Հասարակություն 11:13 08/08/2016 Արցախ
Այս հանգստյան օրերին Արցախի տեսարժան վայրերը լի էին զինծառայողներով. սահմանի պահապանները տարբեր զորամասերից այցելել էին մշակութային վայրեր՝ Գանձասար, «Տիգրանակերտ» պետական պատմամշակութային արգելոց:
Panorama.am-ի թղթակցի փոխանցմամբ, զինծառայողները արգելոց թանգարանում մոտենում էին, ծանոթանում ցուցանշմուշներին, որոնք պեղվել, հայտմաբերվել էին Տիգրանակերտի պեղումների ժամանակ, արգելոցի բակում զրուցում միմյանց հետ:
Գանձասար վանական համալիրի բակում զինծառայողներով հիանում էին փյուռքահայերը, մոտենում, խնդրում լուսանկարվել նրանց հետ:

Общество 12:36 08/08/2016 НКР
В минувшие выходные армянские военнослужащие посетили различные достопримечательности и культурные объекты Нагорно-Карабахской Республики (НКР), в частности монастырь Гандзасар и государственный историко-культурный заповедник «Тигранакерт».
Как передает корреспондент Panorama.am, в музее-заповеднике «Тигранакерт» военнослужащие из различных воинских частей знакомились с экспонатами, которые были обнаружены при раскопках в древнем армянском городе Тигранакерт, оживленно беседовали друг с другом.
А во дворе монастырского комплекса Гандзасар к военнослужащим подходили представители армянской Диаспоры, просили фотографироваться.