Քաղաքական15:52Ինչո՞ւ է ՌԴ-ն ամբողջությամբ արգելել հայկական ձկնամթերքի ներմուծումը. ՍԱՏՄ-ն ստացել է ստուգումների արդյունքները«Ռուսաստանի Դաշնությունը երբ արտոնել էր, որ այդ երկու կազմակերպությունները կարող են երկիր ներմուծել ձկնամթերք, այդ արտոնումից հետո երկու կազմակերպություններն էլ որևէ խմբաքանակ չեն արտահանել»,-...
Քաղաքական15:44Կալանավորվածների 90 տոկոսը մեր ուժի ներկայացուցիչներ են, մեզ հետ չեն կարողանում պայմանավորվել. Նարեկ ԿարապետյանԿալանավորվածների 90 տոկոսը մեր ուժի ներկայացուցիչներ են, մեզ հետ չեն կարողանում պայմանավորվել. Նարեկ Կարապետյան Նախընտրական ու հետընտրական քարոզչության ընթացքում կալանավորված մարդկանց 90 տոկոսը...
Հասարակություն14:54Ամպրոպ, անձրև ու կարկուտ. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում հանգստյան օրերինԵրևանում հունիսի 27-ին կեսօրից հետո, 28-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ...
Կրթություն, գիտություն14:32Իրանը լաբորատորիայում արհեստական ուղեղ է արտադրելԻրանը կառուցել է լաբորատոր մասշտաբի արհեստական ուղեղ՝ օգտագործելով կենդանի մարդկային նեյրոններ, որոնք կազմում են սովորելու ունակ նեյրոնային ցանցեր, «Mehr» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝...
Մշակույթ14:10Ժողովրդական արտիստ Ռաիսա Մկրտչյանի մաhվшն կապակցությամբ ստեղծվել է թաղման հանձնաժողովՀՀ Ժողովրդական արտիստ Ռաիսա Մկրտչյանի մահվան կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է թաղման հանձնաժողով: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, հոգեհանգստի և վեջին հրաժեշտի օրն ու ժամը կտեղեկացվի...
Իրավունք14:08Նորածինը՝ ԵՄ նիստին. Շվեդ նախարարը 3 ամսական երեխայի հետ է ներկայացելՇվեդիայի կլիմայի նախարար Ռոմինա Պուրմոխտարին իր որդու՝ Ադամի հետ է մասնակցել Լյուքսեմբուրգում կայացած ԵՄ խորհրդի նիստին` ընդգծելու ծնողական արձակուրդի քաղաքականության առավելությունները, որոնք...
Քաղաքական14:00Արդարադատության նախարարի համար բացարձակապես էական չէ անմեղության կանխավարկածը. Քաղաքական վերլուծաբան«Արդարադատության նախարարն ասում է, թե «ընդդիմությունը համատարած ընտրակաշառք է բաժանել»: Հետո իհարկե իր իսկ խոսքում պարզվում է, որ այդքան էլ համատարած չէ, այլ՝ 250-ից մի քիչ ավելի դեպ, ընդ որում՝...
Քաղաքական13:57Չտրվեք քաղաքական գայթակղություններին, ձեր որոշումներից է կախված ՀՀ իրավակարգի և ժողովրդավարության հետագա ճակատագիր. Ղազինյանը՝ ՍԴ անդամներին«Եղեք զգոն և ուշադիր, չտրվեք քաղաքական գայթակղություններին»,- դիմելով Սահմանադրական դատարանի անդամներին, նշել է ԱԺ նախկին պատգամավոր, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը։ «2026թ.
Իրավունք13:44Ինքնաթիռը բախվել է Պեկինի ամենաբարձր շենքինՄոտավորապես մեքենայի չափ փոքր ինքնաթիռը, ըստ ականատեսների, ուրբաթ օրը բախվել է Պեկինի ամենաբարձր շենքին։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ նշելով, որ ոստիկանությունը փակել է երկնաքերի հարակից...
Աշխարհում13:35Արքայազն Հարրին և Մեգանը Մեծ Բրիտանիա առաջիկա այցի ժամանակ կմնան թագավորական նստավայրումԱրքայազն Հարրին և Մեգան Մարքլը հաջորդ ամիս իրենց երեխաների՝ 7-ամյա արքայազն Արչիի և 5-ամյա արքայադուստր Լիլիբեթի հետ կայցելեն Մեծ Բրիտանիա և կմնան թագավորական նստավայրում։ Սա կլինի Սասեքսի դուքսի և...
Քաղաքական13:20Չի կարող ԲՀԿ և 58 հազարից ավելի քաղաքացի տուժել, քանի որ պետական մարմինը չի կարողացել իրականացնել իր պարտականությունները. Օրբելյան«Ես գտնում եմ, որ Սահմանադրական դատարանը պետք օգտվի լիազորությունից և վերաքվեարկություն նշանակի Հայաստանի ողջ տարածքում»,-Սահմանադրական դատարանում հունիսի 7-ին կայացած ԱԺ հերթական ընտրությունների...
Քաղաքական13:06Մենք դատարանից ակնկալում ենք Սահմանադրության վերականգնում. Էլինար Վարդանյան«Մենք դատարանից չենք ակնկալում քաղաքական որոշում, աջակցել որևէ կուսակցության, ակնկալում ենք միայն Սահմանադրության գերակայության վերականգնում»,- Սահմանադրական դատարանում հունիսի 7-ին կայացած ԱԺ...
Հասարակություն12:48Ոչնչացվել է 25 տոննա ժամկետանց սննդամթերքՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը ոչնչացրել է 25 տոննա ժամկետանց սննդամթերք՝ բաստուրմա, նրբերշիկ, ապխտած մսամթերք։ Տեսչական մարմնից հայտնում են, որ վտանգավոր սննդամթերքի ոչնչացումն...
Քաղաքական12:40«Սա ինքնախոսովանական ցուցմունք, որ 5000 մարդnւ գլnւխ կերել է գիտակցաբար». Սաղաթելյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին«Սա ինքնախոսովանական ցուցմունք է սույն անձի կողմից, որ Արցախը հանձնել է գիտակցաբար, 5000 մարդու գլուխ կերել է գիտակցաբար, 150000 մարդու անտուն, անհայրենիք, անգերեզման է դարձրել գիտակցաբար, որպեսզի իր...
Սպորտ12:30Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապարոսի մոտ ախտորոշվել է հաստ աղիքի քաղցկեղՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապարոսի մոտ ախտորոշվել է հաստ աղիքի քաղցկեղ։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ իսպանացի մասնագետն արդեն բուժում է ստանում։...
Իրավունք12:15Փամբակ գետում հայտնաբերվել է մшրմինԱյսօր առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 11:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության Լոռու մարզային...
Քաղաքական12:00Իշխանությունը պայքարում է Հայաստանի բնակչության մեծամասնության դեմ․ Արման Աբովյան«Թույլ տվեք այս պահին փակագծերը չբացեմ, սպասենք, տեսնենք՝ ինչպես կզարգանան իրադարձությունները Սահմանադրական դատարանում»,– Սահմանադրական դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Բարգավաճ...
Հասարակություն11:49Հեռավոր գյուղում երիտասարդ զույգի հաջողության բանաձևըԵրևանից Տավուշի Նորաշեն գյուղ տեղափոխված Գարիկ Փայտյանն ու Էսթեր Զաքարյանը որոշեցին ապացուցել, որ գյուղական կյանքը կարող է լինել ոչ միայն խաղաղ, այլև ստեղծագործական ու հաջողության...
Քաղաքական11:20Առաջարկում եմ ձևակերպումներում լինել կոռեկտ և զգույշ... եթե шhшբեկվում եք իմ խոսքից, խնդիրն իմ մեջ չէ. ՔՊ-ական պատգամավորը՝ լրագրողներին«Առաջարկում եմ ձևակերպումների հարցում լինել կոռեկտ և զգույշ... եթե ահաբեկվում եմ իմ խոսքից, խնդիրն իմ մեջ չէ»,- ՍԴ դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը՝...

Politics13:30Armenian opposition MP visits Iranian Embassy to offer condolences on casualtiesArmenian opposition lawmaker Tigran Abrahamyan visited the Iranian Embassy in Yerevan on Thursday to express condolences and sympathy to the Iranian people on behalf of the Pativ Unem faction.
Politics13:15Azerbaijan summons Iranian envoyAzerbaijan accused Iran on Thursday of firing two drones at its territory, injuring two people, and said it had summoned the Iranian ambassador in order to issue a strong protest.
Culture13:02Armenia grants monument status to nine newly discovered cultural sitesArmenia’s Ministry of Education, Science, Culture and Sports has conferred official monument status on nine newly discovered historical and cultural sites following expert commission approval.
Society12:30House fire in Armenian village leaves two injuredTwo people were injured and hospitalized following a house fire in Jrarat, a village in Armenia’s Armavir Province, early on Thursday.
Law12:10Armenian police seize 18 kg of marijuana, arrest suspectArmenian law-enforcement officers have seized about 18 kilograms of marijuana and arrested a 25-year-old man in a major drug operation on the Yerevan-Sevan highway.
Politics11:46Armenian opposition MP accuses ruling party of attempting to discredit churchOpposition lawmaker Lilit Galstyan on Thursday accused Armenia’s ruling Civil Contract party of attempting to undermine the Armenian Apostolic Church and overstep constitutional boundaries by...
Sport11:24Four Armenians compete at American Cup 2026From March 3 to 13, the American Cup 2026 chess tournament is being held in St. Louis. The tournament is held in Open and Women’s groups, with 8 participants in each group, the Armenian Chess...
Politics11:00Iranian president urges regional unityIranian President Masoud Pezeshkian has called for regional solidarity and respect for national sovereignty as the death toll from ongoing US-Israeli strikes on Iran climbed past 1,000, according to...
Economy10:05Ameriabank Becomes the First Armenian Company in the List of the 100 Largest Companies on the London Stock Exchange as a Member of Lion Finance GroupAmeriabank as part of Lion Finance Group (LFG), has been included in the FTSE 100 index of one of the world’s leading stock exchanges, the London Stock Exchange.
Politics17:02Yerevan Youth Orchestra evacuated from Lebanon amid regional escalationThe Yerevan Municipality’s Yerevan Youth Orchestra has returned safely to Armenia after being evacuated from Lebanon due to escalating regional tensions, the Armenian Embassy in Beirut reported.
Politics16:45Russia blames Ukrainian drones for attack on LNG shipRussia's transport ministry on Wednesday accused Ukrainian naval drones of attacking a Russian liquefied natural gas carrier, the Arctic Metagaz, which caught fire in the Mediterranean a day...
Politics16:32Pashinyan criticized for delayed condolences over Khamenei killingPolitical analyst Vahe Davtyan has criticized Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan for his delayed response to the death of Iran’s Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei, noting that Pashinyan only...
Topic of the day16:00Childhood obesity rising globallyChildhood obesity is rising at an alarming rate worldwide, underscoring the urgency of this year’s World Obesity Day theme: “8 Billion Reasons to Act.” Observed annually on March 4, World Obesity Day...
Health15:30Armenian opposition pledges healthcare overhaul in JuneArmenian opposition politician Narek Karapetyan said on Wednesday that his party would launch sweeping healthcare reforms if it wins parliamentary elections scheduled for June, promising lower...
Politics15:10Armenian political analyst criticizes ruling party’s remarksArmenian political analyst Suren Surenyants on Wednesday criticized recent remarks by Civil Contract faction leader Hayk Konjoryan, describing them as part of a broader pattern of confrontational...
Politics14:30Ex-ombudsman accuses Pashinyan undermining Armenia's sovereigntyFormer Armenian ombudsman Arman Tatoyan on Wednesday accused Prime Minister Nikol Pashinyan of advancing Azerbaijan’s interests and undermining Armenia’s sovereignty.
Politics14:15Armenian politician says Iran conflict offers lesson and opportunityThe joint United States and Israeli strikes on Iran have underscored the importance of international security guarantees for Armenia, according to Narek Karapetyan, a senior member of the Strong...
Economy13:54Byblos Bank Armenia introduces Mastercard World cardByblos Bank Armenia has introduced its new Mastercard World card, offering numerous benefits both in Armenia and abroad.
Politics13:35Arman Tatoyan warns of Azerbaijani military fortifications near Armenian borderAzerbaijan has constructed fortified shelters just meters from the Armenian border that could house tanks and other military vehicles, former Human Rights Defender Arman Tatoyan said on Wednesday,...
Economy13:10Narek Karapetyan calls for balanced regional development to spur economic growthArmenia needs balanced regional development to achieve dynamic economic growth, Narek Karapetyan, a senior member of the Strong Armenia party, said in a televised interview on Tuesday.