19:52 31/12/2025Նոր Արեշ թաղամասում հրդեհ է բռնկվել էլեկտրաենթակայանում. հարյուրավոր շենքեր ու տներ հոսանքազրկվել ենԱյսօր՝ դեկտեմբերի 31-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում ժամը 17:35-ի սահմաններում Նոր Արեշ 35 փողոցում գործող «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությանը պատկանող էլեկտրաենթակայանում հրդեհ է...
19:08 31/12/2025Թեև մարմնապես ձեզնից հեռու եմ, սակայն հոգով, աղոթքով և սիրով՝ ձեր կողքին եմ․ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս ՊռոշյանԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի ամանորյա և Սուրբ Ծննդյան ուղերձ է հղել կալանավայրից։ Ուղերձում ասվում է․ «Սիրելի՛ հավատացյալ հայ ժողովուրդ, Նոր տարվա շեմին և Սուրբ...
19:02 31/12/2025Մոսկվայի օդանավակայաններում ավելի քան 100 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվելՄոսկվայի օդանավակայաններում ավելի քան 100 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվել։ Այս մասին հաղորդում է «Маш»-ը։ Եղանակային վատ պայմանների պատճառով «Շերեմետևո»-ում հետաձգվել է մեկնելու 20, ժամանման՝ 86...
18:27 31/12/2025Իրանում շարունակվում են բողոքի ակցիաներըԱզգային տարադրամի՝ ռիալի կտրուկ արժեզրկման պատճառով սկիզբ առած բողոքի գործողություններն Իրանում չեն դադարում։ «Ազատության» իրանական ծառայության տեղեկություններով՝ երրորդ օրն է, ինչ շարունակվում է...
18:08 31/12/2025Ուժեղացված հերթապահությունը շարունակվելու է նաև տոնական օրերին․ Ճանապարհային դեպարտամենտՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհները սպասարկող կազմակերպությունները «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի աշխատակիցների համակարգմամբ իրականացնում են շուրջօրյա հերթապահություն՝...
17:21 31/12/2025Միշտ հիշեք` հաղթանակն այլընտրանք չունի․ Բագրատ ՍրբազանՉար տարվա փակում և ԲԱՐԻ տարվա բացում. Բագրատ Սրբազանի մաղթանքը դատական նիստերի դահլիճից։ «Մաղթում եմ, որ ձեր ընտանիքներում չար տարվա փակում և ԲԱՐԻ տարվա բացում ունենաք, մեր երկրից չարիքը վերանա,...
17:09 31/12/2025Աշոցքի, Աբովյանի, Մարտունու, Սպիտակի, Անիի, Դիլիջանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումԴեկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 16:50-ի դրությամբ, Աշոցքի, Աբովյանի, Մարտունու, Սպիտակի, Անիի, Դիլիջանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ Սաստիկ բքի պատճառով...
16:12 31/12/2025Սրբազանը՝ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը, ժամանակավորապես հեռու է իր հոտից և անցնում է ծանր փորձության միջով․ Արագածոտնի թեմԱրագածոտնի թեմը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի զավակներ մեր սուրբ եկեղեցու, Նոր տարվա շեմին մեր աղոթքն ենք բարձրացնում առ Բարձրյալն Աստված՝ գոհունակությամբ և մեծ հավատով, քանզի...
15:38 31/12/2025Ամանորի նախաշեմին մարտական դիրքեր այցելելու բարի ավանդույթի հիմքը, հիշում եմ, դրվեց Արցախի զինված ուժերում․ ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ «Ամանորի նախաշեմին մարտական դիրքեր այցելելու բարի ավանդույթի հիմքը, հիշում եմ, դրվեց Արցախի զինված ուժերում՝...
15:13 31/12/20252025 թ․-ին «Հայաստան-Արցախ հիմնադրամը» Հայաստանին մատակարարել է 41 միլիոն դոլարի, իսկ Լիբանանին՝ 4 միլիոն դոլարի դեղամիջոցներ2025 թվականի ընթացքում «Հայաստան-Արցախ հիմնադրամը» (ՀԱՀ) նվիրաբերել է ընդհանուր արժողությամբ 45 միլիոն դոլարի կենսական նշանակության դեղամիջոցներ՝ 41 միլիոն դոլարի Հայաստանին և 4 միլիոն դոլարի...
15:05 31/12/2025Փառք ու պատիվ հայրենիքի անկախության և ազատագրման համար նահատակվածներին․ ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «ՀՀԿ Սևանի շրջանային կազմակերպության անդամների հետ այցելեցինք անկախությունից ի վեր նահատակված նվիրյալների շիրիմներին: Փառք ու...
14:42 31/12/2025Ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ․ ՆԳՆ ՓԾՓրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել ավտոմեքենաները Դեկտեմբերի 30-ի ժամը 08։40-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ի ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների...
14:29 31/12/2025Հայկական խաղաղապահ զորախմբին է վերապահված Կոսովոյի օդանավակայանի անվտնագությունըՀանդիպում եթերում. խաղաղապահի ընտանիքը Հայկական խաղաղապահ զորախմբին է վերապահված Կոսովոյի օդանավակայանի անվտնագությունը․․․ Ամանորի գիշերը խաղաղապահները լինելու են ծառայության վայրում։ Խաղաղապահի...
13:49 31/12/2025Դեկտեմբերի 31-ին Երևանում փակ փողոցներ կլինենԴեկտեմբերի 31-ին Հանրապետության հրապարակում Ամանորի տոնական միջոցառման մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով՝ ժամը 21:00-ից մինչև միջոցառման ավարտը, կսահմանափակվի տրանսպորտային միջոցների...
13:40 31/12/2025Հրդեհ է բռնկվել կայանված «Volkswagen»-ում․ մեքենան դարձել է ոչ շահագործելիԴեպքի վայր են ժամանել նաև ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արարատի բաժնի հերթապահ խումբը
11:30 31/12/2025Տարեմուտի գիշերը հայոց բոլոր եկեղեցիներում կկատարվի նռնօրհնեքի արարողությունՏարեմուտի գիշերը հայոց բոլոր եկեղեցիներում կկատարվի նռնօրհնեքի արարողություն: Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռից։ Կարգը սահմանել է Գարեգին Երկրորդ Ամենայն հայոց հայրապետը, 2015 թվականին: Նուռը...
10:04 31/12/2025Հրազդան գետում հայտնաբերվել է որոնվող, 44-օրյային նահատակված Գոռ Երմալովյանի 26-ամյա քրոջ մարմինըԱյսօր՝ դեկտեմբերի 31-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 09:00-ի սահմաններում հարազատներն ու բարեկամները Հրազդան գետում հայտնաբերել են աղջկա դի։ Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է...
09:41 31/12/2025Թուրքիայում գործազրկության մակարդակը շարունակում է աճելԹուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն (TÜİK) հրապարակել է 2025-ի նոյեմբեր ամսվա աշխատուժի վիճակագրական տվյալները։ Թուրքիայում գործազրկության մակարդակը նոյեմբերին նախորդ ամսվա համեմատ աճել է 0.1%- ով՝...

11:00 05/04/2023Armenian Church marks Holy WednesdayThe week leading up to Easter or Holy Resurrection is called Holy Week (in Armenian Avak Shabat). During this period, the Armenian Apostolic Church marks the most important events of Our Lord Jesus...
16:56 04/04/2023Rain in sight, temperatures to rise in ArmeniaRain is expected in some parts of Armenia from April 5-8, the weather service says. Clear weather is forecast for April 4 and 9. Strong winds of up to 20 m/s are expected in the next three days....
11:15 04/04/2023Armenian Church observes Holy TuesdayThe week leading up to Easter or Holy Resurrection is called Holy Week (in Armenian Avak Shabat). During this period, the Armenian Apostolic Church marks the most important events of Our Lord Jesus...
11:00 04/04/2023Drivers warned over road closures in ArmeniaSome roads are closed in Armenia as of Tuesday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari...
17:00 03/04/2023Temperatures to rise in ArmeniaRain and snow are expected in some parts of Armenia on April 3, overnight April 4 and on April 5-8, the weather service says.
16:56 03/04/2023Armenian CSOs request urgent OHCHR mission to Nagorno-Karabakh and ArmeniaWith the initiative of the Democracy Development Foundation (DDF), about 20 civil society organizations of Armenia submitted a joint letter to the United Nations High Commission for Human Rights...
14:06 03/04/2023Israeli city renames park after Charles AznavourA park in Petah Tikva, a city in the Central District of Israel, was officially renamed after legendary French-Armenian singer Charles Aznavour on Sunday.
13:35 03/04/2023Travel off Path advises Americans to visit ArmeniaTravel Off Path, a world-leading indie travel news source, advises American travelers to visit Armenia, “one of the most ancient civilizations in the world.” “Despite its relative obscurity, Armenia...
11:57 03/04/2023Two new postage stamps on 'Armenia-Romania Joint Issue' put into circulationTwo postage stamps dedicated to the theme “Armenia-Romania Joint Issue” were put into circulation on Monday, April 3.
11:15 03/04/2023Armenian Church marks Holy MondayThe entire week leading up to Easter or Holy Resurrection is known as Holy Week (in Armenian Avak Shabat).
17:00 01/04/2023Armenian Church commemorates raising of LazarusThe Armenian Apostolic Church commemorates the resurrection of Lazarus on Saturday 1 April, the 41st day of the period of Great Lent, Qahana.am reports.
15:36 01/04/2023Yerevan subway suspends operationThe Yerevan Metro has suspended its services, the Rescue Service of the Armenian Interior Ministry reported on Saturday.
14:15 01/04/2023Pope Francis discharged from hospitalPope Francis was discharged on Saturday from the Rome hospital where he was treated for bronchitis, quipping to journalists before being driven away: “I’m still alive.” Francis, 86, was hospitalized...
13:30 01/04/2023ICRC facilitates transfer of more patients from Artsakh to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 12 more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the blockade, the Artsakh Ministry of...
13:48 31/03/2023At least 35 dead in Indian temple collapseThe death toll after a floor collapsed at a Hindu temple in India had risen to 35 on Friday with rescue operations ongoing, a local official told AFP.
12:54 31/03/2023Large-scale potato planting carried out in Artsakh's BerdashenA large-scale potato planting has been carried out in the Berdashen community of the Martunu region in the Republic of Artsakh, the head of the community, Georgi Poghosyan, told Artsakhpress, adding...
11:15 31/03/2023AI-generated photo of Pope Francis in puffer coat goes viralOver the weekend, a peculiar image of Pope Francis set the internet alight. Widely circulated on social media, the picture shows the 86-year-old pontiff dressed in a chunky longline white puffer...
17:00 30/03/2023Temperatures to plunge in ArmeniaRain, snow and fog are expected in Armenia’s regions from March 30 to April 3. Thunderstorms are also possible in some parts of the country, the national weather service says. Strong winds of up to...
14:07 30/03/2023Yerevan shopping center reopens after major fireThe Surmalu shopping center in Yerevan, which was hit by a major explosion and fire in mid-August last year, has reopened.