Օրվա մամուլ08:27«Հրապարակ». Մեղրիի համայնքապետարանում մշտական վեճեր, կոնֆլիկտներ են եղել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեղրիի համայնքապետարանում բուռն կրքեր են շիկացել. երեկ համայնքապետ, Սամվել Բաբայանի նախկին կուսակից, համայնքապետ դառնալուց հետո ՔՊ-ական դարձած Խաչատուր Անդրեասյանն ազատել է...
Օրվա մամուլ08:26«Փաստ». Արդյո՞ք Հայաստանում ընտրողի ձայնը պաշտպանված է, թե՞ այն կարող է զոհաբերվել քաղաքական նպատակահարմարությանը«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ընտրական համակարգը հերթական լրջագույն փորձության առջև է կանգնած, որտեղ քաղաքական նպատակահարմարությունը փորձ է արվում փաթեթավորել իրավական հիմնավորումներով։ Խնդիրը...
Օրվա մամուլ08:26«Ժողովուրդ». Արթուր Ղազինյանի կողմից ստեղծված կուսակցության պետական գրանցման դիմումը մերժվել է պետական ռեգիստրի պետի կողմից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արդարադատության նախարարությունը, պատասխանելով «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցմանը, տեղեկացրել է, որ վերջին տարիներին մերժվել է միայն մեկ կուսակցության գրանցում։ Խոսքը Արթուր...
Օրվա մամուլ08:25«Հրապարակ». Ինչով է պայմանավորված տվյալների մշակման կենտրոնի կառուցման հատուկ վերահսկողությունը ԱԱԾ-ի կողմից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այս իշխանությունը շատ է հպարտանում ամերիկյան Firebird AI ընկերության նախագծով՝ Հրազդանում արհեստական բանականության համակարգերի տվյալների մշակման կենտրոնի (ՏՄԿ) կառուցմամբ,...
Քաղաքական08:16Ինչ խոսք, թևավոր և խոսուն այս ձևակերպումն արտահայտությունն է Իրանի կոշտ պաշտոնական դիրքորոշման. Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Իրանական հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում այդ երկրի ԱԳՆ խոսնակ Բաղային, անդրադառնալով ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների հետագա փուլերին, նշել է՝ «Իրանի հրթիռները...
Հասարակություն08:11Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում հունիսի 18-ի, 20-ի և 22-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ արագությամբ։ Հունիսի 19-ին և...
Քաղաքական08:11Այն ձեռնտու է երկու կողմին, բայց քաղաքական-տնտեսական առումով ավելի շահավետ է Իրանի համար. Սաֆրաստյան«Մի քանի ժամ առաջ հրապարակվեց Իրանի և ԱՄՆ Հռչակագրի տեքստը։ Առաջին տպավորությունը․ մարտավարական առումով այն ձեռնտու է երկու կողմին, բայց քաղաքական-տնտեսական առումով ավելի շահավետ է Իրանի համար»,-...
Հասարակություն08:06Հունիսի 18-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
Քաղաքական08:04Փաշինյանի նոր ռազմավարությունը. Բաքվին հանգստացնել, ընդդիմությանը ջախջախել. ՍուրենյանցՓաշինյանի գլխավոր մարտահրավերը սեփական քաղաքականության արդյունքում ձևավորված փակուղին է։
Քաղաքական23:10ԿԸՀ-ն բավարարեց «Հայաստան» և «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքների ևս մեկական պատգամավորության թեկնածուների նկատմամբ քրեական հետապնդման միջնորդություններըԿԸՀ-ն բավարարել է դատախազի միջնորդությունները՝
Քաղաքական23:00Ուժերը, ում համար թանկ է մեր երկիրը, կարձագանքեն և մենք անպայման կստեղծենք հետընտրական ընդդիմադիր կոալիցիա. Սամվել ԿարապետյանԵս առաջարկում եմ ստեղծել համակարգող խորհուրդ
Հասարակություն22:50Մոսկվայի մարզում ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվել է ռուսաստանցի վաստակավոր փորձարկող օդաչուԻնքնաթիռում է եղել նաև ինքնաթիռի սեփականատերը՝ 52-ամյա Ալեքսեյ Ն.-ն
Քաղաքական22:23Նախընտական շանտաժը հասարակության դեմ, որ իրականացնում էր Փաշինյանը, ըստ ամենայնի հետընտրական շրջանում նրա դեմ է շրջում Բաքուն. ԲադալյանՆիկոլ Փաշինյանը այդպիսով «բացատրում» է ոչ միայն պատերազմի պարզունակ շանտաժը՝ կառավարելու ինչ որ բարդ աշխատանքով, այլ նաեւ՝ Հաջիեւի այցը ինքնին
Քաղաքական22:04ԱՄՆ-ն մտադիր է վերացնել Իրանի դեմ պատժամիջոցները, երբ վորջինս կատարի համաձայնագրերըԵս պատժամիջոցներ եմ կիրառել շատերի նկատմամբ, ապա վերացրել եմ դրանք
Քաղաքական21:42«Անկախ դիտորդ» դաշինքը կոչ է անում արդյունքներն անվավեր ճանաչված 3 ընտրատեղամասում վերաքվեարկություն անցկացնելԱյդ տեղամասերում վերաքվեարկություն չնշանակելով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը բացառել է իշխանություն ձևավորելուն մասնակցելու նրանց իրավունքը
Քաղաքական21:16Նոր սահմանադրության ընդունումը, որով կարգելվի որևէ մեկին երկու անգամից ավել զբաղեցնել երկրի ղեկավարի պաշտոնը. Բաբկեն ՀարությունյանՍրանով վերջ կդրվի տասնամյակներ շարունակ նախկին-ներկա մեծ հակադրությանը
Քաղաքական20:57«Հասատան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Ռուսլան Բարսեղյանին ևս զրկեցին անձեռնմխելությունիցԿԸՀ-ն բավարարեց դատախազի միջնորդությունը Ռուսլան Ռաֆիկի Բարսեղյանի («Հասատան» դաշինք) նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու համաձայնություն ստանալու վերաբերյալ։ Այս մասին...
Իրավունք20:40«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Ղազինյանը կալանավորվեց 2 ամսով«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Ղազինյանը կալանավորվեց 2 ամսով։ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից ավելի վաղ հայտնել էին, որ Ղազինյանը ձերբակալվել է ընտրակաշառք տալու նախապատրաստության...
Քաղաքական20:32Թրամփը կասկածում է, որ Ռուսաստանի մասնակցությամբ G8 ձևաչափից հրաժարվելը լավ գաղափար էրԹրամփը կասկածում է, որ Ռուսաստանի մասնակցությամբ G8 ձևաչափից հրաժարվելը լավ գաղափար էր։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Նախկինում ԱՄՆ նախագահը բազմիցս քննադատել էր այս ոչ ֆորմալ խմբավորումը «յոթի»...
Քաղաքական20:20Իսրայել Հակոբկոխյանը քիչ առաջ դադարեցրեց հացադուլը․ ՏոնոյանԻսրայել Հակոբկոխյանը քիչ առաջ դադարեցրեց հացադուլ։ Այս մասին հայտնել է ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը՝ հրապարակելով տեսանյութ։ «Ընդառաջելով Գագիկ Ծառուկյանի խնդրանք-հորդորին՝ Իսրայել Հակոբկոխյանը քիչ առաջ...

Спорт11:05Представляющая Армению спортивная пара Карина Акопова / Никита Рахманин — в топ-10 ЧМ-2026 по фигурному катанию26 марта на чемпионате мира по фигурному катанию 2026 года в Праге определились победители и призеры в соревнованиях спортивных пар.
В мире17:37Трансгендерам запретили участвовать в женских соревнованиях на ОлимпиадеМеждународный олимпийский комитет (МОК) ввел новую политику в женских соревнованиях, согласно которой участие могут принимать только биологические женщины, сообщается на сайте организации.
Политика17:27Депутат НС Тадевос Аветисян представил прошение об отставкеВ соответствии со ст.155.1 Конституционного закона «Регламент НС», депутат НС Тадевос Аветисян представил 26 марта 2026 г.
Право17:12Архиепископ Баграт Галстанян: Занимающий пост премьера Армении тоже должен явиться в суд и ответитьАрхиепископ Баграт Галстанян на сегодняшнем судебном заседании по делу 18 представителей движения «Священная борьба» заявил, что в суд для дачи показаний должны быть вызваны также генеральный...
Право17:01Американка засудила соцсети за свою зависимость20-летняя американка подала иски против IT-гигантов Google и Meta, обвинив их в своей интернет-зависимости.
Политика16:49Анна Григорян: У нас есть министр иностранных дел по имени Арарат – он что, ходячая провокация?«Дадиванк – разве не наш? Разве не армянский? Вы не зажигали там свечи?» – заявила в своем выступлении в парламенте 26 марта депутат от оппозиционной фракции «Армения» Анна Григорян, обращаясь к...
Тема дня16:31Днем 26-го марта температура воздуха в Армении повысится на 3-5 градусовДнем 26-го, 27-31 марта время от времени в большинстве районов Армении ожидаются осадки: в горных районах – в виде мокрого снега, в предгорьях и долинах - в виде дождя.
Культура16:16Смбатян: Симфонический оркестр Армении дал 133 концерта за год и формирует повестку регионаГосударственный симфонический оркестр Армении проведет 20-й юбилейный концертный сезон, который включает ряд интересных проектов и масштабную концертную деятельность в Армении и за рубежом.
Право15:57ДТП в Лори: столкнулись автомобиль марки Volkswagen и грузовик «Урал»Сегодня, 26 марта, в Лорийской области Армении произошло ДТП. Примерно в 11:20 на 15,5-м километре автодороги Спитак-Гюмри столкнулись автомобиль марки Volkswagen и грузовик «Урал». По данным...
Политика15:49Цены на нефть ускорили рост на заявлениях Трампа об ИранеЦены на нефть усилили подъем днем в четверг после заявлений президента США Дональда Трампа по поводу переговоров с Ираном, передает Интерфакс.
В мире15:31Сан архиепископа Кентерберийского впервые в истории приняла женщинаСара Муллали официально вступила в должность архиепископа Кентерберийского, став первой женщиной, возглавившей этот пост за всю 1400-летнюю историю кафедры.
Политика15:26Трамп: США не забудут, что НАТО не помогла в операции против ИранаСША не получили никакой поддержки от НАТО в военной операции против Ирана, и Вашингтон никогда не забудет этого, заявил в четверг американский президент Дональд Трамп.
Политика15:22Европейский парламент одобрил планы карательного содержания под стражей и депортацииКомментируя сегодняшнее голосование Европейского парламента по его позиции в отношении Регламента о возвращении Европейского союза (ЕС), директор офиса Amnesty International при европейских...
В мире15:19На Земле закончилась одна из самых долгих магнитных бурьВ четверг, 26 марта, ученые отметили завершение длительной магнитной бури. Магнитосфера земного шара вышла из равновесия в прошлую пятницу, 20 марта. Возмущения длились почти неделю. Об этом сообщили...
Политика14:56«Голос Армении»: Залог «эпохи мира» – пожизненное правление?Газета «Голос Армении» пишет: «Никол Пашинян пытается убедить людей, что возглавляемое им правительство открыло для Армении эпоху мирного развития и чтобы поддержать этот мир и не допустить новой...
В мире14:48Когда правильное питание может стать причиной депрессии?Даже правильное питание может негативно сказаться на психическом состоянии и стать причиной депрессии, если рацион несбалансирован.
Право14:44Приводу подвергнуты свыше 10 чиновников мэрии армянского ВанадзораВ мэрии Ванадзора прошли задержания чиновников. В Антикоррупционном комитете Армении сообщили о приводе 10 человек, несколько из них задержаны. При этом в ведомстве не уточнили, сколько человек...
Политика14:22Никол Пашинян: Я отказываюсь от повестки восстановления исторической справедливости«Я говорю: как премьер-министр Армении, вообще отказываюсь от т.н. повестки восстановления исторической справедливости», – заявил на брифинге 26 марта Никол Пашинян. «Я считаю, что следует стремиться...
Политика13:52За Самвела Карапетяна готовы проголосовать 53% ереванцев, 77% недовольны Николом Пашиняном. ОпросПо результатам всех опросов, глава партии «Сильная Армения», бизнесмен и благотворитель Самвел Карапетян станет следующим премьер-министром Армении.
Политика13:46«Ложь, не было такого, сбежали, улизнули»: Пашинян утверждает, что заявления о боях «до конца» в Арцахе в 2023 году не соответствуют действительности«После событий 2023 года (наступления Азербайджана на Арцах и изгнания коренного армянского населения.