15:53 23/11/2024ՀԱՊԿ ղեկավարները Աստանայում կքննարկեն Ռուսաստանին հեռահար սպառազինության հարվածներըՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարները Աստանայում Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստում կքննարկեն Արևմուտքի թույլտվությամբ Ռուսաստանի Դաշնություն խորքերը հեռահար հրթիռներով հարվածներ հասցնելը: Այս մասին...
15:14 23/11/2024Մոնրեալում ՆԱՏՕ-ի դեմ բողոքի ակցիաներ ենԿանադայի Մոնրեալ քաղաքում զանգավածային անկարգություններ են ՆԱՏՕ-ի դեմ։ Ոստիկանության տվյալներով երեք մարդ ձերբակալվել է։ Քաղաքը հյուրընկալել է ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի 70-րդ տարեկան...
13:41 23/11/2024Իսրայելը ավիաhարված է հասցրել Բեյրութի կենտրոնին, կա 11 զnhԻսրայելի ինքնաթիռները գրոհել են Բեյրութի կենտրոնը։ Իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում առնվազն 11 մարդ է զոհվել, կան վիրավորներ: Այս մասին հայտնում է Reuters–ը Լիբանանի ազգային լրատվական...
10:06 23/11/2024Կրուտոյը, Կիրկորովը, Բասկովը զրկվել են Ուկրաինայի պետական պարգևներիցՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին մի քանի ռուս արտիստների զրկել է Ուկրաինայի պետական մրցանակներից։ Այս մասին ասվում է Զելենսկու վարչակազմի պաշտոնական կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։...
09:34 23/11/2024Շվեյցարիայի կառավարությունն Ուկրաինայի պատճառով արգելել է ռազմական տեխնիկայի արտահանումը ԼեհաստանՇվեյցարիայի կառավարությունն արգելել է ռազմական տեխնիկայի արտահանումը Լեհաստան՝ Կիև զենք տեղափոխելու պատճառով։ Այս մասին հայտնում է TVP.Info տեղեկատվական պորտալը։ Բեռն իր որոշումը բացատրել է նրանով,...
22:03 22/11/2024ՀՀ ԶՈՒ հավաքականը թիմային աղյուսակում հունահռոմեական ոճում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը. ՀՀ ՊՆՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնության վերջնարդյունքում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականը թիմային աղյուսակում հունահռոմեական ոճում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը, ազատ ոճում՝ 6-րդը:...
20:10 22/11/2024Ճիշտ հոր պես․ Քիմ Քարդաշյանը սովորում է իրավաբանության յոթերորդ կուրսումՔիմ Քարդաշյանը ոչ միայն ռեալիթի աստղ է, գործարար և բազմազավակ մայր։ Նա նաև ջանասեր իրավագիտության ուսանող է։ Այս մասին գրում է peopletalk.ru-ն։ Քարդաշյանն ուսման յոթերորդ տարում է։ Նա նոր կարևոր...
16:25 22/11/2024Հայաստանի հավաքականն Ազգերի լիգայի փլեյ-օֆֆում կխաղա Վրաստանի հետՆոյեմբերի 22-ին ՈւԵՖԱ-ի շտաբ-բնակարանում՝ շվեյցարական Նիոն քաղաքում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի B/C լիգաների փլեյ-օֆֆի վիճակահանությունը։ C լիգայի 4-րդ խմբում երկրորդ տեղը գրաված Հայաստանի...
12:53 22/11/2024Ալեքսիս Օհանյանը ցուցադրել է գերհազվագյուտ հայկական մետաղադրամԱմերիակահայ գործարար, Reddit-ի հիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը X սոցիալական ցանցում (նախկինում՝ Twitter) ցուցադրել է Արտաշեսյանների տոհմից Մեծ Հայքի թագավոր Տիգրան Մեծի ժամանակաշրջանի մետաղադրամը։ «Այս...
12:31 22/11/2024Ռոնալդուն նշել է ռեկորդ, որը չի ցանկանում գերազանցելԿրիշտիանու Ռոնալդուն մի քանի ամիս առաջ բացել է իր YouTube ալիքը։ Պորտուգալացին կայծակնային արագությամբ ձեռք է բերել բաժանորդներ.
12:16 22/11/2024Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բարբոքը Բաքվում կայացած COP29-ի ժամանակ սուր քննադատության է ենթարկել ԱդրբեջանինԳերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքն Ադրբեջանում ընթացող ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության համաժողովի (COP29) 29-րդ նստաշրջանում իր առաջին ելույթում սուր քննադատություն է հայտնել հյուրընկալող երկրի հասցեին,...
11:27 22/11/2024Պեսկով. Ռուսաստանի խնդիրը ոչ թե միգրանտներն են, այլ անօրինական ներգաղթյալներըՌուսաստանի համար խնդիրը ոչ բոլոր միգրանտներն են, որոնք երկիր են ժամանել, այլ միայն նրանք, ովքեր անօրինական կերպով գտնվում են Ռուսաստանի Դաշնությունում, դա ռիսկեր է ստեղծում բոլոր տեսակի...
10:35 22/11/2024Գիշերային ակումբի այցելուն սեր է խոստովանել դիջեյին և կծել նրա ականջըԳերմանիայում դիսկոտեկի այցելուն գրկել է դիջեյին և կծել նրա ականջի մի մասը։ Միջադեպի մասին հայտնում է Bild-ը։ 2023 թվականի փետրվարին Ստորին Սաքսոնիայի Գյոթինգենի ակումբում միջադեպ է տեղի ունեցել։ Այդ...
09:39 22/11/2024Մեդվեդևը հրապարակել է «Օրեշնիկ» հրթիռային համակարգ հարվածի տեսանյութըՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ, «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը «Օրեշնիկ» նորագույն հրթիռի կիրառման մասին հայտարարությունից հետո հրապարակել է Դնեպրոպետրովսկի...
22:44 21/11/2024Ռուսաստանն իրեն իրավունք է վերապահում զենք օգտագործել այն պետությունների դեմ, որոնք թույլ են տալիս իրենց զենքն օգտագործել իր դեմ. ՊուտինԱյսօր հրապարակված տեսաուղերձում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարեց նորագույն միջին հեռահարության «Օրեշնիկ» հրթիռի հաջող փորձարկման մասին, որոնց ժամանակակից հակաօդային պաշտպանության համակարգերը...
21:36 21/11/2024Վլադիմիր Պուտինը ուղերձ է հղել, ասելով, թե ուկրաինական հակամարտությունն ձեռք է բերել գլոբալ բնույթի տարրերՎլադիմիր Պուտինը հայտարարություն է արել հատուկ գործողության գոտում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։ Ուղերձը հրապարակել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Նախագահն ընդգծել է, որ նոյեմբերի 19-ին Ուկրաինայի...
20:12 21/11/2024Մատվիենկոն վերընտրվել է ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահԱՊՀ երկրների Միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ՄԽՎ) խորհրդի անդամները կրկին խորհրդի նախագահ են ընտրել Դաշնության խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոյին։ Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին: ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի...
18:00 21/11/2024ԱՀԿ. Աղմուկը՝ մարդու առողջության համար թաքնված սպառնալիքԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) հետազոտողները պարզել են, որ 85 դԲ (դեցիբել) բարձր ֆոնային աղմուկը կարող է հրահրել սիրտ-անոթային և մարսողական համակարգերի պաթոլոգիաները, ինչպես նաև...
17:35 21/11/2024Իլոն Մասկի Tesla էլեկտրամոբիլները ԱՄՆ-ում ճանաչվել են ամենավտանգավորներըԱՄՆ-ի Ճանապարհների երթևեկության անվտանգության ազգային վարչությունը (NHTSA) վերլուծել է վթարների վիճակագրությունը և եզրակացրել, որ երկրում ամենաշատ մահացու վթարները կապված են Tesla էլեկտրական...
17:11 21/11/2024Կոսմետոլոգ. Մաշկի ծերացման հիմնական պատճառներըՄաշկի ծերացման երկու տեսակ կա՝ բնական և վաղաժամ: «Որպես կանոն, տարիքային փոփոխությունները տեղի են ունենում աստիճանաբար և ամենից հաճախ տեսողականորեն սկսում են երևալ 30 տարի անց։ Բնական...

13:50 30/05/2025Назван самый «погодный» классик русской литературыПредставители русской литературы часто делали погоду полноценным героем повествования. Аналитики «Яндекс Книг» и «Яндекс Погоды» провели исследование и узнали, как авторы писали о погодных явлениях,...
17:19 29/05/2025Как можно побороть повышенную тревожность и стресс? Рассказала психологПсихолог рассказала, как можно побороть повышенную тревожность и стресс. Следует визуализировать место, связанное со спокойствием и комфортом, сообщает РИАМО. По словам специалиста Московской службы...
16:49 29/05/2025«Желтый» уровень погодной опасности введен в Москве из-за сильной жарыВ Москве введен «желтый» уровень погодной опасности. Причина — сильная жара. Об этом говорится в сообщении Гидрометцентра России. Как передает МИР 24, по информации синоптиков, период предупреждения...
15:20 29/05/2025Карен Хачанов выиграл 10-й пятисетовый матч в карьере24-я ракетка мира российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов выиграл 10-й пятисетовый матч в карьере, передает championat.
15:17 29/05/2025Мишустин поздравил скульптора Георгия Франгуляна с 80-летним юбилеемРедкий дар скульптора Георгия Франгуляна воплотился в необыкновенно драматичные монументальные композиции, отметил премьер-министр РФ Михаил Мишустин в поздравлении Народному художнику РФ с 80-летним...
15:09 29/05/2025Transfermarkt назвал Эдуарда Сперцяна лучшим игроком сезона Российской Премьер-ЛигиНемецкий портал Transfermarkt назвал атакующего полузащитника и капитана «Краснодара» Эдуарда Сперцяна лучшим игроком Российской Премьер-Лиги (РПЛ) сезона-2024/25.
15:00 29/05/2025Таиланд, КНР и Сингапур надевают маски из-за вспышки COVID-19Таиланд, Китай и Сингапур столкнулись с новой волной коронавируса, правительство призывает граждан носить маски.
12:42 29/05/2025В Кыргызстане сотрудники Государственного комитета национальной безопасности увезли на допрос троих сотрудников Kloop и бывшую журналистку изданияВ Кыргызстане сотрудники Государственного комитета национальной безопасности увезли на допрос троих сотрудников Kloop и бывшую журналистку издания.
12:35 29/05/2025Илон Маск покидает администрацию ТрампаМиллиардер и глава Департамента эффективности правительства США (DOGE) Илон Маск заявил, что срок его полномочий в американской администрации заканчивается, и поблагодарил президента Дональда...
12:00 29/05/2025Путин поздравил ПашинянаПрезидент РФ Владимир Путин поздравил по случаю Дня Евразийского экономического союза премьер-министра Армении Никола Пашиняна, лидеров Беларуси, Казахстана, Киргизии.
15:23 28/05/2025«Первородный грех»: автор книги про Джо Байдена заявил, что президент США фактически не управлял страной20 мая в продажу вышла книга о Джо Байдене «Original sin» (на русский можно перевести как «Первородный грех») с подзаголовком «Упадок президента Байдена, его сокрытие и катастрофическое решение...
14:03 28/05/2025Песков назвал условие для встречи Путина и ЗеленскогоВстреча президента России Владимира Путина с Владимиром Зеленским возможна, позиция РФ неизменна, но такая встреча должна стать итогом конкретных договоренностей делегаций, заявил пресс-секретарь...
13:40 28/05/2025Белоусов: Сохраняется напряженность вокруг Сюникской области АрменииСохраняется напряженность вокруг Сюникской области Армении. Москва заинтересована в мирном договоре между Баку и Ереваном, заявил министр обороны России Андрей Белоусов. Его слова приводит ТАСС....
12:58 28/05/2025Зеленский заявил, что готов к трехсторонней встрече с Путиным и ТрампомПрезидент Украины Владимир Зеленский заявил, что готов к трехсторонней встрече с Путиным и Трампом. По его словам, все стороны проинформированы о такой готовности, сообщает «РБК-Украина». «Мы готовы...
12:28 28/05/2025Новое исследование: Кофе не дает человеку бодрость - это самовнушениеЧеловек испытывает бодрость от употребления кофе из-за самого ритуала, а не из-за кофеина. К такому выводу пришли исследователи словенского университета Ново-Место. Как передает НСН, в ходе...
17:28 27/05/2025Путин рассказал о жалобах Лукашенко из-за картошки, сравнении себя с киборгом и как делать предложениеПрезидент России Владимир Путин 27 мая проводит в Кремле заседание наблюдательного совета автономной некоммерческой организации «Россия – страна возможностей».
16:49 27/05/2025Столб дыма и огненный шар: взрыв прогремел на химическом заводе на востоке КитаяНа химзаводе в провинции Шаньдун на востоке Китая прогремел взрыв. Об этом сообщает South China Morning Post. Как передают vedomosti, взрыв произошел на территории, принадлежащей компании Shandong...
15:07 27/05/2025СМИ: Принц Уильям призвал брата Гарри развестись с Меган МарклПринц Уильям готов принять своего брата Гарри обратно в семью, если тот разведется с Меган Маркл. Об этом сообщают источники RadarOnline: «Уильям в курсе слухов о проблемах между Гарри и Меган. Более...
14:24 27/05/2025Нас не надо убеждать в необходимости скорейшего запуска работы российского Генконсульства в Капане – ЗахароваЧто касается российского генконсульства в Сюнике, эта тема подробно обсуждалась в ходе переговоров главы МИД РФ в Ереване, заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге 27...
14:01 27/05/2025Захарова ответила на вопрос, планируются ли новые поставки гуманитарной помощи вынужденным переселенцам из АрцахаОфициальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге 27 мая ответила на вопрос, продолжает ли Россия следить за ситуацией с вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха и планируются...