Քաղաքական15:52Ինչո՞ւ է ՌԴ-ն ամբողջությամբ արգելել հայկական ձկնամթերքի ներմուծումը. ՍԱՏՄ-ն ստացել է ստուգումների արդյունքները«Ռուսաստանի Դաշնությունը երբ արտոնել էր, որ այդ երկու կազմակերպությունները կարող են երկիր ներմուծել ձկնամթերք, այդ արտոնումից հետո երկու կազմակերպություններն էլ որևէ խմբաքանակ չեն արտահանել»,-...
Քաղաքական15:44Կալանավորվածների 90 տոկոսը մեր ուժի ներկայացուցիչներ են, մեզ հետ չեն կարողանում պայմանավորվել. Նարեկ ԿարապետյանԿալանավորվածների 90 տոկոսը մեր ուժի ներկայացուցիչներ են, մեզ հետ չեն կարողանում պայմանավորվել. Նարեկ Կարապետյան Նախընտրական ու հետընտրական քարոզչության ընթացքում կալանավորված մարդկանց 90 տոկոսը...
Հասարակություն14:54Ամպրոպ, անձրև ու կարկուտ. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում հանգստյան օրերինԵրևանում հունիսի 27-ին կեսօրից հետո, 28-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ...
Կրթություն, գիտություն14:32Իրանը լաբորատորիայում արհեստական ուղեղ է արտադրելԻրանը կառուցել է լաբորատոր մասշտաբի արհեստական ուղեղ՝ օգտագործելով կենդանի մարդկային նեյրոններ, որոնք կազմում են սովորելու ունակ նեյրոնային ցանցեր, «Mehr» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝...
Մշակույթ14:10Ժողովրդական արտիստ Ռաիսա Մկրտչյանի մաhվшն կապակցությամբ ստեղծվել է թաղման հանձնաժողովՀՀ Ժողովրդական արտիստ Ռաիսա Մկրտչյանի մահվան կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է թաղման հանձնաժողով: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, հոգեհանգստի և վեջին հրաժեշտի օրն ու ժամը կտեղեկացվի...
Իրավունք14:08Նորածինը՝ ԵՄ նիստին. Շվեդ նախարարը 3 ամսական երեխայի հետ է ներկայացելՇվեդիայի կլիմայի նախարար Ռոմինա Պուրմոխտարին իր որդու՝ Ադամի հետ է մասնակցել Լյուքսեմբուրգում կայացած ԵՄ խորհրդի նիստին` ընդգծելու ծնողական արձակուրդի քաղաքականության առավելությունները, որոնք...
Քաղաքական14:00Արդարադատության նախարարի համար բացարձակապես էական չէ անմեղության կանխավարկածը. Քաղաքական վերլուծաբան«Արդարադատության նախարարն ասում է, թե «ընդդիմությունը համատարած ընտրակաշառք է բաժանել»: Հետո իհարկե իր իսկ խոսքում պարզվում է, որ այդքան էլ համատարած չէ, այլ՝ 250-ից մի քիչ ավելի դեպ, ընդ որում՝...
Քաղաքական13:57Չտրվեք քաղաքական գայթակղություններին, ձեր որոշումներից է կախված ՀՀ իրավակարգի և ժողովրդավարության հետագա ճակատագիր. Ղազինյանը՝ ՍԴ անդամներին«Եղեք զգոն և ուշադիր, չտրվեք քաղաքական գայթակղություններին»,- դիմելով Սահմանադրական դատարանի անդամներին, նշել է ԱԺ նախկին պատգամավոր, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը։ «2026թ.
Իրավունք13:44Ինքնաթիռը բախվել է Պեկինի ամենաբարձր շենքինՄոտավորապես մեքենայի չափ փոքր ինքնաթիռը, ըստ ականատեսների, ուրբաթ օրը բախվել է Պեկինի ամենաբարձր շենքին։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ նշելով, որ ոստիկանությունը փակել է երկնաքերի հարակից...
Աշխարհում13:35Արքայազն Հարրին և Մեգանը Մեծ Բրիտանիա առաջիկա այցի ժամանակ կմնան թագավորական նստավայրումԱրքայազն Հարրին և Մեգան Մարքլը հաջորդ ամիս իրենց երեխաների՝ 7-ամյա արքայազն Արչիի և 5-ամյա արքայադուստր Լիլիբեթի հետ կայցելեն Մեծ Բրիտանիա և կմնան թագավորական նստավայրում։ Սա կլինի Սասեքսի դուքսի և...
Քաղաքական13:20Չի կարող ԲՀԿ և 58 հազարից ավելի քաղաքացի տուժել, քանի որ պետական մարմինը չի կարողացել իրականացնել իր պարտականությունները. Օրբելյան«Ես գտնում եմ, որ Սահմանադրական դատարանը պետք օգտվի լիազորությունից և վերաքվեարկություն նշանակի Հայաստանի ողջ տարածքում»,-Սահմանադրական դատարանում հունիսի 7-ին կայացած ԱԺ հերթական ընտրությունների...
Քաղաքական13:06Մենք դատարանից ակնկալում ենք Սահմանադրության վերականգնում. Էլինար Վարդանյան«Մենք դատարանից չենք ակնկալում քաղաքական որոշում, աջակցել որևէ կուսակցության, ակնկալում ենք միայն Սահմանադրության գերակայության վերականգնում»,- Սահմանադրական դատարանում հունիսի 7-ին կայացած ԱԺ...
Հասարակություն12:48Ոչնչացվել է 25 տոննա ժամկետանց սննդամթերքՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը ոչնչացրել է 25 տոննա ժամկետանց սննդամթերք՝ բաստուրմա, նրբերշիկ, ապխտած մսամթերք։ Տեսչական մարմնից հայտնում են, որ վտանգավոր սննդամթերքի ոչնչացումն...
Քաղաքական12:40«Սա ինքնախոսովանական ցուցմունք, որ 5000 մարդnւ գլnւխ կերել է գիտակցաբար». Սաղաթելյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին«Սա ինքնախոսովանական ցուցմունք է սույն անձի կողմից, որ Արցախը հանձնել է գիտակցաբար, 5000 մարդու գլուխ կերել է գիտակցաբար, 150000 մարդու անտուն, անհայրենիք, անգերեզման է դարձրել գիտակցաբար, որպեսզի իր...
Սպորտ12:30Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապարոսի մոտ ախտորոշվել է հաստ աղիքի քաղցկեղՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապարոսի մոտ ախտորոշվել է հաստ աղիքի քաղցկեղ։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ իսպանացի մասնագետն արդեն բուժում է ստանում։...
Իրավունք12:15Փամբակ գետում հայտնաբերվել է մшրմինԱյսօր առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 11:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության Լոռու մարզային...
Քաղաքական12:00Իշխանությունը պայքարում է Հայաստանի բնակչության մեծամասնության դեմ․ Արման Աբովյան«Թույլ տվեք այս պահին փակագծերը չբացեմ, սպասենք, տեսնենք՝ ինչպես կզարգանան իրադարձությունները Սահմանադրական դատարանում»,– Սահմանադրական դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Բարգավաճ...
Հասարակություն11:49Հեռավոր գյուղում երիտասարդ զույգի հաջողության բանաձևըԵրևանից Տավուշի Նորաշեն գյուղ տեղափոխված Գարիկ Փայտյանն ու Էսթեր Զաքարյանը որոշեցին ապացուցել, որ գյուղական կյանքը կարող է լինել ոչ միայն խաղաղ, այլև ստեղծագործական ու հաջողության...
Քաղաքական11:20Առաջարկում եմ ձևակերպումներում լինել կոռեկտ և զգույշ... եթե шhшբեկվում եք իմ խոսքից, խնդիրն իմ մեջ չէ. ՔՊ-ական պատգամավորը՝ լրագրողներին«Առաջարկում եմ ձևակերպումների հարցում լինել կոռեկտ և զգույշ... եթե ահաբեկվում եմ իմ խոսքից, խնդիրն իմ մեջ չէ»,- ՍԴ դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը՝...

Общество11:49TikTok отключил 1,7 млн аккаунтов несовершеннолетних в ИндонезииTikTok деактивировал 1,7 млн профилей несовершеннолетних из Индонезии. В конце марта в стране вступил в силу закон, ограничивающий использование соцсетей детьми младше 16 лет. Как сообщает агентство...
Здоровье11:44Почему мармелад с синтетическими красителями и ароматизаторами, консервантами потенциально опасен для жизни?Мармелад с синтетическими красителями и ароматизаторами, консервантами потенциально опасен для жизни, поскольку может спровоцировать серьезные заболевания – вплоть до онкологических.
Политика17:27Бегларян: Известному арцахофобу Арсену Торосяну лучше бы молчать по темам, касающимся Арцаха«Известному арцахофобу Арсену Торосяну лучше бы молчать по темам, касающимся Арцаха, и эффективно и добросовестно выполнять свои обязанности в министерстве, где предстоит колоссальная работа как по...
Политика17:15В Карсе состоялось заседание армяно-турецкой рабочей группыВ соответствии с договоренностями, достигнутыми в рамках нормализации армяно-турецких отношений, 28 апреля в Карсе состоялось заседание армяно-турецкой совместной рабочей группы по восстановлению и...
Регион17:13Священный Синод Грузии определил трех кандидатов на пост ПатриархаСвященный синод Грузинской православной церкви избрал трех кандидатов на патриарший престол — это местоблюститель патриаршего престола, митрополит Сенакский и Чхороцкуйский Шио Муджири, митрополит...
Общество17:05Землетрясение в Карсе почувствовали в Ширакской области АрменииСейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МВД Республики Армения 28 апреля, в 16:02 по местному времени (12։02 по Гринвичу), в 43 км к северу от города Карс в Турции...
Экономика16:58В чем причина приостановки реализации в РФ минеральной воды «Джермук», есть ли политический компонент? Разъяснение ПипоянаСегодня стало известно, что Государственная система маркировки «Честный знак» по поручению Роспотребнадзора приостановила реализацию бутылок минеральной природной лечебно-столовой газированной воды...
В мире16:32Пользователи Сети обеспокоились внешним видом Анджелины ДжолиПользователи социальных сетей обсуждают глаза актрисы Анджелины Джоли: поклонников насторожил взгляд артистки на фотографиях со школьного мероприятия ее дочери.
Экономика16:29Бабкен Пипоян: Ситуация на рынке сжиженного газа – следствие бездействия государственного аппаратаОбщественная организация «Информированный и защищенный потребитель» в последние дни получает большое количество жалоб от граждан в связи с дефицитом и ростом цен на сжиженный газ на армянском рынке.
Политика16:08Онищенко: В случае с «Джермуком», вероятно, речь может идти о нарушении технологии розливаВероятно, речь может идти о нарушении технологии розлива или о какой-то аварии, в результате чего в продукцию конкретной партии могли попасть несвойственные для минеральной воды «Джермук» вещества,...
Политика15:45На встрече с учеными Пашинян заговорил о необходимости душевых в школах«Сейчас мы предусматриваем в спортивных залах ванные комнаты и душевые, чтобы дети могли пользоваться ими после уроков физкультуры и после занятий спортом», – заявил Никол Пашинян на встрече с...
Политика15:39Гагик Царукян: Наша главная сила – это людиОбщение с соотечественниками во время областных встреч всегда напоминает: наша главная сила – это люди.
Тема дня15:33Весна в Армении взяла паузу: прогнозируются дожди с грозами и похолоданиеДнем 28-го, 29-30 апреля, 1-3 мая в отдельных районах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, местами возможен град.
Политика15:27Самвел Карапетян – на встрече с молодежью: «Первый шаг мы должны сделать вместе»«Первый шаг мы должны сделать вместе, что касается второго шага – не сомневайтесь», – заявил кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения», предприниматель и благотворитель Самвел Карапетян...
Политика15:20Новый биометрический паспорт Армении будет другого цвета, с Арагацем и без АраратаПроцесс внедрения биометрических паспортов и ID-карт в Армении вступает в завершающую стадию, они будут доступны гражданам с осени 2026 года.
Культура14:48В Ереване состоится эксклюзивный концерт легендарной группы Стаса Намина «Цветы»При содействии министерства образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) Армении с 3 по 11 мая в Ереване пройдут культурные мероприятия, посвященные 75-летию со дня рождения легендарного музыканта,...
Здоровье14:15Инспекционный орган по безопасности пищевых продуктов Армении – о приостановке поставок в РФ воды «Джермук»Инспекционный орган по безопасности пищевых продуктов Армении заявил, что пока не получал от российских органов официальной информации касательно приостановки поставок в Россию партий минеральной...
Политика13:59«Голос Армении»: Праздник, который власти отмечают без энтузиазмаЭто ведь не придуманный Пашиняном праздник «День гражданина» «в честь» заявления президента Сержа Саргсяна о своей отставке в 2018-ом…
В мире13:43Наир Тикнизян в составе белградской «Црвены Звезды» выиграл чемпионский титулЗащитник сборной Армении, футболист белградской «Црвены Звезды» Наир Тикнизян в составе клуба завоевал титул чемпиона Сербии.
Политика13:26Саакян: Рубен Варданян переведен в пенитенциарный комплекс в Умбаки, вероятно, туда же доставлены и другие армянские пленныеБывший государственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), известный меценат и предприниматель Рубен Варданян переведен из следственного изолятора Службы государственной...