Իրավունք 10:47 04/09/2015
Քիչ հետո Ազգային ժողովում մեկնարկելիք Սահմանադրական բարեփոխումների մասին խորհրդարանական լսումներին ներկա է լինելու 100-ից ավել հրավիրյալ և 80-ից ավել տարբեր կազմակերպություններ` հասարակական կազմակերպություններ, կուսակցություններ, դեսպանատների ներկայացուցիչներ, Փաստաբանական պալատի անդամներ, ուսանողներ ևն: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԱԺ պետա-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը:
Նրա խոսքով, սահմանադրական բարեփոխումների մասին լսումները մեծ կարևոր են և դրանց նկատմամբ հանրային հետաքրքրությունը «շատ բարձր է»:
«Սահմանադրության նախագիծը բավականին մեծ հետաքրքրություն է ներկայացրել, շատերն են ցանկացել ներկա գտնվել լսումներին, նույնիսկ անհատներ, որոնց մենք ընդառաջ ենք գնացել: Դա մեզ համար շատ կարևոր է, քանի որ նրանց կողմից ներկայացվող ցանկացած դիտողություն, դիտարկում կամ առաջարկություն հետագայում կարող է տեղ գտնել Նախագահին ներկայացվելիք նախագծում», -հավելեց պատգամավորը:

Society 12:41 04/09/2015
100 invitees and members of over 80 organizations: Parliament holds hearings on draft Constitution of Armenia
More than 100 invitees and representatives of over 80 organizations will attend the hearings on the draft new Constitution of Armenia due in the National Assembly today, on September 4, Panorama.am learned from Hovhannes Sahakyan, chairman of the Armenian parliament’s standing committee on state and legal affairs.
He said the hearings will be attended by representatives of NGOs, political parties, embassies, the Chamber of Advocates, and students.
According to H. Sahakyan, the parliamentary hearings on the draft Constitution are very important, and the public shows great interest in the hearings.
“The draft new Constitution of Armenia has evoked great interest. Many expressed a wish to be present at the hearings and we complied with their request. This is important for us: any remark, observation or proposal made by them may later be included in the draft to be submitted to the president,” Hovhannes Sahakyan said.