14:37 24/08/2024Ֆրանսիայում անհայտ անձը սինագոգի դիմաց երկու մեքենա է այրելՖրանսիայի Լա Գրանդ-Մոտ կոմունայի սինագոգի մոտ այսօր պայթյուն է որոտացել։ Միջադեպի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել և երկու ավտոմեքենա այրվել։ Պարզվել է՝ մեքենաներից մեկում գազի բալոն է եղել, մեքենաներից...
13:20 24/08/2024Օնիշչենկո. Որքան շատանան կապիկի ծաղիկի դեպքերը, այնքան վիրուսը կարող է ավելի արագ մուտացիայի ենթարկվելԿապիկի ծաղիկը կարող է ավելի արագ մուտացիայի ենթարկվել, եթե հիվանդացության ավելի շատ դեպքեր լինեն: Հնարավոր է, որ վարակը փոխանցվի օդակաթիլային ճանապարհով։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ այս մասին ասել է...
12:54 24/08/2024Գեղասահորդուհի Սոֆյա Տիտովան Հայաստանի կազմում իր առաջին ելույթը կունենա ԼեհաստանումՌուս գեղասահորդուհի Սոֆյա Տիտովան Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում իր նորամուտը կանցկացնի Լեհաստանի Գդանսկ քաղաքում ընթացող պատանեկան Գրան պրիի հինգերորդ փուլում։ Այս մասին գրում է...
12:20 24/08/2024ՀԲԸՄ նախագահը Բաքվում պահվող հայ գերիների հարցով դիմել է ԲլինքենինՀայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանը նամակ է հղել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին՝ կոչ անելով ապահովել Ադրբեջանում պահվող բոլոր հայ գերիների ազատ արձակումը։...
11:42 24/08/2024Ռոնալդուն դժգոհ է Ալ-Նասրում ստեղծված իրավիճակից«Ալ Նասրի» աստղային հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն դժգոհ է ակումբում տիրող իրավիճակից։ Այս մասին գրում է Essentially Sports-ը։ Աղբյուրի համաձայն, ակումբը ֆինանսական դժվարություններ ունի։...
11:06 24/08/2024Գերմանիայի փառատոնի ժամանակ անհայտ անձը դանակով հարձակվել է մարդկանց վրա, կան զոհերԳերմանիայի արևմտյան Զոլինգեն քաղաքում անհայտ անձը դանակով հարձակվել է փառատոնի մասնակիցների վրա։ Երեք մարդ զոհվել է, առնվազն հինգը՝ ծանր վիրավորվել։ Հանցագործը փախել է։ Այս մասին գրում է Bild-ը։...
10:49 24/08/2024Հոլանդն առաջ է անցել Մեսսիից և ՌոնալդուիցԱնգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» հարձակվող Էրլինգ Հալանդը դարձել է 21-րդ դարի լավագույն ռմբարկու՝ ըստ խաղերում խփած գոլերի միջին քանակի։ Այս մասին PopFoot-ը հայտնում է «X» սոցիալական ցանցում։ Գազետա.ռու-ի...
10:32 24/08/2024Համաշխարհային ժառանգության 50 օբյեկտ կլիմայի փոփոխության պատճառով կարող է անհետանալՄինչև 2050 թվականը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության տասնյակ վայրեր կարող են ոչնչացվել կլիմայի փոփոխության պատճառով; Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Climate X-ի հետազոտողները օգտագործել են...
09:42 24/08/2024Ամառային արձակուրդների անցկացման վայր ռուս զբոսաշրջիկներն ամենաշատն ընտրել են ԵրևանըՀայտնի են դարձել ռուս անկախ զբոսաշրջիկների շրջանում ամառային արձակուրդների համար ամենահայտնի քաղաքները։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, առցանց ծառայության մասնագետները վերլուծել են օգտատերերի կողմից...
23:23 23/08/2024Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է երկրի տարածքին Իսրայելի հարվածների մասին տեղեկություներըՍիրիայի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է, որ Իսրայելը հարվածներ է հասցրել երկրի կենտրոնական հատվածին, հարձակումների հետևանքով յոթ մարդ է վիրավորվել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, ռազմական գերատեսչության...
21:28 23/08/2024Թիվ 19 ՔԿՀ-ում պատանդ վերցված 4 անձ մահացել են, ոչնչացվել են նաև պատանդառուներըՌԴ-ի թիվ 19 ՔԿՀ-ում ութ աշխատակից գերիների կողմից պատանդ են վերցվել, նրանցից չորսը մահացել են։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ Վոլգոգրադի մարզի դաշնային քրեակատարողական ծառայության մամուլի ծառայությունը։...
17:24 23/08/2024Լիբանանի հարավում իսրայելական հարձակման հետևանքով 6 մարդ է զոհվելԻսրայելի զինված ուժերը հարվածել են Լիբանանի հարավում գտնվող Այտա ալ Ջաբալ, Այտրուն և Թեյր Հարֆա բնակավայրերին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ այդ մասին հայտնում է Al Arabiya հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով...
16:38 23/08/2024ԱՄՆ-ի բնակչուհին, մարմնի 99,98 %-ը դաջվածքներով ծածկելով, մտել է Գինեսի ռեկորդների գիրքԱՄՆ-ի բնակչուհին, մարմնի 99,98 %-ը դաջվածքներով ծածկելով, մտել է Գինեսի ռեկորդների գիրքը։ Այդ մասին գրում է UPI-ն։ Ըստ ԶԼՄ-ների՝ նվաճման հեղինակը Կոնեկտիկուտից 36-ամյա Էսպերանս Լյումինեսկա Ֆուերզինան...
16:09 23/08/2024Գտնվել է Սիցիլիայում խորտակված զբոսանավի 7-րդ ուղևորի դինՓրկարարները դուրս են բերել Սիցիլիայում զբոսանավի վթարի վերջին զոհի դին։ Թեև դեռ դիակի ինքնությունը պարզված չէ, սակայն, հավանաբար, միլիոնատեր Մայք Լինչի 18-ամյա դստեր դին է։ Զբոսանավում, որը խորտակվել...
15:49 23/08/2024Վոլգոգրադի ՔԿՀ-ում զոհերի թիվն աճել էՎոլգոգրադի մարզի 19 ՔԿՀ-ում պատանդառության հետևանքով երեք մարդ է զոհվել։ Այս մասին հայտնում է Baza Telegram ալիքը։ Նշվում է, որ երկու տղամարդու հաջողվել է փախչել պատանդառուներից՝ ՔԿՀ-ի աշխատակիցը և...
14:52 23/08/2024Կրեմլը մանրամասներ է հայտնել Փաշինյան-Պուտին հեռախոսազրույցիցՆիկոլ Փաշինյանն ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորումը՝ հաշվի առնելով ՌԴ նախագահի՝ Բաքու կատարած այցի...
14:47 23/08/2024Վոլգոգրադի շրջանի թիվ 19 ՔԿՀ-ում մի քանի բանտարկյալներ պատանդներ են վերցրելՎոլգոգրադի շրջանի թիվ 19 ՔԿՀ-ում մի քանի բանտարկյալներ պատանդներ են վերցրել։ Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Դաշնային քրեակատարողական ծառայության մամուլի բյուրոյից։ «Վոլգոգրադի մարզում 19...
13:52 23/08/2024Անհայտ միջատի խայթոցից կինը կորցրել է երկու ոտքըԻռլանդացի վեց երեխաների մայր Ջոզի Ռոուլին 2023 թվականի սեպտեմբերին խնամում էր իր բույսերը, երբ երկու խայթոց է զգացել, դրանից հետո նա կորցրել է իր ոտքերը։ Դեպքի մասին գրում է The Sun-ը։ Հենց այդ նույն...
11:41 23/08/2024Լատվիան պատրաստել է 1,4 հազար անօդաչու թռչող սարքերի ամենամեծ խմբաքանակը՝ Ուկրաինա առաքելու համարԼատվիան պատրաստել անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) ամենամեծ խմբաքանակը՝ ՝ 1400 հատ,Ուկրաինա ուղարկելու համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Բալթյան Հանրապետության պաշտպանության նախարար Անդրիս...
10:57 23/08/2024Զելենսկին Սերգեյ Փարաջանովին հետմահու պարգևատրել է «Ուկրաինայի ազգային լեգենդ» մրցանակովՈւկրաինայի նախագահ Վլադմիր Զելենսկին 11 ականավոր մարդկանց պարգևատրել է «Ուկրաինայի ազգային լեգենդ» մրցանակով։ «Ուկրաինայի ազգային լեգենդ» մրցանակով հետմահու պարգևատրվել է հայ հռչակավոր կինոռեժիսոր,...

14:07 11/05/2023ECHR rejects request for interim measure against Armenia over jailed Azeri soldiersThe European Court of Human Rights (ECHR) has refused to apply an interim measure against Armenia sought by the families of the two Azerbaijani servicemen who were arrested after illegally crossing...
12:59 11/05/2023Michel and Blinken hold phone call ahead of Armenia-Azerbaijan talks in BrusselsU.S. Secretary of State Antony Blinken on Wednesday held a phone conversation with European Council President Charles Michel ahead of a new round of peace talks between the leaders of Armenia and...
12:36 11/05/2023Mkhitaryan named Man of the Match after win over MilanHenrikh Mkhitaryan received the Man of the Match award from UEFA after Inter‘s 2-0 win over Milan in the Champions League semi-final first leg and said the Nerazzurri ‘do not think about the Final',...
16:56 10/05/2023Armenian, Azeri FMs to meet in Moscow on May 19The Armenian and Azerbaijani foreign ministers, Ararat Mirzoyan and Jeyhun Bayramov, are set to hold a new round of peace talks in Moscow on May 19, Russia’s state-run TASS news agency said on...
14:35 10/05/2023Putin lifts visa regime, flight ban with GeorgiaPresident Vladimir Putin has lifted a flight ban and visa regime with Georgia, against which Russia fought a brief war in 2008, the Kremlin said on Wednesday.
11:00 10/05/2023Musk says Twitter will get audio, video callsTwitter boss Elon Musk on Tuesday put out word that audio and video calls are coming to the platform, AFP reported.
16:16 09/05/2023Messi's move to Saudi Arabia a 'done deal'Argentine superstar Lionel Messi will play in Saudi Arabia next season under a "huge" deal, a source close to the negotiations told AFP on Tuesday.
12:30 09/05/2023At least 13 killed in Israeli strikes on GazaAt least 13 Palestinians, including three commanders of the militant group Islamic Jihad, have been killed in Israeli air strikes on the Gaza Strip, BBC News reported.
11:55 09/05/2023Armenia, Azerbaijan made significant progress on difficult issues – U.S. State DeptArmenia and Azerbaijan made significant progress in addressing difficult issues at U.S.-hosted marathon talks last week, U.S.
17:00 08/05/2023Uzbekistan’s president calls snap electionUzbek President Shavkat Mirziyoyev said on Monday he was calling a snap presidential election on July 9 to give himself a new mandate to help deal with "sharp and complex processes" going on in the...
16:55 08/05/2023airBaltic to resume flights between Yerevan and RigaFrom 17 May, after 12 years of break, Latvian national carrier airBaltic will resume operating flights on the route Riga-Yerevan-Riga.
16:15 08/05/2023Putin congratulates CIS leaders, peoples of Georgia, Moldova on Victory DayOn the eve of May 9, Russian President Vladimir Putin sent congratulatory messages to the leaders of Azerbaijan, Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan,...
12:31 08/05/2023Brussels reportedly plans sanctions on Chinese companiesThe European Union has proposed sanctions on Chinese companies accused of selling equipment that could be used in weapons to support Russia's "war machine", Reuters reported on Sunday, citing the...
11:15 08/05/2023At least 21 dead as boat capsizes in IndiaAt least 18 people, including children, were drowned when a double-decker tourist boat capsized off the coastal town of Tanur in the Malappuram district of India's southern state of Kerala Sunday...
17:00 06/05/2023Brunette's song among top 20 most watched videos on Eurovision YouTube channelThe song of Armenia’s Brunette tops the 20 most watched videos on the official Eurovision Song Contest YouTube channel.
16:10 06/05/2023King Charles III crowned as Britain’s new monarchBritain’s King Charles III has been crowned in a once-in-a-generation royal event that is being witnessed by hundreds of high-profile guests inside Westminster Abbey, as well as tens of thousands of...
14:30 06/05/2023King Charles arrives at Buckingham Palace for coronationKing Charles III and Queen Consort Camilla have arrived at Buckingham Palace as the world awaits his historic Coronation, Daily Mail reports.
14:06 06/05/2023NATO supports normalization of relations between Armenia, AzerbaijanNATO Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia Javier Colomina has welcomed the U.S.-hosted talks between Armenia and Azerbaijan this week.
12:58 06/05/2023Armenia's Robert Gevorgyan wins gold at European Deaf Judo ChampionshipsRobert Gevorgyan from Armenia has earned a gold medal at the 3rd European Deaf Judo Championships being held in Sofia, Bulgaria, Armenia's Ministry of Education, Science, Culture and Sports reported...