Օրվա մամուլ08:40«Փաստ». Պայքարի խորհրդարանական գործիքակազմից կամավոր հրաժարումը ոչ թե հարված է իշխանությանը, այլ սեփական դիրքերի կամավոր հանձնում«Փաստ» թերթը գրում է. «Ժամանակակից հայաստանյան քաղաքական դիսկուրսում պարբերաբար շրջանառության մեջ է դրվում մի թեզ, որն իր հուզական հնչեղությամբ գրավիչ է, սակայն քաղաքագիտական և իրավական առումով՝...
Քաղաքական08:39Ոչքպականները եթե հանկարծ մանդատ վերցնեն, հասարակությունը նրանց քպիկ կասիԵրեկ ՍԴ-ն սկսել է իր կըհականության ներառական կրթությունը՝ ավելի շուտ, քան հակաիշխանականները դա սկսեն ասել, գոնե Փաշինյան Նիկոլի ընտրելով սդ սարքելը վաղուց էր հայտնի ու փաստ։ Հասարակությունը շատ բաներ...
Օրվա մամուլ08:38«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն ամենաբարձր արդյունքը ստացել է Վայոց Ձորի մարզում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական փաստաթղթերից տեղեկացավ, որ հունիսի 7-ին կայացած Ազգային ժողովի ընտրություններում ամենաբարձր տոկոսային արդյունքը «Քաղաքացիական պայմանագիր»...
Օրվա մամուլ08:37«Հրապարակ». Իշխանությունները համատարած հետընտրական հաշվեհարդար են սկսել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հունիսի 7-ի ընտրությունների արդյունքները չնայած դեռ վիճարկման փուլում են, սակայն իշխանությունները համատարած հետընտրական հաշվեհարդար են սկսել։ ՏԻՄ ղեկավարներին հրահանգ է...
Մշակույթ08:10«Ոսկե ծիրան»-ի «Կորիզ» մրցութային ծրագիրը գնահատելու է մեկ մարդ՝ Կաննի մրցանակակիր Միշել Ֆրանկոն«Ոսկե ծիրան» 23-րդ միջազգային կինոփառատոնի «Կորիզ» կարճամետրաժ մրցութային ծրագիրը, ինչպես նախորդ տարի, 2026-ին ևս գնահատելու է մեկ մարդ։ Եվ եթե 2025-ին այդ մարդը ռեժիսոր և օպերատոր Ֆրեդ Քելեմենն էր,...
Հասարակություն23:11Վենեսուելայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 920-իՎենեսուելայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 920-ի, ավելի քան 3300 մարդ վիրավորվել է, հայտնել է խորհրդարանի խոսնակ Խորխե Ռոդրիգեսը: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով...
Քաղաքական22:59Վրաստանի խորհրդարանում զանգվածային ծեծկռտուք է տեղի ունեցելՎրաստանի խորհրդարանում զանգվածային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել։ Տեղական հեռուստաալիքները հաղորդել են, որ ծեծկռտուքին մասնակցել են իշխող «Վրացական երազանք - ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության և...
Քաղաքական22:45Պուտինը և Լուկաշենկոն փակ հանդիպում են անցկացրել ՎալդայումՊուտինը և Լուկաշենկոն փակ հանդիպում են անցկացրել Վալդայում։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Ռուսաստանի և Բելառուսի նախագահները հանդիպել են Վալդայում գտնվող Ռուսաստանի նախագահի նստավայրում և քննարկել են...
Հասարակություն22:33Պայմանագրային զինծառայող է մահացել, նախաձեռնվել է քրեական վարույթՀունիսի 26-ին արձանագրված պայմանագրային զինծառայող Ռ.Խ.-ի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։ Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում...
Առողջություն22:27Կոնգոյում Էբոլայից մահացածների թիվը հասել է 321-իԿոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետությունում Էբոլայի բռնկման հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 321-ի, հաստատված դեպքերի թիվը՝ 1203։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին ՝ հղում անելով երկրի Հանրային...
Իրավունք22:15Թմրամիջոցների հետ կապված հանցագործության 1313 դեպք է արձանագրվել 5 ամիսների ընթացքումՀանրային անվտանգության ապահովման գործում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարը շարունակում է մնալ իրավապահ համակարգի առաջնահերթությունը։ Կյանքեր կործանող այս չարիքի դեմ պայքարն անզիջում է,...
Տնտեսություն22:04Կասեցվել է գազալցակայանի գործունեությունըՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը հերթական անգամ արձանագրել է թերլիցքավորում «ԴԱՎՈ ՕԻԼ» ՍՊԸ-ին պատկանող գազալցակայանում (հասցե՝ ք․ Երևան, Ռուբինյանց 41/1): Այս մասին հայտնում են տեսչական...
Քաղաքական21:48Քաղաքական ԱՆտրամաբանության տրամաբանությունը․ ՀովհաննիսյանՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը գրել է․ «Քաղաքական ԱՆտրամաբանության տրամաբանությունը Այս թեման այսօր չէի պատրաստվում բացել։ Մտադիր էի սպասել Սահմանադրական դատարանի որոշմանը։...
Քաղաքական21:35Հայաստան է ժամանել Իրանի նախագահի տեղակալ Համիդ ՓուրմոհամադինՀայաստան է ժամանել Իրանի նախագահի տեղակալ Համիդ Փուրմոհամադին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՏԿԵՆ-ից։ Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում նրան դիմավորել է ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը։ Տեսանյութն՝ այստեղ։
Քաղաքական21:25Հայաստանը պատրաստ է COP17-ը դարձնել գործնական արդյունքների և իրական գործողությունների համաժողով․ ՄաթևոսյանԼոնդոնի կլիմայական գործողությունների շաբաթվա շրջանակում նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը մասնակցել է «Finance and Nature Dialogue» և The Road to COP17 Yerevan» բարձր մակարդակի միջոցառումներին: Այս մասին...
Հասարակություն21:13Կոտայքում սպասվող 7.4 մագնիտուդով երկրաշարժի մասին լուրը կեղծ է․ ՆԳՆX հարթակում տարածվում է մի կեղծ տեսանյութ, որում ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության անունից շրջանառվում է նախազգուշացում հնարավոր 7.4 մագնիտուդով երկրաշարժի մասին, որն առաջիկա...
Քաղաքական20:56Նիկոլը գալու է բոլորիդ տները, իմացե՛ք․ Գեղամ Մանուկյան« 100-ավոր մեր քաղաքացիների, շտաբների աշխատակիցներին ձերբակալելով, դարձրեց այլևս համատարած անվստահության մթնոլորտ։ Ինչ էլ որոշի Սահմանադրական դատարանը՝ հայ ժողովրդի պատմության մեջ 2026 թվականի...
Հասարակություն20:35Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ՀԲԸՄ ծրագրերին մասնակից սփյուռքահայ երիտասարդներինՀունիսի 26-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) Երևանի «Գլոբալ...
Իրավունք20:21Ձերբակալվել է Գյումրու համայնքապետի նախկին մամուլի խոսնակըՁերբակալվել է Գյումրու համայնքապետի նախկին մամուլի խոսնակ Հասմիկ Վիրաբյանը։ Տեղեկությունը Panorama.am-ին հաստատեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։ «Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Գյումրի համայնքի...
Քաղաքական20:14Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է «փոքրիկ Հիտլեր» խաղալ և նացիստական ռեժիմ հաստատել Հայաստանում․ Մանուկյան«Մենք հիմա հայտնվել ենք այնպիսի իրավիճակում, որ Նիկոլ Փաշինյանը, քանի որ լեգիտիմության ակնհայտ խնդիրներ ունի, փորձում է իր իշխանությունն ամրապնդել ռեպրեսիաների միջոցով»,- այս մասին լրագրողների հետ...

Политика14:04Гоар Мелоян: Недопустимо обуславливать существование государства личностью«Мировая история показывает, что это неизбежно приводит к абсолютной автократии и позорной диктатуре, оборачиваясь тысячами и десятками тысяч невинных жертв, а в конечном итоге – к разрушению самого...
Политика13:56Пашинян: В ближайшем будущем продолжим и в разумные сроки завершим делимитацию границы между Арменией и АзербайджаномВпервые с момента обретения Республикой Армения независимости все пограничные пункты РА контролируются и там осуществляют службу Пограничные войска РА, заявил Никол Пашинян на мероприятии,...
В мире13:44Возвращение зимы: Москву накрыл снежный апокалипсисМокрый снег и снег обрушились на Москву в ночь на понедельник, осадки сохранятся до утра вторника; непогода привела к приостановке работы кикшеринга, а также к сбоям в работе Московских центральных...
Политика13:28Антикоррупционному комитету – мирного допроса: Нарек Карапетян о приводе Артура Аванесяна«Утром подвергли приводу героя войны – Кандаза. Желаю Антикоррупционному комитету мирного допроса», – написал на своей странице в Facebook член совета возглавляемой бизнесменом и благотворителем...
Политика13:18«Голос Армении»: Одна надежда на турок – Никол приступил к официальному выполнению функций наместника ЭрдоганаГазета «Голос Армении» пишет: «Традиционное сожжение в Ереване флага страны, совершившей 111 лет назад Геноцид армян, на сей раз вызвало весьма показательную реакцию.
Политика13:05В Антикоррупционный комитет доставлен Артур Аванесян (Кандаз) – соратник Самвела КарапетянаЛегендарный арцахский разведчик, кавалер ордена «Боевой крест» второй степени, руководитель команды возглавляемой бизнесменом и благотворителем Самвелом Карапетяном партии «Сильная Армения» по...
Политика12:55Политолог Сурен Суренянц: Баку пытается диктовать Еревану «пределы допустимого»Министерство иностранных дел Азербайджана «решительно осудило» сожжение турецкого флага во время факельного шествия в столице Армении Ереване, призвав привлечь к ответственности лиц, причастных к...
Политика12:37Совбез РФ: НПО в Молдавии и Армении работают над дискредитацией отношений с РоссиейМногие НПО в Молдавии и Армении ведут работу по дискредитации отношений с Россией, сообщил журналистам заместитель секретаря Совбеза России Алексей Шевцов.
Политика12:28Глава МИД Ирана Аракчи прибыл в Россию рейсом «Минаб 168» в память о 168 погибших ученицах школы в МинабеГлава МИД Ирана Аббас Аракчи прибыл в Россию на самолете с хэштегом "Минаб 168" на борту. Надпись сделана в память о 168 погибших ученицах школы в Минабе после американо-израильского удара 28...
Политика12:22Абрамян: В Арцахе уничтожается армянская идентичность при «зеленом свете» властей АрменииКомментарии нейтрального характера главарей правящего режима относительно уничтожаемых в Арцахе духовных, историко-культурных ценностей транслируют внешнему миру два опасных посыла, написал секретарь...
Политика12:09СМИ: Иран предложил США провести переговоры в три этапаИран через посредников направил Соединенным Штатам предложение о трехэтапной схеме переговоров. Об этом сообщает панарабский телеканал Al Mayadeen. По данным источников, Тегеран готов участвовать в...
Общество12:01Посетители кафе в Турции перепутали звук динамиков с землетрясениемПосетители одного из кафе в стамбульском районе Султангази в панике покинули заведение, приняв громкий звук за начало землетрясения.
Общество11:53Лусине Товмасян ушла с Первого канала и назвала причинуТелеведущая Лусине Товмасян сообщила о прекращении сотрудничества с Общественной телекомпанией Армении.
Спорт11:44Мужская сборная Армении по тяжелой атлетике стала лучшей на Чемпионате ЕвропыМужская сборная Армении по тяжелой атлетике стала лучшей на Чемпионате Европы, сообщает Федерация тяжелой атлетики республики.
В мире11:41Какие продукты дают энергию с утра на весь день?Эксперты в области питания назвали 10 продуктов, которые способствуют поддержанию высокого уровня энергии в течение дня.
Политика11:40В Париже предусмотрено совещание послов Армении, аккредитованных в европейских странах27-28 апреля министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян будет находиться с визитом во Франции, сообщает пресс-служба МИД РА.
Спорт11:26Вараздат Лалаян после триумфа: Подготовку начал поздно, но сумел победитьАрмянский тяжелоатлет Вараздат Лалаян 26 апреля стал чемпионом Европы 2026 года в весовой категории свыше 110 кг.
Право11:02В Японии 83-летняя женщина до смерти избила мужа из-за подшучиванийВ Японии 83-летняя женщина до смерти избила своего 82-летнего мужа, а потом заявила, что тот просто потерял сознание.
Спорт17:33Боксер Давид Чалоян победил турецкого соперника и вышел в полуфинал Кубка мираНа первом этапе Кубка мира от World Boxing, проходящем в Фос-ду-Игуасу (Бразилия), боксер Давид Чалоян победил турецкого соперника и вышел в полуфинал, обеспечив себе, как минимум, бронзовую медаль.
Общество17:18Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 25-го и 26-го апреля, 27-30 апреля в отдельных районах Армении время от времени ожидаются дожди и грозы, в отдельных местах также возможен град.