Հասարակություն15:40Հայտնի է դարձել Գյումրուց Մոսկվա թռչող ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի պատճառըՄիջադեպի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել
Իրավունք15:07«Հայաստան» դաշինքը դիմում կներկայացնի ՍԴ՝ պահանջելով ընտրությունների արդյունքի վիճարկման գործով քննությունից հեռացնել Սեդա Սաֆարյանին«Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը դիմում կներկայացնի Սահմանադրական դատարան՝ պահանջելով ընտրությունների արդյունքների վիճարկման գործով քննությունից հեռացնել ՍԴ դատավոր Սեդա Սաֆարյանին։ «Սեդա...
Քաղաքական15:04Միայն փողոցային պայքարով և ԱԺ կեղծված ընտրությունները չընդունելով հնարավոր է փրկել հայրենիքը. Սուրենյանց«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության ավարտված է։ Հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։ Փաշինյանն ու ՔՊ-ն փորձում են ՀՀ քաղաքացիներին համոզել, որ Ադրբեջանն այլևս թշնամի չէ՝այն Ադրբեջանը, ով էթնիկ...
Քաղաքական14:56«Կախարդական փայտիկով» կարողացավ տանել-բերել, դզել իր թվերը և վայելել իշխանությունը. Արսեն Վարդանյանի բողոքի ակցիան«Քո ձայնը գողացել են, դուրս արի պայքարի» կարգախոսի տակ մենք իրականացնում ենք ստորագրահավաք
Հասարակություն14:38Փամբակ գետում հայտնաբերվեց 13-ամյա աղջնակի մшրմինը... ենթադրյալ դեպքի վայրից շուրջ 550 մ. հեռավորության վրա։
Աշխարհում14:08Տագնապի ազդանշան տված Գյումրի-Մոսկվա չվերթ իրականացնող ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել ՄախաչկալայումԳյումրի-Մոսկվա չվերթ իրականացնող ուղևորատար ինքնաթիռը, որը տագնապի ազդանշան էր տվել, վայրէջք է կատարել Մախաչկալայում։ Այս մասին է վկայում Flightradar-ի տվյալները։ Boeing ինքնաթիռը Շիրակից մեկնել է...
Սպորտ14:02Գրոսմայստեր Զավեն Անդրիասյանը դարձել է «2026 Chicago Summer Open» դասական և կայծակնային շախմատի մրցաշարերի հաղթողԳրոսմայստեր Զավեն Անդրիասյանը դարձել է ԱՄՆ-ում անցկացված «2026 Chicago Summer Open» դասական և կայծակնային շախմատի մրցաշարերի հաղթող: Դասական շախմատում Զավենը 5 հնարավորից վաստակել է 4.5 միավոր, իսկ...
Քաղաքական13:58Գազայում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվել է «Ալ Ջազիրա»-ի օպերատորըԳազայի հատվածում Իսրայելի կողմից իրականացված նոր հարվածների հետևանքով զոհվել է առնվազն վեց մարդ, այդ թվում՝ «Ալ Ջազիրա»-ի օպերատոր Ահմեդ Վիշահը և առնվազն մեկ երեխա։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն՝ հղում...
Քաղաքական13:43Արաղչի. Պակիստանի և Քաթարի միջնորդությունը մեծ առաջընթաց է ապահովել Լիբանանի պատերազմը դադարեցնելու գործումԻրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին ներկայացրել է Իրանի և Միացյալ Նահանգների միջև Կատարի և Պակիստանի միջնորդությամբ ընթացող բանակցությունների արդյունքները, որոնք...
Աշխարհում13:38Flightradar. Գյումրի-Մոսկվա չվերթ իրականացնող ինքնաթիռը տագնապի ազդանշան է տվելԳյումրի-Մոսկվա չվերթ իրականացնող ուղևորատար ինքնաթիռը տագնապի ազդանշան է փոխանցել և սկսել է վայրէջք կատարել։ Այս մասին է վկայում Flightradar-ի տվյալները։ ՏԱՍՍ-ի հաղորեդմամբ, Boeing 737-800 ինքնաթիռը...
Իրավունք13:36ՔԿ. Հանցավոր ծագում ունեցող 30 մլն դրամը փոխանցվել է պետական բյուջեՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում իրականացվում է...
Տնտեսություն13:12Բիբլոս Բանկ Արմենիան CaseKey-ի կողքին է արդեն չորրորդ տարին անընդմեջCaseKey 2026-ը մեկնարկում է աննախադեպ հետաքրքրությամբ ու նոր հնարավորություններով, և արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի աջակցությամբ։ Այս տարի CaseKey-ն զգալիորեն տարբերվում է նախորդ...
Քաղաքական13:02Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը հրաժարական է տվելՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը հրաժարական է տվել վարչապետի ու Լեյբորիստական կուսակցության ղեկավարի պաշտոնից։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն ու տեղեկացնում, որ այժմ կառավարությունը կարող է...
Քաղաքական12:51Արցախի՝ «Մենք ենք մեր սարերը» հուշարձանի քանդման մասին տեղեկությունը չի հաստատվել, չստուգված տեղեկությունների տարածումը կարող է վտանգներ ստեղծել. հայտարարություն«Սոցիալական ցանցերում վերջին ժամերին լայն տարածում է գտել մի լուսանկար, որի վերաբերյալ տարածվում են պնդումներ, թե ադրբեջանական օկուպացիոն ուժերը շինարարական տեխնիկայի կիրառմամբ ժամանակավորապես...
Քաղաքական12:48Իրավապահ մարմինները պարտավոր են մանրակրկիտ ուսումնասիրել ընտրական գործընթացներում ներգրավված բոլոր կրթական հաստատությունների ղեկավարների գործողությունները. Իրինա Յոլյան«Ընտրական խայտառակ խախտումներին զուգահեռ արձանագրենք ևս մեկ երևույթ․ ընտրական գործընթացների ժամանակ մի շարք դպրոցների տնօրեններ բացահայտ կերպով դարձան իշխանության քաղաքական պատվերների կատարողներ։...
Իրավունք12:12ՆԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնում Արագածոտնում տեղի ունեցած ողբերգական վթարիցՀունիսի 22-ին՝ ժամը 06։29-ին, Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արտենի գյուղի մոտ տեղի ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային...
Հասարակություն11:48«Տելեկոմ Արմենիա» և «Ազերտելեկոմ» ընկերությունները ստորագրել են ինտերնետ տրաֆիկի տարանցման վերաբերյալ համաձայնագիր«Տելեկոմ Արմենիա» և «Ազերտելեկոմ» ընկերությունները ստորագրել են երկկողմ համաձայնագիր, որը նախատեսում է երկու երկրների տարածքներով տարանցիկ ինտերնետի փոխանցում և մատակարարում՝ կոմերցիոն հիմունքներով։...
Իրավունք11:40ՍԴ երկու դատավոր չեն մասնակցի ընտրությունների արդյունքների վիճարկման գործի քննությանըՍահմանադրական դատարանը ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու և վերաքվեարկություն նշանակելու մասին քաղաքական ուժերի դիմումների միավորման գործով որպես երրորդ անձ է ներգրավել նաև «Քաղաքացիական...
Իրավունք11:32Բայց կարո՞ղ ա մեր բարեկամներն են էդ ժողովուրդը...կարո՞ղ ա կոռուպցիա կա, որ մի տարի է կարողանում են պլստալ. ԱվինյանՄեկ ամսվա մեջ Երևանում չգրանցված ավտոմատ սարքիրի թիվը աճել է 10-ով
Հասարակություն11:25Այս տարվա մարտն ամենատեղումնառատն է եղել Հայաստանի դիտարկումների ողջ պատմության ընթացքում2026 թվականի գարնան միջին սեզոնային ջերմաստիճանը Հայաստանում՝ 4․3 °C, նորմայից ցածր էր 0․7 °C-ով: Տեղումների քանակը կազմել է 260 մմ, որը գերազանցել է գարնան նորման՝ կազմելով նորմայի 131 %-ը։...

Health15:00Armenian war-bereaved mother gives birth on Army DayA 45-year-old Armenian woman who lost her twin sons in the 2020 war has given birth to a baby boy on the country’s Army Day.
In the world14:45Cher walks off stage before presenting award at GrammysCher tried to walk off stage and struggled to read out a winner’s name in a hilarious series of gaffes at the 2026 Grammy Awards, The Sun reported.
Topic of the day14:30Respiratory infections decline in ArmeniaArmenia saw a sharp drop in cases of acute respiratory infections during the fifth week of 2026, the country’s National Center for Disease Control and Prevention reports.
Politics14:00Analyst warns Iran tensions risk regional war, criticizes Pashinyan for neglecting securityArmenian political analyst and historian Armen Ayvazyan has warned that escalating tensions around Iran could trigger a major regional conflict with serious consequences for Armenia and Azerbaijan.
Sport13:34Armenia to send five athletes to Winter OlympicsArmenia will be represented by five athletes at the 25th Winter Olympic Games to be held in Milan and Cortina d’Ampezzo from 6-22 February.
Society13:20Lawyer to spotlight persecution of senior clerics and Samvel Karapetyan at Washington summitThe annual International Religious Freedom Summit is taking place in Washington on 2-3 February, with Armenian lawyer Aram Vardevanyan among the speakers.
Culture12:55Sev Ohanian's 'Sinners' wins two Grammy AwardsArmenian-American producer Sev Ohanian’s film “Sinners” has won two Grammy Awards at the 68th Annual Grammy Awards in Los Angeles, taking home Best Score Soundtrack for Visual Media and Best...
Politics12:30Narek Karapetyan outlines five-step economic development plan at Yerevan meetingNarek Karapetyan, coordinator of the Mer Dzevov (Our Way) movement, presented a five-step economic plan to strengthen Armenia to about 1,700 people at a public meeting in Yerevan on Sunday.
Politics12:02International community keeps 'turning a blind eye' to political prisoners in Armenia, MP saysAn Armenian opposition lawmaker has accused the international community of ignoring serious political, security and humanitarian concerns as they praise progress in Armenia–Azerbaijan relations.
Sport11:30Ostrava Open: Avanesyan battles past UchijimaArmenian No. 1 Elina Avanesyan defeated No. 7 seed Moyuka Uchijima in three sets in the Ostrava Open first round, improving to 2-0 against the Japanese player, WTA Tennis reported on Sunday. The...
Politics11:20Armenia working with WHO to provide medical care for Gaza children, diplomat saysZhirayr Ananyan, Armenia’s Deputy Permanent Representative to the United Nations, delivered a statement at the UN Security Council open debate on "The situation in the Middle East" on 28 January,...
Politics11:04Chief of India's Defense Staff arrives in ArmeniaThe delegation led by Chief of the Indian Armed Forces Defense Staff, General Anil Chauhan, arrived in Armenia on an official visit on Sunday, the Armenian Defense Ministry reported.
Culture17:00Artsakh Armenian composer wins 'Nobel Prize of Music'Hovik Sardaryan, an Armenian composer from Artsakh, has been awarded the 2026 Ernst von Siemens Composer Prize, one of the most prestigious international honors in classical music often described as...
Politics16:33Armenia's government accused of redrawing local map ahead of electionsArmenia’s government has launched a new round of municipal mergers that opposition figures say are aimed at boosting the ruling Civil Contract party’s electoral chances ahead of the June...
Region16:00Russia, Turkey and Armenia drive Georgia's tourism boom in 2025Georgia recorded 5.8 million international visitors in 2025, up 7% on the previous year, according to official figures.
Society15:30Yerevan's historic neighbourhood faces major redevelopment amid resident scepticismA historic neighbourhood in central Yerevan, Noragyugh, is set to undergo one of Armenia’s largest urban redevelopment projects in decades, according to plans unveiled by the city authorities.
Health14:58Armenia faces high cervical cancer mortality, experts urge preventionAround 115 women die from cervical cancer in Armenia each year, according to the Ministry of Health.
Law14:30Armenian bishops summoned as suspects in probe, lawyer saysMembers of the Armenian Apostolic Church’s Supreme Spiritual Council who are bishops have been summoned as suspects to appear before Armenia’s Investigative Committee, a lawyer said on Saturday.
Law14:03Former Armenian culture minister convicted in fraud caseArmenia’s former Minister of Culture, Hasmik Poghosyan, has been sentenced to four years and six months in prison after being found guilty of abuse of office and aiding large-scale fraud.
Politics13:30Armenian political analyst decries decision to dissolve military chaplaincyAn Armenian political analyst has sharply criticized the government’s decision to dissolve the spiritual leadership of the armed forces, describing it as an anti-Armenian move by the “Pashinyan...