Իրավունք11:14Այրել են վագոն տնակը, դшնшկահարել օտարերկրացուն. Ոստիկանությունը մանրամասներ է ներկայացնում Դարբնիկում տեղի ունեցած դեպքից ու 3 հաղորդումներիցՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոն հունիսի 16-ին՝ ժամը 21.55-ին զանգած քաղաքացին հայտնել է, որ Դարբնիկ գյուղի Գարեգին Նժդեհի փողոցում վագոն-տնակ է այրվում, կան տուժածներ։ Հինգ րոպե անց ստացվել է նոր...
Հասարակություն10:56Առաջիկա օրերին ջերմաստիճանը կհասնի +37 աստիճանիԱռաջիկա օրերին Հայաստանի տարածքում, հատկապես տաք գոտիներում՝ Սյունիքի հովիտ, Արարատյան դաշտ, Երևան, ջերմաստիճանը բարձրանալու է։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ...
Հասարակություն10:50Կառավարությունը պետական բյուջեից 1.6 մլրդ դր. համաֆինանսավորում հատկացրեց համայնքների կողմից իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրերինՀաստատվող ծրագրի հետ միասին 7 մլրդ 35 մլն դրմի համաֆինանսավորման ծրագիր կլինի
Իրավունք10:49Սևանա լճի՝ բացարձակ նիշից ցածր 60 հողամասերում ապամոնտաժվել է 162 շենք-շինությունԴատախազության միջնորդագրերի հիման վրա ապօրինի շինությունների ապամոնտաժման աշխատանքները շարունակվում են
Հասարակություն10:39Կառավարությունն այսօր Հյուսիս-Հարավի շրջանակներում 276 միավոր հողամասեր կճանաչի գերակա շահԱզդակիր հաղորդակցուղիները տեղափոխման համար նախատեսված տարածքները հանդիսանում են այլ անձանց սեփականություն, առանց որոնց օտարման հնարավոր չէ ապահովել Ծրագրի իրակագործումը
Հասարակություն10:21Վաղ առավոտից Փամբակ գետում շարունակվում են 13-ամյա երեխայի որոնողական աշխատանքներըՎաղ առավոտից Փամբակ գետում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայնում են, որ ներգրավված են փրկարար ծառայության՝ 125, ոստիկանության 90 ծառայողներ, կամավորներ,...
Քաղաքական10:19Ոչ ոք իրավունք չունի գողանալ ժողովրդի ձայնը. Էլինար Վարդանյան«Հունիսի 7-ի ընտրություններից հետո մենք մտել ենք աննախադեպ մի իրականություն, որը լուծում է պահանջում։ Հենց այնպես մոռացության տալ, չտեսնելու տալ՝ չի հաջողվելու։ Երեք տեղամասերի վերաքվեարկության հարցը...
Քաղաքական10:02Երբ Թուրքիան կկարգավորի հարաբերությունները Հայաստանի հետ. Ֆիդանի մեկնաբանությունըՓաշինյանի կառավարությունը շատ կարևոր քայլեր է ձեռնարկել (կարգավորման ուղղությամբ)
Քաղաքական09:58Փաշինյանի՝ ԱԺ-ում հնչեցված ձևակերպումները հիմնավորում են կասկածներն ու պնդումները, որ Բաքուն միջամտում է ՀՀ ներքին գործերին. Աբրահամյան«Փաստորեն, Ադրբեջանի նախագահը, ի դեմս իր օգնականի՝ Հաջիևի, սրանց գլխին «կոնտռոլ» է դրված՝ «խաղաղության» ռիսկերը կառավարելու և Բաքվի պահանջատիրությունն իրացնելու համար»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ»...
Հասարակություն09:34Լոս Անջելեսի իշխանությունները խոշոր հրդեհի պատճառով բնակիչներին կոչ են արել ապաստան գտնելԲոյլ Հայթսում հրդեհված շենքի ընդհանուր մակերեսը կազմում է մոտավորապես 45,600 քառակուսի մետր
Տնտեսություն09:15Տարադրամի փոխարժեքը փոխանակման կետերում հունիսի 18-ի դրությամբՌուբլու առքն էլ կազմում է 4.84 դրամ
Քաղաքական08:57ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հուշագիրը ստորագրված է. «Իրանի պահանջով հուշագիրը կազմվել է ոչ միայն անգլերենով, այլ նաև պարսկերենով»«Ուշագրավ է նշել, որ դրանում պաշտոնապես օգտագործվել է նաև «Պարսից ծոց» աշխարհագրական անվանումը, այն դեպքում, երբ ԱՄՆ-ում սովորաբար պաշտոնապես այն կոչում էին «Ծոց»»:
Հասարակություն08:38Մեր խոսքը թող լինի ազատ, բայց հնազանդ Եկեղեցու ավանդությանը, քննադատական, բայց երբեք պառակտիչ. Ռուբեն ՍրբազանՆախօրեին նախագահությամբ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Ռուբեն եպիսկոպոս Զարգարյանի, տեղի է ունեցել թեմի քահանայից հերթական ժողովը։ Նախքան նիստի մեկնարկը, ժողովականները միասնական աղոթք են...
Օրվա մամուլ08:36«Հրապարակ». Գազի ներկրման հարցում այլընտրանքը կարող է լինել Ադրբեջանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որոշ տեղեկություններով, ռուսական գազի թանկացման պարագայում Փաշինյանի ընկերն ու դաշնակիցը դարձած Իլհամ Ալիևը խոստացել է այլընտրանքային գազ մատակարարել Հայաստանին, մենակ...
Օրվա մամուլ08:36«Փաստ». Ժողովրդավարությունը վաղուց այլևս որևէ մեկին չի հետաքրքրում. միայն քաղաքական շահեր«Փաստ» թերթը գրում է. «Հետընտրական հետաքրքիր իրավիճակ է ստեղծվել Հայաստանում: Մի կողմից՝ ընդդիմադիր ուժերն ի ցույց են դնում ընտրական խայտառակություններն ու դիմում են ՍԴ՝ ընտրությունների արդյունքներն...
Օրվա մամուլ08:30«Հրապարակ». Ելակն արտահանում են թուրքականի անվան տակ, իսկ ով է օգտվում այդ այլընտրանքային ճանապարհից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդեն տևական ժամանակ է՝ Ռուսաստանն արգելել է Հայաստանից պտուղ-բանջարեղենի ներմուծումն իր տարածք։ Իշխանական շրջանակները փորձում են կրկին խաբել մարդկանց, թե ռուսական...
Օրվա մամուլ08:29«Փաստ». Ընդդիմադիրների դեմ հաշվեհարդարի նախընտրական սպառնալիքները սահուն դարձան «հետընտրական սպառնալիքներ»«Փաստ» թերթը գրում է. «Հունիսի 7-ից հետո Հայաստանում ամենից նկատելի կերպով փոխվել է միայն այն, որ ընդդիմադիր լիդերների ու ոչ միայն լիդերների դեմ հաշվեհարդարի նախընտրական սպառնալիքները սահուն դարձան...
Օրվա մամուլ08:28«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք ունի ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2023 թվականի ապրիլի 13-ից Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնը զբաղեցնող Անահիտ Մանասյանը վերջին տարիներին պետական համակարգում զբաղեցրել է մի շարք...
Օրվա մամուլ08:27«Հրապարակ». Մեղրիի համայնքապետարանում մշտական վեճեր, կոնֆլիկտներ են եղել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեղրիի համայնքապետարանում բուռն կրքեր են շիկացել. երեկ համայնքապետ, Սամվել Բաբայանի նախկին կուսակից, համայնքապետ դառնալուց հետո ՔՊ-ական դարձած Խաչատուր Անդրեասյանն ազատել է...
Օրվա մամուլ08:26«Փաստ». Արդյո՞ք Հայաստանում ընտրողի ձայնը պաշտպանված է, թե՞ այն կարող է զոհաբերվել քաղաքական նպատակահարմարությանը«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ընտրական համակարգը հերթական լրջագույն փորձության առջև է կանգնած, որտեղ քաղաքական նպատակահարմարությունը փորձ է արվում փաթեթավորել իրավական հիմնավորումներով։ Խնդիրը...

Topic of the day14:00Post-holiday blues are not depression, Armenian experts sayThe emotional slump many people experience after holidays, marked by fatigue, low mood and difficulty returning to routine, should not be confused with clinical depression, specialists at Yerevan...
Politics13:36Armenian analyst comments on decision to recall U.S. ambassadorThe recent recall of Kristina Kvien as the U.S. ambassador to Armenia was unlikely driven by political tensions between President Donald Trump’s team and appointees of former President Joe Biden,...
In the world13:03Shelling damages Armenian districts in Aleppo, no casualties reportedArmenian-populated districts in Aleppo sustained material damage after shells exploded during recent clashes in the city, Kantsasar reported on Thursday.
Politics12:35Opposition MP slams persecution of Armenian government criticsOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has accused the Armenian authorities of using the courts to carry out political persecution against their critics, calling the practice a hallmark of...
Politics12:15Trump withdraws US from dozens of international organizationsUS President Donald Trump has withdrawn the US from dozens of international organisations, including many that work to combat climate change, BBC News reports.
Politics12:01Armenian government approves customs duty exemption for Samvel Aleksanyan-linked firmPrime Minister Nikol Pashinyan's government has granted a customs duty exemption worth nearly 2 billion drams ($5 million) to a company owned by the family of former MP and businessman Samvel...
Politics11:32Artsakh MP says Pashinyan's rule poses 'systemic threat' to Armenian statehoodAn Artsakh lawmaker has accused Armenia’s current leadership of undermining state security to cling to power, rejecting what she called a “Facebook-driven” politics and questioning the government’s...
Society11:10Icy conditions disrupt travel in ArmeniaSeveral roads across Armenia are affected by icy conditions, with some routes closed or difficult to pass, officials say.
Politics17:00Fighting in Aleppo raises concerns but no direct threat seen to Armenian community, analyst saysClashes between Syrian government forces and Kurdish-led fighters in Aleppo have heightened security concerns in the war-scarred city, though there is no sign of targeted hostility toward its large...
In the world16:30Levon Aronian among top chess prizewinners in 2025GM Magnus Carlsen may have given up the world championship years ago, but he is still the best player in the world, Chess.com.
Politics16:00Ex-ombudsman says Pashinyan seeking role of church leader, not PMFormer Armenian Human Rights Defender Arman Tatoyan on Wednesday criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s campaign against the Armenian Apostolic Church and said Pashinyan appeared more interested...
Topic of the day15:34Temperatures hit 18C in some parts of ArmeniaSeveral cities across Armenia have recorded unusually high temperatures reaching 18C, according to the country’s Hydrometeorology and Monitoring Center.
Education15:03Armenia to introduce nursery services for children from six months oldArmenia will introduce nursery services for children starting from six months of age this year, as part of a broader effort to expand early childhood education, Education, Science, Culture and Sports...
Law14:30Armenia's Anti-Corruption Court assigns judge in ex-mayor graft caseArmenia’s Anti-Corruption Court has assigned judge Sargis Petrosyan to hear a criminal case against former Vagharshapat Mayor Diana Gasparyan, her husband, father-in-law and two other defendants,...
Politics14:04Samvel Karapetyan barred from visiting father’s grave, lawyer saysProminent Armenian businessman and philanthropist Samvel Karapetyan was denied permission to visit his father’s grave during a religious day of remembrance, his lawyer reported on Wednesday.
Law13:34First hearing in Armenian opposition podcasters' case set for Jan. 9The first court hearing in the case against opposition activists and podcasters Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelyan is scheduled for January 9.
In the world13:10Armenian Consulate in Aleppo continues operations amid clashesThe Armenian Consulate General in Aleppo said on Wednesday it remains open and continues to provide services to Armenian and foreign citizens despite recent fighting in the city.
Economy12:57Expert says Armenia's real estate market remains stable, denies collapse claimsArmenia’s real estate market has withstood repeated predictions of an imminent collapse, continuing to operate steadily with moderate price growth and sustained demand, according to Andranik...
In the world12:03Aleppo clashes injure 15, prompt school closures and flight suspensionsFighting flared in Syria’s northern city of Aleppo between Syrian government troops and Kurdish-led SDF forces on Tuesday, wounding at least 15 people and prompting authorities to close schools and...