Հասարակություն08:11Ջերմաստիճանն այսօր մի փոքր կբարձրանաԵրևանում հունիսի 25-ի երեկոյան, 26-ի գիշերը և 27-ին՝ օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ արագությամբ։ Հունիսի 28-29-ին սպասվում է...
Հասարակություն08:07Երևանի ու գրեթե բոլոր մարզերի տարբեր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
Հասարակություն00:15Հրդեհ՝ Երևանի Վարդաշեն 6-րդ փողոցում. տարհանվել է 12 քաղաքացի, մեկ անձ դիմել է բուժօգնությանՀունիսի 24-ին՝ ժամը 19։45-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Վարդաշեն 6-րդ փողոցի շենքերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի...
Քաղաքական23:08«Միասնության թևեր» կուսակցությունը կոչով դիմել է ընտրություններին մասնակցած մյուս կուսակցություններինՍահմանադրական դատարանն այլ կուսակցության առնչությամբ որևէ կուսակցության ներկայացրած նման միջնորդություն չի քննարկում
Քաղաքական22:52Հայ մարդու արյուն-քրտինքով մշակած ու վաստակած բերքը փչանում է բեռնատարներում. ՂումաշյանԱյսպես են վարվում, քանի որ նրանք իբրև քաղաքական գործիչ են, բայց այդպես էլ չդառձան պետական գործիչ
Քաղաքական22:39Թրամփը պնդում է, որ Իրանը «շատ մեծ զիջումներ» է անում ԱՄՆ-ինԱյս ամսվա սկզբին Վաշինգտոնը և Թեհրանը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր, որը կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները բոլոր ճակատներում, այդ թվում՝ Լիբանանում։
Հասարակություն22:20«Mitsubishi Pickup»-ի, «Opel»-ի և Kia Sorento»-ի բախման հետևանքով վեջինը հայտնվել է բաժանարար գոտու կանաչ գազոնումՎթարի փաստով ՊԾ Արմավիրի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտում փաստաթղթեր են ձևակերպվել
Քաղաքական21:34ՍԴ-ն կարող է իրապես ԿԸՀ-ի որոշումը համարի անվավեր. Արամ ՎարդևանյանըՓետրվարի 7-ից մինչև հունիսի 7-ը, այնուհետև հունիսի 7-ից հունիսի 14-ը, մենք ունեցել ենք զանգվածայաին կազմակերպված ձևով ընտրախախտումներ
Հասարակություն21:20Մեծ Բրիտանիայում շոգը գերազանցել է 50-ամյա ռեկորդըՆախկին ռեկորդը՝ 35.6 աստիճան, գրանցվել է Սաութհեմփթոնում 1976 թվականի հունիսին
Սպորտ20:48Հունիսի 30-ից հուլիսի 1-ը Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճը կընդունի 13 երկրի ավելի քան 170 ըմբիշիԼեգենդար ըմբիշ Բենուր Փաշայանի անվան միջազգային հուշամրցաշարն առավել քան մոտ է։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան։ «Հունիսի 30-ից հուլիսի 1-ը Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճը կընդունի...
Հասարակություն20:37Նոր Հաճընի կամրջի վրա բախվել են 5 ավտոմեքենա․ հղի կինը տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր՝ հունիսի 24-ին, շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 18։40-ի սահմաններում Նոր Հաճընի կամրջի վրա բախվել են «Nissan X-Trail» մակնիշի, «Ford Fusion» մակնիշի, «Opel Astra»...
Քաղաքական20:23Մի ձեռքով անհիմն մեղադրում են, իսկ մյուս ձեռքով՝ բյուջեի հաշվին ձայն «գնում»․ Արթուր Միքայելյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Շատ տարօրինակ է, որ մեր հարգելի իրավապահները չեն խոսում իշխանության կողմից նախընտրական շրջանում պետական...
Քաղաքական20:10Ըստ ՌԴ-ից ստացվող լուրերի՝ «իրանական ծիրանն» իրականում հայկական է․ ՀամբարյանՔաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը գրում է․ «Հայկական ծիրանը իրանականի քողի տակ ՌԴ տանելը տապալվու՞մ է Հետաքրքիր իրադարձություններ են տեղի ունենում ադրբեջանա-ռուսական (Դաղստան) սահմանի հատվածում...
Հասարակություն20:0044-օրյա պատերազմում նահատակված Հայկազ Մկրտչյանի դիմանկարը մաքրել են ՀՊՏՀ գետնանցման պատից44-օրյա պատերազմում նահատակված Հայկազ Մկրտչյանի դիմանկարը մաքրել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գետնանցման պատից։ Այս մասին ահազանգել է հերոսի քույրը՝ Արևիկը։ «Որքան էժան եք դուք,...
Հասարակություն19:42Ուժեղ քամին մեծ վնասներ է հասցրել Արմավիրի Տանձուտ գյուղումԼրագրող Գահիկ Շամշյանը հայտնում է, որ այսօր՝ հունիսի 24-ին, արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 17։00-ի սահմաններում ուժեղ քամի է սկսվել Տանձուտ գյուղում և հարակից դաշտավայրերում՝...
Հասարակություն19:30Աջափնյակում բացվել է ընտանի շների համար նախատեսված զբոսայգինԵրևանում բացվել է ընտանի շների համար նախատեսված 13-րդ առանձնացված զբոսայգին։ Այս մասին հայտնում է «Կենդանիների խնամքի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Հարություն Առաքելյանը։ «Մայրաքաղաքում շարունակում են...
Քաղաքական19:18Քանի դեռ ընդդիմությունը նախաձեռնությունը չի խլել այս անօրինական գործընթացները շարունակվելու են․ ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Իշխանությունը, ընդդիմության հնարավոր համախմբումը վիժեցնելու, քաղաքական ակտիվությունը նվազեցնելու և ուժի ցուցադրությունն ընդգծելու...
Հասարակություն19:06Կայացած և ուժեղ բանակները ևս կարող են պարտվել, եթե նրանց առաջնորդում են թույլ ու անճար հրամանատարներ.Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության ՊԲ պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ ««ԱՆՀԱՍՑԵ ՈՒՂԵՐՁՆԵՐ» շարքից Արցախյան առաջին պատերազմի մեկնարկային փուլում, երբ ինքնապաշտպանությունն իրականացվում էր տարանջատ...
Քաղաքական18:56ԱՄՆ ռազմավարական նավթի պահուստները պատմականորեն ամենացածր մակարդակին են հասելԱՄՆ ռազմավարական նավթի պաշարները հունիսի 19-ին՝ նախորդ շաբաթվա վերջում, նվազել են 9.06 միլիոն բարելով՝ հասնելով 1983 թվականի հունիսից ի վեր ամենացածր մակարդակին՝ կազմելով 331.191 միլիոն։ Այս մասին...
Քաղաքական18:45Հնդկաստանի և Հայաստանի միջև համագործակցությունը բազմակողմ է. դեսպանՀայաստանի և Հնդկաստանի հարաբերություններն ավելի են զարգացել հատկապես վերջին տարիներին, և ամրապնդվում են տարբեր ոլորտներում համագործակցության շնորհիվ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողների...

Politics11:15Amnesty International: Ruben Vardanyan's 20-year prison term culminates 'travesty' of a trial against ethnic Armenian leadersResponding to the conviction and 20-year sentence of Ruben Vardanyan, the last of 16 ethnic Armenians put on trial by Azerbaijan in connection with their roles in Nagorno-Karabakh (Karabakh) prior to...
Politics11:00Not one Armenian-American should vote for Vance in 2028 presidential electionBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com U.S. Vice President JD Vance visited Armenia and Azerbaijan last week. It was a PR stunt for the benefit of Pashinyan, Aliyev, and Trump, accompanied...
Politics20:42Ruben Vardanyan's conviction legally unsustainable, lawyers sayArmenian businessman and philanthropist Ruben Vardanyan’s legal team on Tuesday issued the following statement: "On February 17, the military court in Baku sentenced Ruben Vardanyan to 20 years of...
Politics17:45"Autocrat" PM slaps travelban on churchleader of world's oldest Christian nation. Robert AmsterdamInternational lawyer Robert Amsterdam issued a statement saying: ""Autocrat" PM slaps travelban on churchleader of world's oldest Christian nation.
Politics17:12Armenian prisoners in Baku to appeal to ECHR without exhausting Azerbaijani remedies, lawyer saysArmenian prisoners sentenced in Azerbaijan plan to appeal to the European Court of Human Rights (ECHR) without exhausting all domestic legal remedies in Azerbaijan, lawyer Siranush Sahakyan said on...
Economy16:35Armenia's proposed modular nuclear plant could produce power at higher tariffs, former utility executive saysElectricity generated by a proposed small modular nuclear reactor (SMR) in Armenia could cost between 60 and 80 drams per kilowatt-hour if construction expenses reach $9 billion, a former senior...
Politics16:10Vazgen Manukyan blasts Armenian church leader's prosecutionArmenian opposition leader Vazgen Manukyan on Tuesday accused the government of crossing another “red line” by opening a criminal case against Catholicos Karekin II, the head of the Armenian...
Society15:50Armenian opposition figure warns of post-election electricity price hikeArmenia’s electricity tariffs are likely to rise after the June 2026 parliamentary elections, a senior opposition figure warned on Tuesday.
Health15:34Armenian doctor criticises health insurance system over pay, technical failuresArmenia’s mandatory health insurance system must function effectively and address existing gaps rather than become a source of public frustration and ridicule, a doctor said during a discussion on...
Politics15:10Gagik Tsarukyan unveils megaprojects for Armenia“Armenia needs large-scale economic and infrastructure projects. They will help reconstruct and strengthen Armenia's economic potential, increase our economic and communication capabilities, give new...
Politics14:56Armenian MP says authorities using house arrest to curb political dissentAn Armenian opposition lawmaker has accused the authorities of increasingly using house arrest as a pretrial measure to sideline political opponents while avoiding public backlash associated with...
Politics14:30Armenian political analyst accuses authorities of undermining constitutional order ahead of electionsArmenian political analyst Suren Surenyants has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of using rhetoric that risks undermining the country’s constitutional order ahead of upcoming parliamentary...
Health13:55Health NGO warns mandatory insurance risks becoming 'hidden tax' in ArmeniaAn Armenian health rights activist has criticized the government’s mandatory health insurance system, warning it risks burdening citizens with what she described as a hidden tax and could foster...
Law13:30Archbishop Mikayel Ajapahyan discharged from hospitalArchbishop Mikayel Ajapahyan, head of the Shirak Diocese of the Armenian Apostolic Church, was discharged from Izmirlian Medical Center in Yerevan on Tuesday.
Politics13:04ANC expresses unwavering support for Armenian Apostolic ChurchThe Armenian National Congress (ANC) has voiced strong support for the Armenian Apostolic Church and denounced the repression against its leadership, accusing Prime Minister Nikol Pashinyan of...
Society12:35Anna Hakobyan says civil marriage with Pashinyan has endedAnna Hakobyan, the spouse of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, announced on Tuesday that their civil marriage has come to an end, prompting a wave of congratulations on social media.
Society12:23Byblos Bank Armenia online loan via mobile: Up to AMD 10 mln in just minutesByblos Bank Armenia has launched an online lending product, enabling customers to apply for and receive financing within minutes.
Politics12:00'A judgment against the Armenian people': Ruben Vardanyan's family slams his conviction in BakuFormer Artsakh State Minister Ruben Vardanyan's family issued a statement following his conviction in Baku Tuesday.
Politics11:51Ruben Vardanyan sentenced to 20 years in prison in Baku show trialThe Baku Military Court on Tuesday delivered a verdict in the sham trial of Armenian businessman and philanthropist Ruben Vardanyan, a former Artsakh state minister.
Society11:32Petition launched in support of Armenian Apostolic ChurchA group of faithful people have launched a signature campaign in support of the Armenian Apostolic Church, citing concerns over attempts to undermine its unity.