Քաղաքական 13:54 13/12/2018 Արցախ
Երեկ օրվա երկրորդ  կեսից լուրեր տարածվեցին, որ պաշտոնանկ են արվելու արցախցի մի քանի զինվորականներ։ Խոսքը վերաբերում էր Արցախի ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանին, Արցախի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանին,  Արցախի Հանրապետության Նախագահի՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Արշավիր Ղարամյանին։
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, նրանցից որևէ մեկի ազատման հրամանագիր այս պահին չկա։
«Պետք է հետևել պաշտոնական լրահոսին։ Աժեոտաժ, շահարկումներ չանեն։ Եթե լինեն նշանակումներ կամ պաշտոնից ազատման հրամանագիր, կապ չունի, թե ով է, դուք գիտեք, որ մենք միշտ տարածում ենք։ Եթե այդպիսի տեղեկատվություն չկա, հետևաբար պետք է չէ շահարկել»,-ասաց Բաբայանը։
Նա նշեց, որ այսօր առավոտյան ժամը 9-ից Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն աշխատավայրում է, հանդիպել ու խոսել է նրա հետ այսօր առավոտյան 9։30-ի սահմաններում։

Политика 14:58 13/12/2018 НКР
Давид Бабаян прокомментировал сведения об освобождении от должностей ряда высокопоставленных военнослужащих в Арцахе
Во второй половине дня 12 декабря распространились сведения об освобождении от занимаемых должностей ряда высокопоставленных военнослужащих в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)).
Речь о министре обороны Республики Арцах (НКР), командующем Армией обороны, генерал-лейтенанте Левоне Мнацаканяне, секретаре Совета безопасности НКР, герое Арцаха Виталии Баласаняне, представителе президента НКР по особым поручениям Аршавире Гарамяне.
Руководитель Главного информационного управления аппарата президента Республики Арцах Давид Бабаян в беседе с корреспондентом Panorama.am сказал: указа об освобождении кого-либо из них от занимаемой должности на данный момент нет.
«Нужно следить за официальным информационным потоком. Ажиотаж, спекуляции неуместны. Если подписываются указы о назначениях либо увольнениях, не имеет значения, о ком речь, вы знаете, что мы всегда распространяем. Если же нет такой информации, соответственно не нужно спекулировать», – сказал он.
Давид Бабаян указал, что сегодня с 9:00 утра президент Арцаха Бако Саакян находится на рабочем месте, он встречался и беседовал с ним сегодня в районе 09:30.