Հասարակություն18:32Ինչո՞ւ են բեզոարյան այծերը քնում ուղղահայաց ժայռերի փեշինՎայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձ է կատարել այն հարցին, թե ինչո՞ւ են բեզոարյան այծերը քնում ուղղահայաց ժայռերի փեշին։ «Թվում է, թե սա ծայրահեղ...
Իրավունք18:20Ավետիք Չալաբյանի նկատմամբ դատարանը որպես խափանման միջոց կիրառեց կալանք` 2 ամիս ժամկետովԱվետիք Չալաբյանի նկատմամբ դատարանը որպես խափանման միջոց կիրառեց կալանք` 2 ամիս ժամկետով։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը։ Ավետիք Չալաբյանին տեղափոխեցին «Արմավիր»...
Քաղաքական18:08Փաստաբանների հայտարարությունը՝ Իշխան Սաղաթելյանի՝ «օդից ընկած» այս գործի մասինԻշխան Սաղաթելյանի փաստաբանակն թիմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ծանոթացանք Իշխան Սաղաթելյանին ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջով ներկայացված մեղադրանքին։ Վաղուց արդեն քաղաքական...
Իրավունք18:00Մեծ Բրիտանիայի թանգարաններն ու պատկերասրահները խոցելի են կիբեռհարձակումների և գողության համար. Ահազանգում են պատգամավորներըՄեծ Բրիտանիայի թանգարաններն ու պատկերասրահները խոցելի են դառնում գողությունների և կիբեռհարձակումների նկատմամբ, որոնք կարող են վտանգի ենթարկել անգին հավաքածուները, զգուշացրել են պատգամավորները։ The...
Իրավունք17:56Խցանման դեպքում խաչմերուկ մուտք գործելն արգելված է․ կանոնի խախտումը կառաջացնի տուգանք և տուգանային միավորի կորուստԸստ Ճանապարհային երթևեկության կանոնների 88-րդ կետի՝ վարորդներին արգելվում է մուտք գործել խաչմերուկ, եթե առջևում երթևեկության ուղղությամբ առաջացել է խցանում, որը կհարկադրի կանգ առնել և կստեղծի...
Հասարակություն17:51Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ու «Էսրա» հիմնադրամի նախագահը քննարկել են հայ և իրանցի ժողովուրդների բարեկամական հարաբերություններըԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է «Էսրա» միջազգային հիմնադրամի նախագահ, Իմամ Հասան Ասքարիի անվան հոգևոր դպրոցի և...
Հասարակություն17:49Մի քանի ամսով փակվելու է Արին Բերդ փողոցի և Արցախի պողոտայի խաչմերուկըՀունիսի 29-ից մինչև դեկտեմբերի 9-ը ժամանակավորապես փակվելու է Էրեբունի վարչական շրջանի Արին Բերդ փողոցի և Արցախի պողոտայի խաչմերուկը Արին Բերդ փողոցի 5-րդ նրբանցքի խաչմերուկին միացնող...
Հասարակություն17:47Ռոբին Հուդի անվան հետ կապվող շուրջ 1200 տարեկան կաղնին չորացել էՇերվուդի անտառի խորհրդանշական՝ շուրջ 1200 տարեկան «Մեծ կաղնին», որը կապված է Ռոբին Հուդի լեգենդի հետ, ենթադրաբար չորացել է այս գարնանը; Տերևներն այդպես էլ բողբոջներից դուրս չեն եկել։ Այս մասին...
Քաղաքական17:44Եթե Ռոբերտ Քոչարյանի և Սամվել Կարապետյանի հանդիպելու կարիքը լինի, կհանդիպեն. Լևոն Քոչարյան«Քննարկումներ կան, երբ լինի հայտարարություն անելու պատրաստ որևէ բան, կարվի»,- դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին՝...
Տնտեսություն17:40Ծաղիկ կա հատը 10 դրամով եմ վաճառում՝ 30 հատը 300 դրամ․ նվեր ենք տալիս, ձրի ենք տալիս. Ծաղկավաճառի ահազանգը«Վիճակը շատ վատ է, սուպերմարկետներում վաճառվող ծաղիկները Ռուսաստանից հետ եկած ապրանքն է, թարմ չեն։ Մեր վաճառածը թարմ է, բայց եթե ճանապարհը չբացվեց, վատ է լինելու գյուղացու համար»,- Panorama.am-ի հետ...
Քաղաքական17:34Թուրքիան աշխատում է քրդական աշխատավորական կուսակցության լուծարումը արագացնելու համար. Էրդողան«Անհրաժեշտ քննարկումներն անցկացնելուց հետո մենք առանց մեծ ուշացման կներկայացնենք համապատասխան օրենսդրությունը խորհրդարանին», - Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը այսօր խորհրդարանում իշխող...
Քաղաքական17:24Ավետիք Չալաբյանի խափանման միջոցի հարցով դատական նիստն ավարտվել է, որոշումը կհրապարակվի 18։00-ինԿալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
Հասարակություն17:10Այս իշխանությունը մեր կյանքը կառավարելու իրավասություն չունի, քանի որ «թռնում է մեր գլխից». Իշխանյան«Հայաստանը գտնվում է օկուպացիայի մեջ, անլեգալ իշխանություն է, որը զավթել է իշխանությունը ժողովրդից։ Ժողովուրդը պետք է վերադարձնի իշխանությունը»,- դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
Հասարակություն17:04AI լուծումներ, աշխարհագրության ընդլայնում և շատ ավելին. Eventhub-ի նոր հնարավորություններն ու առաջարկներըՄիջոցառումների տոմսերի վաճառքի Eventhub հարթակն ընդլայնում է հնարավորությունները` տեղական շուկայի գնորդների և միջոցառումների կազմակերպիչների համար հասանելի դարձնելով եվրոպական շուկան: Մասնավորապես,...
Իրավունք17:00Պարեկներին կաշառք առաջարկած 65-ամյա տղամարդը ձերբակալվել էՀունիսի 20-ին՝ ժամը 11։15-ին, ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության 2-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի ծառայողները Երևանի Արին Բերդի փողոցում ձերբակալել և ոստիկանության Էրեբունու բաժին են տեղափոխել «Ֆորդ»...
Իրավունք16:56Երևանում անհետ կորած չինացի աղջկան գտնելու ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում. ՆԳՆՏեղեկություն ունեցողներին խնդրում ենք գրել Feng Yangming-ի էջին
Հասարակություն16:48Պարզ մի երևույթ կա՝ ինչքան ազգային նկարագրով, պայքարող մարդիկ կան, հետապնդվում են. Մրո«Այս իշխանության կողմից անընդհատ հակաօրինական գործողություններ են իրականացվում։ Պարզ մի երևույթ կա՝ ինչքան ազգային նկարագրով, պայքարող, ազգային իրավունքների, հայկական իրավունքների համար պայքարող...
Իրավունք16:40Նատալյա Ռոտենբերգը հաղորդում է ներկայացրել ամուսնու կողմից բռնության ենթարկվելու վերաբերյալ. Փաստինֆո«Տեղեկության վերաբերյալ մեկնաբանություն ստանալու համար դիմեցինք ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչություն, որտեղից խուսափեցին որևէ մեկնաբանություն տալ՝ առաջարկելով դիմել հենց Ռոտենբերգին»։
Իրավունք16:37Սա քաղաքական հետապնդում և «ՀայաՔվեն», որպես ինստիտուցիոնալ կառույց, գլխшտելու փորձ է. Դավիթ ՍարգսյանԵրկու դեպքն էլ փաստորեն առնչվում են գոյություն չունեցող ընտրողների, կամ քաղաքացու կամարտահայտության վրա իբր ներգործելուն
Իրավունք16:27Ինչո՞ւ Սեդա Սաֆարյանն ընտրությունների արդյունքներիի վիճարկման գործով քննությունից չի հեռացվել. ՍԴ-ն մանրամասներ է հայտնումՍահմանադրական դատարանը տեղեկացնում է, որ «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի՝ «Սահմանադրական դատարանի դատավոր Սեդա Սաֆարյանի՝ գործի քննությանը մասնակցելու անհնարինության մասին» 23.06.2026 թ.

Sport11:05Armenia's figure skating pair finishes 14th at Winter OlympicsArmenia's figure skating pair Karina Akopova and Nikita Rakhmanin finished 14th at the 25th Winter Olympic Games, marking the country’s debut in the discipline.
Politics17:10Armenian expert warns ruling party must be defeated before electionsArmenia’s ruling Civil Contract party can only be defeated before, not on, parliamentary election day, political strategist Armen Badalyan claims, arguing that foreign backing and recent legal...
Politics16:35Armenian opposition MP says Azerbaijani 'civil society' visit orchestrated by security bodiesAn Armenian opposition MP on Monday cast doubt on the independence of a recent visit by Azerbaijani civil society representatives to Armenia, describing the delegation as a group “formed by security...
Education15:56Armenia plans next phase of space programArmenia is preparing to acquire new satellites as part of the next stage of its national space program, Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan has announced.
Health15:32Respiratory viruses continue to circulate in ArmeniaHealth authorities in Armenia say cases of acute respiratory infections remain significantly lower than this time last year, with incidence rates halved compared to 2025.
Law15:00ECHR communicates Tonoyan complaint to Armenian governmentThe European Court of Human Rights (ECHR) has communicated to the Armenian government a complaint filed on behalf of former Defense Minister Davit Tonoyan alleging violations of his rights to liberty...
Society14:30Catholicos Karekin II issues Great Lent messageHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, issued a message for Great Lent, which began in Armenia on Monday.
Law14:15Armenian taxi drivers protest over high feesTaxi drivers in Armenia staged a protest in Yerevan on Monday, denouncing extortionate fees and inadequate social protections.
Law13:55Armenian health NGO warns low pay for doctors threatens care qualityArmenia’s health insurance system is undermining the quality of medical care by failing to provide doctors with pay that reflects the complexity and risks of their work, a health rights advocate said...
Culture13:32Mezzo-soprano Nora Sourouzian to perform in Armenia for the first timeWorld-renowned mezzo-soprano Nora Sourouzian is set to make her debut performance in Armenia, bringing her celebrated artistry to Yerevan’s Komitas Museum-Institute.
Politics13:10Aliyev's remarks after meeting with JD Vance raise more questions over Armenian prisoners, MP saysAzerbaijani President Ilham Aliyev’s remarks following his meeting with U.S. Vice President JD Vance have raised further questions about Armenian prisoners unlawfully convicted in Baku, opposition MP...
Politics12:30Homeland Party opens new regional office in Armenia's SpitakThe Homeland Party on Monday opened a new regional office in the town of Spitak, Lori Province, expanding its presence in Armenia’s regions.
Sport12:10Winter Olympics: Armenian pair secures a spot in free skateArmenia’s figure skating pair Karina Akopova and Nikita Rakhmanin have secured a place in Monday’s free skate at the Winter Olympics after passing qualification in ice dance.
Politics11:51Armenia's ruling party releases results of internal voteArmenia’s ruling Civil Contract party has released preliminary results of an internal vote to finalize its electoral list for the 2026 parliamentary elections, with Prime Minister Nikol Pashinyan...
In the world11:25Magnus Carlsen wins FIDE Freestyle World ChampionshipMagnus Carlsen (Norway) is the 2026 FIDE Freestyle Chess World Champion. A draw in the fourth and final game against Fabiano Caruana (USA) was enough to seal a 2.5–1.5 match victory in Weissenhaus,...
Topic of the day11:06Great Lent starts in ArmeniaThe season of Great Lent begins in Armenia on Monday following Boun Barekendan. This sacred period lasts forty days, concluding on the Saturday before Palm Sunday, commemorating the Lazarus...
Economy17:00Armenia's nuclear plant can run until 2046, talk of modular reactors premature, expert saysArmenia’s Metsamor Nuclear Power Plant has been temporarily shut down for maintenance and technical upgrades and is expected to receive approval to operate for another 10 years, energy expert Eduard...
Politics16:30Armenian opposition MP says no report exists on 2020 warOpposition MP Ishkhan Saghatelyan claimed on Saturday that no official report has been produced by the parliamentary commission tasked with investigating the circumstances of the 2020 Artsakh...
Politics16:00Armenia"s economy minister hints at possible surprises in ruling party candidate listArmenia’s Economy Minister and Civil Contract Party board member Gevorg Papoyan said on Saturday that the ruling party’s candidate list for upcoming parliamentary elections could contain unexpected...