Հասարակություն 15:44 30/10/2021 Արցախ
Հոկտեմբերի 18-ից Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ օրս անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվում։ Պատճառը՝ ադրբեջանական կողմն է։
«Մեր թիմը միշտ պատրաստ է, միշտ գնում ենք բանակցությունների, սակայն հոկտեմբերի 18-ից հետո մերժվում ենք։ Ադրբեջանական կողմն առանց որևէ մեկնաբանության, պատճառաբանության թույլ չի տալիս որոնողական աշխատանքներ իրականացնել։ Մեզ մոտ այս պահին սպասողական վիճակ է»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության  մամուլի խոսնակ Հունան Թադևոսյանը։
Նրա փոխանցմամբ, այս ընթացքում միայն մեկ անգամ են ադերբեջանական կողմից նշել, թե ինչու թույլ չեն տալիս՝ Ադրբեջանից մարդիկ պետք է գան։
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև այս տարվա հոկտեմբերի 20-ը ներառյալ, որոնողական աշխատանքների և դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1686 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են։

Society 18:00 30/10/2021 NKR
Azerbaijani has been blocking the search for the bodies of fallen Armenian soldiers in the territories under its control since October 18, according to the spokesman of the Artsakh State Service of Emergency Situations, Hunan Tadevosyan.
"Our team is always ready to carry out a search. We constantly go to negotiations, but since October 18 we have been denied permission. The Azerbaijani side does not allow us to conduct search operations without providing a reason,” Tadevosyan told Panorama.am on Saturday.
According to him, during the whole period Azerbaijan provided a reason only once, saying some people were to visit those areas.
Since the end of hostilities, the remains of 1,686 servicemen and civilians have been found and recovered from the Azerbaijani-held territories.