10:43 08/07/2024Բեռլինի ոստիկանությունը Եվրո-2024-ի Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղից հետո ձերբակալել է 54 մարդուԳերմանիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 54 մարդու՝ Եվրո-2024-ի քառորդ եզրափակիչի Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղից առաջ, ընթացքում և հետո տեղի ունեցած անկարգությունների պատճառով։ Հանդիպումը կայացել է...
09:46 08/07/2024Ֆրանսիայի վարչապետը հրաժարական կտաՖրանսիայի խորհրդարանական ընտրություններում հաղթել է «Նոր ժողովրդական ճակատը» ձախակողմյան կուսակցությունների կոալիցիան և Ֆրանսիայի ԱԺ-ում կստանա 182 մանդատ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին...
12:31 07/07/2024Հալեպի նահանգի Աֆրին քաղաքի ուղեկալներից հանում են թուրքական դրոշներըՍիրիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Հալեպի նահանգի Աֆրին քաղաքի ուղեկալներից հանում են թուրքական դրոշները։ Այդ մասին տեսագրություն է տարածվում սոցիալական ցանցերում։ Թուրքիայում վերջերս...
15:45 06/07/2024Ակնկալում եմ, որ առաջիկայում առիթ կունենանք հանդիպելու. Փաշինյանը շնորհավորել է Քիր ՍթարմերինՄեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու առիթով
14:04 06/07/2024Սլովակիայի վարչապետը մահափորձից հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առջևՍլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն մահափորձից հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առջեւ։ Այս մասին հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։ MIR 24-ը գրում է, որ քաղաքական գործիչը ելույթ է ունեցել Սուրբ...
13:50 06/07/2024Պորտուգալիային հաղթելուց հետո՝ Մբապեն լուսանկարվել է Ռոնալդուի ընտանիքի հետՆախօրեին Եվրո-2014-ի եզրափակչում Ֆրանսիայի հավաքականը հաղթել էր Պորտուգալիայի հավաքականին։ Դրանից հետո ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն լուսանկարվել է պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի...
13:40 06/07/2024Սելին Դիոնը նախատեսում է նորից բեմ վերադառնալԿանադացի երգչուհի Սելին Դիոնը, ով տառապում է հազվագյուտ նյարդաբանական հիվանդությամբ՝ մկանային կոշտության համախտանիշով, ծրագրում է կրկին վերադառնալ բեմ: Այս մասին հայտնում է The Sun-ը։...
11:37 06/07/2024Ռեժիսոր Էդգար Բաղդասարյանի «Յաշան ու Լեոնիդ Բրեժնևը» ֆիլմը «Ոսկե ծիրանի» երևանյան պրեմիերաներից էՌեժիսոր Էդգար Բաղդասարյանի «Յաշան ու Լեոնիդ Բրեժնևը», որը Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի վերջերս կայացած «Անահիտ» մրցանակաբաշխությանն արժանացել է «Լավագույն ռեժիսոր», «Լավագույն սցենար», «Լավագույն...
11:10 06/07/2024Ալիևը hատուկ շնորհավորել է թուրք ֆուտբոլիստին, որ Եվրո-2024-ի ժամանակ ցույց է տվել «Գորշ գայլեր»-ի ժեստըԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Թուրքիայի հավաքականին, «որը հաջողությամբ հանդես է եկել Գերմանիայում կայացած ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում, դուրս եկել քառորդ եզրափակիչ և տեղ զբաղեցրեց...
10:44 06/07/2024Արդյոք արդար է Ֆրանսիայի՝ Եվրո-2024-ի կիսաեզրափակիչ դուրս գալը. Մբապեի արձագանքըՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն գնահատել է, թե արդյո՞ք արդար է իր թիմի՝ 2024 թվականի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ դուրս գալը, չնայած այն հանգամանքին, որ ֆրանսիացի ֆուտբոլիստները...
09:59 06/07/2024Բայդենն ասել է, որ միայն ինքը կարող է «դիմակայել Պուտինին»ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ միայն ինքը կարող է դիմակայել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, զսպել Չինաստանը և պահպանել ՆԱՏՕ-ն որպես միասնական կառույց։ «Ես կառավարում եմ աշխարհը...
08:40 06/07/2024Եվրո-2024. 1/4 եզրափակչի այսօրվա հանդիպումներըԳերմանիայում այսօր կկայանա Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչի երկու հանդիպում։ Երևանի ժամանակով 20։00-ին կկայանա Անգլիա-Շվեյցարիա, իսկ 23։00-ին՝ Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղերը։ Նախօրեին արդեն...
01:55 06/07/2024Եվրո-2024. Ֆրանսիան կիսաեզրափակչում էՀետխաղյա 11 մետրանոց հարվածաշարում Ֆրանսիան հաղթեվ Պորտուգալիային
22:48 05/07/2024Եվրո-2024. Իսպանիան կիսաեզրափակչում էԳերմանիան պարտվեց ու դուրս մնաց Եվրոպայի առաջնությունից։
17:43 05/07/2024Փարիզում կգործի հակադոպինգային 50 կայանԱմիսներ առաջ են սկսվել Փարիզի օլիմպիական խաղերի հակադոպինգային միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները: ՀԱՕԿ-ի կայքի հաղորդմամբ, ավելի քան 1000 պատասխանատու աշխատակիցներ մրցումների ընթացքում...
15:15 05/07/2024Ֆրանսիայում ձերբակալվել են մարդիկ, ովքեր Օլիմպիական խաղերից առաջ ահաբեկչություններ էին նախապատրաստումՖրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանինը հայտնել է, որ վերջին օրերին մի քանի մարդ ձերբակալվել է: Այս մարդիկ ահաբեկչություններ էին ծրագրել Փարիզում Օլիմպիական խաղերի ժամանակ։ «Մենք ձերբակալել...
14:44 05/07/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանին փոխելու հարցըՄոսկվայում դեսպանի փոփոխության հարցը Հայաստանի իրավասությունն է։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Ուղարկող պետության իրավասությունն է որոշել կոնկրետ երկրում...
10:05 05/07/2024Ուիմբլդոն. Խաչանովը սենսացիոն պարտություն կրեց աշխարհի 220-րդ ռակետիցԱշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը սենսացիոն պարտություն է կրել Ուիմբլդոնի մրցաշարի երկրորդ շրջանում և ավարտել ելույթը մրցաշարում։ Նա մրցել է աշխարհի 220-րդ ռակետ,...

15:35 02/02/2023Australian legislators call out government for failure to denounce Azerbaijan’s Artsakh blockadeLegislators from across Australia have written directly to the Australian Foreign Affairs Minister, Senator Penny Wong, raising concern over Australia’s failure to publicly denounce Azerbaijan’s...
15:15 02/02/2023Russia made no request for CSTO assistance in Ukraine, Lavrov saysRussia has made no request to member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) for assistance in the special military operation in Ukraine, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov...
14:45 02/02/2023Joe Biden's home searched by FBINo classified documents were found during an FBI search of President Joe Biden's home in Rehoboth, Delaware, his lawyer says.
13:55 02/02/2023Lavrov reiterates Russia's proposal to send CSTO mission to Armenia-Azerbaijan borderThe proposal to deploy a mission of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) on the border of Armenia and Azerbaijan is standing, it can be deployed if Yerevan is interested, Russian...
13:44 02/02/2023Rep. Linda Sanchez condemns Azerbaijan's Artsakh blockadeU.S. Congresswoman Linda Sanchez has condemned Azerbaijan's blockade of Artsakh (Nagorno-Karabakh) and urged the Biden administration to ensure aid reaches the people of Artsakh. "We must make it...
11:45 02/02/2023U.S. to remain deeply engaged on Armenia-Azerbaijan settlement – State DepartmentThe United States will remain deeply engaged on the settlement between Armenia and Azerbaijan, State Department spokesperson Vedant Patel told a press briefing on Wednesday.
16:45 01/02/2023Will Smith and Martin Lawrence announce fourth 'Bad Boys' sequelThe “Bad Boys” are officially returning, with Will Smith and Martin Lawrence announcing that they’ll reunite for a fourth film in the franchise, Variety reports.
15:35 01/02/2023Iranian actions and statements helped to stop a further deterioration of that situation, deputy FM tells Al-MonitorArmenia’s Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan has said that Iran’s actions and statements helped to stop larger Azerbaijani attacks against Armenia in September 2022.
15:15 01/02/2023Ukrainian authorities search house of ex-interior minister Arsen AvakovFormer Ukrainian interior minister Arsen Avakov said his home was searched by security officials on Wednesday as part of an investigation into a purchase of Airbus helicopters, the Ukrainska Pravda...
14:35 01/02/2023Dangerous ice storm sweeps parts of USNearly 40 million people are under a winter weather alert in south-central parts of the US, spreading from Tennessee to Texas.
12:43 01/02/2023Turin hands over keys of Eurovision to LiverpoolThe official keys of the Eurovision Song Contest have been handed from the previous host city Turin to Liverpool in a grand ceremony, the Daily Mail reported.
11:48 01/02/2023Rep. Katie Porter condemns Azerbaijan's Artsakh blockadeU.S. Congresswoman Katie Porter has condemned Azerbaijan’s blockade of the Lachin corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, urging the Biden administration to cut all...
11:32 01/02/2023Russian, Azeri FMs discuss situation around Lachin corridorWays of settling the situation around the Lachin corridor were the focus of a telephone conversation between Russian and Azerbaijani Foreign Ministers, Sergey Lavrov and Jeyhun Bayramov, TASS...
16:46 31/01/2023Samsung profits sink to 8-year lowSamsung’s quarterly profits have plunged to their lowest level in eight years as customers snapped up fewer cell phones and laptops, CNN reported.
16:35 31/01/2023Armenian church in Texas named US Building of the Year 2022Saint Sarkis Armenian Church, located in the north Dallas suburb of Carrollton, has received the most votes in our poll for US Building of the Year 2022, World-Architects reports.
15:45 31/01/2023Mel Gibson visits Armenian church in GlendaleOscar-winning American actor and director Mel Gibson has visited St. Kevork Armenian Church in Glendale. Members of the Armenian community posted a photo with the actor on social media. Famous singer...
15:15 31/01/2023Death toll in Pakistan mosque blast rises to 93The death toll from a suicide bombing at a mosque in northwest Pakistan has risen to 93, a provincial government official said Tuesday, a day after one of the worst attacks in months in the...
15:00 31/01/2023Armenian health minister, WHO chief discuss situation in ArtsakhArmenian Health Minister Anahit Avanesyan on Tuesday held a phone conversation with World Health Organization (WHO) Director-General Tedros Adhanom Ghebreyesus, briefing him on the current situation...
11:46 31/01/2023Rep. Schiff condemns anti-Armenian flyers in Beverly HillsCongressman Adam Schiff has condemned the racist anti-Armenian flyers found in Beverly Hills over the weekend.
11:06 31/01/2023Biden says US won’t provide F-16 fighters to UkrainePresident Joe Biden responded “no” when asked on Monday if the United States will provide F-16 fighter jets to Ukraine, The Hill reported.