:22 19/01/2026Մարզահամերգային համալիրում միջոցառման ժամանակ արգելվել է ԼՂՀ օրհներգի կատարումը, դրոշի և զինանշանի օգտագործումը. Սերգեյ Շահվերդյան«Շատ բաներ արգելվեցին, որոնք մեզ համար խորհրդանիշներ չեն, այլ մեր ինքնության և հիշողության մաս։ Բայց այն դարձավ հարկադիր տեղահանությունից ի վեր ամենամեծ մշակութային միջոցառումը»։
12:55 19/01/2026Երևանի կենտրոնում քաղաքացին սայթաքում է ու հայտնվում գրեթե հրդեհի լեզվակների մեջԵրևանի կենտրոնում՝ Պուշկին փողոցում քաղաքացին սայթաքում է ու գրեթե հայտնվում աշենքում բռնկված հրդեհի լեզվակների մեջ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ հունվարի 19-ին, ժամը 09։02-ին...
12:48 19/01/2026Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության հարթակներն անհասանելի ենԻնտերնետ կապի օպտիկական մալուխների վնասման հետևանքով այս պահին առցանց Ծառայության հարթակները ժամանակավորապես անհասանելի են։ «Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությանը կապ ապահովող մատակարարի...
10:43 19/01/2026Հացադուլ, օր 11-րդ. երեկվա մասին. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից։ Այսօր լրանում է հացադուլի մեջ գտնվելուս 11-րդ օրը և, փառք Աստծո, օրգանիզմս դեռ թույլ է տալիս ամենօր հաղորդակցվելու մասին տվածս խոստումն իրականացնել։ Այսօր...
10:36 19/01/2026Մարդիկ չեն կարողանում սնունդ, դեղորայք գնել, կոմունալների համար վճարել մի երկրում, որտեղ պաշտոնյաները միլիոնավոր դրամների պարգևավճարներ են ստանումՍոցցանցերի խմբերում բազմաթիվ են օգնություն աղերսող գրառումները։ Մարդիկ չեն կարողանում գնել սնունդ, դեղորայք, չեն կարողանում այս ցրտին վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց։ Ու սա մի երկրում, երբ...
09:47 19/01/2026Մանուկյան. Տիգրան Ավինյան, դուխդ կբավականացնի՞ տուգանես Նիկոլ Փաշինյանի թափառախմբի անդամ «ԿԱԶԱՐՅևԻՉԻՆ»Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է Մարզահեմարգային համալիրի ձյունածածկ աստիճաններով դժվարությամբ իջնող քաղաքացիների տեսանյութն ու...
09:29 19/01/2026Ձյուն, բուք, մերկասառույց. Հանրապետության ճանապարհները՝ ժամը -ի դրությամբՀունվարի 19-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Դիլիջանի ոլորանները, Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Ալավերդի, Նորավան-Կապան, Ոսկեպար-Ջուջևան ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։ Սպիտակի...
09:24 19/01/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:38 19/01/2026Հայաստանի տարածքում կան փակ, դժվարանցանելի ճանապարհներՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
15:45 18/01/202614-ամյա աղջիկն ընկել է 19-րդ հարկի պատուհանիցՄեծ բարձրությունից ընկնելու հետևանքով դպրոցականը ստացել է կյանքի համար անհամատեղելի վնասվածքներ
15:07 18/01/2026Մասյացոտնի թեմի առաջնորդական տեղապահ Ռուբեն Վարդապետ Զարգարյանը Հայ Առաքելական եկեղեցու մեծաթիվ հետևորդների մասնակցությամբ պատարագ մատուցեցՄենք աշխատանքային պայմանագիր չունենք, Վեհափառը բոլոր լիազորություններն ունի թեմի առաջնորդ նշանակելու և նաև ազատելու
12:06 18/01/2026Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի. Սուրեն ՊապիկյանՊաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տեսանյութ է հրապարակել և գրել. «Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի»: Պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչվող...
09:37 18/01/2026Երևանում 5 ավտոմեքենայի բախման հետևանքով կան վիրավորներԲախվել են «Kia», «Toyota», «BMW», «Ford» և «GAZel» մակնիշների ավտոմեքենաները։

11:41 14/07/2023Journalists united against genocide in ArtsakhThe Union of Journalists of Armenia and the media in Armenia are launching the “Wake Up World! Prevent the Genocide in Artsakh! Stop the Blockade!” campaign. "Through this campaign, we are raising...
17:00 13/07/2023Temperatures to rise further in ArmeniaRainless weather is expected in Armenia on Thursday, Friday and Saturday. Scattered showers and thunderstorms are forecast for some parts of the country on Sunday and Monday. Hail is possible in some...
16:53 13/07/2023He says, 'I am Armenian', but, uh...Aram Sargsyan and his Republic Party have started a campaign against the Hayakve ballot initiative, actively discouraging people from joining it.
16:27 13/07/202320,000 trees mulched in Lori with support of Viva-MTS to increase forest cover in ArmeniaTwenty thousand trees were planted in autumn in Jrashen village of Lori marz, thanks to the donation of Viva-MTS.
14:35 13/07/2023Photos show empty store shelves in StepanakertStores in Stepanakert, Artsakh, have run out of food and other basic goods amid Azerbaijan’s blockade of the Lachin Corridor, the sole road linking Artsakh to Armenia.
16:55 12/07/2023Mark Zuckerberg trains with UFC champions for Elon Musk fightMark Zuckerberg showed off an impressive physique on Tuesday while training with two UFC champions, amid rumours that the Meta CEO will fight Twitter boss Elon Musk, The Independent reported.
14:35 12/07/2023Bed rotting: TikTok’s latest trendAfter working another weekend shift, Dr. Jessica Gold returned home feeling burned out and succumbed to her urge to watch TV and sleep most of the day. As Gen Z would say, she was bed rotting. Gold...
13:36 12/07/2023Czech-born writer Milan Kundera dies at 94Czech-born writer Milan Kundera, author of the novel "The Unbearable Lightness of Being" has died, Reuters reported on Wednesday, citing the Czech library housing his personal collection.
13:16 12/07/2023Anti-blockade protest held in ArtsakhA protest march against Azerbaijan’s brutal blockade of Artsakh was held in Stepanakert on Wednesday.
16:00 11/07/2023No unauthorized goods found in any ICRC vehicle passing through Lachin CorridorThe International Committee of the Red Cross (ICRC) on Tuesday issued a statement on transport of unauthorized goods across the Lachin Corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to...
14:35 11/07/2023Levon Aronian marries fiancé Anita AyvazyanArmenian chess star Levon Aronian and his fiancé Anita Ayvazyan have tied the knot after three years of living together.
13:04 11/07/2023World-renowned historian Richard Hovannisian dies at 90Professor Richard G. Hovannisian passed away in Los Angeles on Monday, July 10, at the age of 90, the Armenian Center for National and International Studies (ACNIS) reported. He was a world-renowned...
12:15 11/07/2023Modern infrastructure system launched in border village of KotiAnother project with modern technological solutions has been completed in border Koti of Tavush. The number of streets illuminated with LED lights has increased in the village. 54 LED lights were...
17:11 10/07/2023ARARAT Armenian Brandy Supports the Opening Ceremony of the 20th Golden Apricot Yerevan International Film FestivalGolden Apricot International Film Festival and ARARAT Armenian Brandy have established profound collaboration over many years.
16:45 10/07/2023Transgender woman wins Miss NetherlandsA transgender woman has won the Miss Netherlands beauty pageant for the first time in the competition's history, Sky News reports.
14:05 10/07/2023Azerbaijan again fires at Yeraskh plantA smelting plant under construction in the Armenian border village of Yeraskh has again come under Azerbaijani fire, the GTB Steel LLC reported.
13:30 10/07/2023Most arable lands in Artsakh village remain uncultivated for security reasonsMost of the arable lands in the Varnkatagh community of Artsakh’s Martakert region has remained uncultivated for security reasons, the head of the community, Hrant Bakhshiyan, told Artsakhpress on...
12:08 10/07/2023Armenian lavash among top 10 flatbreads in the worldArmenian lavash has been listed among the world’s top 10 flatbreads. It comes ninth on TasteAtlas's “100 Best Rated Flatbreads in the World” list. Lavash is a traditional Armenian flatbread....
11:35 10/07/2023Fallen soldier's parents welcome baby boyThe parents of Narek Asaturyan, an Armenian soldier who was killed in the 2020 Artsakh war, have welcomed a baby boy, Zinuzh Media reports.