19:52 31/12/2025Նոր Արեշ թաղամասում հրդեհ է բռնկվել էլեկտրաենթակայանում. հարյուրավոր շենքեր ու տներ հոսանքազրկվել ենԱյսօր՝ դեկտեմբերի 31-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում ժամը 17:35-ի սահմաններում Նոր Արեշ 35 փողոցում գործող «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությանը պատկանող էլեկտրաենթակայանում հրդեհ է...
19:08 31/12/2025Թեև մարմնապես ձեզնից հեռու եմ, սակայն հոգով, աղոթքով և սիրով՝ ձեր կողքին եմ․ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս ՊռոշյանԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի ամանորյա և Սուրբ Ծննդյան ուղերձ է հղել կալանավայրից։ Ուղերձում ասվում է․ «Սիրելի՛ հավատացյալ հայ ժողովուրդ, Նոր տարվա շեմին և Սուրբ...
19:02 31/12/2025Մոսկվայի օդանավակայաններում ավելի քան 100 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվելՄոսկվայի օդանավակայաններում ավելի քան 100 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվել։ Այս մասին հաղորդում է «Маш»-ը։ Եղանակային վատ պայմանների պատճառով «Շերեմետևո»-ում հետաձգվել է մեկնելու 20, ժամանման՝ 86...
18:27 31/12/2025Իրանում շարունակվում են բողոքի ակցիաներըԱզգային տարադրամի՝ ռիալի կտրուկ արժեզրկման պատճառով սկիզբ առած բողոքի գործողություններն Իրանում չեն դադարում։ «Ազատության» իրանական ծառայության տեղեկություններով՝ երրորդ օրն է, ինչ շարունակվում է...
18:08 31/12/2025Ուժեղացված հերթապահությունը շարունակվելու է նաև տոնական օրերին․ Ճանապարհային դեպարտամենտՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհները սպասարկող կազմակերպությունները «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի աշխատակիցների համակարգմամբ իրականացնում են շուրջօրյա հերթապահություն՝...
17:21 31/12/2025Միշտ հիշեք` հաղթանակն այլընտրանք չունի․ Բագրատ ՍրբազանՉար տարվա փակում և ԲԱՐԻ տարվա բացում. Բագրատ Սրբազանի մաղթանքը դատական նիստերի դահլիճից։ «Մաղթում եմ, որ ձեր ընտանիքներում չար տարվա փակում և ԲԱՐԻ տարվա բացում ունենաք, մեր երկրից չարիքը վերանա,...
17:09 31/12/2025Աշոցքի, Աբովյանի, Մարտունու, Սպիտակի, Անիի, Դիլիջանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումԴեկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 16:50-ի դրությամբ, Աշոցքի, Աբովյանի, Մարտունու, Սպիտակի, Անիի, Դիլիջանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ Սաստիկ բքի պատճառով...
16:12 31/12/2025Սրբազանը՝ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը, ժամանակավորապես հեռու է իր հոտից և անցնում է ծանր փորձության միջով․ Արագածոտնի թեմԱրագածոտնի թեմը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի զավակներ մեր սուրբ եկեղեցու, Նոր տարվա շեմին մեր աղոթքն ենք բարձրացնում առ Բարձրյալն Աստված՝ գոհունակությամբ և մեծ հավատով, քանզի...
15:38 31/12/2025Ամանորի նախաշեմին մարտական դիրքեր այցելելու բարի ավանդույթի հիմքը, հիշում եմ, դրվեց Արցախի զինված ուժերում․ ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ «Ամանորի նախաշեմին մարտական դիրքեր այցելելու բարի ավանդույթի հիմքը, հիշում եմ, դրվեց Արցախի զինված ուժերում՝...
15:13 31/12/20252025 թ․-ին «Հայաստան-Արցախ հիմնադրամը» Հայաստանին մատակարարել է 41 միլիոն դոլարի, իսկ Լիբանանին՝ 4 միլիոն դոլարի դեղամիջոցներ2025 թվականի ընթացքում «Հայաստան-Արցախ հիմնադրամը» (ՀԱՀ) նվիրաբերել է ընդհանուր արժողությամբ 45 միլիոն դոլարի կենսական նշանակության դեղամիջոցներ՝ 41 միլիոն դոլարի Հայաստանին և 4 միլիոն դոլարի...
15:05 31/12/2025Փառք ու պատիվ հայրենիքի անկախության և ազատագրման համար նահատակվածներին․ ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «ՀՀԿ Սևանի շրջանային կազմակերպության անդամների հետ այցելեցինք անկախությունից ի վեր նահատակված նվիրյալների շիրիմներին: Փառք ու...
14:42 31/12/2025Ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ․ ՆԳՆ ՓԾՓրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել ավտոմեքենաները Դեկտեմբերի 30-ի ժամը 08։40-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ի ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների...
14:29 31/12/2025Հայկական խաղաղապահ զորախմբին է վերապահված Կոսովոյի օդանավակայանի անվտնագությունըՀանդիպում եթերում. խաղաղապահի ընտանիքը Հայկական խաղաղապահ զորախմբին է վերապահված Կոսովոյի օդանավակայանի անվտնագությունը․․․ Ամանորի գիշերը խաղաղապահները լինելու են ծառայության վայրում։ Խաղաղապահի...
13:49 31/12/2025Դեկտեմբերի 31-ին Երևանում փակ փողոցներ կլինենԴեկտեմբերի 31-ին Հանրապետության հրապարակում Ամանորի տոնական միջոցառման մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով՝ ժամը 21:00-ից մինչև միջոցառման ավարտը, կսահմանափակվի տրանսպորտային միջոցների...
13:40 31/12/2025Հրդեհ է բռնկվել կայանված «Volkswagen»-ում․ մեքենան դարձել է ոչ շահագործելիԴեպքի վայր են ժամանել նաև ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արարատի բաժնի հերթապահ խումբը
11:30 31/12/2025Տարեմուտի գիշերը հայոց բոլոր եկեղեցիներում կկատարվի նռնօրհնեքի արարողությունՏարեմուտի գիշերը հայոց բոլոր եկեղեցիներում կկատարվի նռնօրհնեքի արարողություն: Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռից։ Կարգը սահմանել է Գարեգին Երկրորդ Ամենայն հայոց հայրապետը, 2015 թվականին: Նուռը...
10:04 31/12/2025Հրազդան գետում հայտնաբերվել է որոնվող, 44-օրյային նահատակված Գոռ Երմալովյանի 26-ամյա քրոջ մարմինըԱյսօր՝ դեկտեմբերի 31-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 09:00-ի սահմաններում հարազատներն ու բարեկամները Հրազդան գետում հայտնաբերել են աղջկա դի։ Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է...
09:41 31/12/2025Թուրքիայում գործազրկության մակարդակը շարունակում է աճելԹուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն (TÜİK) հրապարակել է 2025-ի նոյեմբեր ամսվա աշխատուժի վիճակագրական տվյալները։ Թուրքիայում գործազրկության մակարդակը նոյեմբերին նախորդ ամսվա համեմատ աճել է 0.1%- ով՝...

18:10 27/12/2024Какими блюдами встретить год Змеи?Как оформить и подать блюда на Новый год, который наступит под знаком Змеи? Несколько составляющих праздничного стола назвала Общественная Служба Новостей. Змея не любит показного изобилия, поэтому...
18:06 27/12/2024Военнослужащие ЮВО уничтожили условного противника в горах АрменииС военнослужащими военной базы Южного военного округа (ЮВО), дислоцированной в Республике Армения, проведены комплексные практические занятия на высокогорных полигонах Камхуд и Алагяз.
18:02 27/12/2024Подробности взрыва на заправке в Гегаркунике: погибшей оказалась женщина, ее спрятали в машинеПодробности о взрыве на газозаправочной станции в Гегаркунике представляет ArmLur.am. Так, согласно информации, погибшей при взрыве УАЗ на газозаправочной станции в Ддмашене оказалась женщина, ей...
17:41 27/12/2024Родственники пропавших без вести военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна в ЕреванеРодные пропавших без вести военнослужащих сегодня перекрыли проспект Баграмяна в центре Ереване, возле здания парламента республики: они требовали встречи с депутатом от правящей фракции «Гражданский...
16:59 27/12/2024Азербайджан приостановил полеты из Баку в 10 городов РоссииАвиакомпания Azerbaijan Airlines (AZAL) с 28 декабря на время прекратит совершать полеты в десять российских городов: Минеральные Воды, Сочи, Волгоград, Уфу, Самару, Саратов, Нижний Новгород,...
16:34 27/12/2024Какой будет погода в Армении в предновогодние дни и в ночь на 1 января?Днем 27-го, 28-го декабря в большинстве областей Армении, ночью 29-го в отдельных регионах республики прогнозируются осадки, в горных регионах и предгорьях – в виде снега, в отдельных горных областях...
16:22 27/12/2024Архиепископ Баграт Галстанян назвал главные ошибки движения «Священная борьба»«Это долгая борьба. Я понимаю, что наши думы, эмоции на пределе, и мы хотим как можно скорее исправить нашу жизнь», – заявил на пресс-конференции в Ереване 27 декабря лидер движения «Священная...
15:12 27/12/2024Маск: Земля станет непригодной для жизни через 500 млн летСолнце сделает Землю непригодной для жизни через 500 млн лет, заявил на своей странице в X американский бизнесмен Илон Маск.
14:53 27/12/2024Спасатели в Армении вызволили застрявшие автомобили26-го декабря в Котайкский и Арагацотнский региональные центры кризисного управления СС МВД Армении были получены звонки о застрявших автомобилях.
14:31 27/12/2024Циклон со Средиземного моря принесет в Армению снегопады и метелиИз-за проникновения циклона с районов Средиземного моря сегодня после полудня и 28 декабря в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, а также в Арагацотне, Котайке, Гегаркунике и горах Вайоц Дзора...
17:13 26/12/2024При таких методах работы Общественной телекомпании Первопрестольный Св.Эчмиадзин не считает целесообразной трансляцию послания католикосаИз Первопрестольного Святого Эчмиадзина сообщают, что не считают целесообразной трансляцию послания Его Святейшества Гарегина Второго, верховного патриарха и католикоса всех армян, в 21:55 31 декабря.
16:49 26/12/2024Что делать с необдуманными новогодними покупками? Советы экспертаВ преддверии новогодних праздников люди часто делают необдуманные покупки. Какой товар нельзя вернуть продавцу, рассказала заместитель руководителя Роскачества Елена Саратцева, передает...
16:46 26/12/2024Государственный симфонический оркестр Армении выступит с гастролями в КитаеГосударственный симфонический оркестр Армении выступит с гастролями в Китае с 28 декабря по 2 января.
16:36 26/12/2024Сильные снегопады обрушились на ЕвропуСильные снегопады обрушились на Европу. В Италии из-за непогоды откладываются поиски пропавших альпинистов. В Греции многокилометровые и многочасовые пробки. Подробнее – в материале «МИР 24»....
16:13 26/12/2024Температура воздуха в Армении постепенно понизится на 4-6 градусовНа территории Армении днем 26-го и 29-го, ночью 27-го, 30-31 декабря ожидается погода без осадков. Как сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, днем...
12:05 26/12/2024Стало известно, как изменится расписание метро в Ереване в Новый год и РождествоПо случаю предстоящих праздников Нового года и Святого Рождества метрополитен в Ереване будет работать по особому расписанию.
11:59 26/12/2024В Иране впервые совершил рейс самолет без единого мужчины на бортуСамолет рейса "Иран Бану", среди экипажа и пассажиров которого были только женщины, совершил успешную посадку в международном аэропорту Шахид Хашеминежад в Мешхеде в воскресенье 22 декабря, передает...
11:46 26/12/2024Праздники Армянской церкви: сегодня День памяти Свв. Апостолов Петра и ПавлаСегодня, 26 декабря, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Апостолов Петра и Павла. Апостолы Петр и Павел сыграли исключительную роль в распространении христианства. Верховному...
17:42 25/12/2024На Кубани очистили от мазута 3,7 км побережьяУчасток побережья протяженностью 3,7 километра очищен от нефтепродуктов в Темрюкском районе Краснодарского края, новых очагов загрязнения мазутом не выявлено, сообщили в оперштабе региона.
17:38 25/12/2024В Азербайджане объявили 26 декабря днем траураПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение об объявлении траура в стране 26 декабря в связи с авиакатастрофой в Актау, сообщают азербайджанские СМИ.