18:03 08/01/2026Հայր Գուսանի ընդվզումը ոչ թե հովվական հիմքեր ունի, այլ պարզապես անձնական անհանդուրժողականություն է. Շվեյցարահայ համայնքի հայտնի դեմքերից Վահե ԳաբրաշՇվեյցարահայ համայնքի հայտնի դեմքերից Վահե Գաբրաշը հավատարմության կոչ է հրապարակել Մայր Եկեղեցուն և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ պախարակելով Հայր Գուսանի կեցվածքը։ Նա տարածել է հայտարարություն, որտեղ...
17:19 08/01/2026Փոթորիկ և մրրիկ Թուրքիայում. Ստամբուլում տագնապի դեղին ազդանշան է հայտարարվելХաղորդվում է, որ փոթորկի հետևանքով նավակներ են խորտակվում:
17:10 08/01/2026Նուբարաշենում բռնկված հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած եղբայրներից մեկը մահացել էՎիրավորները հարազատ եղբայրներ էին, որոնցից մեկը հրաժարվել էր հիվանդանոց մեկնելուց
16:14 08/01/2026Արցախից բռնի տեղահանված 1768 ընտանիք է կարողացել հավաստագրով տուն գնելՂարաբաղից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում հունվարի 8-ի դրությամբ հավաստագիր է ստացել 4066 ընտանիք, որից 1768֊ն արդեն իրացրել է հավաստագիրը։...
16:10 08/01/2026Ապրենք խաղաղ՝ առանց փախեփախի ու ինտրիգների. Ի՞նչ ակնկալիք ունեն երևանցիները 2026-իցՈրն է մարդկանց գլխավոր սպասելիքը 2026 թվականից։ Panorama.am-ը Երևանի կենտրոնում անցորդներից փորձել է ստանալ այս հարցի պատասխանը։ Քաղաքացիները խոսել են իրենց գլխավոր ակնկալիքների մասին՝ խաղաղություն,...
15:17 08/01/2026Հրաժարվում ենք չար պաշտոնյաներից, չար զրպարտողներից, նրա չար կամքը կատարողներից. Բագրատ Սրբազանը՝ դատարանումԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում դատավոր Կ. Ֆարխոյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստը։ Նիստերի դահլիճում ներկաները Բագրատ Սրբազանին...
14:59 08/01/2026Ես չեմ պատրաստվել որևէ մեկին գնդшկաhшրել, մшհը հեշտ լինի իրենց համար, պետք է ազգի դատաստանի առաջ կանգնեն. Հրայր սարկավագ Հակոբյան«Երբ որ ազգը ոտքի կանգնի ու Փաշինյանին և իր նմանաներին հանի զբաղեցրած պաշտոններից, վերջում մի գեղեցիկ նախադասություն է ասելու՝ ժողովուրդ ջան, ես խենթություն էի անում, դուք չէի՞ք հասկանում։ Էլի ամեն...
14:11 08/01/2026«Ասում էր՝ մեր Ղարաբաղից լավ տեղ չի լինելու». 2 որդուն կորցրած մորից վերցրել են շիրմաքարերի համար նախատեսված 12 հազար դոլարն ու խաբելԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացրեց Ալլա Ստեփանյանը, ով ցանկանում է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի և գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հետ։ Տիկին Ալլան երկու որդի է կորցրել 2023 թվականի...
13:42 08/01/202650 ոչխարներ չնախատեսված «գնումների» են մտել Բավարիայի սուպերմարկետներից մեկըՀունվարի 5-ի առավոտյան մեծ հոտից պոկված 50 ոչխարներ մտել են Բավարիայի Բուրգզին քաղաքի սուպերմարկետներից մեկը, որտեղ մեծ զեղչեր էին հայտարարված։ Ոչխարների մուտքն իրարանցում է առաջացրել խանութի...
12:57 08/01/2026Այս գիշեր Երևանում ջերմաստիճանը կտրուկ կտաքանաԵրևանում հունվարի 8-ի ցերեկը, 9-ի գիշերը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո, 10-ին և 13-ի ցերեկը սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի...
12:35 08/01/2026Հալեպի հայաբնակ շրջանները բախումների հետևանքով նյութական վնասներ են կրելՀալեպում տեղի ունեցող բախումների հետևանքով Շէյխ Թահա եւ Վիլլաներ հայաբնակ շրջանները արկերի պայթյունից նյութական վնասներ են կրել։ Այս մասին գրում է «Գանձասարը»։ Հաղորդվում է, որ վիրավորներ չկան։ Ներկա...
12:09 08/01/2026Եթե մենք 20 հազարով բարձրացնենք թոշակը, թոշակառուն տունը տաքացնելու վրա ծախսելու է ոչ թե 27 հազար դրամ, այլ՝ 35 հազար, բայց տունը չի տաքանալու. Թվաբանություն՝ ՓաշինյանիցՏունը տաքացնելու համար մեծ հաշվով պետք է ծախսեն ավելի քիչ՝ 18 հազար դրամ և ներդրումներ անեն , որպեսզի բնակարանը էներգետիկ առումով ամբողջությամբ վերափոխվի
10:51 08/01/2026Կառավարությունը 2026 թ. վարժական հավաքները կֆինանսավորի նաև ՊՆ անձնակազմի կրճատմամբ խնայած աշխատավարձերով547,168.2 հազար դրամի, ինչպես նաև վարժական հավաքների մասնակիցների սննդի, հանդերձանքի և այլ ծախսերի մասով ֆինանսական միջոցների աղբյուր կհանդիսանա ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ զինված ուժերի կերպափոխման շրջանակներում կառուցվածքային փոփոխությունների արդյունքում կրճատվող հաստիքներով պայմանավորված անձնակազմի վարձատրության ֆոնդի տնտեսված միջոցները
09:03 08/01/2026Հունվարի 8-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:52 08/01/2026Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց էՀՀ տարածքում կան փակ ու դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ապարանի, Արագածի,...
08:23 08/01/2026Մայր Աթոռի բոլոր սրբություններն ու մասունքներն անվնաս ու անխաթար, սրբորեն պահվում են Սուրբ Էջմիածնի Գանձատանը. Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և Արխիվի տնօրեն Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է. «Այս սուրբ օրերին, երբ ողջ անձով պետք է վերապրենք մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի Սբ Ծննդյան տոնի մեծ ու սքանչելի...
23:31 07/01/2026Սրբազանները իրենց մտահոգություններն էին հայտնում տիրադավների և օրվա իշխանության համատեղ գործողությունների առնչությամբ. ԴանիելյանՀայրենադավը գտել է տիրադավներին, ողորմելին՝ խղճալիներին
22:27 07/01/2026Հրդեհ Աչաջուր գյուղումԱյրվել է մոտ 500 հակ պահեստավորած և մոտ 3 տոննա կուտակած անասնակեր
21:00 07/01/2026Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում. ավելի քան՝ 13 մետրՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում.

17:10 23/05/202315 YSU students will receive Byblos Bank Armenia scholarships and tuition reimbursementOn May 19, Byblos Bank Armenia and Yerevan State University signed a memorandum of cooperation to establish a framework for the Bank to provide scholarships and tuition reimbursement to 15...
13:30 23/05/2023UNLIM: Viva-MTS launches new prepaid tariff planViva-MTS presents new UNLIM prepaid tariff plan and along with unlimited Internet, one can get 450 min (on-net, to RA and Artsakh networks, MTS Russia, US and Canada) and an opportunity to send 450...
12:58 23/05/2023Transavia to launch Yerevan-Marseille flightsAir France KLM's low-cost unit Transavia will launch flights between Yerevan and Marseille on 27 June.
17:00 22/05/2023Temperatures to rise in ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in Armenia’s regions this week, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are likely during thunderstorms. Temperatures are set to gradually rise by...
16:45 22/05/2023U.S. visa fee increases take effect on May 30The U.S. Department of State has increased certain nonimmigrant visa (NIV) application processing fees globally. These fee increases are effective as of May 30, 2023, the U.S. Embassy in Yerevan...
15:01 22/05/2023Facebook owner Meta fined €1.2bn for mishandling users' dataFacebook's owner, Meta, has been fined €1.2bn (£1bn) for mishandling people's data when transferring it between Europe and the United States, BBC News reports.
14:15 22/05/2023Armenian Church deplores arrest of fallen soldier's motherThe Mother See of Holy Etchmiadzin has expressed “deep concerns” about the arrest of Gayane Hakobyan, the mother of an Armenian soldier killed in the 2020 war.
13:05 22/05/2023Protester decries 'unacceptable silence' over arrest of fallen soldier’s motherNo government agency has reacted to the demand of fallen servicemen’s relatives to release Gayane Hakobyan, the mother of soldier Zhora Martirosyan who was killed in the 2020 Artsakh war.
11:36 22/05/2023Protests continue in Yerevan after arrest of fallen soldier's motherProtests demanding the release of a fallen soldier’s mother in Yerevan entered the third day on Monday.
11:00 22/05/2023Today is singing legend Charles Aznavour's birthdayToday, May 22, marks the birthday anniversary of legendary French-Armenian singer and songwriter Charles Aznavour.
17:21 20/05/2023Arrest of fallen soldier's mother sparks protest in YerevanA protest against the arrest of Gayane Hakobyan, the mother of soldier Zhora Martirosyan who was killed in the 2020 Artsakh war, erupted in Yerevan, Armenia’s capital, late on Saturday afternoon.
16:55 20/05/2023Beyonce and Jay-Z buy most expensive home in CaliforniaBeyonce and Jay-Z have made a historic real estate purchase and shattered previous California home price records in the process, Daily Mail reports.
14:46 20/05/2023Armenian fallen soldier's parents welcome baby boyThe parents of Armenian soldier Aziz Aghajanyan, who was killed during the 2020 Artsakh war, have welcomed a baby boy.
14:05 20/05/2023Artsakh people join rally in Armenian border villageA rally in support of Artsakh (Nagorno-Karabakh) kicked off in Kornidzor, a border village in Armenia’s Syunik Province, on Saturday afternoon.
13:13 20/05/2023Ttombstones with Armenian inscriptions used as building materials found in TbilisiPieces of tombstones with Armenian inscriptions have been discovered during restoration work in the area of a former public school in Tbilisi’s Mtatsminda district, the Armenian Community of Georgia...
12:34 20/05/2023Georgian authorities grant Red Wings permission to operate flights to countryGeorgia's Civil Aviation Agency has granted permission to another Russian airline, Red Wings, to operate flights to the country, the agency said in a statement.
11:45 20/05/2023At least 14 killed by heavy flooding in ItalyDeadly floods that have engulfed the northern Italian region of Emilia Romagna, killing at least 14 people, are another sign of the accelerating climate crisis, according to researchers.
11:05 20/05/2023Body armor saves Armenian soldier after Azeri shootingBody armor saved an Armenian serviceman after he came under Azerbaijani shooting on Friday, Armenia’s Defense Ministry said.
15:02 19/05/2023Yerevan subway to extend working hours on SaturdayThe Yerevan Metro will extend its working hours for the Museum Night event on Saturday to help facilitate public transportation, the subway press service reported.
13:00 19/05/2023Inmate announces indefinite hunger strike over detention of fallen soldier’s motherConvict Robert Movsisyan has announced an indefinite hunger strike to show support for Gayane Hakobyan, the mother of Armenian soldier Zhora Martirosyan killed in the 2020 Artsakh war.