Քաղաքական17:14Քանի ես վարչապետ եմ՝ ջախջախելու եմ, այն քաղաքացիները, ովքեր համաձայն չեն դրա հետ, թող փողոց դուրս գան հեղափոխության. ՓաշինյանԴա լրտեսական ցանց է, որը աշխատել է, ընդորում՝ դե-ֆակտո և դե յուրե լրտեսական ցան
Իրավունք17:11Միքայել Սրբազանի նկատմամբ բացահայտ քաղաքական հետապնդում է տեղի ունեցել. Մարինե ՖարմանյանԸստ պաշտպանի, Միքայել Սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը Նիկոլ Փաշինյանի հակաեկեղեցական շարժման հետևանքն է, որը սանձազերծել է 2025 թ. մայիսի 30-ից։
Քաղաքական17:11Չաբահար․ Իրանի և Հայաստանի առևտրային կապի օղակը տարածաշրջանային նոր միջանցքներումԻրանի Չաբահար և Պակիստանի Գվադար նավահանգիստների միջև համագործակցության զարգացումը կարող է նոր առևտրային ուղիներ ստեղծել Հարավային Կովկասի երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի համար և ամրապնդել Իրանի...
Իրավունք17:00ՀՀ կառավարության կողմից ՀԷՑ-ի դեմ ձեռնարկված ցանկացած քայլ կխախտի Արբիտրաժային դատարանի որոշումներըՍտոկհոլմի արբիտրաժային տրիբունալի արբիտրները որոշեցին, որ ՀՀ կառավարության առարկությունները կքննարկվեն առանձին փուլում՝ առանց որևէ եզրակացություն անելու այդ առարկությունների էության վերաբերյալ։ Այս...
Իրավունք16:54Միքայել Սրբազանը քրեական հետապնդման է ենթարկվում նախկինում հայտնած կարծիքը պատմելու համար. Պաշտպան«Դեռևս նախաքննության փուլում Միքայել Սրբազանին մեղադրանք ներկայացնելիս արդեն իսկ պարզ էր՝ մեղադրանքը ոչ միայն անհիմն է, այլև ապօրինի»,- Վերաքննիչ քրեական դատարանում (դատավորներ՝ Է.Մանասյան,...
Առողջություն16:52Վիետնամում 500 կատու են գողացել, որ ուտենՎիետնամում իշխանությունները բացահայտել են կատվազգիների ենթադրյալ գողություն կազմակերպող ցանց, որի հետևանքով փրկվել է ավելի քան 400 կատու, որոնք նախատեսված էին մորթի համար։ Այս մասին հայնում է BBC-ն՝...
Իրավունք16:39Ստոկհոլմի արբիտրաժային տրիբունալը բավարարել է ՀԷՑ-ի գործով ՀՀ կառավարության միջնորդությունըՍտոկհոլմի արբիտրաժային տրիբունալը 2026 թվականի հունիսի 16-ի որոշմամբ ամբողջությամբ բավարարել է վարույթի երկատման Հայաստանի միջնորդությունը` Liormand Holdings Limited ընկերությունը և Կարապետյաններն...
Իրավունք16:32Հարցերի հարցն է՝ արդյոք Միքայել Սրբազանի խոսքը կոչ է. Պաշտպան«Ակնհայտ է, որ Միքայել Սրբազանի խոսքի մեջ կոչ չի եղել»
Քաղաքական16:16Դավիթ Ղազինյանի դեմ ներկայացված 2 միջնորդություններն էլ ԿԸՀ-ն բավարարեց. Վարդևանյան«Ուժեղ Հայաստան» դաշինիքի կողմից պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Դավիթ Ղազինյանի վերաբերյալ գլխավոր դատախազության ներկայացրած երկու միջնորդություններն էլ ԿԸՀ-ն բավարարեց; Նիստի ավարտից հետո...
Հասարակություն16:14Լոռու, Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերում կստեղծվեն նոր խոշորացված համայքներՆերկայումս հանրապետությունում կա 70 համայնք։ Դրանց թիվը կդառնա 64։
Իրավունք16:04ՈւՂԻՂ. Օբյեկտիվ քննության հետ գործ չենք ունեցել. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Օբյեկտիվ քննության հետ գործ չենք ունեցել»,- Վերաքննիչ քրեական դատարանում (դատավորներ՝ Է.Մանասյան, Ն.Հովակիմյան և Վ.Մարգարյան) հայտարարեց Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպան Ռոման Ահարոնյանը։ Նա...
Քաղաքական16:03Այդ գործընթացում որևէ կրիմինալ չկա. Արամ Օրբելյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ հարուցված վարույթի մասին«Արհեստական, հնարած գործ է։ Փաստաթղթերին ծանոթացել եմ, որևէ քրեական գործի հետ ողջամտորեն որևէ աղերս չունի, բոլոր շարադրված փաստերը չեն ներկայացնում որևէ հանցագործություն»,-ԿԸՀ դիմաց հայտարարեց ՀՀ...
Քաղաքական15:48Թրամփը հերքել է այն տեղեկությունները, որ ԱՄՆ-ն Իրանին 300 միլիարդ դոլար կվճարիԴա կեղծ պատմություն է՝ բավականին լավ գրված հայտարարությունից սխալ մեջբերված
Հասարակություն15:41Ուղևորություն Փարիզ և ոչ միայն. Հայտնի են Arca-ի, Կոնվերս Բանկի և Սիթիզենի արշավի հաղթողներըԸնտանեկան ուղևորություն Փարիզ երեք անձի համար, Սիթիզենի տարեկան բաժանորդագրություններ և ոչ միայն… Ամփոփվել են Arca-ի, Կոնվերս Բանկի և Սիթիզենի արշավի արդյունքները: Մրցանակները հաղթողներին են հանձնվել...
Տնտեսություն15:29Հայտնի է DigiTec 2026-ի անցկացման ամսաթիվըDigiTec-ը՝ Հայաստանի խոշորագույն տեխնոլոգիական իրադարձությունը, այս տարի կկայանա նոյեմբերի 20-22-ին։ Վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում DigiTec-ը մեկ ցուցասրահ զբաղեցնող ցուցահանդեսից վերաճել է...
Տնտեսություն15:21ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ․ ակնթարթային փոխանցումները դեպի Ռուսաստան դառնում են առավել պահանջվածՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները շարունակում են ակտիվորեն օգտվել ռուսական МИР քարտերին անվճար դրամական փոխանցումների ծառայությունից։ Վերջին 6 ամիսների ընթացքում փոխանցումների ծավալն աճել...
Քաղաքական15:02Ինչո՞ւ հենց հիմա ինձ ոչ մեկը «թթու խոսք» չի ասում, ո՞ւր են «թթու խոսք» ասողները. Ռուբեն ՌուբինյանՇատ լավ՝ ո՞ւր է ընդդիմությունը, ո՞ւր է «Հայաստան» դաշինքը, ո՞ւր է «Պատիվ ունեմ»-ը
Քաղաքական14:43Նախորդ ընդդիմության հետ տեղի ունեցածը ծաղիկներ է լինելու նոր ընդդիմության համար. ՔՊ-ական պատգամավոր«Անցել են արդար և թափանցիկ ընտրություններ, ԿԸՀ-ն արձանագրել է ընտրության վերջնական արդյունքները։ Ընտրությունների արդյունքների վիճարկման որևէ հիմք չեմ տեսնում»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
Առողջություն14:37Հայտնաբերվել է տղամարդկանց կյանքի տևողությունը կրճատող սննդային հայտնի հավելումըՀետազոտողները նշում են, որ տղամարդկանց արյան մեջ թիրոզինի մակարդակն, միջին հաշվով, ավելի բարձր է, քան կանանց
Իրավունք14:21Աշտարակի ճանապարհին երեխաներին տեղափոխող ավտոբուսը կողաշրջվել է. Մանրամասներ են հայտնում ՆԳՆ-իցՀունիսի 17-ին՝ ժամը 12․12-ի սահմաններում, Պարեկային ծառայության կարգախմբից ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ Արագածոտնի մարզի Սասունիկ բնակավայրում ճանապարհատրանսպորտային...

Society15:35Truck jack-knifes on Yerevan-Kapan highway, causing traffic disruptionA cargo truck jack-knifed on the Yerevan–Kapan highway on Saturday, temporarily reducing traffic to a single lane, Armenia’s Rescue Service said.
Health15:05Armenia's 2025 'health reforms' risk chaos in 2026, expert warnsLegislative reforms adopted in Armenia’s healthcare sector in 2025 could lead to serious disruptions in 2026, the head of a health rights group said, citing gaps in regional restructuring and an...
Politics14:35Armenian MP slams opposition politician's detention as politically motivatedAn Armenian opposition lawmaker says authorities have detained a senior party official solely for his political activities, calling the arrest part of a pattern of unlawful actions by the government.
Politics14:15Trump says Venezuelan president captured after strikesThe U.S. has struck Venezuela and captured its President Nicolas Maduro, who has been taken out of the country, President Donald Trump said on Saturday. The U.S. has not made such a direct...
Politics14:05Armenian MP warns Iran unrest could destabilize regionArmenian opposition MP Tigran Abrahamyan has expressed concern over ongoing protests in neighboring Iran and warned against foreign interference.
Politics13:30Multiple explosions rock Venezuelan capital CaracasDonald Trump ordered strikes on military sites in Venezuela, US officials have told the BBC's US news partner CBS, after several explosions rocked the capital, Caracas.
Politics13:10Analyst accuses Armenian authorities of misusing state resources and interfering in church affairsPolitical analyst Suren Suryants on Friday accused the Armenian authorities of abusing state resources for political messaging and tolerating unlawful interference in church affairs, citing incidents...
Politics12:30Iranians will not allow foreign interference, says MFA spokespersonThe spokesperson for the Ministry of Foreign Affairs has emphasized that in their dialogue and efforts to resolve domestic issues, Iranians will not permit any form of foreign interference.
Politics12:02Artsakh Armenians may vote in 2026 elections if they hold citizenship, politician saysArmenians displaced from Artsakh (Nagorno-Karabakh) will be able to participate in Armenia’s 2026 parliamentary elections if they have obtained Armenian citizenship, while the voting rights of those...
Topic of the day11:30Wolf supermoon rises on SaturdayThe first full Moon of the year is set to illuminate the UK skies on 3 January bringing with it some welcome dazzle to the post-Christmas dip, the BBC reports.
Society11:24Tempertures to plummet across ArmeniaDry conditions are expected across Armenia on January 3-7. Yerevan will also experience dry weather in the next few days. Temperatures are set to drop by 14-18C over the weekend. Icy road conditions...
Culture11:00Sukhumi maritime art exhibition to feature Aivazovsky worksA major exhibition of seascapes, including works by renowned Russian-Armenian painter Hovhannes (Ivan) Aivazovsky, is set to open in Sukhumi in 2026, organisers have said.
Topic of the day17:00World Blitz Championship: Haik Martirosyan beats Magnus CarlsenArmenian GM Haik Martirosyan on Tuesday defeated the highest-rated chess player, GM Magnus Carlsen, in Round 14 of the FIDE World Blitz Championship, the Armenian Chess Federation reports.
Law16:52Lawyer denies wrongdoing in election bribery case involving Homeland Party memberKhachik Galstyan, a senior member of Armenia’s opposition Homeland Party, has denied allegations of vote buying after being arrested late on Monday as part of a criminal investigation, lawyer Sos...
Politics16:30Armenian opposition leader warns arrests signal pressure ahead of 2026 electionsArtur Vanetsyan, the leader of Armenia’s opposition Homeland Party, claims the arrest of his party members serve as a warning to all opposition forces, accusing the authorities of using fabricated...
Law16:04Lawyer says sovereignty case against jailed Gyumri mayor to be droppedThe criminal case against jailed Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan over alleged calls against Armenia's sovereignty is set to be dropped, his lawyer reports.
Law15:36Armenian authorities charge 11 in transnational cybercrime caseThe Armenian Investigative Committee has charged 11 people, including Armenian and foreign nationals, over their roles in a transnational criminal organization involved in large-scale cyber theft.
Politics15:10Putin extends holiday greetings to Pashinyan, former Armenian presidentsRussian President Vladimir Putin has sent Christmas and New Year greetings to foreign heads of state and government, the Kremlin reports.
Health14:30Doctor reveals how to enjoy New Year holidays without harming your healthHoliday feasts and family gatherings are a cherished tradition, but overeating and poor food choices can take a toll on health, an Armenian family physician says.
Politics14:06Over 50,000 people sign petition demanding power price cut in ArmeniaMore than 50,000 people in Armenia have signed a petition calling for an immediate reduction in electricity prices, organizers from the Mer Dzevov (Our Way) movement said on Tuesday.