Հասարակություն08:11Ջերմաստիճանն այսօր մի փոքր կբարձրանաԵրևանում հունիսի 25-ի երեկոյան, 26-ի գիշերը և 27-ին՝ օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ արագությամբ։ Հունիսի 28-29-ին սպասվում է...
Հասարակություն08:07Երևանի ու գրեթե բոլոր մարզերի տարբեր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
Հասարակություն00:15Հրդեհ՝ Երևանի Վարդաշեն 6-րդ փողոցում. տարհանվել է 12 քաղաքացի, մեկ անձ դիմել է բուժօգնությանՀունիսի 24-ին՝ ժամը 19։45-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Վարդաշեն 6-րդ փողոցի շենքերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի...
Քաղաքական23:08«Միասնության թևեր» կուսակցությունը կոչով դիմել է ընտրություններին մասնակցած մյուս կուսակցություններինՍահմանադրական դատարանն այլ կուսակցության առնչությամբ որևէ կուսակցության ներկայացրած նման միջնորդություն չի քննարկում
Քաղաքական22:52Հայ մարդու արյուն-քրտինքով մշակած ու վաստակած բերքը փչանում է բեռնատարներում. ՂումաշյանԱյսպես են վարվում, քանի որ նրանք իբրև քաղաքական գործիչ են, բայց այդպես էլ չդառձան պետական գործիչ
Քաղաքական22:39Թրամփը պնդում է, որ Իրանը «շատ մեծ զիջումներ» է անում ԱՄՆ-ինԱյս ամսվա սկզբին Վաշինգտոնը և Թեհրանը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր, որը կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները բոլոր ճակատներում, այդ թվում՝ Լիբանանում։
Հասարակություն22:20«Mitsubishi Pickup»-ի, «Opel»-ի և Kia Sorento»-ի բախման հետևանքով վեջինը հայտնվել է բաժանարար գոտու կանաչ գազոնումՎթարի փաստով ՊԾ Արմավիրի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտում փաստաթղթեր են ձևակերպվել
Քաղաքական21:34ՍԴ-ն կարող է իրապես ԿԸՀ-ի որոշումը համարի անվավեր. Արամ ՎարդևանյանըՓետրվարի 7-ից մինչև հունիսի 7-ը, այնուհետև հունիսի 7-ից հունիսի 14-ը, մենք ունեցել ենք զանգվածայաին կազմակերպված ձևով ընտրախախտումներ
Հասարակություն21:20Մեծ Բրիտանիայում շոգը գերազանցել է 50-ամյա ռեկորդըՆախկին ռեկորդը՝ 35.6 աստիճան, գրանցվել է Սաութհեմփթոնում 1976 թվականի հունիսին
Սպորտ20:48Հունիսի 30-ից հուլիսի 1-ը Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճը կընդունի 13 երկրի ավելի քան 170 ըմբիշիԼեգենդար ըմբիշ Բենուր Փաշայանի անվան միջազգային հուշամրցաշարն առավել քան մոտ է։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան։ «Հունիսի 30-ից հուլիսի 1-ը Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճը կընդունի...
Հասարակություն20:37Նոր Հաճընի կամրջի վրա բախվել են 5 ավտոմեքենա․ հղի կինը տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր՝ հունիսի 24-ին, շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 18։40-ի սահմաններում Նոր Հաճընի կամրջի վրա բախվել են «Nissan X-Trail» մակնիշի, «Ford Fusion» մակնիշի, «Opel Astra»...
Քաղաքական20:23Մի ձեռքով անհիմն մեղադրում են, իսկ մյուս ձեռքով՝ բյուջեի հաշվին ձայն «գնում»․ Արթուր Միքայելյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Շատ տարօրինակ է, որ մեր հարգելի իրավապահները չեն խոսում իշխանության կողմից նախընտրական շրջանում պետական...
Քաղաքական20:10Ըստ ՌԴ-ից ստացվող լուրերի՝ «իրանական ծիրանն» իրականում հայկական է․ ՀամբարյանՔաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը գրում է․ «Հայկական ծիրանը իրանականի քողի տակ ՌԴ տանելը տապալվու՞մ է Հետաքրքիր իրադարձություններ են տեղի ունենում ադրբեջանա-ռուսական (Դաղստան) սահմանի հատվածում...
Հասարակություն20:0044-օրյա պատերազմում նահատակված Հայկազ Մկրտչյանի դիմանկարը մաքրել են ՀՊՏՀ գետնանցման պատից44-օրյա պատերազմում նահատակված Հայկազ Մկրտչյանի դիմանկարը մաքրել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գետնանցման պատից։ Այս մասին ահազանգել է հերոսի քույրը՝ Արևիկը։ «Որքան էժան եք դուք,...
Հասարակություն19:42Ուժեղ քամին մեծ վնասներ է հասցրել Արմավիրի Տանձուտ գյուղումԼրագրող Գահիկ Շամշյանը հայտնում է, որ այսօր՝ հունիսի 24-ին, արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 17։00-ի սահմաններում ուժեղ քամի է սկսվել Տանձուտ գյուղում և հարակից դաշտավայրերում՝...
Հասարակություն19:30Աջափնյակում բացվել է ընտանի շների համար նախատեսված զբոսայգինԵրևանում բացվել է ընտանի շների համար նախատեսված 13-րդ առանձնացված զբոսայգին։ Այս մասին հայտնում է «Կենդանիների խնամքի կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Հարություն Առաքելյանը։ «Մայրաքաղաքում շարունակում են...
Քաղաքական19:18Քանի դեռ ընդդիմությունը նախաձեռնությունը չի խլել այս անօրինական գործընթացները շարունակվելու են․ ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Իշխանությունը, ընդդիմության հնարավոր համախմբումը վիժեցնելու, քաղաքական ակտիվությունը նվազեցնելու և ուժի ցուցադրությունն ընդգծելու...
Հասարակություն19:06Կայացած և ուժեղ բանակները ևս կարող են պարտվել, եթե նրանց առաջնորդում են թույլ ու անճար հրամանատարներ.Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության ՊԲ պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ ««ԱՆՀԱՍՑԵ ՈՒՂԵՐՁՆԵՐ» շարքից Արցախյան առաջին պատերազմի մեկնարկային փուլում, երբ ինքնապաշտպանությունն իրականացվում էր տարանջատ...
Քաղաքական18:56ԱՄՆ ռազմավարական նավթի պահուստները պատմականորեն ամենացածր մակարդակին են հասելԱՄՆ ռազմավարական նավթի պաշարները հունիսի 19-ին՝ նախորդ շաբաթվա վերջում, նվազել են 9.06 միլիոն բարելով՝ հասնելով 1983 թվականի հունիսից ի վեր ամենացածր մակարդակին՝ կազմելով 331.191 միլիոն։ Այս մասին...
Քաղաքական18:45Հնդկաստանի և Հայաստանի միջև համագործակցությունը բազմակողմ է. դեսպանՀայաստանի և Հնդկաստանի հարաբերություններն ավելի են զարգացել հատկապես վերջին տարիներին, և ամրապնդվում են տարբեր ոլորտներում համագործակցության շնորհիվ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողների...

Общество19:36Чрезвычайное происшествие на Нубарашенской свалке: есть пострадавшиеСегодня, 18 апреля, загадочный и чрезвычайный инцидент произошел в Ереване. Около 18:00 в Нубарашенский отдел Главного управления общинной полиции МВД Армении поступила оперативная информация о том,...
Тема дня19:28Погода в Армении: сперва потеплеет на 3-5 градусов, затем столбики термометров опустятся на 4-6 градусовДнем 18-го и 23-го, ночью 19-го апреля в отдельных районах Армении, днем 19-го, 20-21 апреля время от времени в большинстве районов республики ожидается дождь, возможна гроза.
Политика19:16Микаэл Минасян: Вот таковы лицо и качество кочаряновской пропаганды – лживое, безликое и сеющее ненавистьБывший чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения при Святом Престоле Микаэл Минасян ответил на один из откликов на короткое видео, опубликованное им накануне в разделе stories на своих...
Право18:38Крупное ДТП произошло в Дилижанском тоннелеВ Дилижанском тоннеле сегодня, 18 апреля, произошло ДТП, сигнал об инциденте поступил в центр оперативного управления 112 МВД Армении сегодня, примерно в 12:35.
Экономика18:19В равнинных районах Армении – массовое цветение персиковых деревьев, началось формирование плодов абрикосаГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении опубликовала агрометеорологический бюллетень за первую декаду апреля.
Политика17:31Предвыборная риторика Пашиняна вызывает новые вопросы о ходе кампанииС приближением парламентских выборов в Армении, назначенных на 7 июня, два заявления премьер-министра Никола Пашиняна, сделанные с разницей в 24 часа, усилили обеспокоенность относительно...
Спорт17:02American Airlines объяснила снятие Армана Царукяна с рейса в СШАПредставитель американской авиакомпании American Airlines выступил с заявлением насчёт снятия с рейса второго номера рейтинга UFC в лёгком весе, представляющего Армению, Армана Царукяна.
Политика15:00«Голос Армении»: Для Пашиняна важно создать впечатление, что он пользуется поддержкой народаГазета «Голос Армении» пишет: «Сторонники Самвела Карапетяна собрались у здания Антикоррупционного суда поддержать своего лидера.
Политика14:35Сергей Лавров и Хакан Фидан провели встречу в АнтальеГлава МИД России Сергей Лавров и его турецкий коллега Хакан Фидан в ходе встречи в Анталье обсудили положение дел в Персидском заливе и на Ближнем Востоке, подтвердили обоюдный настрой на кооперацию...
Политика14:22Зурабян ответил Пашиняну, сравнившему электорат оппозиции «с собаками и сбродом»«Никол Пашинян стремится установить в Армении единоличную власть, уничтожает демократию и уважение к правам человека, разрушает церковь и повсюду сеет раскол.
Политика14:09Макрон шокировал Мелони слишком теплым приветствием на встрече в ПарижеВстреча премьер-министра Джорджи Мелони и президента Франции Эммануэля Макрона в Париже обернулась скандалом из-за "слишком теплых" объятий лидеров, сообщает BFM.
Политика13:47«Идем в бой»: АНК представил свой список и назвал кандидата в премьеры«Идем в бой, не так ли, на решающую битву», – с этих слов начал свое выступление на внеочередном съезде Армянского национального конгресса (АНК) зампредседателя АНК Левон Зурабян.
Политика13:36Пашинян «раскрыл секрет»«Хочу раскрыть секрет: у нас есть довольно внушительный список лиц, которые, по оценке наших органов и по добытым данным, действуют по повестке других стран», – заявил Никол Пашинян на брифинге в...
Политика13:30Айк Мамиджанян: При нынешней власти в Армении и из-за нее Арцах был оккупирован и деарменизирован«Власть предупреждает, мол, если вы будете говорить о праве, то Азербайджан – ай-ай-ай. Власти уже несколько лет не произносят слово Арцах, не говорят о праве на самоопределение, не говорят о...
Право13:22В Антикоррупционном комитете назвали причину задержания проректора Армянского педуниверситета и другихВ Антикоррупционном комитете Армении подтвердили задержание проректора Армянского государственного педагогического университета и группы других сотрудников.
Политика13:06Тигран Абрамян: Оружие этой власти – оскорбления, ложь, клевета, насилие и нападения стаей«Одиозные лица правящей силы не терпят инакомыслия и оскорбляют наше общество, потому что их задача заключается не в защите государственных или общественных интересов, а в оказании услуг третьим...
Политика13:04Следующий премьер Армении из политического заключения прямо отправится в кабинет премьер-министра – «Сильная Армения»«Следующий премьер-министр Армении из политического заключения прямо отправится в кабинет премьер-министра.
Право13:02ДТП в Ереване: автобус маршрута №28 столкнулся с Mazda, один человек в больницеНакануне, 17 апреля, в Ереване произошло дорожно-транспортное происшествие. Около 22:50 на Аштаракском шоссе столкнулись автобус марки Zhongtong, числящийся на балансе мэрии Еревана, и автомобиль...
Политика13:00Никол Пашинян: Впредь тот, кто говорит, что он богатый и сильный, пусть построит для себя отдельную дорогу, аэропортУ человека может быть Bentley и Rolls-Royce, но каким бы богатым он ни был – он не может построить отдельно для себя трассу Ереван-Севан или Ереван-Баграташен, заявил на заседании правительства...
В мире12:59Евгений Петросян заявил, что премьер Словакии Роберт Фицо повторил его шуткуЮморист Евгений Петросян заявил, что премьер-министр Словакии Роберт Фицо, по сути, воспроизвел его шутку из телепрограммы 2016 года.