Առողջություն 11:13 08/08/2020 Հայաստան
Հայաստանում օգոստոսի 8-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 200 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 40, 185-ի։
ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի փոխանցմամբ, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 8 քաղաքացի, մահացածների թիվը 785 է:
Անցած մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան դեպք չի գրանցվել: Օգոստոսի 8-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 228 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 1013-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 387 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 32, 395, փաստացի բուժվողներինը՝ 6777 (մեկ օրում նվազել է 195-ով): Մեկ օրում արվել է 1444 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 174 438 թեստ:

Здоровье 11:28 08/08/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 8 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 40 185.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 32 395 пациентов. Число случаев с летальным исходом составило 777. Фактически на лечении находятся 6777 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 174 438 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 200 новых случаев коронавируса, выздоровели 387 человек, скончались 5 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что за сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, число случаев с летальным исходом составило 785.