Հասարակություն11:25Այս տարվա մարտն ամենատեղումնառատն է եղել Հայաստանի դիտարկումների ողջ պատմության ընթացքում2026 թվականի գարնան միջին սեզոնային ջերմաստիճանը Հայաստանում՝ 4․3 °C, նորմայից ցածր էր 0․7 °C-ով: Տեղումների քանակը կազմել է 260 մմ, որը գերազանցել է գարնան նորման՝ կազմելով նորմայի 131 %-ը։...
Հասարակություն11:208-րդ օրն է՝ Փամբակ գետում շարունակվում է 13-ամյա աղջնակի որոնողական աշխատանքներըՓամբակ գետում 8-րդ օրն է, շարունակվում է 13-ամյա աղջկա որոնողական աշխատանքները, որին ներգրավված են փրկարար ծառայության 180, ոստիկանության 90 ծառայողներ, կամավորներ, ջրասուզակներ, անօդաչու թռչող...
Իրավունք11:12ԱՄՆ բնակիչները դատի են տալիս ԱԲ տվյալների կենտրոններին անտանելի աղմուկի պատճառովԱՄՆ-ում քաղաքացիները սկսել են դատի տալ արհեստական բանականության տվյալների կենտրոններին արդյունաբերական աղմուկի պատճառով։ Այս մասին հաղորդում է The New York Times-ը։ Միաժամանակ երեք փոքր քաղաքներում...
Աշխարհում10:39Բալիում գինի խմած և թունավորված ռուս կինը մաhաgել էԲալիում գինի խմած ռուս զբոսաշրջիկը մահացել է: Նրա ընտանիքը նախկինում ստորագրել էր կլինիկական մահվան դեպքում «չվերակենդանացնել» ձևաթուղթ: SHOT-ը հայտնում է, որ կինը 22 օր անցկացրել է կոմայի մեջ:...
Քաղաքական10:34Քաթարը և Պակիստանը համատեղ հայտարարություն են տարածել Իրան-ԱՄՆ բանակցություններից հետոԵրկուշաբթի վաղ առավոտյան Քաթարը և Պակիստանը հայտարարել են ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև դիվանագիտական ջանքերում զգալի առաջընթացի մասին՝ Շվեյցարիայում Լյուցեռն լճի գագաթնաժողովում բարձր մակարդակի...
Աշխարհում10:33Մբապեն հայտարարությունը Ֆրանսիայի՝ աշխարհի առաջնությունում երկրորդ խաղից առաջՖրանսիայի աստղային հարձակվող Կիլիան Մբապեն 2026 թվականի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի Իրաքի դեմ խաղից առաջ զրուցել է լրագրողների հետ։ euro-football.ru-ն գրում է, որ այս խաղը կլինի հարձակվողի...
Հասարակություն10:29Մենք ունենք խնդիր էրեբունի վարչական շրջանում. Տիգրան ԱվինյանՕրինակ Նոր Խարբերդի մանկապարտեզը շատ երկար պատմություն էր
Մշակույթ10:21Ովքեր են ընդգրկված «Ոսկե ծիրան»-ի միջազգային մրցույթի ժյուրիի կազմումԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 23-րդ միջազգային կինոփառատոնը ներկայացրել է Միջազգային մրցույթի ժյուրիի ամբողջական կազմը։ Ժյուրիի նախագահն է Ջեսիկա Հաուսները, ով ժամանակակից ավստրիական կինոյի առաջատար դեմքերից...
Քաղաքական10:13Մոսկվայում մեկ օրվա ընթացքում տարբեր ջրային տարածքներում երկու խեղդվшծ մարդ է հայտնաբերվելՀայտնաբերման վայրերի միջև հեռավորությունը ուղիղ գծով վեց կիլոմետրից մի փոքր ավել է
Քաղաքական10:00Քաղաքական հետապնդման տակ գտնվող անձանց թիվը մի քանի տասնյակով չի սահմանափակվում. Աբրահամյան«Ընտրություններն անցան, սակայն երկրում քաղբանտարկյալների թեման շարունակում է մնալ օրակարգային հարց: Ես չգիտեմ, թե արդյո՞ք որևէ մեկը հստակ թիվ ունի` բանտում կամ տարբեր խափանման միջոցների ներքո գտնվող...
Հասարակություն09:56Կոտայքում մոլորված քաղաքացին հայտնաբերվել էՀունիսի 21-ին՝ ժամը 21։57-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ ինքը մոլորվել է Բալահովիտ բնակավայրի դաշտամիջյան հատվածում․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
Հասարակություն09:45Երկրաշարժ՝ ՀայաստանումԻջևան և Նոյեմբերյան քաղաքներում, ինչպես նաև Կողբ, Աչաջուր և Ոսկեպար գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:
Քաղաքական09:30Տարադրամի փոխարժեքը փոխանակման կետերում հունիսի 22-ի դրությամբԵվրոյի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 416 դրամ
Առողջություն09:26Երեք տուժած գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում. ԱՆԱրտենի գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով հոսպիտալացվել է 11 տուժած: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։ Երեք տուժած գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանց...
Քաղաքական09:13Կալանավորվել է Մարտուն Գրիգորյանի որդինԿալանավորվել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի որդին՝ Կամո Գրիգորյանը։ Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ն ու հիշեցնում, որ նա մեկ տարի է՝ հետախուզման մեջ էր...
Քաղաքական08:55Եթե իրողությունները դիտարկում ենք քաղաքական պրոցեսի բազմաշերտության պրիզմայով, ապա արդյունք ասվածը ևս պետք է չափենք այդ տրամաբանությամբ. Քաղաքական վերլուծաբան«Հունիսի 26-ին Սահմանադրական դատարանը քննելու է ընտրության արդյունքի վերաբերյալ բողոքները: Բոլոր ուժերի բողոքները քննելու է այսպես ասած միանգամից: Շատ տարածված է գնահատականը, որ ՍԴ չի փոխի ոչինչ եւ...
Հասարակություն08:48Խոշոր պայթյուն Քաթարում. Կան բազմաթիվ տուժածներՔաթարի գլխավոր հեղուկացված բնական գազի վերամշակման գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով վիրավորվել է 54 մարդ, իսկ 18-ը համարվում են անհետ կորած։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլը՝...
Հասարակություն08:20Խոշոր ու ողբերգական ավտովթար՝ Արագածոտնի մարզում․ «Գազել»-ը հայտնվել է ձորում․ կա 1 զnh, 11 վիրավորԱյսօր խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 06։00-ի սահմաններում Գյումրի-Քարակետ մայրուղու Արտենի գյուղի վարչական տարածքում բախվել են...
Քաղաքական08:08Գալիս է իրական Իսրայելի ժամանակը. Քաղաքագետ«Իսրայելի լրատվական ու հանրային տիրույթում հիստերիա է, թեման` ամերիկացիները մեզ ծախում են։ Շատ նման է հայկական տիրույթին` ռուսները մեզ ծախել են»,-գրում է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանն ու մանրամասնում.

Society13:00Displaced Artsakh family welcomes 7th childAn Armenian family displaced from Artsakh has celebrated the arrival of their seventh child. The baby girl, Mariam, was born at Spitak Medical Center, weighing 4,100 grams and measuring 51...
Society12:35Armenian lawyer calls dissolution of military chaplaincy unlawfulThe Armenian Defense Ministry’s decision to dissolve the Armenian Apostolic Church’s spiritual leadership within the armed forces has drawn sharp criticism from legal experts, who say the move...
Politics12:10Iran rules out talks with U.S. while under threatIran will not engage in direct negotiations with the United States unless President Trump stops threatening it, its foreign minister, Abbas Araghchi, said on Friday.
Law11:55Car crash in Armenian city leaves three injuredThree people have been hospitalized after a collision between a minibus and a car in Armenia’s Shirak Province.
Law11:34Armenian constitutional expert warns of breach of church-state separationArmenian constitutional law expert Gohar Meloyan has warned that Article 17 of Armenia’s Constitution, which guarantees the separation of religious organizations from the state, has been effectively...
Topic of the day11:10Armenia marks Feast of St. SarkisArmenia celebrates the Feast of St. Sarkis the Warrior on Saturday. The day has been designated a youth holiday by Catholicos of All Armenians Karekin II. Historically, St. Sarkis was a Christian...
Economy17:00Armenian government cherry-picking data to portray economic growthThe Armenian government is facing criticism for selectively presenting economic data to exaggerate growth and obscure a broader slowdown in 2025.
Politics16:31Armenia lost its security guarantees due to government’s unclear goals, ex-official saysArmenia has lost its international security guarantees because the government has failed to clearly define its objectives beyond harming the country, former Deputy Defense Minister and Republican...
Politics16:03Opposition MP slams silence over political repression in ArmeniaArmenian opposition lawmaker Hayk Mamijanyan opened his address to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) with an extended silence on Friday, calling attention to the...
Politics15:34Armenian authorities risk leaving country vulnerable to major powers, opposition MP saysArmenia’s current leadership risks pushing the country into a position where it could be trampled by major powers amid a changing global order, opposition MP Elinar Vardanyan said on Friday,...
Society14:54New book covers architectural ensemble of Yerevan Brandy CompanyThe publishing house of Garage Museum of Contemporary Art has released the book Yerevan: Architecture of Soviet Modernism, dedicated to the city’s key buildings and ensembles of the 1960s–1980s.
Society14:30Family welcomes 10th child in Armenia's VardenisAn Armenian family has celebrated the arrival of their tenth child at the Vardenis Medical Center. The baby, weighing 3,530 grams and measuring 51 centimeters, was delivered safely and is reported to...
Health14:10Deaths linked to cosmetic procedures reported in Armenia as demand growsArmenian health officials have confirmed that deaths linked to cosmetic procedures were investigated in 2025 amid a sharp rise in demand for aesthetic injections and surgeries and a growing trend of...
Health13:36Armenian minister says universal health insurance doesn't cover all costsArmenia’s universal health insurance system offers extensive coverage but does not pay for all medical expenses, Health Minister Anahit Avanesyan said on Friday.
Politics13:23Armenian MP warns opposition podcaster’s health sharply worsened amid hunger strikeThe health of detained Armenian opposition podcaster Narek Samsonyan has sharply deteriorated after he declared an indefinite hunger strike in protest against the extension of his pre-trial...
Economy12:45Gold retreats in sudden selloffGold fell the most since October, reversing earlier gains that took the precious metal to a fresh record above $5,500 an ounce, as the US dollar strengthened, Bloomberg reported.
Health12:35Armenia sees rise in acute respiratory infectionsArmenia recorded an increase in acute respiratory infections (SARI) last week, with new hospitalizations rising 60% compared with the previous week, according to health officials.
Topic of the day12:03Mediterranean cyclone to bring snow, warmer temperatures to ArmeniaA cyclone moving in from the Mediterranean Sea is approaching Armenia and is expected to affect the country until 4 February.
Politics11:36Iran's collapse would lead to chaos far beyond region, Armenian MP warnsMP Armen Gevorgyan of the opposition Hayastan faction addressed the PACE winter session on Thursday.
Politics11:25Robert Kocharyan slams huge bonuses to senior officialsFormer Armenian President Robert Kocharyan on Thursday criticized the government for awarding hefty bonuses to senior officials, accusing Prime Minister Nikol Pashinyan of putting money ahead of the...