20:26 07/10/2024Ղազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71 տոկոսըՂազախստանում ատոմակայանի կառուցմանն աջակցել է հանրաքվեի մասնակիցների 71%-ը։ Այս մասին հայտնում է RBK-ն։ Հանրաքվեին մասնակցությունը, ըստ ԿԸՀ-ի նախնական տվյալների, կազմել է 63,66%: Ղազախստանի...
17:15 07/10/2024Telegram-ի հիմնադիր Դուրովն Ադրբեջանում գտնվելու ժամանակ այցելել է oկnւպացված ԱրցախԱդրբեջանցի գործարար, երաժիշտ, Ադրբեջանի նախագահի նախկին փեսա Էմին Աղալարովը, ով հանդես է գալիս EMIN կեղծանվամբ, պատմել է, որ հանդիպել է Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովին, ով այցելել էր Ադրբեջան։...
16:47 07/10/2024Լավրով. «Առաջարկվում է հաստատել ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաքները, հաջորդ տարի՝ Լաչինը»ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևն ամփոփել են ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի արդյունքները։ Ինչ վերաբերում է այն փաստաթղթերին, որոնք ԱՊՀ երկրների ղեկավարների...
15:59 07/10/2024ԱՊՀ ԱԳ նախարարները Մոսկվայում հաստատել են 2025 թ. միջգերատեսչական խորհրդատվությունների ծրագիրըԱՊՀ երկրների արտաքին գործերի նախարարները Մոսկվայում Համագործակցության ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստում հաստատել են 2025 թվականի միջգերատեսչական խորհրդատվությունների ծրագիրը։ Այս մասին հայտնում են...
15:18 07/10/2024Զախարովա. Արևմուտքը փորձում է քաոս ստեղծել ԱնդրկովկասումԱրևմուտքը փորձում է քաոս ստեղծել Անդրկովկասում, տարածաշրջանի երկրները պետք է պայքարեն այդ փորձերի դեմ։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Մենք տեսնում...
14:41 07/10/2024Իմ որդին հրեշ չէ. Փի Դիդիի մայրը՝ որդու շուրջ սկանդալի մասինԱմերիկացի ռեփեր, պրոդյուսեր Շոն Քոմբսի՝ Փի Դիդիի մայրը՝ Ջենիս Սմոլս Քոմբսը, որդու շուրջ ծագած սկանդալի ֆոնին, հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ պաշտպանելով աստղին: The Hollywood Reporter –ի հաղորդմամբ,...
12:57 07/10/2024Բրնձի արտադրությունը կհասնի ռեկորդային ցուցանիշի. ՊԳԿ կանխատեսումըՄիավորված ազգերի կազմակերպության Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպությունը (ՊԳԿ) փոքր-ինչ բարձրացրել է 2024 թվականի հացահատիկի համաշխարհային արտադրության իր կանխատեսումները՝ մինչև 2 853 միլիոն...
12:57 07/10/2024Եթե Արևմուտքը դադարի աջակցել Ուկրաինային, պшտերազմը 15 օրից կավարտվի. ԲորելԵվրոպական միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը կարծում է, որ առանց Արևմուտքի օգնության, ուկրաինական հակամարտությունը կավարտվի 15 օրից։...
12:47 07/10/2024Աշխարհի ամենահարուստ երգչուհին՝ ըստ Forbes-իForbes-ը Թեյլոր Սվիֆթին ճանաչել է աշխարհի ամենահարուստ երգչուհին 1,6 միլիարդ դոլար կարողությամբ ։ Նա վարկանիշով շրջանցել է Ռիհաննային (1,4 միլիարդ դոլար): Իր համերգների շնորհիվ Սվիֆթը վաստակել է 600...
12:06 07/10/2024Նաիր Տիկնիզյան. Ես ամենևին էլ չեմ դժգոհում «Սևիլիայից»Հայաստանի ազգային հավաքականի և Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է այս ամառ «Սևիլիա» ձախողված տեղափոխության մասին։ «Ես ընդհանրապես դժգոհ չեմ «Սևիլիայից»։ Իհարկե, հաճելի է, երբ քեզ...
11:30 07/10/2024Հարձակnւմից հետո մաhացել է Ադրբեջանի նախագահի քննադատը. ԵվրանյուզԱդրբեջանցի ընդդիմադիր գործիչ և իրավապաշտպան Վիդադի Իսկանդերլին հոկտեմբերի 1-ին մահացել է Ֆրանսիայի Մյուլուզ քաղաքի հիվանդանոցում՝ գիտակցության չգալով, ծանր վնասվածքների հետևանքով։ 2015 թվականից...
11:25 07/10/2024ԱՄՆ-ն և Իսրայելը վերահաստատել են Իրանին զսպելու հանձնառությունը. ՊենտագոնԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը Իսրայելի իր գործընկեր Յոավ Գալանտի հետ քննարկել է իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում, և կողմերը վերահաստատել են Իրանին զսպելու իրենց հանձնառությունը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
13:20 06/10/2024Կրասնոյարսկի երկրամասում մարդկանցով բեռնատարը ընկել է գետը, ոչ ոք ողջ չի մնացելԿրասնոյարսկի երկրամասի Չուլիմ գետում բեռնատար է խորտակվել, որի մեջ եղել է վարորդը և ուղևորը։ Այդ մասին հայտնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից։ Գերատեսչության տվյալներով՝ վարորդը, չնայած արգելող...
11:37 06/10/2024Գազայի հատվածի մզկիթի վրա Իսրայելի պաշտպանության բանակի հարվածի զոհերի թիվը հասել է 21-իԳազայի հատվածի կենտրոնական Դեյր էլ-Բալահ քաղաքում տեղահանվածներով բնակեցված մզկիթին իսրայելական հարվածի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 21-ի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է AFP-ն։...
10:56 06/10/2024Շախմատի համաշխարհային ֆեդերացիան շնորհավորել է Լևոն Արոնյանի ծննդյան տարեդարձըՇախմատի համաշխարհային ֆեդերացիան շնորհավորել է Լևոն Արոնյանի ծննդյան տարեդարձը. «Շնորհավորում ենք Լևոն Արոնյանին ծննդյան 42-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։ Արագ և կայծակնային սպորտի աշխարհի նախկին...
20:00 05/10/2024Մադրիդում առաջին անգամ կցուցադրվեն Սերգեյ Փարաջանովի ֆիլմերըՄադրիդում առաջին անգամ կցուցադրվեն Սերգեյ Փարաջանովի ֆիլմերը՝ լեգենդար հայ կինոռեժիսորի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում։ Այս մասին հայտնում են Իսպանիայում ՀՀ...
19:28 05/10/2024Վաղ տարիքում օտար լեզուներ սովորելը շատ առավելություններ ունիԸստ Եվրոստատի տվյալների, 2022 թվականին ԵՄ-ում տարրական դասարանների աշակերտների 6,5%-ը սովորել է երկու կամ ավելի օտար լեզու։ Եվրանյուզը գրում է, որ վաղ տարիքում օտար լեզուներ սովորելը շատ...
18:42 05/10/2024Դանիան դպրոցներում սմարթֆոնների օգտագործման սահմանափակումներ է մտցնումԴանիան միշտ համարվել է կրթության մեջ թվային գործիքների կիրառման առաջատարներից մեկը, սակայն այժմ առաջիններից մեկն է, ով հեռանում է այս պրակտիկայից։ Դանիայում ավելի շատ դպրոցներ իրականացնում են...
18:23 05/10/2024Ռոնալդուն շրջանցում է Մեսսիին աշխարհի ամենահայտնի ֆուտբոլիստների վարկանիշում«Ալ-Նասրի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն GiveMeSport-ի վարկածով աշխարհի ամենահայտնի ֆուտբոլիստների վարկանիշային աղյուսակում զբաղեցրել է առաջին տեղը։ Նա շրջանցել է Լեո Մեսսիին՝ որպես պատմության...
17:59 05/10/2024Հրաժարվել են գնել Ալլա Պուգաչովայի ամառանոցը «անճաշակ վերանորոգման» պատճառովMash Telegram ալիքը հայտնում է, որ Մերձմոսկովյան Սոլնեչնոգորսկ թաղամասում գտնող Ալլա Պուգաչովայի ամառանոցի պոտենցիալ գնորդը հրաժարվել է գործարքից «անճաշակ վերանորոգումների» և տանիքի արտահոսքի...

14:34 01/03/2025Армянская теннисистка Элина Аванесян вышла в полуфинал турнира в МеридеВ пятницу, 28 февраля, состоялся матч 1/4 финала турнира категории WTА-500 Meridа Open Аkron (Мерида, Мексика).
13:45 01/03/2025Илон Маск стал отцом в 14-й разАмериканский предприниматель, миллиардер и глава компании Tesla Илон Маск стал отцом в 14-й раз. Топ-менеджер корпорации Neuralink Шивон Зилис родила от него четвертого ребенка, передает KP.RU. О...
13:40 01/03/2025В Красноярском крае женщина подавилась и умерла во время конкурса по поеданию блиновЖительница Красноярского края, участвуя в конкурсе по поеданию блинов, подавилась ими и умерла, инцидент произошел в селе Березовское Курагинского района.
12:48 01/03/2025У Папы Римского Франциска случился бронхоспазмСостояние здоровья Папы Римского Франциска, который проходит лечение от пневмонии, ухудшилось. У него произошел бронхиальный спазм. Об этом сообщили в службе печати Святого Престола. Как передает МИР...
12:09 01/03/2025«Схватилась за голову»: о реакции украинского посла Оксаны Маркаровой на перепалку Трампа и ЗеленскогоРеакцию посла Украины в США Оксаны Маркаровой на перепалку президента Дональда Трампа и Владимира Зеленского на встрече в Белом доме сняли на видео.
11:56 01/03/2025Голубое трико в блестках: Марк Цукерберг на юбилее жены повторил завирусившийся номер Бенсона БунаНа днях жена миллиардера Марка Цукерберга, Присцилла Чан, отмечала 40-летие. Основатель Facebook уже показывал в своих соцсетях фотографии с торжества, но, как оказалось, он устроил для Присциллы еще...
11:37 01/03/2025«Реалити-шоу с криками»: как в мире отреагировали на жесткую перепалку Трампа и Зеленского на встрече в Белом доме?В пятницу вечером весь мир наблюдал в прямом эфире за беспрецедентной по накалу встречей между президентом США Дональдом Трампом и украинским лидером Владимиром Зеленским в Овальном кабинете.
17:11 28/02/2025СМИ: Skype прекратит работу в мае 2025 годаSkype прекратит работу в мае 2025 года, пользователям предлагается перейти на платформу Teams. Об этом сообщает портал XDA Developers. Как передает РБК, в последней версии Skype для Windows уже...
16:45 28/02/2025Во Франции раскритиковали Азербайджан: О демократии говорит страна, которая провела настоящую этническую чистку в КарабахеВ правительстве Франции раскритиковали дестабилизационную политику Азербайджана в отношении французской заморской территории Новая Каледония, сообщает Le Figaro.
16:14 28/02/2025Трамп восхитился красотой жены британского премьера СтармераПрезидент США Дональд Трамп на пресс-конференции после встречи с британским премьер-министром Киром Стармером оценил внешность его жены, сообщает телеканал Sky News.
14:42 28/02/2025В Бразилии показали первого белого медвежонка, родившегося на территории Южной АмерикиГостям зоопарка в Сан-Паулу (Бразилия) показали первого белого медвежонка, родившегося на территории Южной Америки.
14:02 28/02/2025«Стиснуть зубы и ждать»: семья находящегося в коме Тиграна Кеосаяна ждет его пробужденияСемья находящегося в коме 59-летнего Тиграна Кеосаяна продолжает верить, что врачи спасут его, и ждет его пробуждения.
13:38 28/02/2025На Филиппинах погибли 2 российских дайвера, одного из них растерзали акулыДвое российских дайверов погибли в ходе погружения возле острова Верде в филиппинской провинции Батангас к югу от Манилы: после того, как их унесло подводным течением, один утонул, а второго...
11:48 28/02/2025«Оскар»-2025: Фильм «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном лидирует в оскаровской гонкеЗа несколько дней до церемонии «Оскар» соцсети и новостные сайты полны прогнозов, причем разлет мнений поразительно широк, пишет Голос Америки.
17:23 27/02/2025Лукашенко: Россия не согласится на отправку европейских миротворцев в УкраинуПрезидент Беларуси Александр Лукашенко заявил, что Россия никогда не согласится на отправку в Украину европейских миротворцев.
15:53 27/02/2025В Сочи продолжают борьбу с мощным снегопадомСнегопады, мороз и порывистый ветер: впервые за 10 лет непогода с такой силой обрушилась на жителей Черноморского побережья.
14:38 27/02/2025Игорь Титов назначен новым генконсулом РФ в ГюмриИгорь Титов стал новым генеральным консулом России в армянском Гюмри. Об этом говорится в сообщении МИД РФ. «Приказом МИД России Генеральным консулом Российской Федерации в Гюмри, Республика Армения...
14:28 27/02/2025Умер звезда Голливуда и двукратный лауреат «Оскара» Джин ХэкменДвукратный лауреат премии «Оскар» Джин Хэкмен и его жена Бетси Аракава были найдены мертвыми у себя дома в Санта-Фе, штат Нью-Мексико, передает ВВС.
13:18 27/02/2025Теннисистка Элина Аванесян одержала вторую победу на турнире WTA-500 в МеридеНа хардовом турнире категории WTA-500 в мексиканской Мериде прошел третий игровой день. «Чемпионат» приводит результаты сыгранных матчей: Дарья Сэвилл (Австралия) — Ангелина Калинина (Украина) — 4:6,...
12:52 27/02/2025У сбившего на «зебре» пенсионерку российского певца Буйнова нашли 172 штрафаВ Сети опубликовано видео первых минут после ДТП с участием певца Александра Буйнова. Его публикует Mash. В ролике - пострадавшая лежит на пешеходном переходе, ей оказывают первую помощь. "Буйнов...