11:21 13/01/2026Հերացի թունելից Խանջյան ճանապարհին բախվել են 4 մեքենաներ. Վիրավորներից 3-ը երեխաներ ենԱյսօր՝ հունվարի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 08։10-ի սահմաններում Հերացու թունելից դեպի Խանջյանի թունել տանող ճանապարհահատվածում բախվել են «Toyota Ipsum», «Mercedes Sprinter»,...
11:15 13/01/2026Իսրայելի Ռամլե քաղաքի փողոցներից մեկը կոչվել է «Հայ Եկեղեցի»Իսրայելի Ռամլե քաղաքի հայկական Սուրբ Գևորգ Եկեղեցի առաջնորդող փողոցը հանդիսավոր և պաշտոնապես անվանակոչվել է «Հայ Եկեղեցի»։ Նախօրեին կայացել է փողոցի անվանակոչությանը նվիրված միջոցառում, որը...
11:09 13/01/2026Մինչ օրս չունենք հստակ օրենսդրություն, որը կկարգավորի, թե պետական մարմինները ինչպես և որտեղ կարող են օգտագործել ԱԲ ալգորիթմներ. Dphub.am«Արհեստական բանականությունը արդեն մտել է Հայաստանի պետական համակարգ, բայց արդյո՞ք մենք գիտենք, թե ինչպես են մշակվում մեր տվյալները։ Ինձ միշտ մտահոգել է այն արագությունը, որով ներդրվում են նոր...
10:54 13/01/2026Երևանի Հերացի փողոցում բախվել են 4 մեքենաներ, կան տուժածներՀունվարի 13-ին, ժամը 08։21-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Խանջյան փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ավտոմեքենաներ․ կան տուժածներ։ Դեպքի վայր է...
09:42 13/01/2026Քրիստոսի Անվանակոչության տոնն էՀունվարի 13-ին Մեր Տեր և Փրկիչ Հիսուս Քրիստոսի Անվանակոչության տոնն է։ Ըստ հրեական օրենքի` ծննդյան 8-րդ օրը Հիսուս, ինչպես նորածին ամեն մի արու զավակ, թլփատվեց և անվանակոչվեց: Այդ մասին վկայում է Ս.
09:15 13/01/2026Հունվարի 13-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 13-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:07 13/01/2026Թալին-Մաստարա-Լանջիկ-Գյումրի ճանապարհը դժվարանցանելի է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարԱրթիկի, Արագածի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին բուք է։
23:21 12/01/2026Լարսը փակ է միայն կցորդով բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ «Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
23:04 12/01/2026Դատապարտում ենք Եկեղեցին և մեր հավատավոր ժողովրդին պառակտող այս կործանարար գործընթացը․ Լուսագյուղի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու երիտասարդաց միությունԱրագածոտնի թեմի Լուսագյուղի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու երիտասարդաց միությունը ևս դատապարտում է եկեղեցին պառակտող գործընթացը։ «Մենք՝ Արագածոտնի թեմի Լուսագյուղի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու երիտասարդաց...
22:20 12/01/2026Դեմ եմ Եկեղեցին ու մեր հավատացեալ ժողովրդին պառակտելու այս կործանարար գործընթացին․ Եղիշե վարդապետԵղիշե վարդապետ Աւետիսյեանը գրում է․ «Ես` հոգեշնորհ Տ. Եղիշէ վարդապետ Աւետիսեանս, որդիական հաւատարմութեամբ իմ անսասան ու աներկբայ նուիրուածութիւնն եմ յայտնում Հայաստանեայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն,...
21:05 12/01/2026Ճապոնացի զբոսաշրջիկը որոշել է սուզվել՝ −60 °C ջերմաստիճանի պայմաններումՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ճապոնացի զբոսաշրջիկը որոշել է սուզվել՝ −60 °C ջերմաստիճանի պայմաններում, Օյմյակոնում (Յակուտիա, 🇷🇺Ռուսաստան)։ Ճապոնացին...
20:42 12/01/2026Այգեստան գյուղում տուն է այրվել,կա զոհՀրդեհ է բռնկվել Արարատի մարզում։ Ժամը 18։20-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել, որ Այգեստան գյուղում տուն է այրվում, հայտնում է Shamshyan .com-ը։ Փրկարարները նախ կանխել են վագոն տնակում առաջացած կրակի...
19:53 12/01/2026Բավ է ստել․ Երևանի ավագանու անդամԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Երբեմն լսում եմ մեր երկրում որոշում կայացնողներին և զարմանում… Երևանը համառորեն շենքերից անտառի արդեն վերածել և շարունակում եք, երեք տարվա մեջ...
19:17 12/01/2026Մասյացոտն թեմի Երիտասարդաց միությունների անդամներն իրենց հավատարմությունն են հայտնել Ռուբեն վարդապետին, Մայր աթոռինՀԱԵ Մասյացոտն թեմի Երիտասարդաց միությունների հայտարարությունը․ «Մասյացոտն թեմի Երիտասարդաց միությունների անդամներն իրենց հավատարմությունն են հայտնել Ռուբեն վարդապետին, Մայր աթոռին և նրա գահակալ...
18:22 12/01/2026Բեռնատարը կողաշրջվել է․ կա տուժածՀունվարի 12-ին, ժամը 12։16-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ելփին-Զանգակատուն ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բեռնատար ավտոմեքենան...
18:13 12/01/2026TikTok-ը Թուրքիայի տիրույթում հեռացրել է 3.8 մլն տեսանյութTikTok-ը հրապարակել է 2025-ի հուլիսից սեպտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում հարթակից հեռացված բովանդակության վերաբերյալ տվյալներ։ Նշվել է, որ TikTok-ից ամբողջ աշխարհի մասշտաբով հեռացվել է հասարակական...
16:58 12/01/2026Այդ եկեղեցականները Նիկոլ Փաշինյանին միացել են շանտաժի, կոմպրոմատների վախից. Տեր Վրթանես«Փառք Աստծո, մենք այս իրավիճակում Մասյացոտն թեմում ունենք նոր առաջնորդական տեղապահ։ Մեր լավագույն վարդապետներից Ռուբեն Զարգարյանը երեկ նշանակվել է թեմի առաջնորդական տեղապահ, և դա ժողովրդին շատ...
13:27 12/01/2026Ջերմաստիճանը կնվազի 10-13 աստիճանովԵրևանում հունվարի12-ի ցերեկը, 14-ի ցերեկը, 15-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հունվարի 13-ի ցերեկը սպասվում է ձնախառն անձրև և անձրև, 13-ի երեկոյան, 13-ի լույս 14-ի գիշերը և առավոտյան՝...
13:08 12/01/2026Բազմահազար հանդիսականների համար կազմակերպված համերգների անտեսանելի կողմը. Պրոդյուսեր Լիլիթ Գալստյանի աշխատանքըԲազմահազար հանդիսականների համար համերգ կազմակերպելը մշակութային ոլորտի ամենաբարդ և պատասխանատու խնդիրներից մեկն է։ Դա ոչ միայն արվեստի, այլև կառավարման, անվտանգության և համակարգված աշխատանքի...

12:13 06/02/2025Между жизнью и смертью: что происходит с Тиграном Кеосаяном и есть ли у него шансы на выздоровление?С конца декабря 2024 года известный российский режиссер и телеведущий Тигран Кеосаян находится в коме, и его состояние остается крайне тяжелым.
12:01 06/02/2025Туман, снег и метель: какие дороги в Армении лучше объезжать из-за непогодыСпасательная служба сообщает, что по положению на 11:29 четверга, 6 февраля, в Республике Армения есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
11:45 06/02/2025Праздники Армянской церкви: 6 февраля в календареСегодня, 6 февраля, Армянская церковь отмечает День памяти Свв. мучениц Софии и трех ее дочерей - Пистии, Эльбии и Агафьи, напоминает qahana.am. Эти имена имеют греческое происхождение и означают...
11:41 06/02/20256 февраля – День отказа от мобильного телефонаПринимая мобильную связь как данность, как факт объективной реальности, даже те, кто использует мобильную связь, но признаёт и её негативные стороны, учредили Всемирный день отказа от мобильного...
15:58 05/02/2025Погода изменится с вечера 5 февраля: Армению накроют снег и метель, резко похолодаетНа территории Армении поздно вечером 5-го февраля, а также 6-9 февраля в отдельных областях республики ожидается снег.
15:34 05/02/2025Землетрясения на Санторини – часть «сейсмического роя»Мэр Санторини заявил, что сотни землетрясений, обрушившихся на греческие острова в Эгейском море, представляют собой "сейсмический рой" и могут продолжаться в течение нескольких недель, прежде чем в...
14:59 05/02/2025Манук Сукиасян: Мы никого не призываем к хулиганству, мы призываем бойкотировать незаконное повышение стоимости проезда«Люди должны понять, что бойкот – это не проявление неуважения. Это реализация твоего конституционного права, когда ты не позволяешь некомпетентным, безграмотным властям лезть в твой карман», –...
13:07 05/02/2025Стрельба у школы в Эребру: около 10 человек погиблиПремьер-министр Швеции Ульф Кристерссон назвал стрельбу у школы в Эребру самой страшной массовой стрельбой за всю историю страны.
11:44 05/02/2025Католикос всех армян Гарегин Второй отбыл в ШвейцариюЕго Святейшество Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин Второй 5 февраля отбыл в Швейцарию.
11:34 05/02/2025Автобус вылетел с трассы в турецкой Анталье: пострадали более 30 человекМеждугородний автобус вылетел с трассы в турецкой провинции Анталья, пострадали 33 человека, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал TRT Haber.
17:52 04/02/2025Ара Папян: Кто покрывает расходы на визит Анны Акопян в Вашингтон?Бывший посол Армении в Канаде (2000-2006 гг.) Ара Папян написал: «У меня один вопрос Службе государственного протокола и Генпрокурору Республики Армения: кто покрывает расходы на визит Анны Акопян в...
16:24 04/02/2025Российский блогер и певец Давид Манукян впервые станет отцомПопулярный российский блогер и певец Давид Манукян, известный как Дава, и его возлюбленная, певица Мари Краймбрери (настоящее имя — Марина Жадан) впервые станут родителями.
15:50 04/02/2025В Ереване 6-го февраля возможны небольшие осадкиДнем 4-го февраля на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. Вечером 5-го,...
15:42 04/02/2025Ким Кардашьян установила для Бьянки Цензори строгие правила общения с ее детьмиОдна из самых высокооплачиваемых звезд реалити-шоу, успешный блогер с миллионами подписчиков и предприниматель Ким Кардашьян установила строгие правила общения с ее детьми для жены рэпера Канье...
15:35 04/02/2025Правозащитник – о забастовке на ЗММК: Являемся свидетелями уникального явления – формирования местной демократииПредседатель Общественной организации «Центр общинной консолидации и поддержки», правозащитник Олег Дулгарян, коснувшись забастовки работников Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) в...
13:11 04/02/2025«Голос Армении»: Вот уже четвертый день ереванцы бойкотируют повышение цен на транспортГазета «Голос Армении» пишет: «Вот уже четвертый день ереванцы осуществляют бойкот повышения цен на транспорт, они выкладывают 100 драмов и выходят.
12:23 04/02/2025«Голое шоу» Канье Уэста и Бьянки Цензори на «Грэмми» обошлось им в $20 млнРэпер Канье Уэст потерял контракт на 20 миллионов долларов на выступления в Японии из-за своей скандальной выходки на церемонии вручения премии "Грэмми".
12:02 04/02/2025Гарик Мартиросян с супругой спародировали Канье Уэста и Бьянку ЦензориШоумен Гарик Мартиросян с супругой Жанной воспроизвели выход Канье Уэста и Бьянки Цензори на «Грэмми».
11:46 04/02/2025Из-за климатических перемен ледяной щит Гренландии начал трескаться быстрее, чем ожидалосьУровень Мирового океана к 2300 году может вырасти до десяти метров по причине динамических изменений.
17:09 03/02/2025Умер популярный продюсер, актер и каскадер Арсен ПетросянВ Москве умер популярный продюсер, актер и каскадер Арсен Петросян. Как передает «Вечерняя Москва», ему было 45 лет. На момент гибели он был в российской столице на съемках нового проекта. Российский...