Օրվա մամուլ 09:49 09/09/2015
«Սերժ Սարգսյանի խորհրդական, ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը, «Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, վերջին ժամանակահատվածում «խառն» է: Նա պաշտոնական միջոցառումներից մշտապես ուշանում է: Ալիկ Սարգսյանը վերջերս ուշացել է անգամ «Շանթ 2015» զորավարժությունների շրջանակներում հրավիրված ազգային անվտանգության խորհրդի նիստից, որին մասնակցելու նա գնացել է տաքսիով: Այս մասին գրել է «Ժողովուրդ»-ը:
Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ նախկին ոստիկանապետին հաճախ կարելի է տեսնել տաքսուց իջնելուց և վազելով ինչ-որ տեղ շտապելուց: Ուշացումների վերաբերյալ թերթը փորձել է մեկնաբանություն ստանալ հենց Ալիկ Սարգսյանից:
«Ես «Շանթ-2015» զորավարժություններից հետո եկել եմ տուն, մի կտոր հաց եմ կերել ու քանի որ վարորդիս բաց էի թողել, որովհետև ինքը խնդիրներ ուներ, ուրիշ մեքենա էլ չկանչեցի, դուրս եկա և տան դեմից նստեցի տաքսի: Մի՞թե տաքսի նստելու մեջ վատ բան կա, թե՞ ես իրավունք չունեմ տաքսի նստելու»,-ասել է նախկին ոստիկանապետը:

Пресса дня 09:57 09/09/2015
Газета «Жоховурд» пишет, что советник президента Армении, бывший начальник полиции Армении Алик Саркисян постоянно опаздывает на официальные мероприятия. Недавно он опоздал даже на заседание Совета национальной безопасности в рамках стратегических командно-штабных учений «Молния-2015», на которое он поехал на такси.
Бывшего начальника полиции часто можно увидеть выходящего из такси и торопящегося куда-то. Издание попыталось получить комментарии у самого Алика Саркисяна.
«После учений «Молния-2015» я пришел домой, перекусил, и поскольку я пораньше отпустил своего водителя, так как у него были проблемы, и я уже не стал вызывать другую машину, вышел и поймал возле дома такси. Неужели есть что-то плохое в том, чтобы ездить на такси или у меня нет права садиться в такси?», - объяснил А.Саркисян.