Իրավունք 10:47 04/09/2015
Քիչ հետո Ազգային ժողովում մեկնարկելիք Սահմանադրական բարեփոխումների մասին խորհրդարանական լսումներին ներկա է լինելու 100-ից ավել հրավիրյալ և 80-ից ավել տարբեր կազմակերպություններ` հասարակական կազմակերպություններ, կուսակցություններ, դեսպանատների ներկայացուցիչներ, Փաստաբանական պալատի անդամներ, ուսանողներ ևն: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԱԺ պետա-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը:
Նրա խոսքով, սահմանադրական բարեփոխումների մասին լսումները մեծ կարևոր են և դրանց նկատմամբ հանրային հետաքրքրությունը «շատ բարձր է»:
«Սահմանադրության նախագիծը բավականին մեծ հետաքրքրություն է ներկայացրել, շատերն են ցանկացել ներկա գտնվել լսումներին, նույնիսկ անհատներ, որոնց մենք ընդառաջ ենք գնացել: Դա մեզ համար շատ կարևոր է, քանի որ նրանց կողմից ներկայացվող ցանկացած դիտողություն, դիտարկում կամ առաջարկություն հետագայում կարող է տեղ գտնել Նախագահին ներկայացվելիք նախագծում», -հավելեց պատգամավորը:

Политика 11:24 04/09/2015
Свыше 100 приглашенных и представители более 80 организаций. В парламенте пройдут слушания по проекту новой Конституции Армении
На предстоящих сегодня, 4 сентября, в Национальном Собрании Армении слушаниях относительно проекта новой Конституции РА будут присутствовать свыше 100 приглашенных и представители более 80 организаций. Об этом сообщил Panorama.am председатель Постоянной комиссии НС РА по государственно-правовым вопросам Ованнес Саакян.
По его словам, на слушаниях будут присутствовать представители общественных организаций, партий, посольств, Палаты адвокатов, студенты.
Как отметил Ованнес Саакян, парламентские слушания по проекту новой Конституции Армении очень важны, а общественный интерес к ним «очень высок».
«Проект новой Конституции РА представляет большой интерес, многие выразили желание присутствовать на слушаниях, и мы пошли им навстречу. Это для нас очень важно, так как любое замечание, наблюдение или предложение с их стороны в дальнейшем может быть отражено в проекте, который будет представлен президенту», – сказал Ованнес Саакян.