18:03 08/01/2026Հայր Գուսանի ընդվզումը ոչ թե հովվական հիմքեր ունի, այլ պարզապես անձնական անհանդուրժողականություն է. Շվեյցարահայ համայնքի հայտնի դեմքերից Վահե ԳաբրաշՇվեյցարահայ համայնքի հայտնի դեմքերից Վահե Գաբրաշը հավատարմության կոչ է հրապարակել Մայր Եկեղեցուն և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ պախարակելով Հայր Գուսանի կեցվածքը։ Նա տարածել է հայտարարություն, որտեղ...
17:19 08/01/2026Փոթորիկ և մրրիկ Թուրքիայում. Ստամբուլում տագնապի դեղին ազդանշան է հայտարարվելХաղորդվում է, որ փոթորկի հետևանքով նավակներ են խորտակվում:
17:10 08/01/2026Նուբարաշենում բռնկված հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած եղբայրներից մեկը մահացել էՎիրավորները հարազատ եղբայրներ էին, որոնցից մեկը հրաժարվել էր հիվանդանոց մեկնելուց
16:14 08/01/2026Արցախից բռնի տեղահանված 1768 ընտանիք է կարողացել հավաստագրով տուն գնելՂարաբաղից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում հունվարի 8-ի դրությամբ հավաստագիր է ստացել 4066 ընտանիք, որից 1768֊ն արդեն իրացրել է հավաստագիրը։...
16:10 08/01/2026Ապրենք խաղաղ՝ առանց փախեփախի ու ինտրիգների. Ի՞նչ ակնկալիք ունեն երևանցիները 2026-իցՈրն է մարդկանց գլխավոր սպասելիքը 2026 թվականից։ Panorama.am-ը Երևանի կենտրոնում անցորդներից փորձել է ստանալ այս հարցի պատասխանը։ Քաղաքացիները խոսել են իրենց գլխավոր ակնկալիքների մասին՝ խաղաղություն,...
15:17 08/01/2026Հրաժարվում ենք չար պաշտոնյաներից, չար զրպարտողներից, նրա չար կամքը կատարողներից. Բագրատ Սրբազանը՝ դատարանումԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում դատավոր Կ. Ֆարխոյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստը։ Նիստերի դահլիճում ներկաները Բագրատ Սրբազանին...
14:59 08/01/2026Ես չեմ պատրաստվել որևէ մեկին գնդшկաhшրել, մшհը հեշտ լինի իրենց համար, պետք է ազգի դատաստանի առաջ կանգնեն. Հրայր սարկավագ Հակոբյան«Երբ որ ազգը ոտքի կանգնի ու Փաշինյանին և իր նմանաներին հանի զբաղեցրած պաշտոններից, վերջում մի գեղեցիկ նախադասություն է ասելու՝ ժողովուրդ ջան, ես խենթություն էի անում, դուք չէի՞ք հասկանում։ Էլի ամեն...
14:11 08/01/2026«Ասում էր՝ մեր Ղարաբաղից լավ տեղ չի լինելու». 2 որդուն կորցրած մորից վերցրել են շիրմաքարերի համար նախատեսված 12 հազար դոլարն ու խաբելԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացրեց Ալլա Ստեփանյանը, ով ցանկանում է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի և գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հետ։ Տիկին Ալլան երկու որդի է կորցրել 2023 թվականի...
13:42 08/01/202650 ոչխարներ չնախատեսված «գնումների» են մտել Բավարիայի սուպերմարկետներից մեկըՀունվարի 5-ի առավոտյան մեծ հոտից պոկված 50 ոչխարներ մտել են Բավարիայի Բուրգզին քաղաքի սուպերմարկետներից մեկը, որտեղ մեծ զեղչեր էին հայտարարված։ Ոչխարների մուտքն իրարանցում է առաջացրել խանութի...
12:57 08/01/2026Այս գիշեր Երևանում ջերմաստիճանը կտրուկ կտաքանաԵրևանում հունվարի 8-ի ցերեկը, 9-ի գիշերը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո, 10-ին և 13-ի ցերեկը սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի...
12:35 08/01/2026Հալեպի հայաբնակ շրջանները բախումների հետևանքով նյութական վնասներ են կրելՀալեպում տեղի ունեցող բախումների հետևանքով Շէյխ Թահա եւ Վիլլաներ հայաբնակ շրջանները արկերի պայթյունից նյութական վնասներ են կրել։ Այս մասին գրում է «Գանձասարը»։ Հաղորդվում է, որ վիրավորներ չկան։ Ներկա...
12:09 08/01/2026Եթե մենք 20 հազարով բարձրացնենք թոշակը, թոշակառուն տունը տաքացնելու վրա ծախսելու է ոչ թե 27 հազար դրամ, այլ՝ 35 հազար, բայց տունը չի տաքանալու. Թվաբանություն՝ ՓաշինյանիցՏունը տաքացնելու համար մեծ հաշվով պետք է ծախսեն ավելի քիչ՝ 18 հազար դրամ և ներդրումներ անեն , որպեսզի բնակարանը էներգետիկ առումով ամբողջությամբ վերափոխվի
10:51 08/01/2026Կառավարությունը 2026 թ. վարժական հավաքները կֆինանսավորի նաև ՊՆ անձնակազմի կրճատմամբ խնայած աշխատավարձերով547,168.2 հազար դրամի, ինչպես նաև վարժական հավաքների մասնակիցների սննդի, հանդերձանքի և այլ ծախսերի մասով ֆինանսական միջոցների աղբյուր կհանդիսանա ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ զինված ուժերի կերպափոխման շրջանակներում կառուցվածքային փոփոխությունների արդյունքում կրճատվող հաստիքներով պայմանավորված անձնակազմի վարձատրության ֆոնդի տնտեսված միջոցները
09:03 08/01/2026Հունվարի 8-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:52 08/01/2026Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց էՀՀ տարածքում կան փակ ու դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ապարանի, Արագածի,...
08:23 08/01/2026Մայր Աթոռի բոլոր սրբություններն ու մասունքներն անվնաս ու անխաթար, սրբորեն պահվում են Սուրբ Էջմիածնի Գանձատանը. Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և Արխիվի տնօրեն Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է. «Այս սուրբ օրերին, երբ ողջ անձով պետք է վերապրենք մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի Սբ Ծննդյան տոնի մեծ ու սքանչելի...
23:31 07/01/2026Սրբազանները իրենց մտահոգություններն էին հայտնում տիրադավների և օրվա իշխանության համատեղ գործողությունների առնչությամբ. ԴանիելյանՀայրենադավը գտել է տիրադավներին, ողորմելին՝ խղճալիներին
22:27 07/01/2026Հրդեհ Աչաջուր գյուղումԱյրվել է մոտ 500 հակ պահեստավորած և մոտ 3 տոննա կուտակած անասնակեր
21:00 07/01/2026Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում. ավելի քան՝ 13 մետրՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում.

12:37 27/01/2025The Sun: В США 76-летняя женщина случайно узнала о беременности от врачейПожилая женщина из Атланты забеременела в возрасте 76 лет. Об этом пишет The Sun. Как передает МК, уточняется, что американка обратилась в больницу с жалобами на головокружение, но узнала, что скоро...
12:14 27/01/2025ДТП с пассажирским автобусом в Боливии: погибли 19 человек, 9 пострадалиПассажирский автобус попал в ДТП на юго-востоке Боливии, 19 человек погибли, еще девять пострадали, сообщает местная газета El Deber со ссылкой на данные полиции.
12:04 27/01/2025В Армении на ведущей от монастыря Татев к «Чертову мосту» дороге в пробку попали 30 автомобилейНакануне, 26 января, в 23։40 в центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления СС МВД Армении поступило сообщение о том, что на ведущей от монастыря Татев к «Чертову мосту»...
17:12 25/01/2025Судан: при ударе беспилотника по больнице погибли более 70 человекБолее 70 человек погибли в результате удара беспилотника формирований Сил быстрого реагирования (СБР) по больнице в городе Эль-Фашер на западе Судана, сообщил губернатор Дарфур Мини Арко Минави в...
16:43 25/01/2025Арнольд Шварценеггер пожертвует 300 тысяч евро спасателям Лос-Анджелеса, которые борются с лесными пожарамиГолливудский актер Арнольд Шварценеггер пожертвует 300 тысяч евро спасателям Лос-Анджелеса, которые борются с лесными пожарами.
16:25 25/01/2025Почему озеро Севан в Армении не «позеленело» в этом году и что будет дальше?Министр окружающей среды Армении Акоп Симидян, подводя на пресс-конференции итоги деятельности ведомства за 2024 год, сообщил, что в 2024 году на озере Севан не наблюдалось процессов эвтрофикации –...
15:09 25/01/2025Столбики термометров в Армении устремятся вниз: похолодает на 4-6 градусовДнем 25-го, 26-30 января на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. Ветер...
14:40 25/01/2025В Хабаровском крае пассажирский самолет при взлете откатился в кустыСамолет Ан-24 выкатился со взлетно-посадочной полосы перед взлетом, никто из пассажиров и экипажа не пострадал, сообщило в субботу Восточное МСУТ СК России.
13:57 25/01/2025Армения – среди популярных у российских туристов зарубежных направленийСреди популярных у россиян в новогодние праздники зарубежных направлений оказались Белоруссия, Турция, Таиланд, сообщили в Ассоциации туристических агрегаторов (АТАГ), ссылаясь в том числе на данные...
13:04 25/01/2025В Турции обрушился 4-этажный жилой дом: спасатели ищут людей под заваламиСпасатели извлекли из-под завалов дома, обрушившегося в турецкой Конье, двух человек, ведутся поиски еще пяти, сообщил в пятницу губернатор провинции Ибрагим Акын.
11:49 25/01/2025Гололед и снег: какие дороги в Армении лучше объезжатьСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на 10:20 субботы, 25 января, есть закрытые автодороги.
11:36 25/01/2025Праздники Армянской церкви: сегодня День памяти Свв. Патриархов Афанасия и КириллаДень памяти Свв. Патриархов Афанасия и Кирилла отмечает сегодня, 25 февраля, Армянская Апостольская церковь. Святօй Афанасий, Патриарх Александрийский, родился в Александрии (ок. 297) в семье...
17:24 24/01/2025Землю накроет магнитная буря. Врачи рассказали, как ее пережитьМагнитная буря, которая ожидается на Земле во второй половине дня 24 января, может ухудшить самочувствие метеозависимых людей.
16:49 24/01/2025Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 24-го, 25-29 января на территории Армении ожидается погода без осадков. Ветер будет дуть северо-западный со скоростью 2-5 м/с. Ночью 25-26 января температура воздуха понизится на 3-5 градусов. В...
15:15 24/01/2025Тбилиси: система оплаты проезда в общественном транспорте временно отключилась из-за предполагаемой кибератакиПо информации мэрии Тбилиси, система оплаты проезда в общественном транспорте восстановлена, передает 1tv.ge.
11:56 24/01/202524 января отмечается «сладкий» праздник — Международный день эскимо24 января отмечается «сладкий» праздник — Международный день эскимо (англ. International Eskimo Pie Day). Дата для его учреждения была выбрана потому, что именно в этот день в 1922 году владелец...
11:51 24/01/2025Водителей предупредили о гололеде на перевале Варденяц в АрменииСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на утро пятницы, 24 января, есть закрытые автодороги.
16:35 23/01/2025«Правительство Армении ничего не предпринимает для возвращения армянских пленных»: акция – для привлечения внимания иностранной делегацииВ Армении находится делегация во главе с председателями и вице-спикерами парламентов стран формата сотрудничества Северная Европа-страны Балтии (Nordic-Baltic Eight).
14:49 23/01/2025Ереван и Армения встретят конец января без осадков и с комфортной погодойНа территории Армении днем 23-го, 24-28 января ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. Ветер...
11:31 23/01/2025В Лос-Анджелесе начался новый пожар: около 31 тыс. человек получили уведомления об эвакуацииОколо 31 тысячи человек получили уведомления об обязательной эвакуации из-за лесного пожара "Хьюз" в округе Лос-Анджелес, передает телеканал CBS News со ссылкой на власти.