23:04 18/10/2024Ստամբուլում ձերբակալվել է 20-ից ավել նորածնի մահվան գործով մեղադրվող 22 բժիշկԹուրքիայի արդարադատության նախարար Յըլմազ Թունչը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ Ստամբուլի կլինիկաներում հանցավոր սխեմա կազմակերպած բժիշկների հանցախմբի գործով դատարանը ձերբակալել է 22 մեղադրյալի, որոնց...
21:26 18/10/2024Բացահայտվել է Պուգաչովայի և Գալկինի գտնվելու վայրըԵրգչուհի Ալլա Պուգաչովային նկատել են Կիպրոսում իր 11-ամյա որդու՝ Հարրիի հետ։ Այդ մասին հայտնում է kp.ru-ն և հրապարակում հայտնի ընտանիքի թարմ լուսանկարները։ Լուսանկարում երգչուհին քայլում է փողոցով՝...
18:22 18/10/2024ԱՄՆ-ը փչացրել է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները․ ՊուտինԱՄՆ-ը փչացրել է հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ՝ անընդհատ պատժամիջոցներ կիրառելով, ինչը բացասաբար է անդրադառնում նրանց վրա։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Վլադիմիր...
17:16 18/10/2024Լավրով. Հայ գործընկերները կարծում են, որ նախ պետք է ուղիղ շփվել թուրքերի հետԵրևանը ցանկանում է ուղիղ շփվել Անկարայի հետ հարաբերությունները կարգավորելու համար։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Ստամբուլում «3+3» հարթակի (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան -...
17:05 18/10/2024Լավրով. Երևանին և Բաքվին առաջարկվել է ավարտել պայմանագրի շուրջ աշխատանքը «3+3» հարթակումՄոսկվան, Անկարան և Թեհրանն առաջարկել են Երևանին և Բաքվին օգտագործել «3+3» հարթակը խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքներն ավարտելու համար։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ «3+3»...
16:41 18/10/2024ԱՄՆ-ում օվկիանոսը ափ է նետել արարածի, որը վախեցրել է մարդկանցԱՄՆ-ում ծովային մի արարած է ափ դուրս մղվել՝ վախեցնելով սոցցանցերի օգտատերերին։ Մարդիկ մտածում են, թե դա ինչ կենդանի կարող է լինել։ Լուրը հայտնում է Daily Mail-ը։ Հարավային Կալիֆորնիայում ծովափնյա...
16:32 18/10/2024Վաչե Թովմասյանի և Կարեն Կարագուլյանի մասնակցությամբ «Anora» ֆիլմը «Օսկարի» համար պայքարում ֆավորիտ էԱմերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Anora» ֆիլմը «Օսկարի» համար պայքարում ֆավորիտ է։ «Бюллетень кинопрокатчика»-ն հայտնում է, որ մի շարք մասնագիտական ռեսուրսներ, որոնք ներգրավված են...
15:43 18/10/2024Հայաստանն ու Թուրքիան պայմանավորվել են համատեղ գնահատել Գյումրի-Կարս երկաթուղով սահմանի անցման տեխնիկական պահանջները. Միրզոյան«Ադրբեջանին առաջարկել ենք մեր երկաթուղային ենթակառուցվածքը վերագործարկելու, սահմանի հատման և մաքսային ընթացակարգերի պարզեցման եղանակներ»:
12:53 18/10/2024Ստամբուլում Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ մեկնարկել է «3+3» հարթակի երրորդ հանդիպումըՍտամբուլում մեկնարկել է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակի երրորդ հանդիպումը՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ։ Հանդիպմանը մասնակցում են նաև Ադրբեջանի, Իրանի,...
10:46 18/10/2024ԵՄ-ին Վրաստանի անդամակցության գործընթացը փաստացի արգելափակվեցԵվրամիության (ԵՄ) գագաթնաժողովը Վրաստանին մեղադրել է եվրոպական արժեքները ոտնահարելու մեջ և հայտարարել, որ ԵՄ-ին Վրաստանի անդամակցության գործընթացը փաստացի արգելափակված է։ «Bm.ge»-ի փոխանցմամբ՝ այդ...
10:04 18/10/2024Էրդողանի հանդիպումը «3+3» ձևաչափի ԱԳ նախարարների հետ լրատվամիջոցների համար փակ կլինիԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների հետ նախատեսված է ուրբաթ օրը՝ Երևանի ժամանակով 17:00-ին, Ստամբուլի Դոլմաբահչեի նախագահական...
09:48 18/10/2024Մեսսին հնարավոր է համարել, որ կխաղա 2026 թվականի աշխարհի առաջնությունումԱրգենտինայի հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսին հնարավոր է համարել, որ կարող է մասնակցել 2026 թվականի աշխարհի առաջնությանը։ Արգենտինայի հավաքականի կազմում նա դարձել է 2022 թվականի աշխարհի չեմպիոն։ «Ես...
09:30 18/10/2024JPost. Սինվարը սպանվելու պահին իր մոտ ունեցել է ՄԱԿ-ի աշխատակցի անձնագիրՊաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար Յահյա Սինվարը սպանվելու պահին իր մոտ ունեցել է Մերձավոր Արևելքում Պաղեստինի փախստականների օգնության և աշխատանքի գործակալության (UNRWA) աշխատակցի...
22:32 17/10/2024Հրավառության միջոցներով բեռնված բեռնատարի վթարի հետևանքով երեք մարդ է մահացելԱրխանգելսկի մարզում հրավառության միջոցներով բեռնված բեռնատարի վթարի հետևանքով երեք մարդ է մահացել։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը։ Գերատեսչությունից հայտնել են, որ Ամուրի դաշնային...
21:12 17/10/2024Իսրայելի պաշտպանության բանակը հաստատել է ՀԱՄԱU-ի ղեկավար Սինվարի սպանությունըԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) պաշտոնապես հաստատել է Գազայի հատվածում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ղեկավար Յահյա Սինվարի սպանությունը։ «Իսրայելի Պաշտպանության ուժերը և Անվտանգության գլխավոր...
17:37 17/10/2024Արմեն Զախարյան. Ես շատ եմ ուզում, որ այլմոլորակայինները սովորեն գրաբար և կարդան ՆարեկացիYouTube-յան «Արմեն և Ֆեդոր» գրական ալիքի հաղորդավար Արմեն Զախարյանի ցանկությունն է՝ այլմոլորակայինները կարդան Գրիգոր Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» աղոթագիրքն ու սովորեն գրաբար։ Նա այդ մասին պատմել...
14:06 17/10/2024Ռոսպոտրեբնադզորը հայտնել է Հայաստանում գրանցված սննդային հավելումների առգրավման մասինՌոսպոտրեբնադզորը մոնիտորինգ է իրականացնում կենսաբանորեն ակտիվ հավելումների (БАД) շուկայում։ Շրջանառությունից հանվել է ավելի քան 118 հազար փաթեթ: Այս մասին հայտնում է Ռոսպոտրեբնադզորի մամուլի...
13:11 17/10/2024ԱԺ դահլիճը լեցուն է. Ովքե՞ր են մասնակցում լսումներին. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺԱԺ նիստերի դահլիճն այս պահին լեցուն է։ Ինչպես արդեն նշել ենք, «Հայաստան» խմբակցության որոշմամբ հրավիրվել են խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու խմբակցության ներկայացրած «Հայաստանի Անկախության...
11:26 17/10/2024Իսրայելն առաջիկա օրերին կարող է հարձակվել Իրանի վրաԻսրայելն առաջիկա օրերին կարող է հարձակվել Իրանի վրա, սակայն հարվածների թիրախների վերաբերյալ որոշում չի կայացվել։ Այդ մասին գրել է Washinton Post-ը՝ վկայակոչելով իսրայելական պաշտոնյաներին։ Մինչ այդ...

17:05 20/10/2023EU foreign ministers to discuss support for ArmeniaForeign ministers of the 27 EU member states will discuss assistance to Armenia and the country's rapprochement with the European Union at a meeting scheduled for October 23, a senior EU official...
12:32 20/10/2023Austrian Parliament condemns Azerbaijan's ethnic cleansing in Nagorno-KarabakhThe Austrian parliament on Thursday unanimously passed a resolution condemning the ethnic cleansing carried out by Azerbaijan against the people of Nagorno-Karabakh (Artsakh), the Armenian Embassy in...
15:58 19/10/2023French airports evacuated over bomb threatsFour airports in France were evacuated on Wednesday following bomb warnings, The Standard reported. It comes after the country was put on a state of high terror alert when a teacher was stabbed to...
14:00 19/10/2023£3m Auguste Rodin sculpture missing from Glasgow museumA statue by the French sculptor Auguste Rodin, part of his famous Les Bourgeois de Calais group, is currently “unlocated” in Glasgow’s art collections, the Guardian reports, citing museum officials.
12:15 19/10/2023Palestinian-Israeli conflict may escalate into regional one, Lavrov saysThe Palestinian-Israeli conflict may escalate into a region-wide one, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said Thursday.
13:56 18/10/2023Greta Thunberg arrested at oil conference in LondonGreta Thunberg was arrested at a protest outside an oil and gas conference – formerly known as the “Oil and Money” conference – at a luxury five-star hotel in London on Tuesday, eyewitnesses told CNN.
13:05 18/10/2023Moscow calls Pashinyan's speech in EP 'absolutely provocative'Moscow considers Nikol Pashinyan's speech in the European Parliament on Tuesday as “absolutely provocative”, a senior Russian official told TASS.
12:30 18/10/2023Wings of Tatev cable car nominated for World Travel Awards 2023The Wings of Tatev cable car has once again been nominated for the prestigious international tourism award, World Travel Awards 2023, in the category of "World's Leading Cable Car Ride 2023".
11:55 18/10/2023Alexis Ohanian: Turkey, Azerbaijan seek Armenian conquestTurkey and Azerbaijan have a stated goal to conquer Armenia following the expulsion of Armenians from Artsakh (Nagorno-Karabakh), Reddit co-founder Alexis Ohanian says.
17:02 17/10/2023October 17 is International Day for the Eradication of PovertyThe International Day for the Eradication of Poverty, celebrated annually on October 17, aims to promote understanding and dialogue between people living in poverty and the wider society.
16:54 17/10/2023Pashinyan travelled to Strasbourg with his three daughtersArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan is in Strasbourg on a working visit. Today he addressed the European Parliament’s plenary session. Pashinyan held a meeting with President of the European...
16:03 17/10/2023European Parliament voices unwavering support for Armenia's territorial integrityPresident of the European Parliament Roberta Metsola has expressed unwavering support for Armenia’s independence, sovereignty and territorial integrity.
15:36 17/10/202324 UN facilities in Gaza Strip damaged by Israeli strikesAt least 24 facilities of the UN Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA) have been damaged by Israeli strikes and bombings across the Gaza Strip since October 7,...
14:43 17/10/2023David Pipoyan reports from Brussels hit by terrorist attackFood law expert David Pipoyan and his colleagues are currently in the Belgian capital, Brussels, to attend a meeting of the European Cooperation in Science and Technology (COST).
13:58 17/10/2023'Aurora's Sunrise' wins best documentary award at Buffalo International Film FestivalThe state-supported animated documentary, “Aurora's Sunrise,” directed by Inna Sahakyan, has won the Best Documentary Feature award at the Buffalo International Film Festival held on October 5-9.
13:18 17/10/2023'Europe shaken' after two Swedes shot dead in BrusselsTwo Swedish nationals have been shot dead and a third person injured in Brussels, in an attack which prosecutors are treating as terrorism, BBC News reports.
11:05 17/10/2023Biden to travel to Israel on WednesdayUS President Joe Biden will pay a solidarity visit to Israel on Wednesday following the Hamas attacks, Secretary of State Antony Blinken announced, as he cited progress persuading the US ally to...
15:31 16/10/2023190 Armenians being evacuated from Israel to ArmeniaA flight from Tel Aviv to Yerevan is carrying a total of 190 Armenian citizens and ethnic Armenians, including more than 70 children, the Armenian Foreign Ministry reported on Monday.
14:35 16/10/2023Inter Milan could extend Henrikh Mkhitaryan's contractInter Milan could hand midfielder Henrikh Mkhitaryan a contract extension until the end of June 2025 – with the option of an additional season, SempreInter.com reports, citing Quotidiano Sportivo.
11:01 16/10/2023Pope Francis calls for protection of Artsakh monasteriesPope Francis on Sunday called for the protection of Nagorno-Karabakh's (Artsakh) religious heritage, especially its monasteries, following the Azerbaijan offensive there in September that led to the...